Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Ηλικία?

Μ αρεσουν αυτες οι ιστοριες:)!

Just now, Anania είπε:

Ε προφανώς και είναι κάτι που δεν το ανακοινώνεις δημόσια αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που πετυχαίνουν με δικά τους είναι και θέμα τύχης. Εμένα φίλη μου με υδροσαλπιγγες συμφισεις κτλ της είχανε δώσει 1% πιθανότητα αφού ο γιατρός της έλεγε ότι είναι αντιδεοντολογικό αυτό που κάνω έμεινε έγκυος με την δεύτερη εξωσωματική.

Οι συμφυσεις της ηταν στη μητρα ή στη σαλπιγγα? Γιατι αν ηταν στη μητρα ειναι πολυ δυσκολο να πιασεις παιδι γιατι δημιουργει κατι σαν πλεγμα


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Ναι είναι εντελώς ολόιδια

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Εγω ειχα πάει απο βιοϊατρική και λυμπεροπουλο. Μια χαρα τα δέχτηκαν με σφραγίδα απάνω ε;

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είναι μονο για την επιτροπή, υπάρχουν ένα σωρό συμβεβλημμένα τύπου βιοιατρικής που ναι μεν δεν είναι αξιόπιστα, αλλά στοιχίζουν cents, αν σου τα γράψει γιατρός. Δε χρειάζεται να πας στο Λυμπερόπουλο. Στο Λυμπερόπουλο πας για μία έγκυρη διάγνωση. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Kαλα. φοβερο! Αυτο δειχνει οτι θελει πολυ τυχη και τη βοηθεια του Θεου κ φυσικα ενα πολυ καλο εμβρυο!Τιποτε αλλο!

Ναι παιδί μου αφού όταν γέννησε από τις συμφησεις δεν Έβρισκαν το μωρό. Θέλει τύχη πιστεύω επηρεάζει και το άγχος πολύ όταν είσαι σε αυτή την διαδικασία όμως πως γίνεται να μην έχεις άγχος ;; Εγώ δεν μπορώ αλλά πιστεύω ότι μου έχει κάνει πολύ κακό και στην ποιότητα των ωαρίων και στην εμφύτευση.

Κορίτσια επίσης όσες έχετε αποτυχημένες προσπάθειες πολλές και έχετε κάποια κληρονομικότητα η δεν ξέρω να δείτε και την καμπύλη Χαχα σου αν δεν έχετε κάνει αυτή την εξέταση. Εγώ σήμερα πήγα στην καθηγήτρια της γυναικολογίας και μου είπε οι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αυτή την εξέταση έχω και κληρονομικότητα βέβαια.

Καμπύλη ζαχαρου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ναι παιδί μου αφού όταν γέννησε από τις συμφησεις δεν Έβρισκαν το μωρό. Θέλει τύχη πιστεύω επηρεάζει και το άγχος πολύ όταν είσαι σε αυτή την διαδικασία όμως πως γίνεται να μην έχεις άγχος ;; Εγώ δεν μπορώ αλλά πιστεύω ότι μου έχει κάνει πολύ κακό και στην ποιότητα των ωαρίων και στην εμφύτευση.

Κορίτσια επίσης όσες έχετε αποτυχημένες προσπάθειες πολλές και έχετε κάποια κληρονομικότητα η δεν ξέρω να δείτε και την καμπύλη Χαχα σου αν δεν έχετε κάνει αυτή την εξέταση. Εγώ σήμερα πήγα στην καθηγήτρια της γυναικολογίας και μου είπε οι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αυτή την εξέταση έχω και κληρονομικότητα βέβαια.

Καμπύλη ζαχαρου.

Εγω εμαθα αυτες τις μερες για μια κοπελα μ\που εμεινε εγκυος με πολυποδα κ συμφυσεις που δεν ηξερε οτι εχε.

 Πηγα σημερα στην ψυχολογο μου κ μου έκανε υπνωση. Με μετεφερε κατα τη διαρκεια της υπνωσης στη μητρα μου κ με ρωτουσε πως νιωθω!Αν ειναι φιλοξενη κλπ. Πρεπει λεει να της δειξω εμπιστοσυνη κ οτι τοσο καιρο την αμφισβητω κ τη βλεπω σκαρτη. Ταξιδεψα στη μητρα μου λοιπον κοριτσια σημερα κ ειχε φως κ ηταν ζεστή. Μου ειπε να το κανω καθε μερα σαν ασκηση:) Ο εγκεφαλος μου λεει κ το υποσεινηδητο δινουν τις εντολες στη μητρα

  • Μου αρέσει 9

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anania είπε:

Ναι παιδί μου αφού όταν γέννησε από τις συμφησεις δεν Έβρισκαν το μωρό. Θέλει τύχη πιστεύω επηρεάζει και το άγχος πολύ όταν είσαι σε αυτή την διαδικασία όμως πως γίνεται να μην έχεις άγχος ;; Εγώ δεν μπορώ αλλά πιστεύω ότι μου έχει κάνει πολύ κακό και στην ποιότητα των ωαρίων και στην εμφύτευση.

Κορίτσια επίσης όσες έχετε αποτυχημένες προσπάθειες πολλές και έχετε κάποια κληρονομικότητα η δεν ξέρω να δείτε και την καμπύλη Χαχα σου αν δεν έχετε κάνει αυτή την εξέταση. Εγώ σήμερα πήγα στην καθηγήτρια της γυναικολογίας και μου είπε οι πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αυτή την εξέταση έχω και κληρονομικότητα βέβαια.

Καμπύλη ζαχαρου.

Την καμπύλη σακχάρου πρεπει να την κανεις μαζι με την καμπύλη ινσουλίνης γιατι ειναι αλληλοεξαρτώμενα.

Just now, Mary H είπε:

Εγω εμαθα αυτες τις μερες για μια κοπελα μ\που εμεινε εγκυος με πολυποδα κ συμφυσεις που δεν ηξερε οτι εχε.

 Πηγα σημερα στην ψυχολογο μου κ μου έκανε υπνωση. Με μετεφερε κατα τη διαρκεια της υπνωσης στη μητρα μου κ με ρωτουσε πως νιωθω!Αν ειναι φιλοξενη κλπ. Πρεπει λεει να της δειξω εμπιστοσυνη κ οτι τοσο καιρο την αμφισβητω κ τη βλεπω σκαρτη. Ταξιδεψα στη μητρα μου λοιπον κοριτσια σημερα κ ειχε φως κ ηταν ζεστή. Μου ειπε να το κανω καθε μερα σαν ασκηση:) Ο εγκεφαλος μου λεει κ το υποσεινηδητο δινουν τις εντολες στη μητρα

Τι τέλειο!!!

 Και η Βελονιστρια στο ίδιο μοτίβο κινούνταν, μου έλεγε να χαϊδεύω την κοιλιά μου και να λέω οτι μπορώ να κυοφορησω.

@Anania τι αλλο σου ειπε η καθηγήτρια; Της είπες για τις αντιβιωσεις;

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Την καμπύλη σακχάρου πρεπει να την κανεις μαζι με την καμπύλη ινσουλίνης γιατι ειναι αλληλοεξαρτώμενα.

Τι τέλειο!!!

 Και η Βελονιστρια στο ίδιο μοτίβο κινούνταν, μου έλεγε να χαϊδεύω την κοιλιά μου και να λέω οτι μπορώ να κυοφορησω.

Kαλά ηταν φοβερό! Πρωτα μιλουσα στη μητρα κ μετα ταξιδευα μεσα απ τον τραχηλο φτασαμε μεχρι τον πυθμενα κ μου ειπε αν καπου νιωθω αβολα. Λεω εκει λεει χαιδεψε απαλα το σημειο κ δωσε εντολη να γεμισει αγγεια!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σε μία ώρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου για τον 1ο υπέρηχο και έχω πολύ άγχος....

αχ τι καλα.. ολα καλα θα δεις το φασολακι σου..!!!

εγω σημερα κοριτσια μου εχω αιμα και κατι περιεργα πονακια και αρχισα να φοβαμαι οτι το εργο επαναλαμβανετε περιμενω τηλ απο τον γιατρο μου


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

αχ τι καλα.. ολα καλα θα δεις το φασολακι σου..!!!

εγω σημερα κοριτσια μου εχω αιμα και κατι περιεργα πονακια και αρχισα να φοβαμαι οτι το εργο επαναλαμβανετε περιμενω τηλ απο τον γιατρο μου

Πολλές γυναίκες έχουν αίμα στην εγκυμοσύνη ευχομαι όλα να είναι οκ

Just now, Marmav85 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Σε μία ώρα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου για τον 1ο υπέρηχο και έχω πολύ άγχος....

Όλα καλά με το σποράκι;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πολλές γυναίκες έχουν αίμα στην εγκυμοσύνη ευχομαι όλα να είναι οκ

Όλα καλά με το σποράκι;

ναι Μαορη μου το ξερω αλλα οποιος εχει καει στον χυλο φυσαει και το γιαουρτι δεν λενε?

καπως ετσι ξεκινησε η αποβολη μου 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...