Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

Κοριτσια μ καλησπέρα σε όλες σας....καποιες με ξέρετε κάποιες όχι κ με κάποιες έχουμε γίνει φιλες....θα ξεκινήσω να σας πω κ γω  την ιστορία μ όσο πιο συνοπτικά μπορώ...ελπίζω μέσα από αυτό το μνμ να μπορέσω να βοηθήσω κάποια κοπέλα έστω κ στο ελάχιστο...για μένα θα ήταν ότι καλητερο μια κ ξέρω πολύ καλά τι περνάτε κ τι κάνετε όπως τα έκανα κ γω.

Είμαι 38 αυτήν την στιγμή....προσπαθούσα για παιδάκι πολλά πολλά χρόνια....εχω στο ιστορικό μ ενα εξωμητριο με αφαίρεση σαλπιγγας  κ ωοοθηκης από 2δυμη κυηση ....μεγάλο χειρουργείο που δυστηχως έγινε από χασάπη κ εκεί άρχισε η κάτω βόλτα μ...

με τον καιρό ξαναβάλω μπρος για παιδάκι....πιανω κ παθαίνω μια παλλινδρομμη 8 βδομάδα....έτυχε μ λέει ο ντοκ...περνά ο καιρός παρα παρα πολυ τίποτα εγώ...κοντεψαμε 2 χρόνια κ έτσι απραγη...υποτίθεται ότι όλα μ ήταν οκ..μετά από σαλπιγγογραφια κάνω λαμπαροσκοπηση ( ρομποτική χειρουργική λέγεται) δηλ με μονο 3 ραμματα μιλρα απο αφαλο για να φτιάξω την άλλη μ σαλπιγγα κ να καθαρισω τος συμφησεις μμμ....τέλεια όλα περνά ο καιρός τσουπ ξανά έγκυος εγω ....βιοχημική....τυχαίο είπαν....να μη μ τα πολυλογώ 3 βιοχημικες απανωτές είχα ανα μήνα....κάτι άρχισε να μ βρωμάει....αποφασίζω ν σπάω σε εξωσωματικη.....με τα πολλά μαθαίνω ότι ποιότητα κ αποθεμα γιοκ σε ηλικία 36....να με φαν τα φίδια ήθελα....αλαλ δεν το έβαλα κάτω ποτέ...ηξερα ότι θα γίνω μάνα...μια διεργεση 7 αυγα 3 μειναν τα 2 3ημερας το 1 στον χαμό....λογο πρόβλημα ενδομητριου από τα πολλά χειρουργια αφήνω τον οργανισμό να ηρεμήση κ ξεκινά με φυσικούς κύκλους με τον ντοκ για να πάρω κ αλλά αυγα ...1....2....3....4....5....6 στην σειρά όλα κλουβια ...μ τα από την τελευταία βάζουμε τα κατεψυγμένα μ.πιανω με την πρώτη ....έφτασα σχεδόν 10 βδομαδες....το χάνω απόξεση καρυοτυπο κ όλα οκ ήταν...έτυχε ....δεν πειράζει λεω παμε πάλι...άλλη μαι διεργεση έκανα κ πήρα 1....βάζω το ένα με το άλλο που είχε μείνει τίποτα...όλο αυτό το διάστημα ήξερα ότι δεν είχα πολύ χρόνο ως προς τα δικά μ αυγα ....οσπου αποφάσισα την δοτρια στο πίτα φυτίλι...δεν με ένοιαζε παιδί ήθελα άλλωστε κ ποτέ δεν με προβλημάτισε τίποτα...δικό μ θα ήταν....

κ ναι βρήκαμε μια δοτρια με τον γιατρό μ...κ ναι έπιασα με την πρώτη κ ναι ειμαι έγκυος κ μάλιστα πολύ....ειμαι 5 μηνών πλέον κ περιμένω τον θησαυρό μ..το χρυσάφι μ τη κ κόρη μ....ποτέ δεν φοβήθηκα ποτέ δεν αναρωτήθηκα τι κ πως κ  ποτέ δεν ασχολήθηκα με τα τ γιατρου μ....

Αυτή είναι η σύντομη ιστορία μ με πολλά ενδιάμεσα ανάμεσα....

Ευχαριστώ τις κοπέλες που ήταν δίπλα μ όλο αυτό το διάστημα...κ ευχαριστώ τον θεό κ τον γιατρο μ για αυτό το θαύμα που εχω  εχω μέσα μ....κ ευχαριστώ κ το φόρουμ γιατί μέσα από δω γνώρισα τις 4 αδερφές ψυχές μ...γνώρισα τις κολλητές μ κ μεγάλωσε  η οικογένεια μ...

Φιλάκια σε όλες κ να θυμάστε κοιταμαι μπροστά κ μόνο μπροστά...ηρθε η ωρα σας να γκρεμισετε κ σεις το δικό σας βουνό...να το πίστεψε τε...

Και επισήμως λοιπόν ( κατά ίδια τα είπαμε ) καλή λευτεριά! Στα έλεγα;;;;;;;;;;;;;; Κι ακόμα δεν έχεις δει τίποτα!!!!!! Με το καλό να έρθει η πριγκίπισσα σας!!!!! Η χαρά μου απερίγραπτη τη ο ξέρεις αλλωστε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, island1 είπε:

Και επισήμως λοιπόν ( κατά ίδια τα είπαμε ) καλή λευτεριά! Στα έλεγα;;;;;;;;;;;;;; Κι ακόμα δεν έχεις δει τίποτα!!!!!! Με το καλό να έρθει η πριγκίπισσα σας!!!!! Η χαρά μου απερίγραπτη τη ο ξέρεις αλλωστε

το ξερό αγαπη μ...σε ευχαριστώ πολύ για όλα...φιλιά στην μικρή σ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ομορφα επιστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

  • Μου αρέσει 10

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοριτσια μου ομορφα επειστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

:) θα σου στείλω και από δω τις ευχές μου, γιατί όσο πιο πολλές ευχές τόσο πιο θετική ενέργεια!!!!!! Με το καλό.Μαιρουλα μου να έχεις μια τριψήφια χοριακη σε 9 μέρες από σήμερα!!!!!!!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

:) θα σου στείλω και από δω τις ευχές μου, γιατί όσο πιο πολλές ευχές τόσο πιο θετική ενέργεια!!!!!! Με το καλό.Μαιρουλα μου να έχεις μια τριψήφια χοριακη σε 9 μέρες από σήμερα!!!!!!!!!!

Σ ευχαριστώ Σοφακι μου γλυκο:wub:

Just now, Tsini είπε:

@Mary H σου ευχομαι να πανε ολα οπως πρεπει!!! Να παρεις μια χοριακη τριψηφια!!!!! Λογικα σε 9-10 μερες δεν θα κανεις χοριακη;

Σ ευχαριστώ κοπελα μου! Σε 9 μερες

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ Σοφακι μου γλυκο:wub:

Σ ευχαριστώ κοπελα μου! Σε 9 μερες

 

Just now, Mary H είπε:

Σ ευχαριστώ Σοφακι μου γλυκο:wub:

Σ ευχαριστώ κοπελα μου! Σε 9 μερες

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κοριτσια μου ομορφα επιστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

Να εχεις μια τριψηφια χοριακη κοριτσι μου. Να περασουν πολυ ευχαριστα αυτες οι μερες της αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και ομολογώ ότι με έχετε βοηθήσει πολλές φορές μες τη μαυρίλα μου!!

Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και χρόνια αλλά τζίφος! Έχουμε κάνει προσπάθειες και σε φυσικό κύκλο και με δωρεά ωαρίων αλλά δυστυχώς δεν έχω μείνει έγκυος ούτε μία φορά. Συνεχόμενες αποτυχίες!!! Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες έκανα την Εξέταση του ΝΙΚΑ και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή στο ενδομήτριο. Έκανα κολπικές εγχύσεις και ακολούθησα αγωγή με αντιβίωση. Στη συνέχεια ακολούθησε Υστεροσκόπηση  και βιοψία για να ελεγχθεί η κατάστασή του ...ευτυχώς όλα καλά! Το Νοέμβριο κάναμε ΕΤ και το αποτέλεσμα δυστυχώς ήταν πάλι αρνητικό!! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ ...  Και τώρα ο γιατρός μου μίλησε για το ERA TEST...

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μας τα λένε από την αρχή και μας αφήνουν και παιδευόμαστε...τι να πω...Φυσικά ταπί δεν το συζητάμε!!!

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνω αφού η αποτυχία με κυνηγάει...μάλλον δεν είναι γραφτό μας!

 

 

 

για

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Chris-chris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και ομολογώ ότι με έχετε βοηθήσει πολλές φορές μες τη μαυρίλα μου!!

Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και χρόνια αλλά τζίφος! Έχουμε κάνει προσπάθειες και σε φυσικό κύκλο και με δωρεά ωαρίων αλλά δυστυχώς δεν έχω μείνει έγκυος ούτε μία φορά. Συνεχόμενες αποτυχίες!!! Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες έκανα την Εξέταση του ΝΙΚΑ και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή στο ενδομήτριο. Έκανα κολπικές εγχύσεις και ακολούθησα αγωγή με αντιβίωση. Στη συνέχεια ακολούθησε Υστεροσκόπηση  και βιοψία για να ελεγχθεί η κατάστασή του ...ευτυχώς όλα καλά! Το Νοέμβριο κάναμε ΕΤ και το αποτέλεσμα δυστυχώς ήταν πάλι αρνητικό!! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ ...  Και τώρα ο γιατρός μου μίλησε για το ERA TEST...

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μας τα λένε από την αρχή και μας αφήνουν και παιδευόμαστε...τι να πω...Φυσικά ταπί δεν το συζητάμε!!!

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνω αφού η αποτυχία με κυνηγάει...μάλλον δεν είναι γραφτό μας!

 

 

 

για

Αγαπημένη μου Chris chris!!! Αν με ρωτάς αξίζει να κάνεις ότι περνάει απ' το χέρι σου για να καταφέρεις να κρατήσεις στα χέρια σου ένα παιδάκι! Είναι πολλές οι κοπέλες που πέρασαν πολλά κι όμως στο τέλος τα κατάφεραν!!!

Από εξετάσεις τι έχεις κάνει???? Κι αν επιτρέπεται το ηλικία έχεις? Σε ποιο κέντρο είσαι? ( Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά για να καταλάβω ρωτάω)


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Αγαπημένη μου Chris chris!!! Αν με ρωτάς αξίζει να κάνεις ότι περνάει απ' το χέρι σου για να καταφέρεις να κρατήσεις στα χέρια σου ένα παιδάκι! Είναι πολλές οι κοπέλες που πέρασαν πολλά κι όμως στο τέλος τα κατάφεραν!!!

Από εξετάσεις τι έχεις κάνει???? Κι αν επιτρέπεται το ηλικία έχεις? Σε ποιο κέντρο είσαι? ( Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά για να καταλάβω ρωτάω)

Σας ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή. Δεν συζητάω με κανέναν το θέμα κι όπως καταλαβαίνετε είναι φορές που θέλω κάπου να τα πω και να με καταλάβουν τι ακριβώς περνάω...Είμαι 49 ετών. Άσε πίκρα μεγάλη!! Προσπαθούμε από το 2012. Είμαι στο Γέννεσις Αθηνών με τον κ.Πάντο..Ο οποίος μας έδινε μεγάλες πιθανότητες γιατί όλες οι εξετάσεις μου είναι φυσιολογικές και με δωρεά την επιτυχία την είχαμε σίγουρη!!! Αλλά τζίφος...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris-chris είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την αποδοχή. Δεν συζητάω με κανέναν το θέμα κι όπως καταλαβαίνετε είναι φορές που θέλω κάπου να τα πω και να με καταλάβουν τι ακριβώς περνάω...Είμαι 49 ετών. Άσε πίκρα μεγάλη!! Προσπαθούμε από το 2012. Είμαι στο Γέννεσις Αθηνών με τον κ.Πάντο..Ο οποίος μας έδινε μεγάλες πιθανότητες γιατί όλες οι εξετάσεις μου είναι φυσιολογικές και με δωρεά την επιτυχία την είχαμε σίγουρη!!! Αλλά τζίφος...

Με δανικά η ηλικία δεν έχει σημασία!!! Πόσες έχεις κάνει με δανικά???? Ο παντ...είναι καλός γιατρός???? 

Όσο για την ηλικία η κομμώτρια μου έκανε με δανικά στα 50 της!!! 


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Με δανικά η ηλικία δεν έχει σημασία!!! Πόσες έχεις κάνει με δανικά???? Ο παντ...είναι καλός γιατρός???? 

Όσο για την ηλικία η κομμώτρια μου έκανε με δανικά στα 50 της!!! 

Τι 49 τι 50 σιγά την διαφορά!! Το αποτέλεσμα μετράει..Δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος !! Αυτό είναι που με ανησυχεί μήπως προσπαθούμε άδικα ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris-chris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και ομολογώ ότι με έχετε βοηθήσει πολλές φορές μες τη μαυρίλα μου!!

Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και χρόνια αλλά τζίφος! Έχουμε κάνει προσπάθειες και σε φυσικό κύκλο και με δωρεά ωαρίων αλλά δυστυχώς δεν έχω μείνει έγκυος ούτε μία φορά. Συνεχόμενες αποτυχίες!!! Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες έκανα την Εξέταση του ΝΙΚΑ και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή στο ενδομήτριο. Έκανα κολπικές εγχύσεις και ακολούθησα αγωγή με αντιβίωση. Στη συνέχεια ακολούθησε Υστεροσκόπηση  και βιοψία για να ελεγχθεί η κατάστασή του ...ευτυχώς όλα καλά! Το Νοέμβριο κάναμε ΕΤ και το αποτέλεσμα δυστυχώς ήταν πάλι αρνητικό!! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ ...  Και τώρα ο γιατρός μου μίλησε για το ERA TEST...

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μας τα λένε από την αρχή και μας αφήνουν και παιδευόμαστε...τι να πω...Φυσικά ταπί δεν το συζητάμε!!!

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνω αφού η αποτυχία με κυνηγάει...μάλλον δεν είναι γραφτό μας!

 

 

 

για

Το ΕΡΑ τεστ εχει ουσία, γιατι αλλάζεις την μερα ετ και μπορει να πετύχεις το παράθυρο εμφύτευσης που μπορει να το χάνεις. Σου έβγαλε ο Νικας καθαρό δείγμα; Τρία χρόνια του στέλνω ποτε δεν μου ειπε οτι καθάρισα.

 Θα μπορούσες να μου γράψεις ποσα πλήρωσες για τα δανεικά και ποσα ωάρια σου εξασφάλισαν;

 Φυσικα και εισαι ταπί οπως ολες μας αλλα ηλικιακά εισαι σε τελική ευθεία, κάνε οτι μπορείς.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...