Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Eχω αλλάξει γιατρό( συνεργάτη δηλ) και αυτός μου αρεσει. Είναι πιο ψείρας  μου πρότεινε μόνος του την υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι θελει κ βιοψία για τη φλεγμονή. Πολύ χαλαρός δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου, (στο τεστ παπ σφαδαζω στον πόνο) ήταν ανοιχτός στην κοριζόνη, παρόλο που μου είπε ότι οι ανοσολογικές δείχνουν ότι δεν το χρειάζομαι. Και επίσης μου είπε ότι τις ορμονολογικες θα τις κάνουμε και τη μέρα της εμβρυομεταφορας πράγμα που δεν μου το κάνανε πριν. Εκανα κ τις θρομβοφιλίας οπότε καλά πάμε. Γενικά με έχει στον έλεγχο μιλάω πάντα μαζί του στο τηλέφωνο ότι κ αν χρειαστώ. Μπράβο, δεν το περίμενα

Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θα κάνω office την υστεροσκόπηση, δηλ διαγνωστική κ βιοψία, ή αν την κάνω μικτή κ αν υπαρχει κατι το διορθώνει. Θα δω

Αχ μακάρι βρε Γεωργία μου αμήν . Απλά μου ρθε κάπως γιατι βιαζόμουν να τα βάλλω κ αν δεν γινόταν κάτι να δω τι θα κάνω. Προχθες είχα γενέθλια κ έγινα 48. Εχω πολυ λιγο χρονο μπροστα μου

Μεικτή, εννοείτε, αν τυχόν βρούνε κάτι να φύγει άμεσα, γιατί να το σκεφτείς να ξαναπάρεις νάρκωση για να την επαναλάβεις;  Σιγά που θα βρούνε κάτι, δηλ, αλλά πες ότι βόσκει κανένα ινομυωματάκι πχ να πάει στο καλό μια κ έξω. Δεν συμφωνώ μαζί σου, δεν τον θεωρώ ψείρα. Όσα αναφέρεις εδώ μόνο λεπτομέρειες δεν είναι, είναι πολύ βασικά, ουσιαστικά κ θα είσαι πολύ γρήγορα πανέτοιμη για τα μπεμπάκια. Να κάνεις εμφύτευση χωρίς να έχεις δει ποτέ το εσωτερικό της μήτρας είναι προσπάθεια στα τυφλά κ χωρίς εξετάσεις θρομβοφιλίας (που δεν δείχνουν κ όλες τις τιμές σωστές άπαξ και γίνει η εμφύτευση) είναι τεράστιο ρίσκο χωρίς λόγο. 

Ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της κορτιζόνης, πιστεύει ότι μπορεί να επιβαρύνει αργότερα την εγκυμοσύνη χωρίς να προσφέρει κάτι, ειδικά αν δεν έχεις ανάγκη να αντιμετωπίσεις συγκεκριμένο νόσημα. Αλλά μου αρέσει πολύ που σε προσέχει αυτός, δεν σε πονάει, συζητάει μαζί σου κ σου δίνει ασφάλεια. Πολύ καλά θα πάνε όλα. Λίγες μέρες θέλει η εμφύτευση, τον έχεις το χρόνο που χρειάζεται με το παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, solena73 είπε:

Μεικτή, εννοείτε, αν τυχόν βρούνε κάτι να φύγει άμεσα, γιατί να το σκεφτείς να ξαναπάρεις νάρκωση για να την επαναλάβεις;  Σιγά που θα βρούνε κάτι, δηλ, αλλά πες ότι βόσκει κανένα ινομυωματάκι πχ να πάει στο καλό μια κ έξω. Δεν συμφωνώ μαζί σου, δεν τον θεωρώ ψείρα. Όσα αναφέρεις εδώ μόνο λεπτομέρειες δεν είναι, είναι πολύ βασικά, ουσιαστικά κ θα είσαι πολύ γρήγορα πανέτοιμη για τα μπεμπάκια. Να κάνεις εμφύτευση χωρίς να έχεις δει ποτέ το εσωτερικό της μήτρας είναι προσπάθεια στα τυφλά κ χωρίς εξετάσεις θρομβοφιλίας (που δεν δείχνουν κ όλες τις τιμές σωστές άπαξ και γίνει η εμφύτευση) είναι τεράστιο ρίσκο χωρίς λόγο. 

Ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της κορτιζόνης, πιστεύει ότι μπορεί να επιβαρύνει αργότερα την εγκυμοσύνη χωρίς να προσφέρει κάτι, ειδικά αν δεν έχεις ανάγκη να αντιμετωπίσεις συγκεκριμένο νόσημα. Αλλά μου αρέσει πολύ που σε προσέχει αυτός, δεν σε πονάει, συζητάει μαζί σου κ σου δίνει ασφάλεια. Πολύ καλά θα πάνε όλα. Λίγες μέρες θέλει η εμφύτευση, τον έχεις το χρόνο που χρειάζεται με το παραπάνω. 

Την office υστεροσκόπηση θα την κάνω χωρίς νάρκωση είναι πολύ μικρό λεπτο εργαλείο κ μου είπε είναι ανωδυνη. Γιατι να φάω τζαμπα ναρκωση κ μπορεί να μην έχω τίποτα. Θα το σκεφτώ βέβαια


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Την office υστεροσκόπηση θα την κάνω χωρίς νάρκωση είναι πολύ μικρό λεπτο εργαλείο κ μου είπε είναι ανωδυνη. Γιατι να φάω τζαμπα ναρκωση κ μπορεί να μην έχω τίποτα. Θα το σκεφτώ βέβαια

Μπαρντόν, δεν ήξερα ότι διαφέρει από την κανονική. Ό,τι νομίζεις κ ό,τι σου προτείνει κ εκείνος, αν μπορεί να πάρει δείγμα για βιοψία μ την office κ να δει κ τι ακριβώς γίνεται μέσα χωρίς νάρκωση, οκ, καλύτερα. Σε εμένα αυτό το κάναμε με τρισδιάστατο υπέρηχο ο οποίος έχει κάμερα για να βλέπουν μέσα. Όπως κ να χει, είναι απλή επέμβαση η υστεροσκόπηση, απ όσο γνωρίζω. Σε μένα που βγάλαν διάφραγμα, μόνο αίμα είχα την ίδια μέρα κ αυτό επειδή βγήκα από το χειρουργείο κ αμέσως σηκώθηκα να βολτάρω στο δωμάτιο. Ξάπλωσα μετά κ σε λίγη ώρα πήγα σπίτι. Ούτε πόνους, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Μπαρντόν, δεν ήξερα ότι διαφέρει από την κανονική. Ό,τι νομίζεις κ ό,τι σου προτείνει κ εκείνος, αν μπορεί να πάρει δείγμα για βιοψία μ την office κ να δει κ τι ακριβώς γίνεται μέσα χωρίς νάρκωση, οκ, καλύτερα. Σε εμένα αυτό το κάναμε με τρισδιάστατο υπέρηχο ο οποίος έχει κάμερα για να βλέπουν μέσα. Όπως κ να χει, είναι απλή επέμβαση η υστεροσκόπηση, απ όσο γνωρίζω κ απ την εμπειρία μου. Σε μένα που βγάλαν διάφραγμα, μόνο αίμα είχα την ίδια μέρα κ αυτό επειδή βγήκα από το χειρουργείο κ αμέσως σηκώθηκα να βολτάρω στο δωμάτιο. Ξάπλωσα μετά κ σε λίγη ώρα πήγα σπίτι.

H office δεν γίνεται σε χειρουργείο κ είναι μονο διαγνωστική κρατάει 3 λεπτά κ παίρνει κ βιοψία, βλέπει με κάμερα κ δεν παιρνεις νάρκωση. Αν δεν έχεις τίποτα ή έχεις μόνο φλεγμονή δε χρειαζεται επεμβατική κ κοστίζει στη μισή τιμη. Απ την άλλη η μικτή δίνει κ τη δυνατότητα για επιδιορθώσεις επι τοπου. Θα δω τι θα κάνω...

Τρισδιάστατο υπερηχο έχω κάνει για να βρουν το εξωμητριο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Clue 27η;;; Φτου-φτου σκόρδα! Με το καλό να περνάει ο καιρός.

Rafaelatarzan θα σου ευχηθώ από τώρα καλή επιτυχία γιατί στις 20 θα είμαι διακοπές και δεν ξέρω πόσο ίντερνετ θα έχω.

Ευχαριστώ Γεωργία μ....απόλαυσε τις διακοπές σ με τους άντρες τις ζωής σ....3 έχεις....βασίλισσα θα σε κάνουν....να παίρνεις όμορφα αγαπη μ.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Eχω αλλάξει γιατρό( συνεργάτη δηλ) και αυτός μου αρεσει. Είναι πιο ψείρας  μου πρότεινε μόνος του την υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι θελει κ βιοψία για τη φλεγμονή. Πολύ χαλαρός δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου, (στο τεστ παπ σφαδαζω στον πόνο) ήταν ανοιχτός στην κοριζόνη, παρόλο που μου είπε ότι οι ανοσολογικές δείχνουν ότι δεν το χρειάζομαι. Και επίσης μου είπε ότι τις ορμονολογικες θα τις κάνουμε και τη μέρα της εμβρυομεταφορας πράγμα που δεν μου το κάνανε πριν. Εκανα κ τις θρομβοφιλίας οπότε καλά πάμε. Γενικά με έχει στον έλεγχο μιλάω πάντα μαζί του στο τηλέφωνο ότι κ αν χρειαστώ. Μπράβο, δεν το περίμενα

Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θα κάνω office την υστεροσκόπηση, δηλ διαγνωστική κ βιοψία, ή αν την κάνω μικτή κ αν υπαρχει κατι το διορθώνει. Θα δω

Αχ μακάρι βρε Γεωργία μου αμήν . Απλά μου ρθε κάπως γιατι βιαζόμουν να τα βάλλω κ αν δεν γινόταν κάτι να δω τι θα κάνω. Προχθες είχα γενέθλια κ έγινα 48. Εχω πολυ λιγο χρονο μπροστα μου

Να ζήσεις καλή μου! Και του χρόνου να γιορτάζεις με τα μπεμπακια σου αγκαλιά! Ολα γίνονται για κάποιον λόγο. Κι εγώ έτσι ανυπομονούσα το '17 και από τον Μάιο που ήταν να βρεθεί η δοτρια, όλο και κάτι σκαλωνε και στεναχωριομουν με τις αναποδιές και τελικα έκανα εμβρυομεταφορα στις 28 Σεπ. Και όλα πηγαν τέλεια από εκεί και πέρα! Έχε πίστη και θετική σκέψη. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Να ζήσεις καλή μου! Και του χρόνου να γιορτάζεις με τα μπεμπακια σου αγκαλιά! Ολα γίνονται για κάποιον λόγο. Κι εγώ έτσι ανυπομονούσα το '17 και από τον Μάιο που ήταν να βρεθεί η δοτρια, όλο και κάτι σκαλωνε και στεναχωριομουν με τις αναποδιές και τελικα έκανα εμβρυομεταφορα στις 28 Σεπ. Και όλα πηγαν τέλεια από εκεί και πέρα! Έχε πίστη και θετική σκέψη. 

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου! Μακάρι. Κι εσυ να χαιρεσαι τα δικά σου μπεμπακια κ να γιορταζετε τα γενέθλιά σας όλοι μαζί!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2019 at 4:55 ΜΜ, Mary H είπε:

Καλησπερα, υπομονή θα έρθει το μπεμπάκι τώρα κ δε βαριέσαι για το καλοκαίρι:). Τι φυλο περιμένεις, κοριτσακι νομίζω? Αντε με το καλό να έρθει το μωρό οπου να ναι έρχεται. Σ ευχαριστω για τα καλά σου λογια. Την τελευταια φορα δεν είχα αγχος τώρα δυστυχώς έχω αρκετό

Αγοράκι είναι Μαίρη μου... Νά μην έχεις άγχος όλα θά πάνε καλά.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Eχω αλλάξει γιατρό( συνεργάτη δηλ) και αυτός μου αρεσει. Είναι πιο ψείρας  μου πρότεινε μόνος του την υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι θελει κ βιοψία για τη φλεγμονή. Πολύ χαλαρός δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου, (στο τεστ παπ σφαδαζω στον πόνο) ήταν ανοιχτός στην κοριζόνη, παρόλο που μου είπε ότι οι ανοσολογικές δείχνουν ότι δεν το χρειάζομαι. Και επίσης μου είπε ότι τις ορμονολογικες θα τις κάνουμε και τη μέρα της εμβρυομεταφορας πράγμα που δεν μου το κάνανε πριν. Εκανα κ τις θρομβοφιλίας οπότε καλά πάμε. Γενικά με έχει στον έλεγχο μιλάω πάντα μαζί του στο τηλέφωνο ότι κ αν χρειαστώ. Μπράβο, δεν το περίμενα

Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θα κάνω office την υστεροσκόπηση, δηλ διαγνωστική κ βιοψία, ή αν την κάνω μικτή κ αν υπαρχει κατι το διορθώνει. Θα δω

Αχ μακάρι βρε Γεωργία μου αμήν . Απλά μου ρθε κάπως γιατι βιαζόμουν να τα βάλλω κ αν δεν γινόταν κάτι να δω τι θα κάνω. Προχθες είχα γενέθλια κ έγινα 48. Εχω πολυ λιγο χρονο μπροστα μου

@Mary H λίγη υπομονή ακόμη. Καλύτερα να γίνουν όλα οπως πρέπει και με προσεκτικά βήματα παρά βεβιασμένα. Είναι σημαντικό να εχεις καλή ψυχολογία και αφού νιώθεις ασφαλής με το νέο γιατρό είμαι σίγουρη οτι και αυτό θα βοηθήσει πολύ. Επειδή ίσως να εχω χάσει επεισόδια, θυμησέ μου εξακολουθείς και είσαι στο Εmb...b;Αν θέλεις στείλε μου το όνομα του νέου γιατρού σου (του Εmb...b). 

Με το καλό σου ευχομαι να ερθει η στιγμή που θα κάνεις την εμ με πολύ καλά αποτελέσματα!:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Πρόκειται να κάνω εξωσωματική με δανικα ωάρια τον επόμενο μηνα! Αλλά αυτό το μήνα έχω ήδη καθυστέρηση 5 μερες...έγκυος δεν παίζει να είμαι...γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό??? Λέτε να.με.παει πίσω στην όλη διαδικασία???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Πρόκειται να κάνω εξωσωματική με δανικα ωάρια τον επόμενο μηνα! Αλλά αυτό το μήνα έχω ήδη καθυστέρηση 5 μερες...έγκυος δεν παίζει να είμαι...γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό??? Λέτε να.με.παει πίσω στην όλη διαδικασία???

καλημερα τουτουνι! αν δεν εισαι εγκυος (που στο ευχομαι), μπορει να ειναι μια μικρη ορμονικη διαταραχη, μπορει επισης να ειναι απο αγχος. δεν ειναι πια και τοσο ασυνηθιστο να μας συμβει μια καθυστερηση 2-3 φορες τον χρονο.αν ειναι να ερθει και δεν εχει συμβει κανα ευχαριστο,σε λιγες μερουλες θα ερθει.ποσο πισω να σε παει βρε αγαπη,μια βδομαδα??δεν μασαμε με αυτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Πρόκειται να κάνω εξωσωματική με δανικα ωάρια τον επόμενο μηνα! Αλλά αυτό το μήνα έχω ήδη καθυστέρηση 5 μερες...έγκυος δεν παίζει να είμαι...γιατί λέτε να συμβαίνει αυτό??? Λέτε να.με.παει πίσω στην όλη διαδικασία???

Μπράβο, με το καλό ! καλοκαίρι είναι, αλλαγές θερμοκρασίας, μπάνια... δεν πειράζει μια μικρή αλλαγή στην περίοδο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Artemis20 είπε:

καλημερα τουτουνι! αν δεν εισαι εγκυος (που στο ευχομαι), μπορει να ειναι μια μικρη ορμονικη διαταραχη, μπορει επισης να ειναι απο αγχος. δεν ειναι πια και τοσο ασυνηθιστο να μας συμβει μια καθυστερηση 2-3 φορες τον χρονο.αν ειναι να ερθει και δεν εχει συμβει κανα ευχαριστο,σε λιγες μερουλες θα ερθει.ποσο πισω να σε παει βρε αγαπη,μια βδομαδα??δεν μασαμε με αυτα...

να σου πω την αλήθεια δεν αγχώνομαι...μήπως είναι γιατί ξεκίνησα κολύμβηση και τρέξιμο;;;; ποιός ξέρει!!!! 

Just now, solena73 είπε:

Μπράβο, με το καλό ! καλοκαίρι είναι, αλλαγές θερμοκρασίας, μπάνια... δεν πειράζει μια μικρή αλλαγή στην περίοδο 

ευχαριστώ πολύ!!!!! νομίζω έχεις απόλυτο δίκιο!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, να σας ζήσουν τα νέα μωράκια της παρέας και με το καλό οι εγκυούλες,

πήγαμε και εμεις πριν 20 μέρες για τον προγραμματισμό μας στο κέντρο, μας είπανε γύρω στους 5 μήνες θα πάρει η όλη διαδικασία.. το μόνο που ρώτησα εγώ είναι τι γίνεται αν δεν πάει καλά με την δότρια και μου είπαν ότι αυτό που δεσμεύονται αυτοί είναι να πάρω τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες, σε περίπτωση που δεν πάει καλά αναλαμβάνουν αυτοί να βρεθεί άλλη δότρια και όλα τα έξοδα, επίσης ότι παρόλο που η νομοθεσία λέει έως 35 χρονών αυτοί το maximum είναι 31 που έχουν δεχτεί.. τώρα τι να πω κορίτσια ας θεωρήσω ότι σε ότι λένε είναι συνεπείς..

να σας ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον εγώ από εξετάσεις? τους έχω πάει καρυότυπο, θρομβοφιλίας, σαλπιγγογραφία,  υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει ποτέ λέτε να χρειάζεται?

στον άντρα μου κάνανε για το σπέρμα   


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια, να σας ζήσουν τα νέα μωράκια της παρέας και με το καλό οι εγκυούλες,

πήγαμε και εμεις πριν 20 μέρες για τον προγραμματισμό μας στο κέντρο, μας είπανε γύρω στους 5 μήνες θα πάρει η όλη διαδικασία.. το μόνο που ρώτησα εγώ είναι τι γίνεται αν δεν πάει καλά με την δότρια και μου είπαν ότι αυτό που δεσμεύονται αυτοί είναι να πάρω τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες, σε περίπτωση που δεν πάει καλά αναλαμβάνουν αυτοί να βρεθεί άλλη δότρια και όλα τα έξοδα, επίσης ότι παρόλο που η νομοθεσία λέει έως 35 χρονών αυτοί το maximum είναι 31 που έχουν δεχτεί.. τώρα τι να πω κορίτσια ας θεωρήσω ότι σε ότι λένε είναι συνεπείς..

να σας ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω κάτι επιπλέον εγώ από εξετάσεις? τους έχω πάει καρυότυπο, θρομβοφιλίας, σαλπιγγογραφία,  υστεροσκόπηση δεν έχω κάνει ποτέ λέτε να χρειάζεται?

στον άντρα μου κάνανε για το σπέρμα   

καλησπέρα παπάκι μ καλο.....καλή επυτιχια σε ό,τι κάνεις όλα να σ πανε καλα κ σύντομα μανουλα ....υστεροσκοπηση εγώ έχω κάνει 2 φορές.....είχες άλλες αποτυχίες στο παρελθόν????? αν ναι κ δεν έχεις κάνεις καλό ια ήταν να κάνεις μια...

Ναι αν κάτι δεν πάει καλά με την δοτρια βρίσκουν άλλοι αυτοί κ συ δεν πληρώνεις τίποτα.....ετσι είναι κ έτσι γίνεται...2 προσπάθειες είναι μέσα στην τιμή.....βέβαια αν βγάλει παραπάνω η κοπέλα θα τα κρατήσεις κ αυτά....σε μένα ετσι έκαναν τουλάχιστον.....η τιμή μ ήταν για 2ε 3 προσπάθειες αλλα τελικά μ βγήκαν 5.....παραπάνω λεφτά δεν πλήρωσα ....

εμένα κάνανε να βρούμε την δοτρια 2 μηνες .....η ηλικία της είναι 19 κ έχει ειδη παιδι η δικιά μ....το κέντρο που είμαι εμένα δίνει μέχρι 29 ετών για δότρια

θυροειδης να δει ουρά κ καλιεργιες....Αυτά τα έχεις κάνει???? αν ναι είσαι οκ απ όλα εχτος απ την υστεροσκοπηση όπως σ είπα κ έπραξε αναλόγως αφού το συζητήσεις κ με τον γιατρο σ πρώτα....

ξανά καλή σ επυτιχια μεσα απο την καρδια μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...