Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Chris-chris είπε:

 

Καλημερα!Δηλαδη στον ιδιο κυκλο που εκανες αντιβιωση εδωσες και δειγμα για NGS?Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι καλυτερα να υπαρχει αποσταση,δηλαδη στον επομενο κυκλο γιατι τα μικροβιο μπορει να "κοιμηθουν"και να μη φαινονται ψευδως.Βεβαια νομιζω η εταιρεια που ειναι υπευθυνη λεει δεν υπαρχει προβλημα.Τι γαλακτοβακιλλους σου βρηκε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα!Δηλαδη στον ιδιο κυκλο που εκανες αντιβιωση εδωσες και δειγμα για NGS?Εμενα ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι καλυτερα να υπαρχει αποσταση,δηλαδη στον επομενο κυκλο γιατι τα μικροβιο μπορει να "κοιμηθουν"και να μη φαινονται ψευδως.Βεβαια νομιζω η εταιρεια που ειναι υπευθυνη λεει δεν υπαρχει προβλημα.Τι γαλακτοβακιλλους σου βρηκε?

Συγνώμη δεν μπορούσα να απαντησω άμεσα αφου ήμουν στη δουλεια...Λοιπόν την εξέταση την έκανα σε απόσταση από τις εγχύσεις, στον επόμενο κύκλο και το χαρτί γράφει: " στο υπο αναλυση δείγμα ανυχνεύθηκε ελαττωμένο ποσοστό γάλατοβάκιλων (57%) Συνήθως η χλωρίδα του ενδομητρίου χαρακτηρίζεται από την παρουσία γαλακτοβάκιλων σε ποσοστό μεγαλύτερο του 90%.  Στο υπο ανάλυση δείγμα δεν ανυχνευτηκαν βακτήρια".

Γι αυτό και τα προβιοτικά..

Just now, Chris-chris είπε:

Συγνώμη δεν μπορούσα να απαντησω άμεσα αφου ήμουν στη δουλεια...Λοιπόν την εξέταση την έκανα σε απόσταση από τις εγχύσεις, στον επόμενο κύκλο και το χαρτί γράφει: " στο υπο αναλυση δείγμα ανυχνεύθηκε ελαττωμένο ποσοστό γάλατοβάκιλων (57%) Συνήθως η χλωρίδα του ενδομητρίου χαρακτηρίζεται από την παρουσία γαλακτοβάκιλων σε ποσοστό μεγαλύτερο του 90%.  Στο υπο ανάλυση δείγμα δεν ανυχνευτηκαν βακτήρια".

Γι αυτό και τα προβιοτικά..

Σ

 

Just now, Chris-chris είπε:

Συγνώμη δεν μπορούσα να απαντησω άμεσα αφου ήμουν στη δουλεια...Λοιπόν την εξέταση την έκανα σε απόσταση από τις εγχύσεις, στον επόμενο κύκλο και το χαρτί γράφει: " στο υπο αναλυση δείγμα ανυχνεύθηκε ελαττωμένο ποσοστό γάλατοβάκιλων (57%) Συνήθως η χλωρίδα του ενδομητρίου χαρακτηρίζεται από την παρουσία γαλακτοβάκιλων σε ποσοστό μεγαλύτερο του 90%.  Στο υπο ανάλυση δείγμα δεν ανυχνευτηκαν βακτήρια".

Γι αυτό και τα προβιοτικά..

υγχαρητήρια rafaeltarzan σου εύχομαι ολοψυχα μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Με το καλο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες! Θέλω να συγχαρώ τη φίλη μας @Rafaelatarzan! και να της ευχηθώ με το καλό να υποδεχτεί την πανέμορφη κορούλα της! @Mary Hσου εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να εμφυτευτούν τα εμβρυάκια σου. να έχεις μια τεράστια χοριακή και γιατί όχι, όπως είπε η Γεωργία, να είσαι η επόμενη διδυμομανούλα! Έκανες έναν τεράστιο αγώνα, ε, ας δικαιωθεί αυτή τη φορά. @Chris-chrisκαλωσόρισες στην ομάδα μας. Να ξέρεις είναι μια τυχερή ομάδα και σου ευχόμαστε να επιτύχεις σύντομα.

Κορίτσια ακριβώς τέτοια μέρα πέρυσι, ευχήθηκα χρόνια πολλά σε όλες μας, όπως κάνω και τώρα. Χρόνια πολλά με υγεία και του χρόνου όλες μας να έχουμε τα μωρά μας είτε στην αγκαλιά είτε στην κοιλίτσα. Πιστεύω πολύ στον άγιο Νικόλαο και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ. Ας έχουμε και τη βοήθεια της Αγίας Άννης που γιορτάζει τη Δευτέρα και τεκνοποίησε σε μεγάλη ηλικία. Εκείνο που έχω να σας δηλώσω είναι πως όλες όσες συζητούσαμε πέρυσι τέτοια μέρα σε αυτή την ομάδα είναι ήδη μανούλες!!!!! Όλες όμως (εκτός από μένα που θα γίνω πρώτα ο θεός, θα γίνω από μέρα σε μέρα). Αυτό είναι μήνυμα για εσάς. Μην χάνετε την ελπίδα σας. πιστέψτε, αγωνιστείτε και θα τα καταφέρετε!

Σε εκείνη την περυσινή ομάδα, θέλω να τους πω ότι τις σκέφτομαι όλες μία μία και δεν τις ξεχνάω και φυσικά είναι μια ευκαιρία να τις ευχαριστήσω για τη συμπαράσταση και τη βοήθεια τους. Σας φιλώ μία μία χωριστά ή μάλλον σας στέλνουμε ένα μεγάλο τριπλό φιλί διότι είμαστε και τρεις!

Σ ευχαριστώ κοριτσι μου. Κι εσυ με το καλο να δεχτεις τα κοριτσακια σου. Εκανες κ εσυ μεγαλο αγωνα για να φτασεις εδω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες! Θέλω να συγχαρώ τη φίλη μας @Rafaelatarzan! και να της ευχηθώ με το καλό να υποδεχτεί την πανέμορφη κορούλα της! @Mary Hσου εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να εμφυτευτούν τα εμβρυάκια σου. να έχεις μια τεράστια χοριακή και γιατί όχι, όπως είπε η Γεωργία, να είσαι η επόμενη διδυμομανούλα! Έκανες έναν τεράστιο αγώνα, ε, ας δικαιωθεί αυτή τη φορά. @Chris-chrisκαλωσόρισες στην ομάδα μας. Να ξέρεις είναι μια τυχερή ομάδα και σου ευχόμαστε να επιτύχεις σύντομα.

Κορίτσια ακριβώς τέτοια μέρα πέρυσι, ευχήθηκα χρόνια πολλά σε όλες μας, όπως κάνω και τώρα. Χρόνια πολλά με υγεία και του χρόνου όλες μας να έχουμε τα μωρά μας είτε στην αγκαλιά είτε στην κοιλίτσα. Πιστεύω πολύ στον άγιο Νικόλαο και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ. Ας έχουμε και τη βοήθεια της Αγίας Άννης που γιορτάζει τη Δευτέρα και τεκνοποίησε σε μεγάλη ηλικία. Εκείνο που έχω να σας δηλώσω είναι πως όλες όσες συζητούσαμε πέρυσι τέτοια μέρα σε αυτή την ομάδα είναι ήδη μανούλες!!!!! Όλες όμως (εκτός από μένα που θα γίνω πρώτα ο θεός, θα γίνω από μέρα σε μέρα). Αυτό είναι μήνυμα για εσάς. Μην χάνετε την ελπίδα σας. πιστέψτε, αγωνιστείτε και θα τα καταφέρετε!

Σε εκείνη την περυσινή ομάδα, θέλω να τους πω ότι τις σκέφτομαι όλες μία μία και δεν τις ξεχνάω και φυσικά είναι μια ευκαιρία να τις ευχαριστήσω για τη συμπαράσταση και τη βοήθεια τους. Σας φιλώ μία μία χωριστά ή μάλλον σας στέλνουμε ένα μεγάλο τριπλό φιλί διότι είμαστε και τρεις!

Μακάρι να πανε όλα καλά και οι κλωσσουλες μας να έχουν μια τεράστια τριψήφια χοριακη κι εμείς να ακολουθήσουμε σε λίγο!!!!

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο τα κοριτσάκια  σου και να γίνεις μια τρισευτυχισμενη μανούλα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Μακάρι να πανε όλα καλά και οι κλωσσουλες μας να έχουν μια τεράστια τριψήφια χοριακη κι εμείς να ακολουθήσουμε σε λίγο!!!!

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο τα κοριτσάκια  σου και να γίνεις μια τρισευτυχισμενη μανούλα!!!! 

like


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο συγκινητικο μυνημα είναι αυτο μας γεμιζει ελπιδα κ χαρες!!!ειμαι κ εγω μια ταλαιπωρημένη μανουλα που σημερα ειχα την εμβρυομεταφορα μου ενα αγωνα για 2 μωρακι

  • Μου αρέσει 6

aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κοριτσια μου ομορφα επιστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

@Mary H με το καλό να γινει η εμφύτευση Μαιρη. Ευχομαι μια μεγάααλη χοριακή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω πολυ, κι εσυ να πανε ολα καλα στα επομενα βηματα σου

Μαιρη μου ξερεις εσυ ζεν οσο γινεται κ ασε τα μωρα να στεριωσουν για τα καλα εγω αυτη την βδομαδα παω για εξετασεις θυρεοειδη κ με το Νεο ΧΡΟΝΟ στην αυχενικη σου κοντα εμβρυομεταφορα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Mary H, κορίτσι διάβασα για την ετ σου . Σου ευχομαι ολόψυχα μια θετική χοριακή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Στο ευχομαι από καρδιάς !!! Πότε θα πας για την χοριακη ?

@Chris-chris, ομολογώ ότι δεν είχα ξανακουσει για το ERA test. Από ότι διαβασα στο Internet το προτυνουν μετα από επανειλλημενες αποτυχίες . Όπως κ η υστεροσκόπηση , ποτε΄δεν γίνεται εξαρχής από όσο γνωρίζω. Πόσες προσπάθειες εχεις κανει? Αν υπάρχει δυνατότητα κάνε ότι χρειάζεται αλλά ζήτα από τον γιατρό σου καλύτερες τιμές. Πόσο κοστίζει το ΕΡΑ τεστ ?

@Annita tsoupani , ετ σήμερα?  Ευχομαι ο Αγιος Νικόλαος να σε βοηθήσει και να πετύχεις το πολυπόθητο !

 

Κοριτσια ευχομαι σε όλες μας το καλύτερα ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, κορίτσι διάβασα για την ετ σου . Σου ευχομαι ολόψυχα μια θετική χοριακή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Στο ευχομαι από καρδιάς !!! Πότε θα πας για την χοριακη ?

@Chris-chris, ομολογώ ότι δεν είχα ξανακουσει για το ERA test. Από ότι διαβασα στο Internet το προτυνουν μετα από επανειλλημενες αποτυχίες . Όπως κ η υστεροσκόπηση , ποτε΄δεν γίνεται εξαρχής από όσο γνωρίζω. Πόσες προσπάθειες εχεις κανει? Αν υπάρχει δυνατότητα κάνε ότι χρειάζεται αλλά ζήτα από τον γιατρό σου καλύτερες τιμές. Πόσο κοστίζει το ΕΡΑ τεστ ?

@Annita tsoupani , ετ σήμερα?  Ευχομαι ο Αγιος Νικόλαος να σε βοηθήσει και να πετύχεις το πολυπόθητο !

 

Κοριτσια ευχομαι σε όλες μας το καλύτερα ! 

Έχω κάνει πέντε προσπάθειες με δανεικά με καμιά εμφυτευση!!! Το ERA TEST κοστίζει 500 €. Τώρα όσο για έκπτωση μάλλον το βλέπω δύσκολο... Θα δούμε πως θα το χειριστουμε... 

Εύχομαι σε όλες μας με τα καλύτερα που έρχονται!!! 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, κορίτσι διάβασα για την ετ σου . Σου ευχομαι ολόψυχα μια θετική χοριακή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Στο ευχομαι από καρδιάς !!! Πότε θα πας για την χοριακη ?

@Chris-chris, ομολογώ ότι δεν είχα ξανακουσει για το ERA test. Από ότι διαβασα στο Internet το προτυνουν μετα από επανειλλημενες αποτυχίες . Όπως κ η υστεροσκόπηση , ποτε΄δεν γίνεται εξαρχής από όσο γνωρίζω. Πόσες προσπάθειες εχεις κανει? Αν υπάρχει δυνατότητα κάνε ότι χρειάζεται αλλά ζήτα από τον γιατρό σου καλύτερες τιμές. Πόσο κοστίζει το ΕΡΑ τεστ ?

@Annita tsoupani , ετ σήμερα?  Ευχομαι ο Αγιος Νικόλαος να σε βοηθήσει και να πετύχεις το πολυπόθητο !

 

Κοριτσια ευχομαι σε όλες μας το καλύτερα ! 

Σ ευχαριστω πολυ. Το Σαββατο θα παω

Just now, DIMITRAS είπε:

Μαιρη μου ξερεις εσυ ζεν οσο γινεται κ ασε τα μωρα να στεριωσουν για τα καλα εγω αυτη την βδομαδα παω για εξετασεις θυρεοειδη κ με το Νεο ΧΡΟΝΟ στην αυχενικη σου κοντα εμβρυομεταφορα...

Στην αυχενικη μου? Μου αρεσε αυτο. Αντε με το καλο ολα καλα να πανε στις εξετασεις σου

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...