Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 hours ago, Τουτουνι said:

Καλημέρα κρισταλενια μου!!!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω, αλλά ήθελα να σου ευχηθώ μεσα απ' την καρδιά μου πολύ καλή σου επιτυχία!!!!!

Τουτουνι μου σε ευχαριστωωωωωωω χαχαχαχχαχα ειναι φοβερο το ψευδωνυμο σου, κλαιω χαχαχαχχαχαχαχαχα

2 hours ago, Dream_on said:

Λοιπόν κορίτσια μου! Επέστρεψα από το ταξίδι μου, έκανα την τρίτη χοριακη που σκαρφάλωσε στα 400 από τα 89 σε 4 ημέρες. 1ος υπέρηχος την Παρασκευή! Άλλο ένα σκαλοπάτι! Νιώθω πολύ καλά, αλλά ο δρόμος ακόμη είναι μακρύς! Προς το παρόν χαίρομαι τον υπέροχο ήλιο, αν και πρέπει να πάω σε δουλειά σε λίγο! Άνοιξη, η ωραιότερη εποχή! 8)

κοριτσαρααααααααααα συγχαρητηριαααααααα τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με ειδε ο συζυγος να τρελαινομαι και (με λεει) τι επαθες χαχαχχαχαχαχαχααχαχα τον ειπα τι εγινε και χαρηκε επισης πολυ τα συγχαρητηρια μας κοπελαρα μου μεσα απο την καρδιας μας φιλια πολλα

7 hours ago, alina80 said:

Κρυσταλλενια καλημέρα. Λογικά η τιμή που σου έδωσαν περιλαμβάνει τα πάντα μέχρι και την έμβρυομεταφορα. Έτσι τουλάχιστον έγινε στην δική μου περίπτωση. Μέσα στην τιμή ήταν η αμοιβή της δοτριας, η παρακολούθηση της, η ωοληψια, η δική μου παρακολούθηση, η γονιμοποίηση των ωαρίων, ένας όρος πρωτείνης που μου έκαναν λίγες μέρες πριν την έμβρυομεταφορα, η έμβρυομεταφορα και η πρώτη χοριακή. Αυτά που ήταν έξτρα ήταν η κατάψυξη των εμβρύων που δεν μεταφέραμε και ένας ακόμα ορός πρωτείνης που μου έκαναν την ημέρα της θετικής χοριακής. Αν έχεις αμφιβολία βέβαια μπορείς να ζητήσεις διευκρίνιση. 

Καλή αρχή και καλή επιτυχία!

Καλό σαββατοκύριακο κορίτσια!

αλινα μου καλησπερα στην τιμη δεν ειναι οι εξετασεις αιματολογικες που πρεπει να κανω και τα φαρμακα που θα παρω εγω το ψαχνω λιγο ακομη απο δευτερα με το βιογενεσις και εναν πολυ καλο γυναικολογο που μου συστησαν και σας ενημερωνω γιατι μεχρι το καλοκαιρι θα θελαμε να κανουμε την εξωσωματικη

σε ευχαριστω πολυ

να σε ρωτησω σε ποια κλινικη πηγες και την τιμη αν μπορεις να μου στειλεις μνμ σε παρακαλω πολυ?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τουτούνι νομίζω ότι οι γιατροί που το επιλέγουν το κάνουν ανεξαρτήτως δανεικών ή μη. 

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου δίνουν τπτ!!! Θα κλαίω...θέλω κι εγώ να μου δώσουν τέτοια φάρμακα!!!:-(:-(:-(


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Τουτουνι μου σε ευχαριστωωωωωωω χαχαχαχχαχα ειναι φοβερο το ψευδωνυμο σου, κλαιω χαχαχαχχαχαχαχαχα

κοριτσαρααααααααααα συγχαρητηριαααααααα τρελαθηκα απο την χαρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! με ειδε ο συζυγος να τρελαινομαι και (με λεει) τι επαθες χαχαχχαχαχαχαχααχαχα τον ειπα τι εγινε και χαρηκε επισης πολυ τα συγχαρητηρια μας κοπελαρα μου μεσα απο την καρδιας μας φιλια πολλα

αλινα μου καλησπερα στην τιμη δεν ειναι οι εξετασεις αιματολογικες που πρεπει να κανω και τα φαρμακα που θα παρω εγω το ψαχνω λιγο ακομη απο δευτερα με το βιογενεσις και εναν πολυ καλο γυναικολογο που μου συστησαν και σας ενημερωνω γιατι μεχρι το καλοκαιρι θα θελαμε να κανουμε την εξωσωματικη

σε ευχαριστω πολυ

να σε ρωτησω σε ποια κλινικη πηγες και την τιμη αν μπορεις να μου στειλεις μνμ σε παρακαλω πολυ?

Τα φάρμακα που πήρα μου τα έγραφε ο γιατρός (μιλάω πάντα για την προσπάθεια με τα δανεικά) σαν οποιοδήποτε φάρμακο. Σου στέλνω πμ. 

Just now, Τουτουνι είπε:

Εμένα βρε κορίτσια γιατί δεν μου δίνουν τπτ!!! Θα κλαίω...θέλω κι εγώ να μου δώσουν τέτοια φάρμακα!!!:-(:-(:-(

Τι θέλεις Τουτούνι μου να σου δώσουν; Ποιος δεν σου δίνει; :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Τα φάρμακα που πήρα μου τα έγραφε ο γιατρός (μιλάω πάντα για την προσπάθεια με τα δανεικά) σαν οποιοδήποτε φάρμακο. Σου στέλνω πμ. 

Τι θέλεις Τουτούνι μου να σου δώσουν; Ποιος δεν σου δίνει; :-P:-P:-P

Δεν μου δίνει ενέσεις κορτιζόνης...δεν μου δίνει ενέσεις προγεστερόνης και δεν μου δίνει τον όρο που είναι σαν γάλα .. σνιφ σνιφ!!!:(

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι είπε:

Δεν μου δίνει ενέσεις κορτιζόνης...δεν μου δίνει ενέσεις προγεστερόνης και δεν μου δίνει τον όρο που είναι σαν γάλα .. σνιφ σνιφ!!!:(

Πρόσεχε τι εύχεσαι Τουτούνι! Ακόμα τρυπιέμαι με αντιπηκτικες! Ενέσεις προγεστερόνης γιατί; Αφού υπάρχουν ωραιότατα χάπια. Οι κορτιζόνης δεν ξέρω που χρησιμεύουν. Θα έρθει και εσένα η ώρα σου μην ανησυχείς 8)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Πρόσεχε τι εύχεσαι Τουτούνι! Ακόμα τρυπιέμαι με αντιπηκτικες! Ενέσεις προγεστερόνης γιατί; Αφού υπάρχουν ωραιότατα χάπια. Οι κορτιζόνης δεν ξέρω που χρησιμεύουν. Θα έρθει και εσένα η ώρα σου μην ανησυχείς 8)

Να σου πω την αλήθεια αλινα μου, προκειμένου να κρατήσω στην αγκαλιά μου ένα υγείες μωράκι θα έκανα ότι χρειαζόταν!! Μακάρι να έρθει και η δική μου η σειρά!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Πως είστε; Είχε κολλήσει η σελίδα και δεν μπορούσα να γράψω όλη τη μέρα. Dream on Πολλα συγχαρητήρια!Να έχεις μια ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Με το καλό και ο υπέρηχος.

Τουτουνι γέλασα με το ποστ σχετικά με τα φάρμακα! Δεν θα χρειαστούν και θα πάνε όλα καλά! Φιλιά σε όλα τα κορίτσια μας. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πως είστε; Είχε κολλήσει η σελίδα και δεν μπορούσα να γράψω όλη τη μέρα. Dream on Πολλα συγχαρητήρια!Να έχεις μια ανεφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Με το καλό και ο υπέρηχος.

Τουτουνι γέλασα με το ποστ σχετικά με τα φάρμακα! Δεν θα χρειαστούν και θα πάνε όλα καλά! Φιλιά σε όλα τα κορίτσια μας. 

Ευχαριστώ πολύ Γεωργία μου!! Εσύ τι κάνεις.???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ευχαριστώ πολύ Γεωργία μου!! Εσύ τι κάνεις.???

Τουτουνι μ κ εγω που τα εβαλα ολα αυτα τα φαρμακα κ τον ορρο σαν γαλα τι καταλαβα παλι κουλουρι εφαγα

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annita tsoupani είπε:

Τουτουνι μ κ εγω που τα εβαλα ολα αυτα τα φαρμακα κ τον ορρο σαν γαλα τι καταλαβα παλι κουλουρι εφαγα

Αννιτακι μου, έχεις τόσο δίκιο... Το σκέφτομαι κι αυτό καμία φορά, όμως η επιθυμία μου είναι τόσο μεγάλη που δεν ξέρω πια τι να κάνω και τι να πω!!!!:wub:


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Αννιτακι μου, έχεις τόσο δίκιο... Το σκέφτομαι κι αυτό καμία φορά, όμως η επιθυμία μου είναι τόσο μεγάλη που δεν ξέρω πια τι να κάνω και τι να πω!!!!:wub:

Σε καταλαβαινω απολυτα κ θα τα καταφερουμε με ακους γιατι κ εγω ετσι ειμαι!!!

  • Μου αρέσει 1

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Τουτουνι μου ευχαριστώ που ρωτάς. Καλά είμαι κι εγώ. Εχθες που είχε ωραίο καιρό βγάλαμε τα μωρά μια βόλτα και καθησαμε και για καφέ. Παροτι είχε πολυκοσμία περάσαμε ωραία γιατί μας είχε λείψει μια έξοδος. Βλέπεις προσπάθησα λόγω των ιώσεων να τα έχω προστατευμενα όλον τον χειμώνα και δόξα τω Θεώ τα πήγαμε καλά μέχρι τώρα. 

Annita βλέπω από το ticker σου πως εχεις ένα μωράκι που έχει γενέθλια; Να τον χαίρεσαι σαν τα ψηλά βουνά! 

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16 Μαρτίου 2019 at 6:41 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Α!!! Γιατί έχω δει στο κέντρο που είμαι κάποιες κοπέλες με αυτό τον όρο και ντρεπόμουν να ρωτήσω γιατί είναι!!! Και αυτό είναι μόνο όταν γίνεται η έμβρυομεταφορά με δανικα ωάρια???

Γινεται και σε κανονικούς κύκλους εξωσωματικής.

On 16 Μαρτίου 2019 at 10:37 ΜΜ, Τουτουνι είπε:

Δεν μου δίνει ενέσεις κορτιζόνης...δεν μου δίνει ενέσεις προγεστερόνης και δεν μου δίνει τον όρο που είναι σαν γάλα .. σνιφ σνιφ!!!:(

Λοιπόν η κορτιζόνη αν δεν εχεις αυτοάνοσο δεν εχει καμια ουσία μάλιστα μπορει να εμποδίζει και την εμφυτευση.

Προγεστερονη εφ οσον στην μετράει με εξέταση αίματος επισης τσεκάρει αν δεν αυξάνεται  και αν εισαι καλυμμένη με ουτροτζεσταν και μόνο σε έλλειψη δίνουν δίνουν τις ενέσεις.

Τελος intralipids εβαλα σε δυο προσπαθειες απο τις 6. Αποτέλεσμα δεν έφεραν θετικο. Ολα σχετικά ειναι λοιπόν....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γινεται και σε κανονικούς κύκλους εξωσωματικής.

Λοιπόν η κορτιζόνη αν δεν εχεις αυτοάνοσο δεν εχει καμια ουσία μάλιστα μπορει να εμποδίζει και την εμφυτευση.

Προγεστερονη εφ οσον στην μετράει με εξέταση αίματος επισης τσεκάρει αν δεν αυξάνεται  και αν εισαι καλυμμένη με ουτροτζεσταν και μόνο σε έλλειψη δίνουν δίνουν τις ενέσεις.

Τελος intralipids εβαλα σε δυο προσπαθειες απο τις 6. Αποτέλεσμα δεν έφεραν θετικο. Ολα σχετικά ειναι λοιπόν....

Έχεις τόσο δίκιο Κάντι μου, απλά νομίζω ότι οσα περισσότερα θα πάρω τόσο καλύτερο θα είναι το αποτέλεσμα!!! Κατά βάθος τι ξέρω ότι έχετε όλες δίκιο που μου το λέτε!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...