Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Katia11 είπε:

Καλημέρα και από εμένα. Χρόνια πολλά σε όλες και να αποκτήσει η καθεμία ο,τι επιθυμεί!!!

Σας διαβάζω ανελλιπώς, μου κρατάτε παρέα, και ας μη γράφω συχνά. Μετά από αρκετό καιρό, διλήμματα και προβληματισμούς, ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου, βρέθηκε δοτρια και ξεκινήσαμε τη διαδικασία.

Αλλά... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ, κυρίως με το κέντρο μου. Περιμένουμε έως την Πέμπτη να μάθουμε εάν το ένα έμβρυο που προέκυψε θα προχωρήσει σε βλαστοκυστη.

Και ρωτάω ρε κορίτσια εσάς τις πιο έμπειρες, είναι δυνατόν, τόσα χρήματα, τόσος κόπος, τόσες θυσίες για να έχουμε μόνο ένα έμβρυο; ( Χωρίς να έχουμε πρόβλημα με το σπέρμα). Με τι ψυχολογία θα πάω για έμβρυο μεταφορά με ένα έμβρυο; Και φυσικό κύκλο να έκανα με δικά μου ωαρια, σε έναν καλό κύκλο θα το πετύχαινα το ένα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω... Το βρίσκω τουλάχιστον απογοητευτικό, όχι για σένα, αλλά για το κέντρο. Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε ότι θα έχουμε το λιγότερο 4+ πάνω... Αν επιτρέπεται σε πιο κέντρο είσαι. Ξέρεις τίποτα για τη δοτρια (ηλικία, αν έχει ξαναδοσει, αν έχει άλλες επιτυχίες με τα ωάρια της)

 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Τουτουνι είπε:

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω... Το βρίσκω τουλάχιστον απογοητευτικό, όχι για σένα, αλλά για το κέντρο. Ο δικός μου ο γιατρός μου είπε ότι θα έχουμε το λιγότερο 4+ πάνω... Αν επιτρέπεται σε πιο κέντρο είσαι. Ξέρεις τίποτα για τη δοτρια (ηλικία, αν έχει ξαναδοσει, αν έχει άλλες επιτυχίες με τα ωάρια της)

 

Εμένα δε μου είχε πει πόσα γονιμοποιημένα θα έχουμε, αλλά μου είχε πει ότι θα έχουμε 7-8 ωάρια. Για τη δουλειά ξέρω ηλικία και ότι υποτίθεται είναι "δοκιμασμένη". Άντε να βγάλεις άκρη τώρα...

Θα μιλήσω μαζί τους από αύριο και θα δω πως θα προχωρήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katia11 είπε:

Εμένα δε μου είχε πει πόσα γονιμοποιημένα θα έχουμε, αλλά μου είχε πει ότι θα έχουμε 7-8 ωάρια. Για τη δουλειά ξέρω ηλικία και ότι υποτίθεται είναι "δοκιμασμένη". Άντε να βγάλεις άκρη τώρα...

Θα μιλήσω μαζί τους από αύριο και θα δω πως θα προχωρήσουμε.

@Katia11Από την κλινική θα πρέπει να σου πουν πόσα ωάρια εδωσε η δότρια, πόσα από αυτά γονιμοποιήθηκαν και πόσα φτάσανε στο στάδιο της βλαστοκύστης (αν έφτασαν).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mishka said:

Καλησπέρα κορίτσια!

@Georgia1972 σε ευχαριστώ πολύ καλή μου από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!

@Dream_on πραγματικά ελπιδοφόρα τα νέα σου πολύ χαίρομαι και όπως σωστά είπες ένα βήμα τη φορά ισχύει για όλες.

@lennio εσύ δεν έπρεπε να ξεκουράζεσαι αντί να φτιάχνεις μακαρονάδες;

Πράγματι είναι εκπληκτική μέρα απολαύστε το στο φουλ όσο μπορείτε κορίτσια αν και μπαίνει η άνοιξη σύντομα θα έχουμε πολλές τέτοιες. Εγώ προσπαθώ να το χαρώ όσο μπορώ αλλά δύσκολα έχω μόνιμα απίστευτη ναυτία από χθες σέρνομαι. Θα το παλέψω ομως πρέπει να φάω μπακαλιάρο σκορδαλιά!

Πολλά φιλιά σε όλες

Γιατι; Δεν είναι ξεκούραστο μαγείρεμα μια μακαρονάδα; ειδικά όταν την τιμάς μετά  χεχεχε. Πλάκα πλάκα πρέπει να κινούμαι, περάτηματακι, ενα δεκαλεπτο μαγειρεμα, όχι ζόρισμα όμως.

Αχ με τις ναυτίες υπόμονή κορίτσι μου κι αν μείνει από το έδεσμα, στέλνω κούριερ να το παραλάβει. 

Και του χρόνου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 44 και προσπαθούμε 1.5 χρόνο για το 2ο αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ότι για φυσική σύλληψη έχω πιθανότητες 2-3% και απογοητεύτηκα. Δεν έχω ιδέα από εξωσωματικές. Είναι αλήθεια ότι δε σε δέχονται με δικά σου ωάρια στην ηλικία μου? Μόνο με δωρεά ωαρίων?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλη την ομάδα.παρακολουθω πολλα χρονια τετοιες σειτ μα δεν εχω γραψει ποτε μου. Χρειάζομαι τη γνώμη σας γιατι είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω τι να κάνω, σας παρακαλο να μου προτείνετε ποιο είναι το καλύτερο για να κάνο, είμαι 43 ετών στον ιστορίκο μου, εχω 13 φορές eksosomatiki, και δύο eksomitrio, τα πάντα ξεκίνησαν στην ηλικία των 24 ετών,δεν θα γραψω αναλυτικα  γιατη χρειαζομαι πολυ χρονο , μα εχω 2 εκσομιτρια σε ηλικια 23 και 24 ,και μετα αφαίρεση Σαλπίγγων στα 28 μου ξεκινησα Ε.τ .μεχρι στιγμης 13 φορες Ε.Τ 3 εγκυμοσυνες που διακοπηκαν στην .6 , 7 και τελευταιο πριν 2 χρονια στο 9 εβδομαδα ,απο τοτε εχω κανει διαφορεσ εξετασεισ και δεν μου βρισκουν κατι ανισιχιτικο. θελω οπωσδηποτε να ξαναδοκιμασω μα εχω στην σκεψη μου και με το δωρεαν ωαρια , γιατη φοβαμε πλεον να ξαναδοκιμασο με τα δικα μου ωαρια ομως ειμαι σε διλλημα να ξαναδοκιμασω με τα δικα μου ωαρια  αλλι μια φορα , διαβασα για μια εξεταση Νικα .μπασ μου βρισκουν το προβλημα. πραγματικα δεν ξερω ποιο ειναι το καλυτερο ?αν αποφασισω με δωρεα ωαρια που να απευθυνομαι .σας παρακαλω πειτε μου την γνωμη σας. και κατι αλλο που εχω στο νου μου μια ερωτηση ,οσες φορες εμινα εγγιος , ηταν παντα οκτομπερ,νοβεμπερ και αρχες ιανουαριου τα εχω χαση ¨(τι γνωμη εχετε για αυτο ?εχω κανει Ε.τ αλλεσ μηνες μα δεν εχω πετυχει.ποτε ειναι καλυτερο να ξαναπροσπαθησω ? ρωτο γιατι πραγματικα ειμαι σε διλλημα,σασ ευχαριστω παρα πολυ οποιa και μου απανταει ,εις το επανιδείν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες.Εχεις περάσει και εσυ πολλά και χαίρομαι που έχεις το κουράγιο να ξαναπροσπαθήσεις. Δε μας λες τίποτα για το σπερμα. Θεωρώ ότι αν και το σπερμα είναι καλό τότε δεν έχεις λόγο να πας με τα δικά σου. Οι 13 φορές είναι παρα πολλές αλλά το σημαντικότερο από όλα είναι το ψυχοφθόρο που σου συμβαίνει μετά. Και εννοώ ότι έμενες και υπήρχε πρόβλημα. Κακά τα ψέμματα και η ηλικία παίζει το ρόλο της. Με τα δανεικά το ποσοστό αυξάνεται κατακόρυφα. Γιατί να χάνεις και άλλο χρόνο. Νομίζω έχεις δώσει την ευκαιρία με τα δικά σου. Όσο για το κέντρο η καθεμία θα σου πει το κέντρο που έχει πετύχει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρωτα πολλα σας ευχαριστω για την αμεση απαντηση merenda1980 :)  , το σπερμα του Αντρα μου ειναι πολυ καλο , ξερετε ειναι αυτη η ελπιδα που λεμε .δεν θελω να παραδινομαι εκανα με τοσο κοπο αφτες της ε.τ  . μα γιατι δεν μου βρηκαν κατι αφτο με σκοτωνει και αφου δεν βρικαν κατι γιατι δεν προχοραι παρα περα :(

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 44 και προσπαθούμε 1.5 χρόνο για το 2ο αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ότι για φυσική σύλληψη έχω πιθανότητες 2-3% και απογοητεύτηκα. Δεν έχω ιδέα από εξωσωματικές. Είναι αλήθεια ότι δε σε δέχονται με δικά σου ωάρια στην ηλικία μου? Μόνο με δωρεά ωαρίων?

Γειά σου @Manoulitsa75. Καλως ήρθες στο group μας! Όταν λες γιατρός μάλλον εννοείς το γυναικολογο σου, σωστά; Στην ηλικία μετα τα 40 δεν νομίζω ότι αποκλείεται η φυσική σύλληψη αλλά όντως είναι χαμηλά τα ποσοστά. Επίσης αυτό που μας ενδιαφέρει δεν είναι μόνο η συλληψη αλλά και η βιώσιμη κύηση που ίσως και κει τα ποσοστά να είναι χαμηλά σε μεγαλύτερες ηλικίες. Από κει και πέρα παίζουν ρόλο διάφοροι λόγοι όταν προσπαθείς αλλά δεν συμβαίνει η σύλληψη. Πχ η ποιότητα των ωαρίων, η ποιότητα του σπέρματος ή καποια παθολογία που έχει διαγνωστεί τοσο στον αντρα όσο και στη γυναίκα.

Φυσικά και μπορείς να δοκιμάσεις εξωσωματική με δικά σου ωάρια ή ακομα και συλλογή με φυσικούς κυκλους. Δεν είναι μονόδρομος η δωρεά ωαρίων εκτός αν συντρέχουν λόγοι που αφορούν κυρίως την ποιότητα των ωαρίων. Η γνώμη μου είναι να επισκεφτείς κεντρο εξωσωματικής για να σε κατευθύνουν κατάλληλα, να κάνεις κάποιες εξετάσεις που θα σου πουν για να να διαγνώσουν την αιτία ή τις αιτίες.

Καλή τυχη! :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Είμαι καινούρια εδώ. Είμαι 44 και προσπαθούμε 1.5 χρόνο για το 2ο αλλά τίποτα. Ο γιατρός μου είπε ότι για φυσική σύλληψη έχω πιθανότητες 2-3% και απογοητεύτηκα. Δεν έχω ιδέα από εξωσωματικές. Είναι αλήθεια ότι δε σε δέχονται με δικά σου ωάρια στην ηλικία μου? Μόνο με δωρεά ωαρίων?

Γεια σου κι από μένα! Λες ότι πας για το 2ο, που σημαίνει ότι έχεις ήδη ένα παιδί; Αυτό είναι πολύ θετικό! Έχουν δοκιμαστεί τα ωάριά σου επιτυχώς, αν κι αυτό δεν εξασφαλίζει κάτι για αυτά που ήδη έχεις. Γνωρίζω περιπτώσεις που έκαναν παιδί στα 42 (1ο παιδί)  και 46 (4ο παιδί), φυσικές συλλήψεις. Γνωρίζω κι εμένα που οι δύο φυσικές μου συλλήψεις στα 42 και 44 παλινδρομησαν...  Υπάρχουν στατιστικές που επαληθεύονται ή όχι, και με βεβαιότητα δε θα σου μιλήσει κανείς. Σε δέχονται με δικά σου ωάρια, αλλά βάζουν λίγες πιθανότητες σε αυτά. Καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους. Κάνε και μια έρευνα για το κέντρο που θα επιλέξεις. Δεν είναι όλοι το ίδιο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dream_on είπε:

Γεια σου κι από μένα! Λες ότι πας για το 2ο, που σημαίνει ότι έχεις ήδη ένα παιδί; Αυτό είναι πολύ θετικό! Έχουν δοκιμαστεί τα ωάριά σου επιτυχώς, αν κι αυτό δεν εξασφαλίζει κάτι για αυτά που ήδη έχεις. Γνωρίζω περιπτώσεις που έκαναν παιδί στα 42 (1ο παιδί)  και 46 (4ο παιδί), φυσικές συλλήψεις. Γνωρίζω κι εμένα που οι δύο φυσικές μου συλλήψεις στα 42 και 44 παλινδρομησαν...  Υπάρχουν στατιστικές που επαληθεύονται ή όχι, και με βεβαιότητα δε θα σου μιλήσει κανείς. Σε δέχονται με δικά σου ωάρια, αλλά βάζουν λίγες πιθανότητες σε αυτά. Καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους. Κάνε και μια έρευνα για το κέντρο που θα επιλέξεις. Δεν είναι όλοι το ίδιο!

Καλησπερα κοριτσια

συγνωμη που γραφω κατω απο αυτο το ποστ μπορει να μου εξηγησει καποιος πως στελνω μηνυμα .ειναι απιστευτο δεν μπορω να βρω το τροπο:blink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, angelica1 είπε:

Καλησπερα κοριτσια

συγνωμη που γραφω κατω απο αυτο το ποστ μπορει να μου εξηγησει καποιος πως στελνω μηνυμα .ειναι απιστευτο δεν μπορω να βρω το τροπο:blink:

Κάνε κλικ στο όνομα του ατόμου και μετά κλικ στο κουμπάκι μήνυμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...