Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

1 hour ago, lennio είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ. Βασικά η αγωνία συνεχίζεται χοχο. Ήρθα νοσοκομείο για το β'επιπέδου. Το μωράκι μας είναι άψογο :) πρεπει όμως να περιμενει αλλο τόσο μέχρι τέλη Ιουλίου κ τελικά ο τράχηλος είναι κοντός. Και ναι μου είπαν μπορεί ν αλλάζει μέγεθος αλλά όταν δύο φορές είναι στα 24 δεν το ρισκαρουμε λένε ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ. Νοσηλευτικα, αύριο θα κάνουν συμβουλιο για περίδεση, γιατί εδώ δεν κάνουν την 22η εβδομαδα. Αλλά τους λέω Έλλαδα κάνουμε ως και 25. Θ αποφασίσουν αύριο, θαε κρατήσουν μέχρι να μην έχω καθόλου πόνους, έκαναν όλες τις εξετάσεις κ περιμένουμε. Στο κρεβάτι θα μείνω μέχρι να γεννήσω πάντως κ δε με νοιάζει αρκεί να ναι καλά ο μπεμπης κ να μεγαλώσει, δεν καταλαβαίνω τίποτα. 

Σας φιλώ όλες, θα σας στείλω νέα, τώρα θα χω κ άπλετο χρόνο! Πρέπει να βάλω Νετφλιξ, δε γίνεται αλλιως.

Την αγάπη μου σ όλες σας, μια μία.

Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις τι συμβαίνει και τι πρέπει να κάνεις. Ο,τι και να πρέπει να κάνεις, θα το κάνεις. Άμα το είδες το μικρούλι κιόλας... Ποιος σε σταματάει!! Καλή υπομονή... Με άλλη ψυχολογία τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, Annita tsoupani said:

κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι ειναι ποιο ευκολο να μεινεις εγκυος με δωρεα?

Τ

Πιο εύκολο δεν ξέρω αν είναι αλλά αν δεν παράγεις ποιοτικά ωάρια, σίγουρα έχεις πολύ καλύτερες πιθανότητες. Ενδεικτικά εγώ με τα δικά μου είχα περίπου 12% κ με τη δωρεά 70%. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka said:

Καταρχάς λιώνω που ο μπέμπης μια χαρά μπράβο γλυκιά μου!

Τώρα θα μας τρελάνουν οι Γάλλοι εκεί κάθε φορά άλλα λένε έχω αρχίσει να θυμώνω:angry: Εχει θέμα ο τράχηλος δεν έχει ναι περίδεση όχι περίδεση να μπαστακωθείς εκεί κσι να μη φύγεις αν δεν έρθει όλο το συμβούλιο μαζί να σου εξηγήσει. Και η λοίμωξη ισχύει; Πως συνδέεται με τα υπόλοιπα ή απλά νόμος του Μurphy έσκασαν όλα μαζί;

Καλά εσύ ξεκουράσου άραξε δες ταινίες (netflix γράφεσαι σε 5 και από το κινητό) και σκέψου τον κούκλο μπέμπη σου.

Πολλά πολλά φιλιά και υπομονή

Ευχαριστώ!!! Ναι όλα.μαζι αχχαχαχα ετσι να χουμε αλλά δε με μέλει. Εδώ τα ψάχνουν όλα , αύριο θ αποφασίσουν κ θα κάνω ότι χρειάζεται! Σ ευχαριστω!

Σοβαρά γράφονται νετφλιξ από το κινητό; Αλλά για ποια Τελε; Η ως λογαριασμό κ μπορώ να βλέπω κι από το κινητό. Είμαι βινταζ σ αυτά βλεπεις χαχαχα. Πολλά φιλιά κι ανυπομονώ για τα νέα σου Παρασκευή, να πάρεις χαρά μεγάλη!

Just now, inglaterra said:

@Annita tsoupani οπως πολύ σωστά είπε και η Γεωργία η δωρεά ωαρίων ενδείκνυται ως λύση για τις κοπέλες που δεν παραγουν ποιοτικά ωάρια. Τα ποσοστά επιτυχίας με δωρεά είναι πολύ πιο υψηλά σε σχέση με τη συμβατική εξωσωματική σ´αυτές τις περιπτώσεις.

@lennio εχεις νοσηλευτεί ή γύρισες σπίτι; Με τη λοίμωξη πως τα πας; Εξακολουθεις και πονάς; Και το μέγεθος του τραχήλου πολυ διφορούμενες οι μετρήσεις του! 

Είχα την εντύπωση οτι οι Αγγλοι γιατροί είναι ικανοί να σου εντείνουν την ανασφαλεια οταν ασθενήσεις. Όμως και οι Γάλλοι βρε κορίτσι πολύ αργοί και μπερδεμένοι μου ακούγονται...Ίσως έπαιξε ρολο που πηγαίνεις στο νοσοκομειο καθε βραδυ!

Ελπίζω και εύχομαι όλα να πάνε prima και να επανέλθεις στην κανονικότητα σου πολύ σύντομα!

φιλιά πολλά!

Ευχαριστώ! Καλά.εδω δεν παίζονται από πάντα.  Νοσοκομείο είμαι, δε μ αφήνουν τώρα στην τύχη μου με το ρίσκο. Κοντός τράχηλος κ πόνοι με συσπάσεις που είχα, επιτέλους ασχολούνται γιατί ήρθα από τον υπερηχο. Στα επείγοντα πάτε σπίτι σας λέγαν. Κι ο γιατρός μου που πήγα εχθές; Δεν ανησυχώ μου είπεν να πας στο επαγγελματικό ταξίδι αν νιώθεις καλά. Πάλι καλά που έγινε καλή μέτρηση σήμερα με καλό μηχάνημα. Όπως μου είπαν ο τράχηλος μπορεί ν αλλάζει μέγεθος. Όταν κουράζεται μικραίνει. Ε όταν μικραίνει θεωρείται μικρός και μς ρίσκο. Πλέον τ αναλαμβάνουν και να σου πω την αλήθεια, χαιρομαι. Απλά θα μείνω σπίτι ενα τετράμηνακι. Σιγά τα λάχανα. ) Ο μπέμπης μου θα γεννηθεί στην ώρα του. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita1976 είπε:

Πιο εύκολο δεν ξέρω αν είναι αλλά αν δεν παράγεις ποιοτικά ωάρια, σίγουρα έχεις πολύ καλύτερες πιθανότητες. Ενδεικτικά εγώ με τα δικά μου είχα περίπου 12% κ με τη δωρεά 70%. 

Εσυ εμεινες?που ξερω αν τα ωαρια μ ειναι ποιοτικα?παραγω πολλα πάντως λόγω πολυκυστικων εχω συνήθως 16 αρχομενα καθε μηνα


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dream_on said:

Είναι μια ανακούφιση να ξέρεις τι συμβαίνει και τι πρέπει να κάνεις. Ο,τι και να πρέπει να κάνεις, θα το κάνεις. Άμα το είδες το μικρούλι κιόλας... Ποιος σε σταματάει!! Καλή υπομονή... Με άλλη ψυχολογία τώρα!

χαρηκα πολυ κοριτσαρα μου με τα καλα νεα ειλικρινα!!! ξεκουραση και ταινιουλες !!!!

φιλια πολλα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

@lennio ΠΕΘΑΙΝΩ με το κέφι σου γλυκιά μου πάντα να είσαι έτσι να εμπνέεις όλους γύρω σου!

Το netflix μπαίνεις στο site του από όπου θες κι έχεις internet (τηλέφωνο, laptop κλπ) και ανοίγεις πανεύκολα λογαριασμό με χρέωση πιστωτικής. Μετά μπορείς να βλέπεις από smart phone (κατεβάζεις εφαρμογή) η υπολογιστή ή laptop ή smart tv.

Κι εγώ vintage θα ήμουν αλλά είναι vintage κι ο καλός μου και θα επικοινωνούσαμε με σήματα καπνού αν δεν προσπαθούσα λίγο για τα βασικά..

Λοιπόν περιμένουμε την ετυμηγορία του συμβουλίου. Ολα θα πάνε καλά!

Πολλά φιλιά σε όλες και καλή συνέχεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka said:

Καλημέρα,

@lennio ΠΕΘΑΙΝΩ με το κέφι σου γλυκιά μου πάντα να είσαι έτσι να εμπνέεις όλους γύρω σου!

Το netflix μπαίνεις στο site του από όπου θες κι έχεις internet (τηλέφωνο, laptop κλπ) και ανοίγεις πανεύκολα λογαριασμό με χρέωση πιστωτικής. Μετά μπορείς να βλέπεις από smart phone (κατεβάζεις εφαρμογή) η υπολογιστή ή laptop ή smart tv.

Κι εγώ vintage θα ήμουν αλλά είναι vintage κι ο καλός μου και θα επικοινωνούσαμε με σήματα καπνού αν δεν προσπαθούσα λίγο για τα βασικά..

Λοιπόν περιμένουμε την ετυμηγορία του συμβουλίου. Ολα θα πάνε καλά!

Πολλά φιλιά σε όλες και καλή συνέχεια

Σ ευχαριστω κοριτσι μου! Και πού να χεις κόψει κ τσιγάρο, πώς θα κάνεις καπνό; Πλάκα πλάκα ωραίο πράγμα να σε ρωτάει ο γιατρός "καπνίζετε;" και να λες όχι. Non non non εδώ χιχι. Σ ευχαριστω για τα καλά σου λόγια. Όσο ο σπορακος είναι καλά, πως να μην έχω κέφια; Όλα θα πάνε καλά κ θα κάνω και μια επισκληριδιο έτσι για προπόνηση. Κι έχω κι εσάς όλες εδώ κοντα μου, λίγο το χεις; Αλλάζει τα πάντα. Σας στέλνω όλη μου την αγάπη κοριτσια! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Mishka είπε:

Καλημέρα,

@lennio ΠΕΘΑΙΝΩ με το κέφι σου γλυκιά μου πάντα να είσαι έτσι να εμπνέεις όλους γύρω σου!

Το netflix μπαίνεις στο site του από όπου θες κι έχεις internet (τηλέφωνο, laptop κλπ) και ανοίγεις πανεύκολα λογαριασμό με χρέωση πιστωτικής. Μετά μπορείς να βλέπεις από smart phone (κατεβάζεις εφαρμογή) η υπολογιστή ή laptop ή smart tv.

Κι εγώ vintage θα ήμουν αλλά είναι vintage κι ο καλός μου και θα επικοινωνούσαμε με σήματα καπνού αν δεν προσπαθούσα λίγο για τα βασικά..

Λοιπόν περιμένουμε την ετυμηγορία του συμβουλίου. Ολα θα πάνε καλά!

Πολλά φιλιά σε όλες και καλή συνέχεια

Παιδιά vintage να είστε μόνο στο στυλ! Υπερσύγχρονα κινητά και γκατζετακια σε ρετρό όψη! Κατά τη άλλα η τεχνολογία να είναι στην πρώτη γραμμή γιατί τουλάχιστον να απολαμβάνουμε τις ευκολίες της. Αν κι εγώ προτιμώ το streaming και βλέπω τσάμπα ταινιουλες, ακόμα και φετινές. Οι μηνιαίοι λογαριασμοί αθροίζονται και τελικά έχεις να πληρώνεις το μήνα πολλά λεφτά δεξιά κι αριστερά. Έχουμε κι έξοδα τώρα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. @lennio περαστικά σου... Τώρα θα κάνουμε παρέα η μία την ην άλλη που είμαστε ξάπλα στο κρεβάτι... Εγώ η άσχετη έχω μια απορία.. σε τι πράγμα παίζει ρόλο το μέγεθος του τραχήλου? Και τι ακριβώς είναι η περίδεση?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on said:

Παιδιά vintage να είστε μόνο στο στυλ! Υπερσύγχρονα κινητά και γκατζετακια σε ρετρό όψη! Κατά τη άλλα η τεχνολογία να είναι στην πρώτη γραμμή γιατί τουλάχιστον να απολαμβάνουμε τις ευκολίες της. Αν κι εγώ προτιμώ το streaming και βλέπω τσάμπα ταινιουλες, ακόμα και φετινές. Οι μηνιαίοι λογαριασμοί αθροίζονται και τελικά έχεις να πληρώνεις το μήνα πολλά λεφτά δεξιά κι αριστερά. Έχουμε κι έξοδα τώρα!

Ναι στη διακόσμηση κυρίως, αγαπώ ιδιαίτερα. Σε γκατζετς καλά τα πάω σε οτι μ αφορά , τ αλλά τ αφήνω στο σαϊνι τον άντρα μου :) Ως τώρα κ εγω στριμιν είμαι Φούλ, να δούμε αν θα φτάσει. Ως τώρα αποφεύγω σειρές, άσε που δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ καν. Τώρα θα δούμε. Λεω να πω ναι στο νετφλιξ και τη χειροτεχνία :) πολλα φιλιά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, lennio είπε:

Ναι στη διακόσμηση κυρίως, αγαπώ ιδιαίτερα. Σε γκατζετς καλά τα πάω σε οτι μ αφορά , τ αλλά τ αφήνω στο σαϊνι τον άντρα μου :) Ως τώρα κ εγω στριμιν είμαι Φούλ, να δούμε αν θα φτάσει. Ως τώρα αποφεύγω σειρές, άσε που δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ καν. Τώρα θα δούμε. Λεω να πω ναι στο νετφλιξ και τη χειροτεχνία :) πολλα φιλιά

Αχ ναι, χειροτεχνία! Μακραμε, πλέξιμο! Σούπερ! Να βγουν τα καλλιτεχνικά στη φόρα! Να γιανει η ψυχή μας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Ναι στη διακόσμηση κυρίως, αγαπώ ιδιαίτερα. Σε γκατζετς καλά τα πάω σε οτι μ αφορά , τ αλλά τ αφήνω στο σαϊνι τον άντρα μου :) Ως τώρα κ εγω στριμιν είμαι Φούλ, να δούμε αν θα φτάσει. Ως τώρα αποφεύγω σειρές, άσε που δεν προλαβαίνω να το σκεφτώ καν. Τώρα θα δούμε. Λεω να πω ναι στο νετφλιξ και τη χειροτεχνία :) πολλα φιλιά

Εξαρτάται τί θέλεις να βλέπεις @lennio. Σε πολυ γνωστό ελληνικό site μπορείς να δεις απο Θόδωρο Αγγελοπουλο μέχρι ....Τσακι Τσαν! Φετινές ταινίες επίσης! Ολα σε streaming. Σου στέλνω πιο πολλές λεπτομερειες αν θελεις. Το netflix έχεις πολλες σειρές και ταινίες αλλά η γνώμη μου - συγνώμη από τους netflix fans- είναι ότι είναι λίγο αμερικανιές χαχα.:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra said:

Εξαρτάται τί θέλεις να βλέπεις @lennio. Σε πολυ γνωστό ελληνικό site μπορείς να δεις απο Θόδωρο Αγγελοπουλο μέχρι ....Τσακι Τσαν! Φετινές ταινίες επίσης! Ολα σε streaming. Σου στέλνω πιο πολλές λεπτομερειες αν θελεις. Το netflix έχεις πολλες σειρές και ταινίες αλλά η γνώμη μου - συγνώμη από τους netflix fans- είναι ότι είναι λίγο αμερικανιές χαχα.:)

Αν καταφέρνει καμία να βλέπει Αγγελόπουλο στο πρώτο τρίμηνο και με όλα αυτά τα φάρμακα θέλω να μου πει πως το κάνει!!! Εμένα με παίρνει ο ύπνος και μόνο που θα σκεφτώ να δω κάτι σοβαρό:D Ενώ η αμερικανιά και το μισό να χάσεις δε χάθηκε όχι ο κόσμος ούτε καν η πλοκή χαχα. Θέλω κι εγώ όμως το site που λες που θα πάει θα ξυπνήσω κάποτε!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

Αν καταφέρνει καμία να βλέπει Αγγελόπουλο στο πρώτο τρίμηνο και με όλα αυτά τα φάρμακα θέλω να μου πει πως το κάνει!!! Εμένα με παίρνει ο ύπνος και μόνο που θα σκεφτώ να δω κάτι σοβαρό:D Ενώ η αμερικανιά και το μισό να χάσεις δε χάθηκε όχι ο κόσμος ούτε καν η πλοκή χαχα. Θέλω κι εγώ όμως το site που λες που θα πάει θα ξυπνήσω κάποτε!

Χαχαχα! Σωστά @Mishka δυσκολοι καιροί για Αγγελόπουλο...Το καλό είναι οτι εχει ταινιες και σειρές για οπλα τα γουστα. Εγώ είχα κολλήσει με τη σειρά the Americans. Δεν μπορούσα να την αφήσω. Σου στέλνω σε πμ το σάιτ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dggs said:

Καλημέρα κορίτσια μου.. @lennio περαστικά σου... Τώρα θα κάνουμε παρέα η μία την ην άλλη που είμαστε ξάπλα στο κρεβάτι... Εγώ η άσχετη έχω μια απορία.. σε τι πράγμα παίζει ρόλο το μέγεθος του τραχήλου? Και τι ακριβώς είναι η περίδεση?

Ναι κορίτσι μου ξάπλα και θα κάνουμε παρέα!!! Καλά κ εγώ τώρα τα έμαθα όλα....Η περίδεση είναι μια επέμβαση που δένουν τον τράχηλο όταν είναι μικρός κι υπάρχει κίνδυνος να μη συγκρατήσει το μωρό, όποτε να αποβληθεί η να γεννηθεί αρκετά πρόωρα με ότι αυτό συνεπάγεται. Γίνεται έως την 25η εβδομαδα, μετά δεν υπάρχει λόγος διότι το μωρό μπαινει σε άλλη φάση κ χρησιμοποιούνται άλλοι τρόποι αντιμετώπισης ενος πιθανού πρόωρου. Γίνεται με επισκληριδιο στη Γαλλία. Τα ράμματα αφαιρούνται νομίζω κοντά στην. 37η εβδομάδα.

 

Just now, inglaterra said:

Εξαρτάται τί θέλεις να βλέπεις @lennio. Σε πολυ γνωστό ελληνικό site μπορείς να δεις απο Θόδωρο Αγγελοπουλο μέχρι ....Τσακι Τσαν! Φετινές ταινίες επίσης! Ολα σε streaming. Σου στέλνω πιο πολλές λεπτομερειες αν θελεις. Το netflix έχεις πολλες σειρές και ταινίες αλλά η γνώμη μου - συγνώμη από τους netflix fans- είναι ότι είναι λίγο αμερικανιές χαχα.:)

Ναι ναι στείλε στείλε :):):) ευχαριστω <3

Just now, Mishka said:

Αν καταφέρνει καμία να βλέπει Αγγελόπουλο στο πρώτο τρίμηνο και με όλα αυτά τα φάρμακα θέλω να μου πει πως το κάνει!!! Εμένα με παίρνει ο ύπνος και μόνο που θα σκεφτώ να δω κάτι σοβαρό:D Ενώ η αμερικανιά και το μισό να χάσεις δε χάθηκε όχι ο κόσμος ούτε καν η πλοκή χαχα. Θέλω κι εγώ όμως το site που λες που θα πάει θα ξυπνήσω κάποτε!

Έλιωσα στο γελιο. Έχεις δικιο. Εμένα στο δεύτερο με βλέπω να κάνω σινεφίλ επένδυση πιο εύκολα. Αλλά.για Αγγελόπουλος δε το έχω. Πιο πολύ για Kurosawa, να χαρώ Τζαπάν :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...