Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, inglaterra είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω ολες να είστε καλά και να ξεκουραστήκατε το τριήμερο!:)

Τα νέα μου εχουν ως εξής:

Είμαι σε αναμονή χοριακής, θα την κάνω την Πεμπτη με το καλό.Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσια! Εχω διαβάσει ότι ολες πάνω κάτω είχατε πονάκια κατω από την κοιλιά, τσιμπήματα και πρησμένο στήθος μετά την εμβρυομεταφορά μεχρι την ημερα της χοριακής, οπότε σκέφτομαι ότι είναι αναμενομενα και δεν ανησηχώ γι’ αυτά. Κατανοώ οτι δεν μπορούμε να στηριχθουμε σε αυτά τα συμπτωματα με τις ορμόνες που παίρνουμε. 

Σήμερα εβαλα θερμόμετρο γιατί ενιωθα καπως ζεστή και είχα λίγα δέκατα το πρωι και το απογευμα (37.1). Επίσης και μην γελάσετε σας παρακαλώ αλλά ανησυχώ λιγο γιατί από χθες με πονούσε ο λαιμός μου και σήμερα εχω λίγο βηχα. Έχει συμβεί σε καμια σας να έχετε κάτι ανάλογο πριν τη χοριακή; Υπαρχει περίπτωση να επηρεάσουν το αποτέλεσμα (λέω εγώ τώρα που βράζω στο ζουμί μου!!!).:roll:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι. Μην σε αγχωνει ο βήχας. Σίγουρα δεν μπορεί να επηρεάσει κανένα αποτέλεσμα. Άλλωστε τώρα το πιθανότερο είναι να έχει γίνει η δουλειά. Θα περιμένουμε τα νέα σου την Πέμπτη. Ότι και να πούμε αγωνία και τρελές σκέψεις θα έχεις, όπως όλες μας στην αντίστοιχη φάση. Το μόνο που θα σου πω είναι ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου. Μια μέρα έμεινε θα περάσει!

Καλωσορίζω και τα καινούργια κορίτσια!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, inglaterra είπε:

Ευχαριστώ, μακάρι @Mary H! Θέλω να πιστεύω ότι ο,τι ήταν να γίνει έγινε! 

Μαίρη από την απάντηση σου πιο πριν νομίζω ειμαστε στην ίδια κλινική;

Mήπως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό;χαχα:D Συμφωνείς με τα σχόλιά μου για γιατρό κ κλινική;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Mήπως έχουμε κ τον ίδιο γιατρό;χαχα:D Συμφωνείς με τα σχόλιά μου για γιατρό κ κλινική;

Ίδιο γιατρό δεν έχουμε οποτε δεν ξέρω να σου πω για τον συγκεκριμένο.:) Για το εμβρυολογικό και το υπολοιπο προσωπικό όντως έτσι είναι. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, inglaterra είπε:

Ίδιο γιατρό δεν έχουμε οποτε δεν ξέρω να σου πω για τον συγκεκριμένο.:) Για το εμβρυολογικό και το υπολοιπο προσωπικό όντως έτσι είναι. :)

Εγώ νόμιζα πως το συγκεκριμένο κέντρο έχει αυτόν το γιατρό Ν.Χρίσ.και οι υπόλοιποι γιατρούς μεν αλα βοηθη. Εγώ στο ραντεβού  που έκανα με την εμβρυολογο ούτε καν ροτησα όνομα γιατρού το θεώρησα δεδομένο πος είναι αυτός. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ νόμιζα πως το συγκεκριμένο κέντρο έχει αυτόν το γιατρό Ν.Χρίσ.και οι υπόλοιποι γιατρούς μεν βοηθη. Εγώ στο που έκανα με την εμβρυολογο ούτε καν ροτησα όνομα γιατρού το θεώρησα δεδομένο πος είναι αυτός. 

Ο Χριστ είναι ο διευθυντής της κλινικης. Λογικά θα εχει και ο ίδιος καποιες ασθενείς.  Στην κλινική θα βρεις πολλούς γιατρους εξειδικευμενους στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Ριξε μια ματια στο site τους. Ενας απ´αυτους θα σε αναλαβει. Μπορείς να επιλεξεις ποιος θα είναι ο γιατρός σου. Υποθετω ότι εκανες μια πρώτη επαφή μόνο αλλά γνωμη μου ειναι να κανεις ραντεβου με γιατρό πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Ο Χριστ είναι ο διευθυντής της κλινικης. Λογικά θα εχει και ο ίδιος καποιες ασθενείς.  Στην κλινική θα βρεις πολλούς γιατρους εξειδικευμενους στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Ριξε μια ματια στο site τους. Ενας απ´αυτους θα σε αναλαβει. Μπορείς να επιλεξεις ποιος θα είναι ο γιατρός σου. Υποθετω ότι εκανες μια πρώτη επαφή μόνο αλλά γνωμη μου ειναι να κανεις ραντεβου με γιατρό πρώτα.

Καλά αποτελέσματα!! Εγώ έχω τέτοια αγωνία και καρδιοχτύπι κάθε φορά... Περιμένουμε τα καλά νέα σου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, inglaterra said:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω ολες να είστε καλά και να ξεκουραστήκατε το τριήμερο!:)

Τα νέα μου εχουν ως εξής:

Είμαι σε αναμονή χοριακής, θα την κάνω την Πεμπτη με το καλό.Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσια! Εχω διαβάσει ότι ολες πάνω κάτω είχατε πονάκια κατω από την κοιλιά, τσιμπήματα και πρησμένο στήθος μετά την εμβρυομεταφορά μεχρι την ημερα της χοριακής, οπότε σκέφτομαι ότι είναι αναμενομενα και δεν ανησηχώ γι’ αυτά. Κατανοώ οτι δεν μπορούμε να στηριχθουμε σε αυτά τα συμπτωματα με τις ορμόνες που παίρνουμε. 

Σήμερα εβαλα θερμόμετρο γιατί ενιωθα καπως ζεστή και είχα λίγα δέκατα το πρωι και το απογευμα (37.1). Επίσης και μην γελάσετε σας παρακαλώ αλλά ανησυχώ λιγο γιατί από χθες με πονούσε ο λαιμός μου και σήμερα εχω λίγο βηχα. Έχει συμβεί σε καμια σας να έχετε κάτι ανάλογο πριν τη χοριακή; Υπαρχει περίπτωση να επηρεάσουν το αποτέλεσμα (λέω εγώ τώρα που βράζω στο ζουμί μου!!!).:roll:

Καλημέρα,

Εύχομαι ολόψυχα θετική χοριακή αύριο! Από συμπτώματα σωστά το λες δεν βγάζεις συμπέρασμα εγώ τα ίδια είχα τον Ιανουάριο που απέτυχα και τα ίδια τώρα που πήγε καλά :shock:. Για το βήχα νομίζω να μην ανησυχείς καθόλου δεν μπορώ να φανταστώ για ποιο λόγο να επηρεάσει και το 37,1 ούτε δέκατα δεν είναι ούτως ή άλλως πόσο μάλλον που πρέπει να αξιολογηθεί και σε σχέση με τη φάση του κύκλου.

Οι μέρες πέρασαν ήδη οπότε χαλάρωσε και κάνε αισιόδοξες σκέψεις και περιμένουμε με αγωνία το αυριανό αποτέλεσμα!

Καλημέρα σε όλες και φιλιά 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, inglaterra said:

Κορίτσια καλησπέρα! Ελπίζω ολες να είστε καλά και να ξεκουραστήκατε το τριήμερο!:)

Τα νέα μου εχουν ως εξής:

Είμαι σε αναμονή χοριακής, θα την κάνω την Πεμπτη με το καλό.Η αγωνία κορυφώνεται κοριτσια! Εχω διαβάσει ότι ολες πάνω κάτω είχατε πονάκια κατω από την κοιλιά, τσιμπήματα και πρησμένο στήθος μετά την εμβρυομεταφορά μεχρι την ημερα της χοριακής, οπότε σκέφτομαι ότι είναι αναμενομενα και δεν ανησηχώ γι’ αυτά. Κατανοώ οτι δεν μπορούμε να στηριχθουμε σε αυτά τα συμπτωματα με τις ορμόνες που παίρνουμε. 

Σήμερα εβαλα θερμόμετρο γιατί ενιωθα καπως ζεστή και είχα λίγα δέκατα το πρωι και το απογευμα (37.1). Επίσης και μην γελάσετε σας παρακαλώ αλλά ανησυχώ λιγο γιατί από χθες με πονούσε ο λαιμός μου και σήμερα εχω λίγο βηχα. Έχει συμβεί σε καμια σας να έχετε κάτι ανάλογο πριν τη χοριακή; Υπαρχει περίπτωση να επηρεάσουν το αποτέλεσμα (λέω εγώ τώρα που βράζω στο ζουμί μου!!!).:roll:

Καλημέρα γλυκιά μου inglaterra. Με το καλό αύριο να έχεις τα πιο όμορφα νέα, που το πιστεύω. 

Είναι σίγουρο ότι είμαστε πιο ευαίσθητες στις σκέψεις μας τέτοιες στιγμές αλλά ένα θα σου πω. Δε θα γεννιόντουσαν παιδιά το καλοκαίρι κ το φθινόπωρο παγκόσμια, αν κάθε κρυωμα ή ιωσουλα επειρεαζε τις εμφυτεύσεις. Επίσης το σώμα μας χει μηχανισμούς που δεν επειρεαζει η μήτρα από βήχα κ φτάρνισμα, να ξέρεις. Αλλιώς τι θα κάναμε όλες οι γυναίκες 9 μήνες; Στο λέω γιατί το χω ψάξει. Η μήτρα μας είναι προστατευμένη :) Άσε που καθ'ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ειμαστε πιο επιρρεπείς σε ιώσεις κ κρυώματα. Το ανοσοποιητικό μας πέφτει για ν αποδεχτεί το έμβρυο μας. Όλα εχουν προγραμματιστεί σοφά προς όφελός μας κ της αναπαραγωγής, ειναι καταπληκτικό. 

Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Όπως είπε κι η Αλινα μας , ότι είναι να γίνει έχει γίνει τώρα. Το θέμα είναι η αγωνία, αυτό το "να ξέρω" και σ'αυτο μόνο υπομονή μπορώ να σου πω. Και παιρνα όμορφα. Θα δεις αύριο θα ναι λίγο πιο δύσκολο μέχρι να βγουν τ αποτελέσματα αλλά είσαι δυνατή, τόσο αγώνα έχεις κάνει. :)

Σε σκέφτομαι πολύ. Ετοιμάζω μεγάλωμα λίστας αναμονής για τις σαμπάνιες.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, lennio είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου inglaterra. Με το καλό αύριο να έχεις τα πιο όμορφα νέα, που το πιστεύω. 

Είναι σίγουρο ότι είμαστε πιο ευαίσθητες στις σκέψεις μας τέτοιες στιγμές αλλά ένα θα σου πω. Δε θα γεννιόντουσαν παιδιά το καλοκαίρι κ το φθινόπωρο παγκόσμια, αν κάθε κρυωμα ή ιωσουλα επειρεαζε τις εμφυτεύσεις. Επίσης το σώμα μας χει μηχανισμούς που δεν επειρεαζει η μήτρα από βήχα κ φτάρνισμα, να ξέρεις. Αλλιώς τι θα κάναμε όλες οι γυναίκες 9 μήνες; Στο λέω γιατί το χω ψάξει. Η μήτρα μας είναι προστατευμένη :) Άσε που καθ'ολη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ειμαστε πιο επιρρεπείς σε ιώσεις κ κρυώματα. Το ανοσοποιητικό μας πέφτει για ν αποδεχτεί το έμβρυο μας. Όλα εχουν προγραμματιστεί σοφά προς όφελός μας κ της αναπαραγωγής, ειναι καταπληκτικό. 

Όλα θα πάνε καλά θα δεις. Όπως είπε κι η Αλινα μας , ότι είναι να γίνει έχει γίνει τώρα. Το θέμα είναι η αγωνία, αυτό το "να ξέρω" και σ'αυτο μόνο υπομονή μπορώ να σου πω. Και παιρνα όμορφα. Θα δεις αύριο θα ναι λίγο πιο δύσκολο μέχρι να βγουν τ αποτελέσματα αλλά είσαι δυνατή, τόσο αγώνα έχεις κάνει. :)

Σε σκέφτομαι πολύ. Ετοιμάζω μεγάλωμα λίστας αναμονής για τις σαμπάνιες.

Ευχαριστώ πολυυύ Λεννιώ μου! Πόσο με συγκινείς!

Ολόσωστα αυτά που λες, και η κλινική μου τα ίδια μου είπε για βήχα κλπ.

Φιλιά πολλά!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Ο Χριστ είναι ο διευθυντής της κλινικης. Λογικά θα εχει και ο ίδιος καποιες ασθενείς.  Στην κλινική θα βρεις πολλούς γιατρους εξειδικευμενους στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Ριξε μια ματια στο site τους. Ενας απ´αυτους θα σε αναλαβει. Μπορείς να επιλεξεις ποιος θα είναι ο γιατρός σου. Υποθετω ότι εκανες μια πρώτη επαφή μόνο αλλά γνωμη μου ειναι να κανεις ραντεβου με γιατρό πρώτα.

Καλημερα. πηρα τηλεφωνο σημερα στι κλινικι εχεισ δικιο αυτο μου ειπαν , απο την αλλη μηπως στις αλλες προσπαθειες μας εβλεπε ο γιατρος παλι  καλος γιατρος εκανε τουσ υπερηχους. παντος αν εχει καποια κοπελα εμπειρια απο τον αλλο γιατρο  Η.Τσα. θα ηθελα να την ακουσω,

πρίν από 26 λεπτά , brave είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

λυπαμαι πολυ κοριτσι.δεν ξερω τι να πω προχωραμε με δανεικα με ελπιδα  πως θα τα καταφερουμε πιο ευκολα  αλα τελικα τιποτα δεν ειναι ευκολο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Εγώ νόμιζα πως το συγκεκριμένο κέντρο έχει αυτόν το γιατρό Ν.Χρίσ.και οι υπόλοιποι γιατρούς μεν αλα βοηθη. Εγώ στο ραντεβού  που έκανα με την εμβρυολογο ούτε καν ροτησα όνομα γιατρού το θεώρησα δεδομένο πος είναι αυτός. 

Oχι πρέπει να τον ζητήσεις για ραντεβού ή για προσπάθεια . Έχει πολλούς γιατρούς

1 ώρα πρίν, brave είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

Brave , λυπάμαι πολύ γι αυτή την εξέλιξη ξέρω την ιστορία σου. δυστυχώς εμείς με τα δανεικά πονάμε διπλά γιατί έχουμε προδοκίες  κ όνειρα βασιζόμενες στην καλή ποιότητα των ωαρίων κι όταν δεν πετυχαίνει πέφτουμε σε διπλή θλίψη. Λες αφού όχι με δανεικά τότε τι; Να σε ρωτήσω κάτι , πώς γίνεται να μη δείτε ενδομήτριο σάκο στις 11000 χοριακη; Mήπως ήταν εξωμήτριο κ απεβλήθη , γιατί κ σε μένα το εξωμήτριο φάνηκε στις 30000 χοριακή γιατί ήταν στη μέση της σάλπιγγας κ δε φαινόταν όταν μεγάλωσε πολύ φάνηκε. Γενικά στη μήτρα είναι πιο εύκολο να εντοπιστεί το έμβρυο. Στη σάλπιγγα συχνά δε φαίνεται κ συχνά αποβάλλεται μόνο του. Στη μήτρα το πολύ 2000 χοριακή βαριά 3000- βλέπε Dream on- εντοπίζεται. Στο λέω γιατί άλλα συμπεράσματα βγάζεις στη μια περίπτωση άλλα στην άλλη. Αν ήταν εξωμήτριο δε φταίνε τα εμβρυά σου αλλά η σάλπιγγα. Συζήτησέ το με το γιατρό σου΄. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά στην επόμενη φορα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, inglaterra said:

Ευχαριστώ πολυυύ Λεννιώ μου! Πόσο με συγκινείς!

Ολόσωστα αυτά που λες, και η κλινική μου τα ίδια μου είπε για βήχα κλπ.

Φιλιά πολλά!!!!:):)

Φιλιά κορίτσι μου, μαζί σου!

5 hours ago, brave said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

Σου ευχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά και να ξεκουραστείς όσο μα όσο χρειάζεσαι! Μια μεγάλη καλημέρα :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, brave είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στα καινούργια. 

Τα νέα μου έχουν ως εξής.  Τέλη Φεβρουαρίου  , 8 εβδομάδων  , με 11000 Χοριακη,  χωρίς ποτέ να έχουμε δει σάκο και χωρίς να έχω εξωμήτριο , έρχεται μία μεγάλη αιμορραγία και τελείωσαν Όλα. 

Από τότε ήθελα να ηρεμήσω λιγάκι πρώτον γιατί είχα και έχω φοβερή κατακράτηση υγρών,  κάνω διατροφή . και δεύτερον..να ηρεμήσω ψυχολογικά. 

Ο γιατρός το απέδωσε στην ποιότητα του εμβρύου,  έχουμε ακόμα 4 κατάψυξη (δωρεα ) από τα οποία μου είπε πως τα δύο είναι καλά. 

Μου είπε πάλι για υστεροσκοπηση τον Απρίλιο και το Μάιο την επόμενη προσπάθεια αλλά θα δούμε γιατί δεν σας κρύβω πως έχουμε στεγνώσει και ψυχολογικά και οικονομικά. 

Αυτά τα νέα μου μπαίνω και σας διαβάζω και παίρνω θάρρος όταν ακούω τις επιτυχίες σας. 

Καλημέρα και πάλι,  υπομονή  και τύχη σε όλες μας.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Είναι όπως το είπε η @Mary H όσο μεγαλύτερες οι προσδοκίες, τόσο μεγαλύτερη η απογοήτευση... Στις 11000 πήγες με νορμάλ αυξήσεις; Τι κουλές περιπτώσεις υπάρχουν... Ευτυχώς είσαι καλά! Κι εγώ στην ιδέα του εξωμητριου, φρικαρα, όχι μόνο για την αποτυχημένη προσπάθεια, αλλά για την επίπτωση στην υγεία μου. Πάνω από όλα η υγεία μας και τα σωματικά μας όρια! Ψυχικά όρια μπορεί να έχουμε τεράστια, αλλά σωματικά; Επομένως, αν μπορείς, νιώσε λίγο ανακουφισμένη που είσαι καλά! Ίσως 2 ή 3 μήνες μακριά από ορμόνες, ναρκώσεις, γιατρούς κλπ. να σου κάνουν καλό. Θα ηρεμήσει το σώμα κι η ψυχή σου! Και ξεκινάς πάλι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...