Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 hours ago, Georgia1972 said:

Υπομονη μανούλα. Θα δυναμωσουν. Είναι σύνηθες αυτό που παρουσίασε το μικρό σου. Κι εμένα είχε ο ένας. Μπορεί να κάνουν και ίκτερο. Μην φοβηθεις.

Έχω δει και διδυμα που γεννήθηκαν 1500 γραμμάρια και σήμερα είναι μια χαρά μωράκια. Και έχω ακουσει πολλές άλλες αντίστοιχες ιστορίες. Βλέπαμε και φώτο έξω από τη μονάδα του ΙΑΣΩ με ακόμη πιο πρόωρα μωράκια από τα δικά σου και είχαν δίπλα τις φωτογραφίες τους από μεγαλύτερη ηλικία και παίρναμε δύναμη.

Αν μπορείς να τους πηγαίνεις το δικό σου γάλα. Θα τα βοηθήσει. Θα τα ταΐζεις, θα τα παίρνεις αγκαλιά και θα σε νιώθουν. Θα σε μυρίζουν και θα ακούν τον χτυπο της καρδιάς σου. Όλα θα πάνε καλά καλή μου. Και να φροντίζεις τον εαυτό σου. Πρέπει να είσαι εσύ πρώτα καλά για να είναι και εκείνα και για να έχεις δυνάμεις όταν θα έρθουν στο σπίτι. Ως προωρακια θα θέλουν αυξημένη φροντίδα. Να ξέρεις πως σε σκέφτομαι και σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια. 

 

Just now, palmoira said:

@Rita1976 υπομονή Ριτα. Έχει δίκιο η Γεωργία. Εάν μπορείς να τους πηγαίνεις και δικό σου γάλα θα είναι καλό. Προσπαθησε να αντλείς κάθε 3 ώρες για να εδραιώσεις την παραγωγή σου, θα σε βοηθήσει για τη συνέχεια.  Εμεις από την πρώτη στιγμή είχαμε δώσει εντολή να ταΐζουν και με ξένο εάν χρειάζεται αλλά της πήγαινα και δικό μου ή μετά στη μονάδα αυξημένης φροντίδας πήγαινα σχεδόν σε κάθε τάισμα για να την ταΐζω και να την παίρνω αγκαλιά. Σημασία έχει να γίνεται το καλύτερο για τα μωρά 

Ικτερο έκαναν κ τα δυο. Δίνουν δικό μου γάλα από την τριτη μέρα. Στο κορίτσι το ειχαν κόψει για μερικες μερες κ εδιναν φαρμακευτικό, κ εγώ άρχισα διατροφή χωρίς γαλακτοκομικά κτλ. Τώρα μας είπαν ότι μάλλον το θέμα είναι από το έντερο της κ όχι από το στομάχι. Δεν δουλεύει σωστά κ αφού το στομάχι είναι γεμάτο, το γάλα γυρίζει πίσω. Εύχομαι να είναι λόγω ανωριμότητας μόνο κ να φτιάξει σιγά σιγά (της έχουν κόψει τελείως το φαΐ τώρα) γιατί διαβάζω κάτι περιστατικά με νεκρωτική εντεροκολίτιδα κ κλαίω από το πρωί μέχρι το βράδυ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rita1976 είπε:

 

Ικτερο έκαναν κ τα δυο. Δίνουν δικό μου γάλα από την τριτη μέρα. Στο κορίτσι το ειχαν κόψει για μερικες μερες κ εδιναν φαρμακευτικό, κ εγώ άρχισα διατροφή χωρίς γαλακτοκομικά κτλ. Τώρα μας είπαν ότι μάλλον το θέμα είναι από το έντερο της κ όχι από το στομάχι. Δεν δουλεύει σωστά κ αφού το στομάχι είναι γεμάτο, το γάλα γυρίζει πίσω. Εύχομαι να είναι λόγω ανωριμότητας μόνο κ να φτιάξει σιγά σιγά (της έχουν κόψει τελείως το φαΐ τώρα) γιατί διαβάζω κάτι περιστατικά με νεκρωτική εντεροκολίτιδα κ κλαίω από το πρωί μέχρι το βράδυ. 

Μην διαβάζεις βρε τέτοια πράγματα. Παλινδρόμηση έχουν τα περισσότερα μωρά και σιγά σιγά παίρνει κλίση το στομαχι τους και διορθώνεται. Θα κάνεις ο,τι σου πουν οι γιατροί και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 2

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Rita συμφωνώ κι εγώ. Μην διαβαζεις τέτοια και επηρεάζεσαι. Θετική σκέψη και μόνο! Και της κουνιάδας μου είχαν και τα δύο μωρά της (δύο ξεχωριστές κυησεις) και πήγαν μια χαρά.

Πρόσεξε μήπως λόγω ορμονών είσαι φορτισμένη και τα βλέπεις όλα μαύρα. Είναι φυσιολογικό όπως έχουμε ξαναπεί λόγω της απότομης πτώσης των ορμονών της εγκυμοσύνης. Κοίταξε όμως μη σε πάρει από κάτω και ταλαιπωρηθείς άδικα.

Είναι τέλειο που έχεις γάλα και το πηγαίνεις! Μπράβο σου! 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

 Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη βοήθεια του θεού και των γιατρων μας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: Μετά από μια φυσιολογική σύλληψη το 2016 και διακοπή σε μεγάλη ηλικία εγκυμοσύνης (24 εβδομάδες) προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν συνέλαβα φυσιολογικά ήμουν 41. Τώρα πια 43. Το Πάσχα έκανα την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων καθώς πλέον δεν έχω απόθεμα λόγω ηλικίας. Ανεπιτυχής. Στις 22/7 έκανα μεταφορά δυο βλαστόκύστες οι οποίες ήταν πολύ καλές από ότι μου είπαν. Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν έχω πέρα από λίγο βαρος χαμηλά στην κοιλιά περισσότερο σαν μούδιασμα κι αυτό κοντά στην τομη που έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη. Λίγο πόνο στο ένα στήθος όχι και στα δυο. Αίμα και καφέ εκκρίσεις καθόλου. Που και που πολύ ελαφρυ πόνο στη μέση καθώς και πολύ ελαφριά τσιμπήματα πάλι χαμηλά. Σκέφτομαι να κάνω τεστ στο  σπίτι αλλά φοβάμαι ότι θα απογοήτευτω.  Γενικά σκέφτομαι ότι θα απογοητευτώ και ότι δεν έχω και ποκυ χρόνο και Χρήμα για πειράματα. Από φαρμακα μόνο cuclacur και utrogestan. Παρόλο που έχω θρομβοφιλια δεν μου είπε να κάνω ενέσεις ο γιατρός. Ο γιατρός είναι σε γνωστό κέντρο στο Χαλάνδρι. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα που πήρε θετικό αποτέλεσμα;;;;

 

σας ευχαριστώ κι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτέλεσματα και πάνω από όλα υγεια. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:
Καλησπέρα 

 Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη βοήθεια του θεού και των γιατρων μας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: Μετά από μια φυσιολογική σύλληψη το 2016 και διακοπή σε μεγάλη ηλικία εγκυμοσύνης (24 εβδομάδες) προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν συνέλαβα φυσιολογικά ήμουν 41. Τώρα πια 43. Το Πάσχα έκανα την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων καθώς πλέον δεν έχω απόθεμα λόγω ηλικίας. Ανεπιτυχής. Στις 22/7 έκανα μεταφορά δυο βλαστόκύστες οι οποίες ήταν πολύ καλές από ότι μου είπαν. Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν έχω πέρα από λίγο βαρος χαμηλά στην κοιλιά περισσότερο σαν μούδιασμα κι αυτό κοντά στην τομη που έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη. Λίγο πόνο στο ένα στήθος όχι και στα δυο. Αίμα και καφέ εκκρίσεις καθόλου. Που και που πολύ ελαφρυ πόνο στη μέση καθώς και πολύ ελαφριά τσιμπήματα πάλι χαμηλά. Σκέφτομαι να κάνω τεστ στο  σπίτι αλλά φοβάμαι ότι θα απογοήτευτω.  Γενικά σκέφτομαι ότι θα απογοητευτώ και ότι δεν έχω και ποκυ χρόνο και Χρήμα για πειράματα. Από φαρμακα μόνο cuclacur και utrogestan. Παρόλο που έχω θρομβοφιλια δεν μου είπε να κάνω ενέσεις ο γιατρός. Ο γιατρός είναι σε γνωστό κέντρο στο Χαλάνδρι. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα που πήρε θετικό αποτέλεσμα;;;;

 

σας ευχαριστώ κι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτέλεσματα και πάνω από όλα υγεια. 

Καλημέρα κορίτσι, καλωσόρισες και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Θα σου πω να μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Εγώ όταν έμεινα έγκυος δεν είχα καθόλου και ήμουν σίγουρη οτι ήταν αρνητικό. Μόνο τη μέρα της χοριακής είχα μικροπονακια. Στην ετ με την αρνητική χοριακή είχα πολλά συμπτώματα. Ναυτίες , συχνοουρία, στήθος, πονάκια και τελικά τίποτα, δεν ήμουν έγκυος. Αρα τα συμπτώματα δεν είναι δείκτης εγκυμοσύνης. μόνο η χοριακή. Για τεστάκι περίμενε κ αν θες κάνε μια μέρα πριν την ημερομηνία που σου είπαν. Την 9η μέρα πχ θα δείξει το τεστάκι λογικα. Μου έκανε εντύπωση στην ιστορία σου το ότι έμεινες εγκυος με δικά σου ωάρια και μάλιστα σε ηλικία λίγο πάνω από 40 και τώρα με τα δανεικά τίποτα. Είναι που μας πουλάνε τα δανεικά για καλύτερα και πολλες φορές τα δικά μας ωάρια είναι κ τα πιο δυνατά. Τι σου είπαν για την αποτυχία?Ποιος είναι ο γιατρός σου? Αν θες γραψε τα πρώτα γράμματα του ονόματός του. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H said:

Καλημέρα κορίτσι, καλωσόρισες και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Θα σου πω να μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Εγώ όταν έμεινα έγκυος δεν είχα καθόλου και ήμουν σίγουρη οτι ήταν αρνητικό. Μόνο τη μέρα της χοριακής είχα μικροπονακια. Στην ετ με την αρνητική χοριακή είχα πολλά συμπτώματα. Ναυτίες , συχνοουρία, στήθος, πονάκια και τελικά τίποτα, δεν ήμουν έγκυος. Αρα τα συμπτώματα δεν είναι δείκτης εγκυμοσύνης. μόνο η χοριακή. Για τεστάκι περίμενε κ αν θες κάνε μια μέρα πριν την ημερομηνία που σου είπαν. Την 9η μέρα πχ θα δείξει το τεστάκι λογικα. Μου έκανε εντύπωση στην ιστορία σου το ότι έμεινες εγκυος με δικά σου ωάρια και μάλιστα σε ηλικία λίγο πάνω από 40 και τώρα με τα δανεικά τίποτα. Είναι που μας πουλάνε τα δανεικά για καλύτερα και πολλες φορές τα δικά μας ωάρια είναι κ τα πιο δυνατά. Τι σου είπαν για την αποτυχία?Ποιος είναι ο γιατρός σου? Αν θες γραψε τα πρώτα γράμματα του ονόματός του. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!

Καλημέρα 

Καλώς σας βρήκα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ο γιατρός είναι ο Μπ.....ος.(εαν υπάρχουν  πληροφοριες θα ηθελα να τις μαθω). Στην  πρώτη ωοληψια , (που δεν μου άρεσε καθόλου σαν διαδικασία) πήραμε ένα μόνο ωάριο το οποίο ήταν κενό. Και η amh μου είναι πολύ χαμηλή. Όποτε αποφάσισα ότι θέλω να προχωρήσω με δώρεα ωαρίων. Μέτα τα 40 είναι αγώνας δρόμου πια για να προλαβεις να μείνεις έγκυος γιατί από μήνα σε μήνα διαφοροποιούνται τα δεδομένα. Όποτε αποφάσισα να προχωρήσω έτσι. Για τεστ θα παω την Τεταρτη( 10 μέρες από ετ) και ο θεος βοηθος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Καλώς σας βρήκα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ο γιατρός είναι ο Μπ.....ος.(εαν υπάρχουν  πληροφοριες θα ηθελα να τις μαθω). Στην  πρώτη ωοληψια , (που δεν μου άρεσε καθόλου σαν διαδικασία) πήραμε ένα μόνο ωάριο το οποίο ήταν κενό. Και η amh μου είναι πολύ χαμηλή. Όποτε αποφάσισα ότι θέλω να προχωρήσω με δώρεα ωαρίων. Μέτα τα 40 είναι αγώνας δρόμου πια για να προλαβεις να μείνεις έγκυος γιατί από μήνα σε μήνα διαφοροποιούνται τα δεδομένα. Όποτε αποφάσισα να προχωρήσω έτσι. Για τεστ θα παω την Τεταρτη( 10 μέρες από ετ) και ο θεος βοηθος.

Για την αποτυχία με τα δανεικά τι σου είπε?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:
Καλησπέρα 

 Εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα με τη βοήθεια του θεού και των γιατρων μας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: Μετά από μια φυσιολογική σύλληψη το 2016 και διακοπή σε μεγάλη ηλικία εγκυμοσύνης (24 εβδομάδες) προχώρησα σε εξωσωματική. Όταν συνέλαβα φυσιολογικά ήμουν 41. Τώρα πια 43. Το Πάσχα έκανα την πρώτη προσπάθεια με δωρεά ωαρίων καθώς πλέον δεν έχω απόθεμα λόγω ηλικίας. Ανεπιτυχής. Στις 22/7 έκανα μεταφορά δυο βλαστόκύστες οι οποίες ήταν πολύ καλές από ότι μου είπαν. Ιδιαίτερα συμπτώματα δεν έχω πέρα από λίγο βαρος χαμηλά στην κοιλιά περισσότερο σαν μούδιασμα κι αυτό κοντά στην τομη που έχω από την προηγούμενη εγκυμοσυνη. Λίγο πόνο στο ένα στήθος όχι και στα δυο. Αίμα και καφέ εκκρίσεις καθόλου. Που και που πολύ ελαφρυ πόνο στη μέση καθώς και πολύ ελαφριά τσιμπήματα πάλι χαμηλά. Σκέφτομαι να κάνω τεστ στο  σπίτι αλλά φοβάμαι ότι θα απογοήτευτω.  Γενικά σκέφτομαι ότι θα απογοητευτώ και ότι δεν έχω και ποκυ χρόνο και Χρήμα για πειράματα. Από φαρμακα μόνο cuclacur και utrogestan. Παρόλο που έχω θρομβοφιλια δεν μου είπε να κάνω ενέσεις ο γιατρός. Ο γιατρός είναι σε γνωστό κέντρο στο Χαλάνδρι. Υπάρχει κάποια κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα που πήρε θετικό αποτέλεσμα;;;;

 

σας ευχαριστώ κι εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτέλεσματα και πάνω από όλα υγεια. 

Καλημερα! Εχω περάσει την διαδικαςια της αναμονής αρκετές φορές και ειναι οτι πιο δύσκολο! Τα συμπτώματα διαφέρουν σε όλες μας και τελικα τιποτα δεν ειναι σίγουρο. Τεστ μην κανεις νωρίτερα γιατι αν βγει αρνητικο( false negative) θα απογοητευτείς χωρίς λόγο ενώ μπορει να είσαι έγκυος. Κάνε υπομονή,μια μερα έμεινε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H said:

Για την αποτυχία με τα δανεικά τι σου είπε?

Ηταν πολύ στεναχωρημενος ( έτσι έδειχνε τουλάχιστον)γιατί ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θα εμένα εγκυος. Ενώ και τα ωάρια ήταν πολύ καλά και το ενδομήτριο (12) του έκανε εντύπωση που δεν έμεινα. Μου έδινε ένα ποσοστό 80% ότι θα ειχαμε εγκυμοσυνη. Μπορεί και τα έμβρυα να μην είναι καλά πράγμα που δεν φαίνεται στο στάδιο που είναι οποίο έλεγχο και να κανεις. Παίζει ρόλο και η ηλικία. Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα κάνει και εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο μου οι οποίες ήταν πολύ καλές. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zinovia15 είπε:

Ηταν πολύ στεναχωρημενος ( έτσι έδειχνε τουλάχιστον)γιατί ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θα εμένα εγκυος. Ενώ και τα ωάρια ήταν πολύ καλά και το ενδομήτριο (12) του έκανε εντύπωση που δεν έμεινα. Μου έδινε ένα ποσοστό 80% ότι θα ειχαμε εγκυμοσυνη. Μπορεί και τα έμβρυα να μην είναι καλά πράγμα που δεν φαίνεται στο στάδιο που είναι οποίο έλεγχο και να κανεις. Παίζει ρόλο και η ηλικία. Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα κάνει και εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο μου οι οποίες ήταν πολύ καλές. 

Μαλιστα. Αρα δεν ξερει κ αυτός γιατί το αρνητικό στα δανεικά. Ευχομαι τωρα να πάνε όλα καλά


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zinovia15 είπε:

Ηταν πολύ στεναχωρημενος ( έτσι έδειχνε τουλάχιστον)γιατί ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θα εμένα εγκυος. Ενώ και τα ωάρια ήταν πολύ καλά και το ενδομήτριο (12) του έκανε εντύπωση που δεν έμεινα. Μου έδινε ένα ποσοστό 80% ότι θα ειχαμε εγκυμοσυνη. Μπορεί και τα έμβρυα να μην είναι καλά πράγμα που δεν φαίνεται στο στάδιο που είναι οποίο έλεγχο και να κανεις. Παίζει ρόλο και η ηλικία. Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα κάνει και εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο μου οι οποίες ήταν πολύ καλές. 

Αχ βρε κορίτσι,σε καταλαβαίνω απόλυτα!Ακριβως τα ίδια πέρασα κι εγω 2 φορές,ολα καλα,ολα τέλεια και όμως μηδέν χοριακες. Κι ο γιατρος να μην εχει απαντηςη. Εχω καταλήξει προσωπικά οτι ειναι θεμα τύχης σε τεράστιο ποσοστό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zinovia15 είπε:

Ηταν πολύ στεναχωρημενος ( έτσι έδειχνε τουλάχιστον)γιατί ήταν σχεδόν σίγουρος ότι θα εμένα εγκυος. Ενώ και τα ωάρια ήταν πολύ καλά και το ενδομήτριο (12) του έκανε εντύπωση που δεν έμεινα. Μου έδινε ένα ποσοστό 80% ότι θα ειχαμε εγκυμοσυνη. Μπορεί και τα έμβρυα να μην είναι καλά πράγμα που δεν φαίνεται στο στάδιο που είναι οποίο έλεγχο και να κανεις. Παίζει ρόλο και η ηλικία. Πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ειχα κάνει και εξετάσεις στον ενδοκρινολόγο μου οι οποίες ήταν πολύ καλές. 

Καμμιά φορά είναι και η τύχη... Θα πετύχεις τώρα άλλωστε δεν πετυχαίνει πάντα με την πρώτη προσπάθεια η εξωσωματική ακόμα και στα δανεικά... Όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη... Η ηλικία σου δεν παίζει καθόλου ρόλο στα δανεικά. Πας με την ηλικία της δότριας. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag said:

Καλημερα! Εχω περάσει την διαδικαςια της αναμονής αρκετές φορές και ειναι οτι πιο δύσκολο! Τα συμπτώματα διαφέρουν σε όλες μας και τελικα τιποτα δεν ειναι σίγουρο. Τεστ μην κανεις νωρίτερα γιατι αν βγει αρνητικο( false negative) θα απογοητευτείς χωρίς λόγο ενώ μπορει να είσαι έγκυος. Κάνε υπομονή,μια μερα έμεινε!

Καλημερα. Νομίζω ότι εάν δεν το εχεις περάσει δεν ξέρεις πως είναι. Όλες οι γυναίκες έχουν τις ανησυχίες τους πάνω σε αυτό το θέμα αλλά αυτες που παλεύουν Γιαυτο και το αποκτούν πολύ δύσκολα καταλαβαίνουν περισσότερο. Ελπίζω να κρατηθώ και να μην το κάνω. Σε ευχαριστω για την απάντηση και εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα.

Just now, Mary H said:

Μαλιστα. Αρα δεν ξερει κ αυτός γιατί το αρνητικό στα δανεικά. Ευχομαι τωρα να πάνε όλα καλά

Καλημέρα. Νομίζω πως κανεις δεν ξέρει. Και με τον εμβρυολογο που μίλησα λίγο μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε ότι και προεμφυτευτικο (αν το λέω σωστά)να κανεις πάλι δεν θα τα βρεις όλα. Δεν φαίνονται. Δηλαδή τσάμπα λεφτά θα δωσεις. Όποτε απλά αναμένεις το αποτέλεσμα. 

Just now, Taggeris said:

Καμμιά φορά είναι και η τύχη... Θα πετύχεις τώρα άλλωστε δεν πετυχαίνει πάντα με την πρώτη προσπάθεια η εξωσωματική ακόμα και στα δανεικά... Όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη... Η ηλικία σου δεν παίζει καθόλου ρόλο στα δανεικά. Πας με την ηλικία της δότριας. 

Ο γιατρός μου έδωσε κάποιες πληροφορίες για τη δότρια (όχι όνομα κτλπ, απαγορεύεται) για την φυσική της κατάσταση , υγεια, ηλικία κτλπ. Φαίνονται όλα καλά. Από κει  και πέρα.... ο θεος..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zinovia15 είπε:

Καλημερα. Νομίζω ότι εάν δεν το εχεις περάσει δεν ξέρεις πως είναι. Όλες οι γυναίκες έχουν τις ανησυχίες τους πάνω σε αυτό το θέμα αλλά αυτες που παλεύουν Γιαυτο και το αποκτούν πολύ δύσκολα καταλαβαίνουν περισσότερο. Ελπίζω να κρατηθώ και να μην το κάνω. Σε ευχαριστω για την απάντηση και εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα.

Καλημέρα. Νομίζω πως κανεις δεν ξέρει. Και με τον εμβρυολογο που μίλησα λίγο μετά την εμβρυομεταφορα μου είπε ότι και προεμφυτευτικο (αν το λέω σωστά)να κανεις πάλι δεν θα τα βρεις όλα. Δεν φαίνονται. Δηλαδή τσάμπα λεφτά θα δωσεις. Όποτε απλά αναμένεις το αποτέλεσμα. 

Ο γιατρός μου έδωσε κάποιες πληροφορίες για τη δότρια (όχι όνομα κτλπ, απαγορεύεται) για την φυσική της κατάσταση , υγεια, ηλικία κτλπ. Φαίνονται όλα καλά. Από κει  και πέρα.... ο θεος..

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι... Η αναμονή σκοτώνει το ξέρω κι εγώ την πρώτη φορά είχα πεθάνει από το άγχος. Κοιμόμουν και ξύπναγα με αυτή την σκέψη... Κοίταξε να απασχολείς το μυαλό σου οσο γίνεται με άλλα πράγματα για να περάσει ο χρόνος ευχάριστα. Πόσο χρονών σου είπε ότι είναι η δότρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Zinovia15 καλώς μας ήρθες. Ηθελα να σε ρωτήσω, γιατί ενώ έχεις θρομβοφιλια δεν σου δίνουν αγωγή και γι' αυτο; Μήπως είναι αυτος ο λόγος των αποτυχιων;

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...