Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Μπραβο Νίνα μου !!! Μπράβο !! Πόσο μηνών είσαι ? Εχεις δει και τι είναι ; Κορίτσι ή αγόρι ? Αχχχχ παρακαλάω να πετύχει με την 1η .... αν κάτσουν και δίδυμα .... δεν το συζητώ θα κάνω πάρτι !!! 

Το βασικό είναι ότι απο την ώρα που αρχισα να μιλάω μαζί σας αλλαξε όλη μου η διάθεση !!! Ξαφνικά τα βλέπω όλα πιο αισιοδοξα και φωτεινα !!! 

Τωρα έχω βάλει μουσικούλα και κάνω ένα ψιλοξεσκόνισμα στο σπίτι ... όχι πολλά πολλά... βεβαια !!! Μακάρι η Παναγία να μας ευλογήσει όλες και να μας έρθουν όπως τα θέλουμε !!!! 

Σε φιλώ κι εγώ , σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια .... Αν ξέρατε πόσο καλό μου κάνετε ..... !!!!!!!!! Σας χιλιοευχαριστώ όλες !!!! 

Γεια σου Δήμητρα μου.Σε μία εβδομάδα μπαίνω στον έκτο.Είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι.Σου το εύχομαι μέσα απο την ψυχή μου,αφού το θες τόσο πολύ να κάνεις διδυμάκια.Χαίρομαι αν έχουμε συμβάλλει έστω και λίγο στο να νιώσεις καλά!Φιλάκια πολλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, NINA78 είπε:

Γεια σου Δήμητρα μου.Σε μία εβδομάδα μπαίνω στον έκτο.Είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι.Σου το εύχομαι μέσα απο την ψυχή μου,αφού το θες τόσο πολύ να κάνεις διδυμάκια.Χαίρομαι αν έχουμε συμβάλλει έστω και λίγο στο να νιώσεις καλά!Φιλάκια πολλά!

Ουαου !!! Ενα κι ενα !! Εκλεισες φανταζομαι .... ή θες κι άλλο μετα???? :)

Φιλάκια 

Κορίτσια καλημέρα σε όλες !!!!!!!!! Τι κάνετε ? Εγω πετάω.... δεν ξερω απλα είμαι πολύ καλά !!!! 

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα ?

Υπάρχει κάποια εδω μεσα που να δοκίμασε με δωρεά ωαρίων και να ΜΗΝ πετυχε με την 1η ? Γιατί αν κατάλαβα καλά όλες τα καταφέρατε με την 1η ( όσον αφορά ΔΩΡΕΑ όμως) 

Φιλάκια σε όλες ... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@dimitra19 καλημέρα και από εμένα.... Λοιπόν εγώ είμαι η πιο μικρή της παρέας 31 και ήταν η πρώτη προσπάθεια και εξωσωματικής και με δανεικά.. τώρα είμαι έγκυος χαχχαχ το λέω για να το συνηδητοποιησω.. εγώ έκανα την τρίτη χωρική και αύριο κάνω την επαναληπτική.. εγώ είχα 2-3 μέρες πριν την χωρική πονακια κάτω στην κοιλιά αλλά ήταν μια μέρα μετά τίποτα τώρα το στήθος μου δεν αγγίζετε.. όλα θα πάνε καλά να το ξέρεις με το καλό και τα δικά σου αποτελέσματα.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.Είμαι στεναχωρημένη για εκείνον,αλλά πάρα πολύ για τον σύζυγο μου.Ο οποίος αγωνίζεται μαζί με εμένα να βγάλουμε μία ακρή,βρίσκωντας διάφορα προβλήματα απο την πεθερα μου(σας έχω πει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση).Παραποιεί διαρκώς τα λόγια των γιατρών και επιμένει να μην κάνουμε τίποτα ή ενα δαχτύλιο στον οισοφάγο(που είπε ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ο γαστρεντερολόγος).Εγώ προσπαθώ να οργανώσω τα επόμενα βήματα(ευτυχώς με την βοήθεια φίλων μου γιατρών)και ο άντρας μου σκοτώνεται καθημερινώς με την μητέρα του και επιμένει ότι αν δεν συμφωνήσει η μητέρα του όταν βγει η βιοψια και αποφανθούν τελικώς ο ογκολόγος και ο χειρούργος,δεν θα πάρει εκείνος την απόφαση,γιατί η μητέρα του και οι αδερφή του θα τον βρίζουν μια ζωή(αυτό γίνεται και τώρα άλλωστε).Εγώ προσπαθώ να τον συνετήσω και να τις παραγκωνίσω όσο μπορώ καθώς και να του πω ότι θα πρέπει όταν ξέρουμε τι θα κάνουμε να ενημερώσει τον πατέρα του(αν χρειαστουν χημειοθεραπειες ή ακτινοθεραπείες) και να ακολουθήσει πιστά τις εντολές των γιατρών,είτε αφορά ένα χειρουργείο,είτε μια θεραπεία παρηγοριάς.Τον καταλαβαίνω γιατι και η μάνα του και η αδερφή του δημιουργουν ποικίλλα θέματα,ακόμη και στους ίδιους τους γιατρούς που πάνε,αλλά σημασία έχει τώρα ο παππούς μας και τα μπεμπάκια που την τελευταία εβδομάδα είναι ανήσυχα και την επομένη εβδομάδα έχουμε και την β επιπέδου.Ειλικρινά απορώ πως τα καταφέρνω μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό και δουλεύω και είμαι και πάντα χαμογελαστή.Σας ευχαριστώ  που με ακούσατε.   

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, NINA78 said:

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.Είμαι στεναχωρημένη για εκείνον,αλλά πάρα πολύ για τον σύζυγο μου.Ο οποίος αγωνίζεται μαζί με εμένα να βγάλουμε μία ακρή,βρίσκωντας διάφορα προβλήματα απο την πεθερα μου(σας έχω πει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση).Παραποιεί διαρκώς τα λόγια των γιατρών και επιμένει να μην κάνουμε τίποτα ή ενα δαχτύλιο στον οισοφάγο(που είπε ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ο γαστρεντερολόγος).Εγώ προσπαθώ να οργανώσω τα επόμενα βήματα(ευτυχώς με την βοήθεια φίλων μου γιατρών)και ο άντρας μου σκοτώνεται καθημερινώς με την μητέρα του και επιμένει ότι αν δεν συμφωνήσει η μητέρα του όταν βγει η βιοψια και αποφανθούν τελικώς ο ογκολόγος και ο χειρούργος,δεν θα πάρει εκείνος την απόφαση,γιατί η μητέρα του και οι αδερφή του θα τον βρίζουν μια ζωή(αυτό γίνεται και τώρα άλλωστε).Εγώ προσπαθώ να τον συνετήσω και να τις παραγκωνίσω όσο μπορώ καθώς και να του πω ότι θα πρέπει όταν ξέρουμε τι θα κάνουμε να ενημερώσει τον πατέρα του(αν χρειαστουν χημειοθεραπειες ή ακτινοθεραπείες) και να ακολουθήσει πιστά τις εντολές των γιατρών,είτε αφορά ένα χειρουργείο,είτε μια θεραπεία παρηγοριάς.Τον καταλαβαίνω γιατι και η μάνα του και η αδερφή του δημιουργουν ποικίλλα θέματα,ακόμη και στους ίδιους τους γιατρούς που πάνε,αλλά σημασία έχει τώρα ο παππούς μας και τα μπεμπάκια που την τελευταία εβδομάδα είναι ανήσυχα και την επομένη εβδομάδα έχουμε και την β επιπέδου.Ειλικρινά απορώ πως τα καταφέρνω μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό και δουλεύω και είμαι και πάντα χαμογελαστή.Σας ευχαριστώ  που με ακούσατε.   

Κουράγιο Νινα! Δεν ξέρω που βρίσκεις τη δύναμη να ανταπεξέλθεις σε όλα αυτά. Πραγματικά εύχομαι την καλύτερη δυνατή έκβαση. Πρόσεχε τον εαυτό σου κ τα μπεμπακια!!!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, NINA78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.Είμαι στεναχωρημένη για εκείνον,αλλά πάρα πολύ για τον σύζυγο μου.Ο οποίος αγωνίζεται μαζί με εμένα να βγάλουμε μία ακρή,βρίσκωντας διάφορα προβλήματα απο την πεθερα μου(σας έχω πει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση).Παραποιεί διαρκώς τα λόγια των γιατρών και επιμένει να μην κάνουμε τίποτα ή ενα δαχτύλιο στον οισοφάγο(που είπε ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ο γαστρεντερολόγος).Εγώ προσπαθώ να οργανώσω τα επόμενα βήματα(ευτυχώς με την βοήθεια φίλων μου γιατρών)και ο άντρας μου σκοτώνεται καθημερινώς με την μητέρα του και επιμένει ότι αν δεν συμφωνήσει η μητέρα του όταν βγει η βιοψια και αποφανθούν τελικώς ο ογκολόγος και ο χειρούργος,δεν θα πάρει εκείνος την απόφαση,γιατί η μητέρα του και οι αδερφή του θα τον βρίζουν μια ζωή(αυτό γίνεται και τώρα άλλωστε).Εγώ προσπαθώ να τον συνετήσω και να τις παραγκωνίσω όσο μπορώ καθώς και να του πω ότι θα πρέπει όταν ξέρουμε τι θα κάνουμε να ενημερώσει τον πατέρα του(αν χρειαστουν χημειοθεραπειες ή ακτινοθεραπείες) και να ακολουθήσει πιστά τις εντολές των γιατρών,είτε αφορά ένα χειρουργείο,είτε μια θεραπεία παρηγοριάς.Τον καταλαβαίνω γιατι και η μάνα του και η αδερφή του δημιουργουν ποικίλλα θέματα,ακόμη και στους ίδιους τους γιατρούς που πάνε,αλλά σημασία έχει τώρα ο παππούς μας και τα μπεμπάκια που την τελευταία εβδομάδα είναι ανήσυχα και την επομένη εβδομάδα έχουμε και την β επιπέδου.Ειλικρινά απορώ πως τα καταφέρνω μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό και δουλεύω και είμαι και πάντα χαμογελαστή.Σας ευχαριστώ  που με ακούσατε.   

Νίνα κουράγιο. Εύχομαι το αποτέλεσμα των εξετάσεων να είναι το καλύτερο δυνατό υπό αυτές τις συνθήκες. Αν μου επιτρέπεις, τις αποφάσεις σχετικά με το αν θα ακολουθησει θεραπεία ή όχι και ποια (εφόσον οι γιατροί δίνουν επιλογές) δεν θα τις πάρει ούτε ο άντρας σου ούτε η μητέρα του ή η αδερφή του, αλλά ο ίδιος ο ασθενής εφόσον είναι ενήλικος. (Εκτός αν υπάρχει και άλλο θέμα και τίθεται ζήτημα κηδεμονίας). Και αυτό θα πρέπει να γίνει σαφές στην πεθερά σου. Σε αυτή τη φάση προτεραιότητα έχει ο ασθενής και όχι αν θα δυσαρεστηθεί ή όχι εκείνη. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dggs είπε:

@dimitra19 καλημέρα και από εμένα.... Λοιπόν εγώ είμαι η πιο μικρή της παρέας 31 και ήταν η πρώτη προσπάθεια και εξωσωματικής και με δανεικά.. τώρα είμαι έγκυος χαχχαχ το λέω για να το συνηδητοποιησω.. εγώ έκανα την τρίτη χωρική και αύριο κάνω την επαναληπτική.. εγώ είχα 2-3 μέρες πριν την χωρική πονακια κάτω στην κοιλιά αλλά ήταν μια μέρα μετά τίποτα τώρα το στήθος μου δεν αγγίζετε.. όλα θα πάνε καλά να το ξέρεις με το καλό και τα δικά σου αποτελέσματα.. 

Μπράβο ρε συ ! Εγω είμαι 37 , κι εμένα 1η προσπάθεια με δωρεά για να δουμε !!! Ποσες χοριακές κάνουμε για να το επιβεβαιώσουμε ρε παιδιά ? Υπερηχο έκανες ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NINA78 said:

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.

Καλημέρα και από εμένα και θέλω να ευχηθώ πολύ κουράγιο και πολλή υπομονή. Δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολες καταστάσεις αυτές πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει σύμπνοια στην οικογένεια για να τις σντιμετωπίσουν. Μπράβο για το κουράγιο σου αλλά προέχει η υγεία η δική σου και των μικρών οπότε πρόσεχε πολύ και κοίτα όσο μπορείς να ανακουφιστείς από αυτό. Αυτό είναι το μέλλον τα υπόλοιπα αργά ή γρήγορα θα είναι παρελθόν.

Πολλά φιλιά και καλή δύναμη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NINA78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.Είμαι στεναχωρημένη για εκείνον,αλλά πάρα πολύ για τον σύζυγο μου.Ο οποίος αγωνίζεται μαζί με εμένα να βγάλουμε μία ακρή,βρίσκωντας διάφορα προβλήματα απο την πεθερα μου(σας έχω πει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση).Παραποιεί διαρκώς τα λόγια των γιατρών και επιμένει να μην κάνουμε τίποτα ή ενα δαχτύλιο στον οισοφάγο(που είπε ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ο γαστρεντερολόγος).Εγώ προσπαθώ να οργανώσω τα επόμενα βήματα(ευτυχώς με την βοήθεια φίλων μου γιατρών)και ο άντρας μου σκοτώνεται καθημερινώς με την μητέρα του και επιμένει ότι αν δεν συμφωνήσει η μητέρα του όταν βγει η βιοψια και αποφανθούν τελικώς ο ογκολόγος και ο χειρούργος,δεν θα πάρει εκείνος την απόφαση,γιατί η μητέρα του και οι αδερφή του θα τον βρίζουν μια ζωή(αυτό γίνεται και τώρα άλλωστε).Εγώ προσπαθώ να τον συνετήσω και να τις παραγκωνίσω όσο μπορώ καθώς και να του πω ότι θα πρέπει όταν ξέρουμε τι θα κάνουμε να ενημερώσει τον πατέρα του(αν χρειαστουν χημειοθεραπειες ή ακτινοθεραπείες) και να ακολουθήσει πιστά τις εντολές των γιατρών,είτε αφορά ένα χειρουργείο,είτε μια θεραπεία παρηγοριάς.Τον καταλαβαίνω γιατι και η μάνα του και η αδερφή του δημιουργουν ποικίλλα θέματα,ακόμη και στους ίδιους τους γιατρούς που πάνε,αλλά σημασία έχει τώρα ο παππούς μας και τα μπεμπάκια που την τελευταία εβδομάδα είναι ανήσυχα και την επομένη εβδομάδα έχουμε και την β επιπέδου.Ειλικρινά απορώ πως τα καταφέρνω μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό και δουλεύω και είμαι και πάντα χαμογελαστή.Σας ευχαριστώ  που με ακούσατε.   

Νίνα μου !!!! Δεν το πιστεύω ότι περνας όλα αυτά ταυτόχρονα με το πιο χαρμόσυνο γεγονός της ζωής σου! Σου εύχομαι να εχεις δυναμη και κουραγιο να ανταπεξέλθεις αλλά sorry που στο λέω.... προτεραιότητα έχεις εσύ τώρα και τα μωρά ! Νομίζω ότι αν  ήμουν στην θέση σου θα άφηνα τα άμεσα μέλη της οικογενειας να αποφασίσουν μόνοι τους...και θα καθόμουν λίγο στην άκρη . Κάνε focus στα μωρά ...Προσωπικη άποψη πάντα και sorry για το θάροος . Σου ευχομαι να είναι γερη και δυνατή . Μείνε αισιόδοξη ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NINA78 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας και εύχομαι να είστε όλες καλά και εσείς και οι οικογένειες σας.Θα πω κάτι άσχετο,αλλά μάλλον αυτές τις ημέρες έχω ανάγκη να νοιώσω λίγο καλά.Από την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε τον πεθερό μου,με διάγνωση καρκίνου στο τεταρτο στάδιο.Είμαστε σε αναμονή της βιοψίας.Όλα ήταν πολύ ξαφνικά,απλά με μιά δυσκολία στην κατάποση.Είμαι στεναχωρημένη για εκείνον,αλλά πάρα πολύ για τον σύζυγο μου.Ο οποίος αγωνίζεται μαζί με εμένα να βγάλουμε μία ακρή,βρίσκωντας διάφορα προβλήματα απο την πεθερα μου(σας έχω πει ότι πρόκειται για κλινική περίπτωση).Παραποιεί διαρκώς τα λόγια των γιατρών και επιμένει να μην κάνουμε τίποτα ή ενα δαχτύλιο στον οισοφάγο(που είπε ο πρωτος γιατρος που επισκεφτηκαμε ο γαστρεντερολόγος).Εγώ προσπαθώ να οργανώσω τα επόμενα βήματα(ευτυχώς με την βοήθεια φίλων μου γιατρών)και ο άντρας μου σκοτώνεται καθημερινώς με την μητέρα του και επιμένει ότι αν δεν συμφωνήσει η μητέρα του όταν βγει η βιοψια και αποφανθούν τελικώς ο ογκολόγος και ο χειρούργος,δεν θα πάρει εκείνος την απόφαση,γιατί η μητέρα του και οι αδερφή του θα τον βρίζουν μια ζωή(αυτό γίνεται και τώρα άλλωστε).Εγώ προσπαθώ να τον συνετήσω και να τις παραγκωνίσω όσο μπορώ καθώς και να του πω ότι θα πρέπει όταν ξέρουμε τι θα κάνουμε να ενημερώσει τον πατέρα του(αν χρειαστουν χημειοθεραπειες ή ακτινοθεραπείες) και να ακολουθήσει πιστά τις εντολές των γιατρών,είτε αφορά ένα χειρουργείο,είτε μια θεραπεία παρηγοριάς.Τον καταλαβαίνω γιατι και η μάνα του και η αδερφή του δημιουργουν ποικίλλα θέματα,ακόμη και στους ίδιους τους γιατρούς που πάνε,αλλά σημασία έχει τώρα ο παππούς μας και τα μπεμπάκια που την τελευταία εβδομάδα είναι ανήσυχα και την επομένη εβδομάδα έχουμε και την β επιπέδου.Ειλικρινά απορώ πως τα καταφέρνω μέσα σε όλον αυτόν τον χαμό και δουλεύω και είμαι και πάντα χαμογελαστή.Σας ευχαριστώ  που με ακούσατε.   

Πόσο πολύ σε καταλαβαινω... Έχω ξαναγράψει για το θέμα πεθεροπληκτες οπότε δεν θα επεκταθώ! Λυπαμαι που θα ακουστω σκληρή αλλά αυτή τη στιγμή έχεις υποχρέωση να προφυλάξεις τον εαυτό σου και τα μωράκια σου. Κανένας δεν θέλει να υποφέρει και να αρρωστήσει κάποιος άνθρωπος αλλά εσυ δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Το τι θεραπεια θα ακολουθήσει ο πεθερός σου είναι απόφαση δική του και του γιατρού του. Όλοι οι υπόλοιποι μόνο να συμπαρασταθούν ή να πουν συμβουλευτικά τη γνώμη τους μπορούν. Ο άντρας σου είναι λογικό να εμπλέκεται και συναισθηματικά όμως δυστυχώς ή ευτυχως εσυ θα είσαι η λογική της παρέας και θα εστιάσεις μόνο στο στόχο σου. Να είσαι εσυ καλά και ήρεμη και να προχωράει η εγκυμοσυνη. Νομίζω ότι αυτό τουλάχιστον ο άντρας σου θα το καταλάβει και θα συμφωνήσει. Κλείσε τα αυτιά σου και προσπαθησε να μην επηρεάζεσαι.

  • Μου αρέσει 5

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Νίνα κουράγιο. Εύχομαι το αποτέλεσμα των εξετάσεων να είναι το καλύτερο δυνατό υπό αυτές τις συνθήκες. Αν μου επιτρέπεις, τις αποφάσεις σχετικά με το αν θα ακολουθησει θεραπεία ή όχι και ποια (εφόσον οι γιατροί δίνουν επιλογές) δεν θα τις πάρει ούτε ο άντρας σου ούτε η μητέρα του ή η αδερφή του, αλλά ο ίδιος ο ασθενής εφόσον είναι ενήλικος. (Εκτός αν υπάρχει και άλλο θέμα και τίθεται ζήτημα κηδεμονίας). Και αυτό θα πρέπει να γίνει σαφές στην πεθερά σου. Σε αυτή τη φάση προτεραιότητα έχει ο ασθενής και όχι αν θα δυσαρεστηθεί ή όχι εκείνη. 

Aλίνα μου σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχές.Το ίδιο πιστεύω και εγώ και έχει γίνει μια αρχική συζήτηση με τον συζυγο μου και τον πατέρα του ότι αν χρειαστεί χειρουργείο,τι αποφασίζεις(και είπε εγώ είμαι παλικάρι και θα το κάνω).Απλά ως τότε πίστευε ότι έχει πολύποδα,αυτό του είχαν πει.Οσο περνάνε οι μέρες πιστεύω ότι καταλαβαίνει,ότι είναι κάτι άλλο,λόγω των γιατρών,συμπεριφορών κτλ,και φαίνεται να έχει αφεθεί(ωστόσο και έτσι εγώ πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος πρέπει να τίθεται απέναντι στην ζωή και να αποφασίζει,θέλω να ζήσω η όχι)-για αυτό σίγουρα εκείνος πρέπει να αποφασίσει και να του τεθει το ερώτημα.Απλά εμένα μου την δίνει που πρέπει να συνεφέρνω τον σύζυγο,για να προχωρήσουμε παρακάτω.Φιλιά  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , NINA78 είπε:

Aλίνα μου σε ευχαριστώ πολυ για τις ευχές.Το ίδιο πιστεύω και εγώ και έχει γίνει μια αρχική συζήτηση με τον συζυγο μου και τον πατέρα του ότι αν χρειαστεί χειρουργείο,τι αποφασίζεις(και είπε εγώ είμαι παλικάρι και θα το κάνω).Απλά ως τότε πίστευε ότι έχει πολύποδα,αυτό του είχαν πει.Οσο περνάνε οι μέρες πιστεύω ότι καταλαβαίνει,ότι είναι κάτι άλλο,λόγω των γιατρών,συμπεριφορών κτλ,και φαίνεται να έχει αφεθεί(ωστόσο και έτσι εγώ πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος πρέπει να τίθεται απέναντι στην ζωή και να αποφασίζει,θέλω να ζήσω η όχι)-για αυτό σίγουρα εκείνος πρέπει να αποφασίσει και να του τεθει το ερώτημα.Απλά εμένα μου την δίνει που πρέπει να συνεφέρνω τον σύζυγο,για να προχωρήσουμε παρακάτω.Φιλιά  

Καταλαβαίνω. Είναι και ο σύζυγός σου σε ευάλωτη θέση, είναι αντιμέτωπος με την τρωτοτητα ενός γονιού -και αυτό είναι δύσκολο για ένα "παιδί" ότι ηλικία και να έχει. Εσύ τα ξέρεις καλύτερα. (Νομίζω επίσης ότι ο πεθερός σου πρέπει να μάθει ακριβώς τι συμβαίνει και μάλιστα από τους γιατρούς του). Κουράγιο, κάνε το καλύτερο που μπορείς αλλά όχι εις βάρος της δικής σου ψυχολογικής κατάστασης. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Πόσο πολύ σε καταλαβαινω... Έχω ξαναγράψει για το θέμα πεθεροπληκτες οπότε δεν θα επεκταθώ! Λυπαμαι που θα ακουστω σκληρή αλλά αυτή τη στιγμή έχεις υποχρέωση να προφυλάξεις τον εαυτό σου και τα μωράκια σου. Κανένας δεν θέλει να υποφέρει και να αρρωστήσει κάποιος άνθρωπος αλλά εσυ δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Το τι θεραπεια θα ακολουθήσει ο πεθερός σου είναι απόφαση δική του και του γιατρού του. Όλοι οι υπόλοιποι μόνο να συμπαρασταθούν ή να πουν συμβουλευτικά τη γνώμη τους μπορούν. Ο άντρας σου είναι λογικό να εμπλέκεται και συναισθηματικά όμως δυστυχώς ή ευτυχως εσυ θα είσαι η λογική της παρέας και θα εστιάσεις μόνο στο στόχο σου. Να είσαι εσυ καλά και ήρεμη και να προχωράει η εγκυμοσυνη. Νομίζω ότι αυτό τουλάχιστον ο άντρας σου θα το καταλάβει και θα συμφωνήσει. Κλείσε τα αυτιά σου και προσπαθησε να μην επηρεάζεσαι.

Palmoira μου γλυκιά σε ευχαριστώ πολύ.Ο άντρας μου,ο καημένος δεν μου μιλά,απλά εγώ βλέπω αυτή την αδυναμία που έχουν όλοι τους για διαφορετικούς λόγους να τρέξουν μια κατάσταση που επίγει.Και κατ'αναγκη προσπαθώ να τα οργανώσω.Σήμερα το απόγευμα παίρνουμε βιοψία και αύριο μιλάμε με ογκολόγο.Ευτυχώς Παλμοίρα έχω ορθή κρίση και δρώ άμεσα σε επείγουσες καταστάσεις.Απλά και λίγο στεναχωριέμαι...Καλά κάνεται και μου τα λέτε,χρειάζομαι και λίγο μάλωμα μαμαδίστικο.Σε φιλώ γλυκά!  

2 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Νίνα μου !!!! Δεν το πιστεύω ότι περνας όλα αυτά ταυτόχρονα με το πιο χαρμόσυνο γεγονός της ζωής σου! Σου εύχομαι να εχεις δυναμη και κουραγιο να ανταπεξέλθεις αλλά sorry που στο λέω.... προτεραιότητα έχεις εσύ τώρα και τα μωρά ! Νομίζω ότι αν  ήμουν στην θέση σου θα άφηνα τα άμεσα μέλη της οικογενειας να αποφασίσουν μόνοι τους...και θα καθόμουν λίγο στην άκρη . Κάνε focus στα μωρά ...Προσωπικη άποψη πάντα και sorry για το θάροος . Σου ευχομαι να είναι γερη και δυνατή . Μείνε αισιόδοξη ! 

Σε ευχαριστώ Δήμητρα μου για τις προτροπές.Όντως έτσι πρέπει να κάνω.Μόλις κανονίσω τα των γιατρών,θα αποχωρήσω.Σε φιλώ γλυκά!

2 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Καλημέρα και από εμένα και θέλω να ευχηθώ πολύ κουράγιο και πολλή υπομονή. Δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολες καταστάσεις αυτές πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει σύμπνοια στην οικογένεια για να τις σντιμετωπίσουν. Μπράβο για το κουράγιο σου αλλά προέχει η υγεία η δική σου και των μικρών οπότε πρόσεχε πολύ και κοίτα όσο μπορείς να ανακουφιστείς από αυτό. Αυτό είναι το μέλλον τα υπόλοιπα αργά ή γρήγορα θα είναι παρελθόν.

Πολλά φιλιά και καλή δύναμη!

Πόσο δίκιο έχεις Μίσκα μου,όλα αντιμετωπίζονται διαφορετικά όταν υπάρχει σύμπνοια και θετικα συναίσθηματα στον οικογενειακό ιστο.Εδώ δεν ειναι μια τέτοια οικογένεια,οπότε με την πρώτη δυσκολία υπάρχει ένα κλίμα αλληλοκατηγόριας και αντιπαλότητας και αποδιοργάνωσης.Όμως ενέπλεξα την αδερφή του πεθερού μου(σωστη και λογική) και θα πάνε αυτοί αύριο στον ογκολόγο.Σε φιλώ γλυκά!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Νίνα μου λυπάμαι για την κατάσταση που βιωνετε. Για να μην επαναλαμβανόμαι να αναφέρω απλώς πως συμφωνώ φυσικα με τα κορίτσια και με ικανοποίηση βλέπω πως έχεις σκοπό να προστατευτεις κι εσύ και τα μωρά από τις συναισθηματικες επιβαρυνσεις που συνεπάγονται αυτής της δύσκολης περιόδου που διανύετε. Εύχομαι κουράγιο, δύναμη και φυσικά το καλύτερο για την υγεία του ανθρώπου σας. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mishka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Έτοιμη ??? Κορίτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία για αύριο. Θα περιμένουμε νέα σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου στέλνω θετικη ενέργεια ... βγες στο μπαλκόνι να την αρπάξεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σε φιλώ γλυκά !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...