Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Anania είπε:

Ετσι λέω, femara θα πάρω που δεν έχω πάρει ποτέ, γενικά του είπα οτι δεν θέλω να φορτωθώ με φάρμακα, τις αποτυχίες είπε ξεκάθαρα οτι με αυτά τα έμβρυα δεν θα έμενες έγκυος έτσι κι αλλιώς , μόνο για το ένα από τα δύο τελευταία είπε οτι ήτανε καλό. Τουλάχιστον ήτανε ειλικρινής τώρα ο θεός μαζί μας.

κι εμένα φεμαρα μου έδωσε και λίγες μέρες menopur.  Νομίζω ότι έτσι κάνει σε γυναίκες άνω των σαράντα με μικρή ανταπόκριση.  Δεν είχα καμία σοβαρή παρενεργεια μόνο λίγο πρηξιμο νομίζω ότι δεν θα ταλαιπωρηθεις!  Καλή αρχή σου εύχομαι! !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, teta2 είπε:

κι εμένα φεμαρα μου έδωσε και λίγες μέρες menopur.  Νομίζω ότι έτσι κάνει σε γυναίκες άνω των σαράντα με μικρή ανταπόκριση.  Δεν είχα καμία σοβαρή παρενεργεια μόνο λίγο πρηξιμο νομίζω ότι δεν θα ταλαιπωρηθεις!  Καλή αρχή σου εύχομαι! !

Εσυ πως πηγές γονιμοποιήθηκαν πηγές καλά;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Εσυ πως πηγές γονιμοποιήθηκαν πηγές καλά;; 

ανταποκριθηκε μόνο μια ωοθηκη , έβγαλε 4 γονιμοποιηθηκαν τα 2. έβαλα και άλλα δύο από 2 φυσικούς   κυκλους   και έμεινα έγκυος ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anania είπε:

Τι να πω καλός κου φάνηκε ας ελπίσουμε ότι θα πάει καλά. 

Ναι δεν έχω καλά ωάρια.

 

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Aρα τροποποιημενο φυσικο θα κανεις.Μονο φεμαρα?

Στην ουσια δλδ σου ειπε οτι σου εβαζαν χαμηλης ποιοτητας εμβρυα στο Γενεσις.

Απο το Γενεσις τι σου ελεγαν για τα εμβρυα??Οτι ηταν καλα?

Εξηγηση για την υπογονιμοτητα σας εδωσε?

 

 

 

Εγω δεν ξερω κανενα κεντρο που σ αυτη  την ηλικια δε θα σου εβαζε εστω και μετρια εμβρυα..Τι  να κανει να ακυρωνει συνεχεια εμβρυομεταφορες μεχρι να πετυχει τελειο εμβρυο ενω και ενα μετριο μπορει να δωσει εγκυμοσυνη..Και δε το λεω για να δικαιολογησω το Γεννεσις ειλικρινα.Τους εχω καταλογισει...

 

 

3 ώρες πρίν, Anania είπε:

Ετσι λέω, femara θα πάρω που δεν έχω πάρει ποτέ, γενικά του είπα οτι δεν θέλω να φορτωθώ με φάρμακα, τις αποτυχίες είπε ξεκάθαρα οτι με αυτά τα έμβρυα δεν θα έμενες έγκυος έτσι κι αλλιώς , μόνο για το ένα από τα δύο τελευταία είπε οτι ήτανε καλό. Τουλάχιστον ήτανε ειλικρινής τώρα ο θεός μαζί μας.

Καλη επιτυχια!Ειναι απο τα κεντρα που σκεφτομουν να παω και δεν πηγα ποτε..Αυτο με τις υστεροσκοπησεις μου κανει εντυπωση...Οταν ειχα δειξει την υστεροσκοπηση που ειχα κανει σε μεγαλο κεντρο στον Σφακ ειχε δει σημαδια φλεγμονης...Τι γινεται..?Και εσυ δηλαδη ακουσες κατι για πρωτη φορα?!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Anania είπε:

Καλά προφανώς εκ του ασφαλούς λέμε πολλά έτσι πάει και προφανώς αυτή είναι κοινή πρακτική όλοι βάζουν μέτρια και προκύπτουν εγκυμοσύνες. 

Κορίτσι, καλή αρχή και καλή επιτυχία!!! Είναι και αυτός πολύ καλός γιατρός και σε πολλές περιπτώσεις πετυχαίνει εγκυμοσύνες. Δείξε του εμπιστοσύνη και προχώρα και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Κορίτσι, καλή αρχή και καλή επιτυχία!!! Είναι και αυτός πολύ καλός γιατρός και σε πολλές περιπτώσεις πετυχαίνει εγκυμοσύνες. Δείξε του εμπιστοσύνη και προχώρα και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να μαστε όλες καλά καη να τα καταφέρουμε.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια επαθα σοκ με το επαγγελμα σας. Εγω παντως δεν ειμαι εκπαιδευτικος. 

20 ώρες πρίν, Anania είπε:

Τι να πω καλός κου φάνηκε ας ελπίσουμε ότι θα πάει καλά. 

Ναι δεν έχω καλά ωάρια.

Σου το ευχομαι κι εγω 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Κοριτσια επαθα σοκ με το επαγγελμα σας. Εγω παντως δεν ειμαι εκπαιδευτικος. 

Σου το ευχομαι κι εγω 

Είχα αρχίσει να νομίζω ότι μόνο οι εκπαιδευτικοί είναι υπό γόνιμες χαχα

13 ώρες πρίν, Anania είπε:

Καλά προφανώς εκ του ασφαλούς λέμε πολλά έτσι πάει και προφανώς αυτή είναι κοινή πρακτική όλοι βάζουν μέτρια και προκύπτουν εγκυμοσύνες. 

Καλησπέρα. Ο Σφακ τι σου είχε πει για τα έμβρυα που έβαλες; Τα αξιολόγησε το ίδιο με τον Τσιρ...;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Είχα αρχίσει να νομίζω ότι μόνο οι εκπαιδευτικοί είναι υπό γόνιμες χαχα

Καλησπέρα. Ο Σφακ τι σου είχε πει για τα έμβρυα που έβαλες; Τα αξιολόγησε το ίδιο με τον Τσιρ...;

Για την βλαστοκύστη μου είχε πει πτι είναι άριστη. Για τα αλλά μια από τα ίδια περίπου είπανε και οι δυο. Μπα είναι και σε άλλου κλάδους κορίτσια μην ανησυχειται και στις τράπεζες πολλές κοπέλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anania είπε:

Για την βλαστοκύστη μου είχε πει πτι είναι άριστη. Για τα αλλά μια από τα ίδια περίπου είπανε και οι δυο. Μπα είναι και σε άλλου κλάδους κορίτσια μην ανησυχειται και στις τράπεζες πολλές κοπέλες.

Άρα δεν σου είπε κάτι διαφορετικό. Μόνο στο να πας με δανεικά κ μπραβο του που είναι ειλικρινης


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Άρα δεν σου είπε κάτι διαφορετικό. Μόνο στο να πας με δανεικά κ μπραβο του που είναι ειλικρινης

Ε ναι αυτοί είναι καλοί γιατροί τώρα δεν είναι απατεώνες προφανώς τα ίδια λένε απλά ο τσιριγωτης δίνει το femara αν το είχα Πάρει με τον σφακ δεν θα είχε να μου προτείνει κάτι. Τα έχω κάνει όλα αυτό είναι το τελευταίο. Και μου είπε π τσιριγωτης ότι το εργαστήριο του γενεσσις είναι καλό γιατί τον ρώτησα του λέω λες να φταίει το εργαστήριο;; Όχι μου λέει δεν νομίζω. Για τις αντιβιωσεις με έκραξε μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ε ναι αυτοί είναι καλοί γιατροί τώρα δεν είναι απατεώνες προφανώς τα ίδια λένε απλά ο τσιριγωτης δίνει το femara αν το είχα Πάρει με τον σφακ δεν θα είχε να μου προτείνει κάτι. Τα έχω κάνει όλα αυτό είναι το τελευταίο. Και μου είπε π τσιριγωτης ότι το εργαστήριο του γενεσσις είναι καλό γιατί τον ρώτησα του λέω λες να φταίει το εργαστήριο;; Όχι μου λέει δεν νομίζω. Για τις αντιβιωσεις με έκραξε μόνο.

Τι σου είπε για τις αντι βιώσεις;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ε ναι αυτοί είναι καλοί γιατροί τώρα δεν είναι απατεώνες προφανώς τα ίδια λένε απλά ο τσιριγωτης δίνει το femara αν το είχα Πάρει με τον σφακ δεν θα είχε να μου προτείνει κάτι. Τα έχω κάνει όλα αυτό είναι το τελευταίο. Και μου είπε π τσιριγωτης ότι το εργαστήριο του γενεσσις είναι καλό γιατί τον ρώτησα του λέω λες να φταίει το εργαστήριο;; Όχι μου λέει δεν νομίζω. Για τις αντιβιωσεις με έκραξε μόνο.

Εχεις δλδ δοκιμασει ολα τα πρωτοκολλα?Εκανες πολλους φυσικους,ξερω.Μακρυ,ανταγωνιστων και βραχυ με αγωνιστες εκανες?Μινι-ivf εχεις κάνει ή τροποποιημενο φυσικο?

Σε ρωταω διοτι εγω 1 χρονο μεγαλυτερη τα εχω δοκιμασει ολα αυτα και μαλιστα σε διαφορετικα κεντρα.Το μακρυ μονο δεν ειχα κανει και θα το κανω τωρα κι αυτο.

 

 

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...