Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Μπράβο σου που τα κατάφερες! Είχες εντοπίσει κάποιο πρόβλημα; Μήπως πρέπει να ψάξω κι εγώ κάτι;

Καλημερα κορίτσια.

Taggeris σ' ευχαριστώ πολύ! Είχαμε ψάξει τα πάντα και τελικά στην τελευταία προσπάθεια με δικά μου που κάναμε και προεμφυτευικο έλεγχο είδαμε πως και τα τέσσερα έμβρυα που είχαν προκύψει είχαν ανωμαλιες. Και αφού είχαμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και πάντα είχα βιοχημικες ή παλινδρομες κυησεις ήταν ξεκάθαρο πια πως έφταιγαν τα ωαρια μου. Δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω... Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Θα συμφωνήσω όμως με όσα σου έγραψαν τα κορίτσια να ακολουθήσεις μιλώντας πάντα με τον γιατρό σου. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά αυτή τη φορά. 

8 ώρες πρίν, melisaki74 είπε:

Kορίτσι ευχαριστώ για την απάντηση και για τις ευχές.Με το καλό να υποδεχτείς τ'εμβρυάκια σου.

Κοίτα από την στιγμή που αποδέχεσαι τα δανεικά το μόνο που σε νοιάζει είναι το μωρό σου να είναι γερό και ειλικρινά αυτό είναι το μόνο που με νοιάζει να καταφέρω να φέρω στον κόσμο ένα γερό μωρό (ψέματα δύο)αλλά θα ήθελα να μας έδιναν ένα χαρτί που να πιστοποιεί όλα αυτά που υποστηρίζουν και πάνω απ'ολα τους ελέγχους που κάνουν οι δότριες.

Εμένα για να γίνουν γονιμοποιήσεις μου ζήτησαν καρυότυπο,κυστική ίνωση,μεσογειακή αναιμία,ηπατιτιδα,aids,ομάδα αίματος,ορμόνες μετά για εμβρυομεταφορά ,καλλιέργια κολπικού υγρού ,παπ,μαστογραφία,υστεροσκόπιση,έλεγχο θυροειδή,καμπύλη ζαχάρου(μπορεί να ξεχνάω και κάποια) οπότε λογικό δεν είναι αφού σε μένα είναι τόσο αυστηροί και τα ζητάνε να θέλω και γω να δω ότι είναι επίσης αυστηροί και με τις δότριες.

Οσο γι'αυτό που λες ποτέ δεν σκέφτηκα να μου μοιάζει γιατί πως θα γινόταν αυτό, αλλά από την στιγμή που μου λένε θα΄ναι ελληνίδα καστανή κ.τ.λ.ή σε κάποια άλλη θα είναι ξανθιά και τάδε ηλικίας κ.τ.λ.δεν καταλαβαίνω γιατί και αυτό να μην δίνεται γραπτώς.Ειλικρινά απορία εκφράζω;

Εχεις δίκιο ότι πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό μας αλλιώς τι νόημα έχει.Και ναι σίγουρα θα τα καταφέρουμε,αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο.

Μelisaki74 καλώς μας ήρθες. Εγω τον προεμφυτευικο και την προσπάθεια με τα δανεικά την έκανα σε γιατρό που γνώριζε ο άντρας μου προσωπικά και που θα έπρεπε να είχα πάει από την αρχή. Έκανα πολύ καιρό να το αποφασίσω και όταν συναντηθηκαμε του έθεσα όλα τα θέματα που συζητάμε κι εδώ. Μου απάντησε απλώς: Είναι πολύ γενναία η απόφαση που πήρες και θέλω να μου έχεις εμπιστοσύνη. Και αυτό έκανα. Αποφάσισα να τα αφήσω όλα πίσω μου και είπα ότι είναι να γίνει ας γίνει για καλό. Γραπτώς μου έδωσαν αφού έμεινα έγκυος για τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθούσε, την ηλικία της δοτριας, την ομάδα αίματός της, τις εξετάσεις που είχε κάνει και ποσών εβδομάδων ήμουν. Όταν μπήκα στη λίστα ζήτησαν το ύψος μου, τα χρώματά μου και τις ομάδες αίματός μας καθώς και τις αιματολογικες που ανέφερες κι εσύ. Εύχομαι όλα να σου πάνε κατ' ευχήν! 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

10 ώρες πρίν, melisaki74 είπε:

Kορίτσι ευχαριστώ για την απάντηση και για τις ευχές.Με το καλό να υποδεχτείς τ'εμβρυάκια σου.

Κοίτα από την στιγμή που αποδέχεσαι τα δανεικά το μόνο που σε νοιάζει είναι το μωρό σου να είναι γερό και ειλικρινά αυτό είναι το μόνο που με νοιάζει να καταφέρω να φέρω στον κόσμο ένα γερό μωρό (ψέματα δύο)αλλά θα ήθελα να μας έδιναν ένα χαρτί που να πιστοποιεί όλα αυτά που υποστηρίζουν και πάνω απ'ολα τους ελέγχους που κάνουν οι δότριες.

Εμένα για να γίνουν γονιμοποιήσεις μου ζήτησαν καρυότυπο,κυστική ίνωση,μεσογειακή αναιμία,ηπατιτιδα,aids,ομάδα αίματος,ορμόνες μετά για εμβρυομεταφορά ,καλλιέργια κολπικού υγρού ,παπ,μαστογραφία,υστεροσκόπιση,έλεγχο θυροειδή,καμπύλη ζαχάρου(μπορεί να ξεχνάω και κάποια) οπότε λογικό δεν είναι αφού σε μένα είναι τόσο αυστηροί και τα ζητάνε να θέλω και γω να δω ότι είναι επίσης αυστηροί και με τις δότριες.

Οσο γι'αυτό που λες ποτέ δεν σκέφτηκα να μου μοιάζει γιατί πως θα γινόταν αυτό, αλλά από την στιγμή που μου λένε θα΄ναι ελληνίδα καστανή κ.τ.λ.ή σε κάποια άλλη θα είναι ξανθιά και τάδε ηλικίας κ.τ.λ.δεν καταλαβαίνω γιατί και αυτό να μην δίνεται γραπτώς.Ειλικρινά απορία εκφράζω;

Εχεις δίκιο ότι πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη στο γιατρό μας αλλιώς τι νόημα έχει.Και ναι σίγουρα θα τα καταφέρουμε,αυτό είναι αδιαπραγμάτευτο.

Kαλημέρα κορίτσι. Εγώ πήρα γραπτώς μόνο την ηλικία της. Κατά τα άλλα μου είπαν προφορικά ότι περασε από όλες τις εξετάσεις κ ψυχολογικά τεστ. Τα χαρακτηριστικά μου είπαν πρέπει να μοιάζουν με τα δικά μου. πχ ύψος , κιλά, χρώματα, ομάδα αιματος..Επειδή εγώ είμαι ξανθιά με καστανά μάτια, με ρωτήσανε για χρώμα ματιών οικογένειας. Τους είπα ότι όλοι έχουν πράσινα μάτια κ οι παππουδες γαλάζια. Μου είπαν ότι το δικό μου χρώμα ματιών δεν είναι το βασικό, είναι υπολειπόμενο. Το βασικό στο dna είναι πράσινο, οπότε σημείωσαν καφέ ή πράσινα μάτια. Οταν ζήτησα τι χρώματα τελικά  είχε η κοπέλα δε μου είπαν

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, melisaki74 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Στις παλιές και νέες μανούλες εύχομαι να χαίρονται τα μωράκια τους στις εγκυούλες να έχουν ανέφελες εγκυμοσύνες με γερά μωρά στις αγκαλιές τους και σε μας που προσπαθούμε καλή δύναμη και γρήγορα να'ρθει και η δική μας σειρά.

Μετά από χρόνια προσπάθειας αν δεν τα καταφέρω στην τελευταία διέγερση που θα κάνω θα πάω για δωρεά και θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες.

Μας λένε ότι οι δότριες πληρούν κάποια στάνταρ αυτό μας το δίνουν γραπτώς;

Kαι κάποια άλλα που δεν είναι στάνταρ π.χ.κάποια κοπέλα έγραψε η δοτριά μου είναι ξανθιά με γαλανά μάτια κάποια άλλη ότι ζήτησε την ίδια ομάδα αίματος και τις βρήκαν την κατάλληλη αυτά όμως δόθηκαν γραπτά;

Καλημέρα

Εμάς αναφερόταν κάπου ότι ήταν 27 ετών γιατί χρειάζεται λ στην Αυχενική διαφάνεια. Το πιο σημαντικό νομίζω είναι η ομάδα αιματος

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν την ημέρα της χοριακής. Θα ήθελα να θέσω ένα ζήτημα και να πάρω γνώμες από όσες θέλουν αφού νομίζω ότι είναι κάτι που μας απασχολεί όλες. Το Σεπτέμβρη θα δοκιμάσω να κάνω τη δεύτερη μου προσπάθεια όμως με απασχολεί πάρα πολύ το οικονομικό θέμα Γιατί πραγματικά ζορίζομαι πολύ να μαζέψω τα χρήματα. πιστεύω ότι είναι ένα θέμα που μας απασχολεί όλες όμως πραγματικά ζουλαω το μυαλό μου να βρω τρόπους και πόρους χρημάτων. Έχω βέβαια τη δουλειά μου η οποία μου εξασφαλίζει τα προς το ζην Αλλά μέχρι εκεί. Θα ήθελα να ακούσω κι άλλες κοπέλες να μου πουν πώς τα καταφέρνουν αυτές μήπως και μπορέσω να βρω και εγώ κάποια λύση καλύτερη που δεν την έχω σκεφτεί. Σας ευχαριστώ όλες εκ των προτέρων...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Mary H είπε:

Kαλημέρα κορίτσι. Εγώ πήρα γραπτώς μόνο την ηλικία της. Κατά τα άλλα μου είπαν προφορικά ότι περασε από όλες τις εξετάσεις κ ψυχολογικά τεστ. Τα χαρακτηριστικά μου είπαν πρέπει να μοιάζουν με τα δικά μου. πχ ύψος , κιλά, χρώματα, ομάδα αιματος..Επειδή εγώ είμαι ξανθιά με καστανά μάτια, με ρωτήσανε για χρώμα ματιών οικογένειας. Τους είπα ότι όλοι έχουν πράσινα μάτια κ οι παππουδες γαλάζια. Μου είπαν ότι το δικό μου χρώμα ματιών δεν είναι το βασικό, είναι υπολειπόμενο. Το βασικό στο dna είναι πράσινο, οπότε σημείωσαν καφέ ή πράσινα μάτια. Οταν ζήτησα τι χρώματα τελικά  είχε η κοπέλα δε μου είπαν

Σωστά Mary H. Και βάρος ζητάνε. Το ξέχασα...

Taggeris εγώ πήρα ένα δάνειο από το ταμείο μου όσο ήταν το κόστος της εξωσωματικής. Δεν ξέρω που δουλεύεις και αν δικαιούσαι βέβαια αλλά κοίταξέ το. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για την επόμενη επειδή έχω πατώσει οικονομικά θα βάλω δόσεις μέσω κάρτας αυτή τη στιγμή το προβλημά μου είναι τα 1000+ ευρώ για τα φάρμακα που μέχρι να τα βρω πάω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, melisaki74 είπε:

Εγώ για την επόμενη επειδή έχω πατώσει οικονομικά θα βάλω δόσεις μέσω κάρτας αυτή τη στιγμή το προβλημά μου είναι τα 1000+ ευρώ για τα φάρμακα που μέχρι να τα βρω πάω πίσω.

Τα φάρμακα δεν μπορείς να τα πάρεις μέσω επιτροπής δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, melisaki74 είπε:

Τις έχω εξαντλήσει προ πολλού,εξάντλησα και τους φυσικούς και πλέον θα κάνω μιά τελαυταία διέγερση.

Ωχ κατάλαβα.... Ελπίζω όλα να πάνε κατευχην. Δεν υπάρχει κάποια εδώ που μπορεί να σε βοηθήσει με τα φάρμακα; Κατά καιρούς έχω δει ότι σε κάποιες περισσεύουν κάποια... Όπως και να χει μου έδωσες ιδέα τώρα με τις κάρτες είναι και αυτό μία μορφή δανείου... Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Ωχ κατάλαβα.... Ελπίζω όλα να πάνε κατευχην. Δεν υπάρχει κάποια εδώ που μπορεί να σε βοηθήσει με τα φάρμακα; Κατά καιρούς έχω δει ότι σε κάποιες περισσεύουν κάποια... Όπως και να χει μου έδωσες ιδέα τώρα με τις κάρτες είναι και αυτό μία μορφή δανείου... Σε ευχαριστώ.

Πρόσεξε όμως να είναι άτοκες για να μην πελαγώσεις.Μην ξεχνάς ότι έρχεται μπεμπέ .Το κέντρο που είμαι κάνει 12 άτοκες και αυτό με βολεύει.Αν το δικό σου δεν κάνει συζήτησε τι άλλο μπορεί να γίνει.

Σπάνια περισσεύουν στα κορίτσια και πια να πρωτοβοηθήσουν.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Mary H είπε:

Tι ταμείο?

Θα σου πω σε πμ. Θα το αποπληρώνω για τέσσερα χρόνια. 

Melisaki κι εμείς είχαμε απογειώσει την πιστωτική για τις πρώτες προσπάθειες... Οι γονείς ή άλλοι συγγενείς δεν μπορούν να βοηθήσουν;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

On 7/23/2019 at 3:15 PM, Taggeris said:

Καλημέρα σε όλες!

Θα θέλατε να μας πείτε όσες τα έχετε καταφέρει να κάνετε μωράκι με δωρεά ωαρίων σε ποια προσπάθεια τα καταφέρατε;

Έχω κάνει ήδη μία προσπάθεια ανεπιτυχή και έχω για άλλες δύο προσπάθειες στην κατάψυξη. Όμως όσο και να ναι με αγχώνει γιατί και οικονομικά είναι πάρα πολύ δύσκολα και δεν θα μπορέσω να κάνω άλλη προσπάθεια μετά...

Αν θέλετε απαντήστε μας όσα κορίτσια τα έχετε καταφέρει.. Σας ευχαριστώ!

Εγώ έμεινα έγκυος με τη δεύτερη προσπάθεια με ωάρια δότριας από την ίδια φουρνιά όμως. Έκανα υστεροσκόπηση στο ενδιάμεσο και τελικά είχα ενδομητρίτιδα. Πήρα θεραπεία και στην επόμενη έμεινα έγκυος. 

23 hours ago, melisaki74 said:

Καλησπέρα κορίτσια.

Στις παλιές και νέες μανούλες εύχομαι να χαίρονται τα μωράκια τους στις εγκυούλες να έχουν ανέφελες εγκυμοσύνες με γερά μωρά στις αγκαλιές τους και σε μας που προσπαθούμε καλή δύναμη και γρήγορα να'ρθει και η δική μας σειρά.

Μετά από χρόνια προσπάθειας αν δεν τα καταφέρω στην τελευταία διέγερση που θα κάνω θα πάω για δωρεά και θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες.

Μας λένε ότι οι δότριες πληρούν κάποια στάνταρ αυτό μας το δίνουν γραπτώς;

Kαι κάποια άλλα που δεν είναι στάνταρ π.χ.κάποια κοπέλα έγραψε η δοτριά μου είναι ξανθιά με γαλανά μάτια κάποια άλλη ότι ζήτησε την ίδια ομάδα αίματος και τις βρήκαν την κατάλληλη αυτά όμως δόθηκαν γραπτά;

Ούτε εγώ πήρα κάτι γραπτώς. Ξέρω μόνο προφορικά τη χρονολογία γέννησης της δότριας και τη μέρα ωοληψίας που χρειάζονται για την αυχενική. Αλλιώς μπορεί να μην ήξερα ούτε κι αυτά. Και ειλικρινά δε με νοιάζει κιόλας. Είμαι κυριολεκτικά kinder έκπληξη!!! Με σπέρμα δότη και ωάριο δότριας το μωρό πραγματικά θα είναι εκπληκτικό, μοναδικό κι ανεπανάληπτο!!!χαχαχα

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 5

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...