Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Συγχαρητήρια Dggs !!!!!!! Μπράβο σου. Υπέροχα νέα! Κλάψε όσο θες αλλά μετά άρχισε να το χαίρεσαι!

Τα δύσκολα πέρασαν. Σου εύχομαι τώρα μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα καλά θα πάνε!

Mishka εύχομαι ολόψυχα να γιορτάσουμε τα δικά σου!

Ba-lily σου εύχομαι σύντομα να είσαι έτοιμη και να πετύχεις τον στόχο σου!

Dimitra19, σε καλωσορίζουμε και έχεις τις ευχές μας για καλή επιτυχία και θετικά αποτελέσματα!

Rafaelatarzan να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Και εμείς σε παρακολουλούμε. Σε θαυμάζω και

θα έλεγα ότι είσαι η ψυχή όλου του forum που έχει να κάνει με την εξωσωματική. Συνέχισε έτσι!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , angel23 είπε:

Συγχαρητήρια Dggs !!!!!!! Μπράβο σου. Υπέροχα νέα! Κλάψε όσο θες αλλά μετά άρχισε να το χαίρεσαι!

Τα δύσκολα πέρασαν. Σου εύχομαι τώρα μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και όλα καλά θα πάνε!

Mishka εύχομαι ολόψυχα να γιορτάσουμε τα δικά σου!

Ba-lily σου εύχομαι σύντομα να είσαι έτοιμη και να πετύχεις τον στόχο σου!

Dimitra19, σε καλωσορίζουμε και έχεις τις ευχές μας για καλή επιτυχία και θετικά αποτελέσματα!

Rafaelatarzan να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Και εμείς σε παρακολουλούμε. Σε θαυμάζω και

θα έλεγα ότι είσαι η ψυχή όλου του forum που έχει να κάνει με την εξωσωματική. Συνέχισε έτσι!

γλυκούλα μ με έκανες να κλάψω....Είμαι που ειμαι ευσικγινητη από εγινα....σε Ευχαριστώ κ σενα για τα λογια σ....όλες μας ειμαστε δυνατες...πάντα προσπαθω να βοηθάω όσο μπορώ....με ηρεμη  κ μ αρεσει.....Είμαι κ ολίγον τι τρελη όμως από ότι έχεις καταλαβει...να σου παν ολα ροδινα στην ζωη σ αγαπη μ....να σαι πάντα καλά με υγεία πάνω απ όλα...φιλουμπακια τσαχπινικα 

πρίν από 1 λεπτό , Mishka είπε:

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

❤❤

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mishka είπε:

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Γεια σου Mishka , είμαι η καινουργια .... :P

Προσπαθώ να διαβασω τις προηγούμενες αναρτήσεις σας για να μπω λίγο στο κλίμα αλλά ψιλοχάθηκα . Παρασκευή έχεις χοριακή ή υπέρηχο να υποθέσω ; 

Θα πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ !!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ κουκλα μου !!!! Θα είσαι μια χαρά !!!!! 

ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ .... :wub:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mishka said:

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

:):):) Ετσι συνέβη κ σ εμένα. Απ οταν ξεκίνησα να επικοινωνώ εδώ, άλλαξαν όλα. Μαζί είμαστε πιο δυνατές προφανώς! Όλα καλά πανε, θα δεις, είναι μεγάλη η αγωνία, προσπάθησε οοοοοσο γίνεται ν απασχολεις τη σκέψη σου με άλλα πράγματα. 

Καλο βραδυ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, dimitra19 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα !!! είμαι καινούργια εδώ . Λέγομαι  Δήμητρα και είμαι 37 χρονών .

Στις 24/01 έκανα την 1η μου εμβρυομεταφορά ! Η χοριακή είναι στις 04/02 την ερχόμενη Δευτέρα δηλαδή . 

2 εμβρυάκια μέσω δωρεάς ωαρίων 3ημερών . ( Εχουμε φυλάξει 2 βλαστοκύστες ) 

Μεχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί καθόλου αίμα. 

Εξαρχής είχα πόνους χαμηλά, έκανα 1-2 μέρες δέκατα ( όχι όλη μέρα ) , και τώρα πια πονάω χαμηλά λίγο ( πότε αριστερα , πότε δεξιά... ) . Πονάει και η μέση μου . Αλλα συμπτωματα ουσιαστικά δεν βλέπω. δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Δυστυχως κάτι δεν κανω καλά μάλλον και έχει μελανιάσει η κοιλιά μου στα σημεία που κάνω τις ενέσεις ... είμαι λες κι έχω φάει ξύλο . !!! :)

Να σας πω... αν κάνω νωρίτερα τεστ εγκυμοσύνης θα δείξει τίποτα ... πότε να το έκανα ? 

Την προσπάθεια εξωσωματικής δεν την έχουμε πει πουθενά παρα μόνο σε γονείς οπότε δεν μπορώ να τα συζητήσω με κανεναν, δεν εργάζομαι και είμαι όλη μέρα στο σπίτι .....κι εχω λακίσει !!!!!

  • Εχετε κάνει κι εσείς εξωσωματική με δωρεά ωαρίων ?
  • Πέτυχε με την 1η ? 
  • Μήπως έπρεπε εξαρχής να ζητήσω βλαστοκύστες .. ? Αλλά δεν με ρωτησαν ... γενικά δεν το έχουμε πολυψαξει ...

Πέρα απο εξετάσεις τύπου Aids, προθρομβίνης, αιμοδιάγραμμα, SGOT... κλπ δεν έχω κάνει άλλες ... δεν μου ζητήθηκε ποτέ. Eλπίζω να μην χρειαστεί. 

Περιμένω νέα σας .. Ευχομαι σε όλες τα καλύτερα . !!!! ( Εγω θα ήθελα διδυμάκια αλλά κι 1 δεν με πειράζει .. :-D

Καλή επιτυχία! Να ξέρεις το τοπικ είναι πολύ γούρικο! Εγώ είμαι στην τελική ευθεία πλέον 12/2 εκτός απροόπτου γεννάω ένα κοριτσάκι! Με δωρεά ωαριων και εγώ μετά από αρκετές προσπαθειες. Προφανώς μελανιάζεις με τις αντιπηκτικες ενέσεις...Γενικά κάνουν μελανιές αυτές. Ζήτα από το φαρμακείο να σου δείξουν ξανά εάν φοβάσαι ότι κάνεις κάτι λάθος. 

  • Μου αρέσει 3

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Καλή επιτυχία! Να ξέρεις το τοπικ είναι πολύ γούρικο! Εγώ είμαι στην τελική ευθεία πλέον 12/2 εκτός απροόπτου γεννάω ένα κοριτσάκι! Με δωρεά ωαριων και εγώ μετά από αρκετές προσπαθειες. Προφανώς μελανιάζεις με τις αντιπηκτικες ενέσεις...Γενικά κάνουν μελανιές αυτές. Ζήτα από το φαρμακείο να σου δείξουν ξανά εάν φοβάσαι ότι κάνεις κάτι λάθος. 

Ουαου !!!! Τι τέλεια !!! Με το καλό !!! Να την χαίρεσαι !! Με το καλό !!!! Και λατρεύω τα κοριτσάκια ....:eek: ...Μακάρι να είναι γουρικο και τώρα που σας βρήκα ... .δεν σας αφήνω κορίτσια .... !!! 

Καλά στην κοιλιά είμαι λες κι εχω φάει ξύλο .... αρχίζω να μην βρίσκω καθαρό κενό δέρμα ... :smile: 

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ... Με δωρεά έκανες πολλές προσπάθειες ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , dimitra19 είπε:

Ουαου !!!! Τι τέλεια !!! Με το καλό !!! Να την χαίρεσαι !! Με το καλό !!!! Και λατρεύω τα κοριτσάκια ....:eek: ...Μακάρι να είναι γουρικο και τώρα που σας βρήκα ... .δεν σας αφήνω κορίτσια .... !!! 

Καλά στην κοιλιά είμαι λες κι εχω φάει ξύλο .... αρχίζω να μην βρίσκω καθαρό κενό δέρμα ... :smile: 

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα ... Με δωρεά έκανες πολλές προσπάθειες ? 

Όχι, ήμουν τυχερή και με την πρώτη φτάσαμε ως εδώ. Γενικά οι πιθανότητες με τη δωρεά είναι πολύ υψηλές γιατί παίρνουν πολύ καλής ποιότητας έμβρυα συνήθως. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου, να παίρνεις τα φάρμακα σου και να κάνεις πολλές όμορφες σκέψεις. Πότε πας για χοριακη? 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitra19 said:

Γεια σου Mishka , είμαι η καινουργια .... :P

Προσπαθώ να διαβασω τις προηγούμενες αναρτήσεις σας για να μπω λίγο στο κλίμα αλλά ψιλοχάθηκα . Παρασκευή έχεις χοριακή ή υπέρηχο να υποθέσω ; 

Θα πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ !!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ κουκλα μου !!!! Θα είσαι μια χαρά !!!!! 

ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ .... :wub:

Καλησπέρα χοριακή έχω κι εγώ στην αναμονή. Σε ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι το ίδιο για σένα ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, dimitra19 said:

Καλησπέρα κι απο μένα !!! είμαι καινούργια εδώ . Λέγομαι  Δήμητρα και είμαι 37 χρονών .

Στις 24/01 έκανα την 1η μου εμβρυομεταφορά ! Η χοριακή είναι στις 04/02 την ερχόμενη Δευτέρα δηλαδή . 

2 εμβρυάκια μέσω δωρεάς ωαρίων 3ημερών . ( Εχουμε φυλάξει 2 βλαστοκύστες ) 

Μεχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί καθόλου αίμα. 

Εξαρχής είχα πόνους χαμηλά, έκανα 1-2 μέρες δέκατα ( όχι όλη μέρα ) , και τώρα πια πονάω χαμηλά λίγο ( πότε αριστερα , πότε δεξιά... ) . Πονάει και η μέση μου . Αλλα συμπτωματα ουσιαστικά δεν βλέπω. δεν ξέρω τι να σκεφτώ... 

Δυστυχως κάτι δεν κανω καλά μάλλον και έχει μελανιάσει η κοιλιά μου στα σημεία που κάνω τις ενέσεις ... είμαι λες κι έχω φάει ξύλο . !!! :)

Να σας πω... αν κάνω νωρίτερα τεστ εγκυμοσύνης θα δείξει τίποτα ... πότε να το έκανα ? 

Την προσπάθεια εξωσωματικής δεν την έχουμε πει πουθενά παρα μόνο σε γονείς οπότε δεν μπορώ να τα συζητήσω με κανεναν, δεν εργάζομαι και είμαι όλη μέρα στο σπίτι .....κι εχω λακίσει !!!!!

  • Εχετε κάνει κι εσείς εξωσωματική με δωρεά ωαρίων ?
  • Πέτυχε με την 1η ? 
  • Μήπως έπρεπε εξαρχής να ζητήσω βλαστοκύστες .. ? Αλλά δεν με ρωτησαν ... γενικά δεν το έχουμε πολυψαξει ...

Πέρα απο εξετάσεις τύπου Aids, προθρομβίνης, αιμοδιάγραμμα, SGOT... κλπ δεν έχω κάνει άλλες ... δεν μου ζητήθηκε ποτέ. Eλπίζω να μην χρειαστεί. 

Περιμένω νέα σας .. Ευχομαι σε όλες τα καλύτερα . !!!! ( Εγω θα ήθελα διδυμάκια αλλά κι 1 δεν με πειράζει .. :-D

Καλή επιτυχία εύχομαι! Τεστ μην κανεις, είναι δύσκολη η αναμονή αλλά υπομονή! Κ εγώ με δανεικά είμαι κ στάθηκα πολύ τυχερή κ πέτυχε με την πρώτη.

Νομίζω το αν θα σου βάλουν βλαστοκυστες ή όχι το αποφασίζουν οι εμβρυολογοι. Ούτε σε ρωτάνε ούτε μπορείς να ζητήσεις. 

Συμπτώματα μέχρι κ που βγήκε η χοριακη δεν είχα κανένα κ εξετάσεις είχα κάνει κ γω τις ίδιες. Οταν ακούσαμε τις καρδιές κ μετά μου είπανε να κάνω παραπάνω. 

Εγω ένα πράγμα έχω καταλάβει πάντως. Πως ότι είναι να γίνει θα γίνει κ τα περισσότερα δεν είναι στο χέρι μας. Εντάξει δεν λέω να κανεις υπερβολές, αλλά τελικά το να αγχώνεσαι κ να ανησυχείς δεν φέρνει αποτέλεσμα. Να είσαι χαλαρή κ να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα γίνουν!!

1 hour ago, Mishka said:

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ένα θετικό αποτέλεσμα! Πιστεύω ότι θα είσαι στη σκέψη όλων μας κ σου στέλνουμε άπειρη θετική ενέργεια!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια οι από μένα. Τι ωραία νέα!!! Μπράβο Dggs! Πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι καλούς διπλασιασμους και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Να καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα κορίτσια της παρέας και να ευχηθώ πολλή καλή επιτυχία.

Δημητρα θα συμφωνήσω κι εγώ να μην κάνεις το τεστ. Λίγη ακόμη υπομονή χρειάζεται.

Mishka με το καλό να μας πεις κι εσύ ευχάριστα νέα την Παρασκευή! 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τί μου κάνετε... Ένα θα σας πω έχω ξυπνήσει από τις 4 η ώρα δεν με έπαιρνε ο ύπνος με τίποτα και 8 πήγα στο μικροβιολογικό πρωί πρωί... Χαχχαχ πήρα όμως το αποτέλεσμα μου νωρίς και ναιιιιιιιιι είναι θετικόοοοοοοο!!!!!!  316.19 !!!!!!!! Είμαι τόσο χαρούμενη και συγκινημένη που δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω.. 

Γιουπι!!!!!Τέλεια χωριακή!Τεράστια!Αντε με το καλό!Φιλάκια πολλά!

4 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Κορίτσια η αγωνία μου είναι μεγάλη και δεν ξέρω τι θα γίνει την Παρασκευή. Θέλω όμως να πω σε όλες ένα τεράστιο ευχαριστώ γιατί το Νοέμβριο ήμουν ένα ράκος και το κουράγιο και την ελπίδα για να συνεχίσω μου τη δώσατε όλες εσείς με το παράδειγμα σας. Οτι κι αν γίνει σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό!

Μισκα με το καλό να ακούσουμε τα ευχάριστα την Παρασκευή!Φιλάκια πολλά

4 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Καλή επιτυχία! Να ξέρεις το τοπικ είναι πολύ γούρικο! Εγώ είμαι στην τελική ευθεία πλέον 12/2 εκτός απροόπτου γεννάω ένα κοριτσάκι! Με δωρεά ωαριων και εγώ μετά από αρκετές προσπαθειες. Προφανώς μελανιάζεις με τις αντιπηκτικες ενέσεις...Γενικά κάνουν μελανιές αυτές. Ζήτα από το φαρμακείο να σου δείξουν ξανά εάν φοβάσαι ότι κάνεις κάτι λάθος. 

Παλμοίρα μου,με το καλό να έρθει η μπουμπούκα σας!Τα δικά μου,έχουν αρχίσει να κόβουν βόλτες τα βράδια και με ξενυχτάνε!Φιλάκια πολλά!   

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rita1976 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι! Τεστ μην κανεις, είναι δύσκολη η αναμονή αλλά υπομονή! Κ εγώ με δανεικά είμαι κ στάθηκα πολύ τυχερή κ πέτυχε με την πρώτη.

Νομίζω το αν θα σου βάλουν βλαστοκυστες ή όχι το αποφασίζουν οι εμβρυολογοι. Ούτε σε ρωτάνε ούτε μπορείς να ζητήσεις. 

Συμπτώματα μέχρι κ που βγήκε η χοριακη δεν είχα κανένα κ εξετάσεις είχα κάνει κ γω τις ίδιες. Οταν ακούσαμε τις καρδιές κ μετά μου είπανε να κάνω παραπάνω. 

Εγω ένα πράγμα έχω καταλάβει πάντως. Πως ότι είναι να γίνει θα γίνει κ τα περισσότερα δεν είναι στο χέρι μας. Εντάξει δεν λέω να κανεις υπερβολές, αλλά τελικά το να αγχώνεσαι κ να ανησυχείς δεν φέρνει αποτέλεσμα. Να είσαι χαλαρή κ να σκέφτεσαι θετικά κ όλα θα γίνουν!!

Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου ένα θετικό αποτέλεσμα! Πιστεύω ότι θα είσαι στη σκέψη όλων μας κ σου στέλνουμε άπειρη θετική ενέργεια!!!

Αχ Rita μπραβο τέτοια να ακουω ... επιτυχία με την 1η !!!! Καρδιες λες .. δηλ δίδυμα ????? Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου !!! Στείλτε θετική ενέργεια ναι .... στέλνω κι εγώ σε όσες περιμένουν !!! 4 και σήμερα κοριτσάρες !!!!! 

7 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Γιουπι!!!!!Τέλεια χωριακή!Τεράστια!Αντε με το καλό!Φιλάκια πολλά!

Μισκα με το καλό να ακούσουμε τα ευχάριστα την Παρασκευή!Φιλάκια πολλά

Παλμοίρα μου,με το καλό να έρθει η μπουμπούκα σας!Τα δικά μου,έχουν αρχίσει να κόβουν βόλτες τα βράδια και με ξενυχτάνε!Φιλάκια πολλά!   

Νινα μου κι εσύ εγκυος σε δίδυμα ? Μπράβο με το καλό !!! 

10 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Καλησπέρα χοριακή έχω κι εγώ στην αναμονή. Σε ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι το ίδιο για σένα ;) 

Με το καλό Mishka μου . Εσύ Παρασκευή κι εγώ Δευτέρα ! Ελα,  θα πανε όλα καλά !!!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ....ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΔΕΙΣ !!!!! 

9 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Γειά σας κορίτσια οι από μένα. Τι ωραία νέα!!! Μπράβο Dggs! Πολλά συγχαρητήρια, εύχομαι καλούς διπλασιασμους και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Να καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου τα νέα κορίτσια της παρέας και να ευχηθώ πολλή καλή επιτυχία.

Δημητρα θα συμφωνήσω κι εγώ να μην κάνεις το τεστ. Λίγη ακόμη υπομονή χρειάζεται.

Mishka με το καλό να μας πεις κι εσύ ευχάριστα νέα την Παρασκευή! 

Ναι θα κρατηθώ τελικά .... Κι ότι γίνει ... Κοντός ψαλμός αλληλουία .. :mrgreen:

11 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Όχι, ήμουν τυχερή και με την πρώτη φτάσαμε ως εδώ. Γενικά οι πιθανότητες με τη δωρεά είναι πολύ υψηλές γιατί παίρνουν πολύ καλής ποιότητας έμβρυα συνήθως. Να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου, να παίρνεις τα φάρμακα σου και να κάνεις πολλές όμορφες σκέψεις. Πότε πας για χοριακη? 

Με το καλό Παλμοίρα μου !!! 

Χοριακή έχω την Δευτέρα 04/02  .... λίγες μέρες μείνανε 4 και σήμερα ....

Προηγείται η Mirshka .... Παρασκευή εκείνη .. Δευτέρα εγω... Το εχω παρει προσωπικά .. πρέπει κ οι δυο μας να πετυχουμε με την 1η . 

Σε ότι αφορά τις πιθανότητες ... κι εγω εκεί βασίζομαι στο ότι είναι με δωρεα.... για να δουμε !!!! Ανυπομονω 

21 ώρες πρίν, Dggs είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα τί μου κάνετε... Ένα θα σας πω έχω ξυπνήσει από τις 4 η ώρα δεν με έπαιρνε ο ύπνος με τίποτα και 8 πήγα στο μικροβιολογικό πρωί πρωί... Χαχχαχ πήρα όμως το αποτέλεσμα μου νωρίς και ναιιιιιιιιι είναι θετικόοοοοοοο!!!!!!  316.19 !!!!!!!! Είμαι τόσο χαρούμενη και συγκινημένη που δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω.. 

Dggs , συγχαρητήρια !!!! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα !!!!

Κορίτσια καλημέρα σε όλες αν και έχω ήδη απαντήσει στις περισσότερες !!!! 

Θέλω να κάνω γκάλοπ κι αν θέλετε μου απαντάτε

1. Πόσες απο εσάς έχετε μείνει εγκυες σε δίδυμα ... 

2. Ποιες τα κατάφεραν με την 1η προσπαθεια ( μιλάω αποκλειστκά για δωρεα ωαρίων ) 

3.Όσες τα καταφεραν ήταν με βλαστοκύστη ή απλο έμβρυο ?

4. Είναι καμιά σας καπνίστρια ? Εγω είμαι αλλά μετά την εμβρυομεταφορά προσπαθώ να μην καπνίζω καθόλου ...κι έχω λυσσάξει βέβαια ! καμιά άλλη ? 

Σας φίλω όλες .... 

Λίγο παραπάνω την Mishka που πλησιάζουν οι μέρες της για την χοριακη ... :wub:

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , dimitra19 είπε:

Αχ Rita μπραβο τέτοια να ακουω ... επιτυχία με την 1η !!!! Καρδιες λες .. δηλ δίδυμα ????? Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου !!! Στείλτε θετική ενέργεια ναι .... στέλνω κι εγώ σε όσες περιμένουν !!! 4 και σήμερα κοριτσάρες !!!!! 

Νινα μου κι εσύ εγκυος σε δίδυμα ? Μπράβο με το καλό !!! 

Με το καλό Mishka μου . Εσύ Παρασκευή κι εγώ Δευτέρα ! Ελα,  θα πανε όλα καλά !!!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ....ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΔΕΙΣ !!!!! 

Ναι θα κρατηθώ τελικά .... Κι ότι γίνει ... Κοντός ψαλμός αλληλουία .. :mrgreen:

Με το καλό Παλμοίρα μου !!! 

Χοριακή έχω την Δευτέρα 04/02  .... λίγες μέρες μείνανε 4 και σήμερα ....

Προηγείται η Mirshka .... Παρασκευή εκείνη .. Δευτέρα εγω... Το εχω παρει προσωπικά .. πρέπει κ οι δυο μας να πετυχουμε με την 1η . 

Σε ότι αφορά τις πιθανότητες ... κι εγω εκεί βασίζομαι στο ότι είναι με δωρεα.... για να δουμε !!!! Ανυπομονω 

Dggs , συγχαρητήρια !!!! Σου εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα !!!!

Κορίτσια καλημέρα σε όλες αν και έχω ήδη απαντήσει στις περισσότερες !!!! 

Θέλω να κάνω γκάλοπ κι αν θέλετε μου απαντάτε

1. Πόσες απο εσάς έχετε μείνει εγκυες σε δίδυμα ... 

2. Ποιες τα κατάφεραν με την 1η προσπαθεια ( μιλάω αποκλειστκά για δωρεα ωαρίων ) 

3.Όσες τα καταφεραν ήταν με βλαστοκύστη ή απλο έμβρυο ?

4. Είναι καμιά σας καπνίστρια ? Εγω είμαι αλλά μετά την εμβρυομεταφορά προσπαθώ να μην καπνίζω καθόλου ...κι έχω λυσσάξει βέβαια ! καμιά άλλη ? 

Σας φίλω όλες .... 

Λίγο παραπάνω την Mishka που πλησιάζουν οι μέρες της για την χοριακη ... :wub:

 

Καλημέρα, καλώς ήρθες και καλά αποτελέσματα. 

Λοιπόν είμαι έγκυος, ένα μωράκι, με δανεικά ωάρια με την πρώτη προσπάθεια. Μεταφέραμε δύο έμβρυα τριών ημερών. Αν σε παρηγορεί, οι δικές μου πιθανότητες ήταν μικρότερες από το μεσο όρο με τα δανεικά λόγω ιδιαίτερα επιβαρυμένης μήτρας από χειρουργεία. 

Ήμουν καπνίστρια. Από την έμβρυομεταφορα σταμάτησα να καπνίζω - αν και μέχρι τη χοριακή άναψα μερικές φορές τσιγάρο (μια που το άναβα, μια που το έσβηνα). Από την θετική χοριακή και μετά ούτε που το ξανασκέφτηκα. Άρχισε κιόλας να μου μυρίζει πολύ, σε σημείο αηδίας. 

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαστε. 

Καλημέρα όμορφες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...