Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, lennio είπε:

Ευχαριστώ!!

Πήγα πάλι κ η χθεσινή γιατρός βρήκε τον τράχηλο μια χαρα μεγάλο, η άλλη γιατρος έκανε λάθος είπε!!!!!!

Κ με τέτοια τραχηλο λέει δεν ανησυχει, συσπάσεις λέει συμβαίνουν (της είπα ότι ήταν κάθε 3-5', αλλά δεν ανησυχεί). Ίσως είναι κι οι σύνδεσμοι της μητρας. Για περίδεση σε τέτοιο τράχηλο δεν κάνουν ούτε 22η εβδομαδα ειπε. Αν πονάω κ σήμερα να ξαναπάω, αλλιώς την Πέμπτη πάλι στο β'επιπέδου. 

Παίρνω μπουσκοπαν, 3 Μαγνησία κ προγεστερονη. Ξεκούραση κ βλέπουμε την Πέμπτη. Θα ξεκουραστώ κι εγώ κ θα δω ταινίες! Άμα πια. 

Σας φιλώ όλες, είμαστε σούπερ παρεάκι, όχι αστεία. Ευχαριστώ για κάθε σκέψη κ λέξη σας. 

Και... στέλνω ένα μεγάλο φιλί στην Παλμοιρα μας, την Κοκκινομάλλα, ην Καλυψώ, τη Μερέντα που έχουν τα μωράκια τους κ δεν προλαβαίνουν να μπουν. Πολλά φιλια κορίτσια!!!

να ξεκουραζεσε ο πονος μηπως ειναι κ απο εντερο? τι να πω να ξεκουραστεις κ θα περασει λογικα. αντε τωρα να τους εμπιστευτεις καλα κ η αλλη στραβομαρα ειχε τι μετραγε?

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

3 hours ago, ELEN23 said:

@lennio χάρηκα πολύ με τα νέα σου δες τις ταινιουλες σου κ απόλαυσε με ηρεμία το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Βγηκαν κι οι επαναληπτικές κ υπαρχει λοίμωξη τελικα, ο γιατρος δεν ηθελε να μου δωσει αντιβιωση, να περιμενουμε αλλες δυο μερες λεει να δουμε αν φυγει. 'Οοοοοοοχι, του λέω, θα μου δωσεις αντιβιωση τωρα κ αν φυγει και θες τη σταματαω νωριτερα, αλλα αντιβίωση τώρα! Και μου δωσε. Και εξτρα εξετασεις. Άμα πια!

Καλό βράδυ κορίτσια μου, να είστε όλες καλά! Σας ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! @lennio εύχομαι να πάνε όλα καλά! Δυστυχώς ο χρόνος πλέον είναι αρκετά περιορισμένος και κάποιες φορές νιώθω ότι το 24ωρο δεν φτάνει! Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα παιρνάει η ώρα με το μωρό. Είναι όμως υπέροχα κοριτσια και εύχομαι όλες να το ζήσετε. Η μικρή μου είναι μα χαρά ,αύριο περιμένουμε τον παιδίατρο για τη δεύτερη εξέταση στο σπίτι. Είναι αρκετά συνεργάσιμη και ευτυχως και με τους κολικούς πάμε πολύ καλά. 

  • Μου αρέσει 9

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, palmoira said:

Καλησπέρα κοριτσια μου! @lennio εύχομαι να πάνε όλα καλά! Δυστυχώς ο χρόνος πλέον είναι αρκετά περιορισμένος και κάποιες φορές νιώθω ότι το 24ωρο δεν φτάνει! Είναι απίστευτο πόσο γρήγορα παιρνάει η ώρα με το μωρό. Είναι όμως υπέροχα κοριτσια και εύχομαι όλες να το ζήσετε. Η μικρή μου είναι μα χαρά ,αύριο περιμένουμε τον παιδίατρο για τη δεύτερη εξέταση στο σπίτι. Είναι αρκετά συνεργάσιμη και ευτυχως και με τους κολικούς πάμε πολύ καλά. 

Ευχαριστώ!! πολλά φιλιά και στις δυο σας! Τι πατισερί είστε τωρα; ή μόνο σερί σερί <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lennio μου κάνε υπομονή και όλα θα είναι καλά. Μια χαρά τους τα είπες.Εννοειται θα πάρεις αντιβίωση και μετά αν είναι όλα οκ τη σταματάς.Τους έβαλες στη θέση τους!!!χαχαχα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 

@lennio πρώτη φορά ακούω κάποιον να λέει ότι έχει λοίμωξη και χαίρομαι έτσι!! Αυτό όμως εξηγεί τα συμπτώματα, θα περάσει με αντιβίωση και ΤΕΛΟΣ! Αντε με το καλό κι αύριο να σκούσουμε τα νέα από τη β επιπέδου!

@palmoira να τη χαίρεσαι γλυκιά μου! Τα βράδια κοιμάται τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι κι εσύ λιγάκι;

Καλή συνέχεια κορίτσια 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, lennio είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Βγηκαν κι οι επαναληπτικές κ υπαρχει λοίμωξη τελικα, ο γιατρος δεν ηθελε να μου δωσει αντιβιωση, να περιμενουμε αλλες δυο μερες λεει να δουμε αν φυγει. 'Οοοοοοοχι, του λέω, θα μου δωσεις αντιβιωση τωρα κ αν φυγει και θες τη σταματαω νωριτερα, αλλα αντιβίωση τώρα! Και μου δωσε. Και εξτρα εξετασεις. Άμα πια!

Καλό βράδυ κορίτσια μου, να είστε όλες καλά! Σας ευχαριστώ!

@lennioμου τώρα διάβασα τα νέα σου! Τί αγωνία πέρασες αυτές τις μέρες! 

Ευτυχώς είναι λοίμωξη οπότε με την κατάλληλη αγωγή θα το ξεπεράσεις. Εύχομαι η εξεταση αυριο να πάει μια χαρά!:)

φιλιά από μένα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, inglaterra said:

@lennioμου τώρα διάβασα τα νέα σου! Τί αγωνία πέρασες αυτές τις μέρες! 

Ευτυχώς είναι λοίμωξη οπότε με την κατάλληλη αγωγή θα το ξεπεράσεις. Εύχομαι η εξεταση αυριο να πάει μια χαρά!:)

φιλιά από μένα!

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Βασικά η αγωνία συνεχίζεται χοχο. Ήρθα νοσοκομείο για το β'επιπέδου. Το μωράκι μας είναι άψογο :) πρεπει όμως να περιμενει αλλο τόσο μέχρι τέλη Ιουλίου κ τελικά ο τράχηλος είναι κοντός. Και ναι μου είπαν μπορεί ν αλλάζει μέγεθος αλλά όταν δύο φορές είναι στα 24 δεν το ρισκαρουμε λένε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. Νοσηλευτικα, αύριο θα κάνουν συμβουλιο για περίδεση, γιατί εδώ δεν κάνουν την 22η εβδομαδα. Αλλά τους λέω Έλλαδα κάνουμε ως και 25. Θ αποφασίσουν αύριο, θαε κρατήσουν μέχρι να μην έχω καθόλου πόνους, έκαναν όλες τις εξετάσεις κ περιμένουμε. Στο κρεβάτι θα μείνω μέχρι να γεννήσω πάντως κ δε με νοιάζει αρκεί να ναι καλά ο μπεμπης κ να μεγαλώσει, δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Σας φιλώ όλες, θα σας στείλω νέα, τώρα θα χω κ άπλετο χρόνο! Πρέπει να βάλω Νετφλιξ, δε γίνεται αλλιως.

Την αγάπη μου σ όλες σας, μια μία.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι ειναι ποιο ευκολο να μεινεις εγκυος με δωρεα?

On 18/3/2019 at 10:08 ΠΜ, Annita tsoupani είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα κ θα τα καταφερουμε με ακους γιατι κ εγω ετσι ειμαι!!!

Τ


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Άργησα να μπω αυτές τις ημέρες. Εχουμε ανησυχίες με τα δοντάκια βλέπετε. 

Lenio μου τώρα διάβασα κι εγώ τα νέα σου. Ξεκουρασου και κάνε ο, τι καλύτερο μπορείς ώστε να μην συγχυζεσαι. Δεν ήταν υπέροχο που τον είδες στην β' επιπέδου;

Κρυσταλενια με το καλό κορίτσι μου! 

Palmoira όντως πολλές φορές δεν φτάνει το 24ωρο. Καλή δύναμη! 

Σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς! Χάχαχαχα! 

Annita εάν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι και η αποτυχία οφείλεται αποκλειστικά στην κακή ποιότητα ωαρίων, ναι είναι πιο εύκολο να υπάρξει επιτυχία με δανεικά. 

Παω για τάισμα. Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια! 

 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio said:

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Βασικά η αγωνία συνεχίζεται χοχο. Ήρθα νοσοκομείο για το β'επιπέδου. Το μωράκι μας είναι άψογο :) πρεπει όμως να περιμενει αλλο τόσο μέχρι τέλη Ιουλίου κ τελικά ο τράχηλος είναι κοντός. Και ναι μου είπαν μπορεί ν αλλάζει μέγεθος αλλά όταν δύο φορές είναι στα 24 δεν το ρισκαρουμε λένε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. Νοσηλευτικα, αύριο θα κάνουν συμβουλιο για περίδεση, γιατί εδώ δεν κάνουν την 22η εβδομαδα. Αλλά τους λέω Έλλαδα κάνουμε ως και 25. Θ αποφασίσουν αύριο, θαε κρατήσουν μέχρι να μην έχω καθόλου πόνους, έκαναν όλες τις εξετάσεις κ περιμένουμε. Στο κρεβάτι θα μείνω μέχρι να γεννήσω πάντως κ δε με νοιάζει αρκεί να ναι καλά ο μπεμπης κ να μεγαλώσει, δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Σας φιλώ όλες, θα σας στείλω νέα, τώρα θα χω κ άπλετο χρόνο! Πρέπει να βάλω Νετφλιξ, δε γίνεται αλλιως.

Την αγάπη μου σ όλες σας, μια μία.

Καταρχάς λιώνω που ο μπέμπης μια χαρά μπράβο γλυκιά μου!

Τώρα θα μας τρελάνουν οι Γάλλοι εκεί κάθε φορά άλλα λένε έχω αρχίσει να θυμώνω:angry: Εχει θέμα ο τράχηλος δεν έχει ναι περίδεση όχι περίδεση να μπαστακωθείς εκεί κσι να μη φύγεις αν δεν έρθει όλο το συμβούλιο μαζί να σου εξηγήσει. Και η λοίμωξη ισχύει; Πως συνδέεται με τα υπόλοιπα ή απλά νόμος του Μurphy έσκασαν όλα μαζί;

Καλά εσύ ξεκουράσου άραξε δες ταινίες (netflix γράφεσαι σε 5 και από το κινητό) και σκέψου τον κούκλο μπέμπη σου.

Πολλά πολλά φιλιά και υπομονή

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , lennio είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Βασικά η αγωνία συνεχίζεται χοχο. Ήρθα νοσοκομείο για το β'επιπέδου. Το μωράκι μας είναι άψογο :) πρεπει όμως να περιμενει αλλο τόσο μέχρι τέλη Ιουλίου κ τελικά ο τράχηλος είναι κοντός. Και ναι μου είπαν μπορεί ν αλλάζει μέγεθος αλλά όταν δύο φορές είναι στα 24 δεν το ρισκαρουμε λένε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. Νοσηλευτικα, αύριο θα κάνουν συμβουλιο για περίδεση, γιατί εδώ δεν κάνουν την 22η εβδομαδα. Αλλά τους λέω Έλλαδα κάνουμε ως και 25. Θ αποφασίσουν αύριο, θαε κρατήσουν μέχρι να μην έχω καθόλου πόνους, έκαναν όλες τις εξετάσεις κ περιμένουμε. Στο κρεβάτι θα μείνω μέχρι να γεννήσω πάντως κ δε με νοιάζει αρκεί να ναι καλά ο μπεμπης κ να μεγαλώσει, δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Σας φιλώ όλες, θα σας στείλω νέα, τώρα θα χω κ άπλετο χρόνο! Πρέπει να βάλω Νετφλιξ, δε γίνεται αλλιως.

Την αγάπη μου σ όλες σας, μια μία.

υπομονη κοριτσι περιμενουμε νεα. κ εδω να ξερεις δυσκολα κανουν περιδεση μεγαλες εβδομαδες αλλα βαζουν κ πεσσο να ξερεις που ειναι κ αυτο αποτελεσματικο. παντως ευτυχως ξυπνησαν κ σε παρακολουθουν οποτε ολα καλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι ειναι ποιο ευκολο να μεινεις εγκυος με δωρεα?

Τ

@Annita tsoupani οπως πολύ σωστά είπε και η Γεωργία η δωρεά ωαρίων ενδείκνυται ως λύση για τις κοπέλες που δεν παραγουν ποιοτικά ωάρια. Τα ποσοστά επιτυχίας με δωρεά είναι πολύ πιο υψηλά σε σχέση με τη συμβατική εξωσωματική σ´αυτές τις περιπτώσεις.

πρίν από 15 λεπτά , lennio είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Βασικά η αγωνία συνεχίζεται χοχο. Ήρθα νοσοκομείο για το β'επιπέδου. Το μωράκι μας είναι άψογο :) πρεπει όμως να περιμενει αλλο τόσο μέχρι τέλη Ιουλίου κ τελικά ο τράχηλος είναι κοντός. Και ναι μου είπαν μπορεί ν αλλάζει μέγεθος αλλά όταν δύο φορές είναι στα 24 δεν το ρισκαρουμε λένε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. Νοσηλευτικα, αύριο θα κάνουν συμβουλιο για περίδεση, γιατί εδώ δεν κάνουν την 22η εβδομαδα. Αλλά τους λέω Έλλαδα κάνουμε ως και 25. Θ αποφασίσουν αύριο, θαε κρατήσουν μέχρι να μην έχω καθόλου πόνους, έκαναν όλες τις εξετάσεις κ περιμένουμε. Στο κρεβάτι θα μείνω μέχρι να γεννήσω πάντως κ δε με νοιάζει αρκεί να ναι καλά ο μπεμπης κ να μεγαλώσει, δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Σας φιλώ όλες, θα σας στείλω νέα, τώρα θα χω κ άπλετο χρόνο! Πρέπει να βάλω Νετφλιξ, δε γίνεται αλλιως.

Την αγάπη μου σ όλες σας, μια μία.

@lennio εχεις νοσηλευτεί ή γύρισες σπίτι; Με τη λοίμωξη πως τα πας; Εξακολουθεις και πονάς; Και το μέγεθος του τραχήλου πολυ διφορούμενες οι μετρήσεις του! 

Είχα την εντύπωση οτι οι Αγγλοι γιατροί είναι ικανοί να σου εντείνουν την ανασφαλεια οταν ασθενήσεις. Όμως και οι Γάλλοι βρε κορίτσι πολύ αργοί και μπερδεμένοι μου ακούγονται...Ίσως έπαιξε ρολο που πηγαίνεις στο νοσοκομειο καθε βραδυ!

Ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε prima και να επανέλθεις στην κανονικότητα σου πολύ σύντομα!

φιλιά πολλά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...