Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Ναι,βλαστοκυστες και 9 μέρες μετα χοριακη.

Αααα είσαι τέλεια μπράβο Τώρα άραξε να το χαρείς με την ησυχία σου!!! Πολλά συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!! περιμένουμε τα καλά νέα και από το άλλο το κοριτσάκι τη @Zinovia15

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Ναι,βλαστοκυστες και 9 μέρες μετα χοριακη.

Μπραβο το κοριτσακι μας συγχαρητηρια! Με τα δικά σου ωαριάκια δεν ήταν ή με τα δανεικά , γαιτι μπερδευτηκα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

αγαοη μ εννοείτε πως θα συνεχίσεις κ καμία μας δεν θα το βάλει κάτω.....τα πραματα δεν είναι πάντα ροδινα.....πάντα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι κ για τα αρνητικά που στις μέρες μας είναι πολλά....αλλα με υγεία κ αγαπη κ αισιοδοξια όλα γίνονται κ τα πατάμε κάτω.....αυτο κανε κ συ.....πατα τα σηκω κ ξαναξεκινα.....φιλακια πολλά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

Κρίμα βρε κορίτσι, δεν ήθελε η τύχη. Κουράγιο κ προχώρα.Σε ποιο γιατρό είσαι, δε θυμαμαι. Προφανως δε σου είπε κατι περιμενει απο κοντα. θα σου πω μόνο ότι σ αυτο το φ'όρουμ έχει αρκετα κορίτσια που ακομη κ με δανεικά έπιασαν με την τριτη ή τέταρτη φορά. Μπορεις να μιλησεις μαζι τους για να νιώσεις καλύτερα. Κι αυτες που σου λεω είναι υγιείς κ δεν ειχαν κάποιο προβλημα. Απλά έτυχε, ή τα έμβρυα ηταν στην τελευταια προσπάθεια καλυτερα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αγαοη μ εννοείτε πως θα συνεχίσεις κ καμία μας δεν θα το βάλει κάτω.....τα πραματα δεν είναι πάντα ροδινα.....πάντα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι κ για τα αρνητικά που στις μέρες μας είναι πολλά....αλλα με υγεία κ αγαπη κ αισιοδοξια όλα γίνονται κ τα πατάμε κάτω.....αυτο κανε κ συ.....πατα τα σηκω κ ξαναξεκινα.....φιλακια πολλά.

Εσυ φίλη μου πότε βάζεις τα ζουζουνια σου? Τώρα δεν είναι να τα βάλετε?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Εσυ φίλη μου πότε βάζεις τα ζουζουνια σου? Τώρα δεν είναι να τα βάλετε?

τα δικα μ τα ζουζουνια θα τα βάλω 20 Αυγούστου κάπου εκεί που ανοίγει το μητερα...μαυριζω τωρα ...τσιλα γινομαι ...αχχαχαχαχα 

ήταν να τα βάλω τώρα αλλα δεν μπορέσαμε λογο μορφολογίας ενδομητρίου.....το σκασμένο μ την έσκασε πάλι....θα το τσουρομαδισο  σ λεω....

εσυ σεππτεμρη θα πας ειπαμε ετσι???? 

τον ντοκ τ είπες για την κορτιζόνη???? ρε κόλλημα που έφαγες κ συ....αχαχχαχαχαχα πάντως εγώ δεν την αποχώριζομαι καθόλου....εκεί μπαστακας να την έχω....αχαχχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τα δικα μ τα ζουζουνια θα τα βάλω 20 Αυγούστου κάπου εκεί που ανοίγει το μητερα...μαυριζω τωρα ...τσιλα γινομαι ...αχχαχαχαχα 

ήταν να τα βάλω τώρα αλλα δεν μπορέσαμε λογο μορφολογίας ενδομητρίου.....το σκασμένο μ την έσκασε πάλι....θα το τσουρομαδισο  σ λεω....

εσυ σεππτεμρη θα πας ειπαμε ετσι???? 

τον ντοκ τ είπες για την κορτιζόνη???? ρε κόλλημα που έφαγες κ συ....αχαχχαχαχαχα πάντως εγώ δεν την αποχώριζομαι καθόλου....εκεί μπαστακας να την έχω....αχαχχαχ

Να σου δώσω ρε λίγο ενδομητριο να μου δώσεις κρίνο, χαχαχχα. Εγώ αν πάνε όλα καλά αρχες Σεπτεμβρη. Την άλλη εβδομάδα έχουμε τις τελικες εξετάσεις, ΜΟΚ και κολπικες τραχηλικες καλλιεργειες.  Εννοείται θα ζητήσω κορτιζόνη. Οχι ότι αυτο είναι το θεμα αλλά έτσι για να πω ότι το κανα κι αυτο. Εγώ που να μαυρίσω δύσκολο είμαι πολύ ξανθιά - ελπιζω μονο στο μαλλι κ όχι στο μυαλό. Τώρα στις διακοπες θα πάρω λιγο χρωματάκι γιατι το προηγούμενο ΣΚ δεν πηγαμε θάλασσα γιατί ήρθε η ακατανόμαστη, πφφφ....

Εσείς ρε κορίτσια κάνετε αυτή τη ΜΟΚ εξέταση? Είναι το δοκιμαστικό εμνβρυομεταφοράς, και τη θέλει να μην έχουν περάσει 3 μήνες απο την τελευταια φορα για να μην έχει κλείσει ο τραχηλος. Βασανίζομαι πάλι, ποναει η άτιμη

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Zinovia15 είπε:

Καλημέρα 

Δυστυχώς  δεν έχω να σας πω καλά νέα. Θα ηρεμήσουμε θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και θα συνεχίσουμε. Μίλησα με το γιατρό και είπαμε την επόμενη εβδομάδα να τα πούμε για να δουμε τι θα κάνουμε. Σας ευχαριστώ όλες. Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που έχουν καλές χοριακες. Εύχομαι να πάνε όλα κατευχην και με το καλό να γεμίσουν οι αγκαλιές σας. Η Παναγία μαζί μας. 

 

 

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία στη συνέχεια. Χρησιμοποίησε το χρόνο που έχεις για ξεκούραση κ για να γεμίσεις μπαταρίες. Δες, όμως, οπωσδήποτε αιματολόγο και μάθε τι είδους θρομβοφιλία έχεις, έχει διάφορες επίκτητες, κληρονομικές ή μεικτές και η προστασία απ' αυτές με αγωγή ξεκινά παράλληλα με την έναρξη ορμονών πριν ακόμη γίνει η εμβρυομεταφορά. Είναι θέμα αιματολόγου αυτή η παρακολούθηση και όχι γυναικολόγου - όσο καλός κ να είναι, δεν έχει τις γνώσεις, μην το παραλείψεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Να σου δώσω ρε λίγο ενδομητριο να μου δώσεις κρίνο, χαχαχχα. Εγώ αν πάνε όλα καλά αρχες Σεπτεμβρη. Την άλλη εβδομάδα έχουμε τις τελικες εξετάσεις, ΜΟΚ και κολπικες τραχηλικες καλλιεργειες.  Εννοείται θα ζητήσω κορτιζόνη. Οχι ότι αυτο είναι το θεμα αλλά έτσι για να πω ότι το κανα κι αυτο. Εγώ που να μαυρίσω δύσκολο είμαι πολύ ξανθιά - ελπιζω μονο στο μαλλι κ όχι στο μυαλό. Τώρα στις διακοπες θα πάρω λιγο χρωματάκι γιατι το προηγούμενο ΣΚ δεν πηγαμε θάλασσα γιατί ήρθε η ακατανόμαστη, πφφφ....

Εσείς ρε κορίτσια κάνετε αυτή τη ΜΟΚ εξέταση? Είναι το δοκιμαστικό εμνβρυομεταφοράς, και τη θέλει να μην έχουν περάσει 3 μήνες απο την τελευταια φορα για να μην έχει κλείσει ο τραχηλος. Βασανίζομαι πάλι, ποναει η άτιμη

Τι είναι αυτη η εξέταση ΜΟΚ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Τι είναι αυτη η εξέταση ΜΟΚ;;;

Ελεγχουν τον τραχηλο, αν ειναι ανοιχτός. Είναι εικονικη  εμβρυομεταφορα με καθετηρα αλλά χωρις έμβρυα. Είναι κάποια που την έχει κάνει?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ναι,εμενα μου το εκανε πριν την τελευταία προσπάθεια,δεν ήξερα οτι λέγεται ετσι.Ναι,ειναι απο τις πιο ενοχλητικές διαδικασίες! Κρατάει όμως δευτερόλεπτα οποτε ....

Ναι καλε αφου είχαμε τον ίδιο γιατρό, χαχαχ. Εγώ πονάω πολύ στην εξέταση κ στην εμβρυομεταφορα. Στην πρώτη ΜΟΚ δεν προχωρούσε ο καθετήρας προσπαθούσε τίποτα. Μάτωσα , πονος άσε.

  • Λυπημένη/-ος 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...