Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Chris-chris είπε:

Τι 49 τι 50 σιγά την διαφορά!! Το αποτέλεσμα μετράει..Δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος !! Αυτό είναι που με ανησυχεί μήπως προσπαθούμε άδικα ....

Νομίζω υπάρχει μια κοπέλα στο φόρουμ έμεινε έγκυος μετα Το ΕΡΑ τεστ η winspert! Και τώρα κρατάει στην αγκαλιά της το μωράκι της! Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλό να το κάνεις!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

το ξερό αγαπη μ...σε ευχαριστώ πολύ για όλα...φιλιά στην μικρή σ...

Μπραβο!Μπραβο!Μπραβο!Ημουν σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.Με το καλο αγκαλια το μωρο σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το ΕΡΑ τεστ εχει ουσία, γιατι αλλάζεις την μερα ετ και μπορει να πετύχεις το παράθυρο εμφύτευσης που μπορει να το χάνεις. Σου έβγαλε ο Νικας καθαρό δείγμα; Τρία χρόνια του στέλνω ποτε δεν μου ειπε οτι καθάρισα.

 Θα μπορούσες να μου γράψεις ποσα πλήρωσες για τα δανεικά και ποσα ωάρια σου εξασφάλισαν;

 Φυσικα και εισαι ταπί οπως ολες μας αλλα ηλικιακά εισαι σε τελική ευθεία, κάνε οτι μπορείς.

Στο Νικα στείλαμε μόνο δυό φορές. Το τελικό αποτέλεσμα το πήραμε από την Υστεροσκόπηση και από μια ειδική εξέταση που έγινε στο κέντρο (τύπου βιοψίας)

Τώρα δεν έχουμε τίποτα από κατάψυξη αφού τον Νοέμβριο βάλαμε και τα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris-chris είπε:

Στο Νικα στείλαμε μόνο δυό φορές. Το τελικό αποτέλεσμα το πήραμε από την Υστεροσκόπηση και από μια ειδική εξέταση που έγινε στο κέντρο (τύπου βιοψίας)

Τώρα δεν έχουμε τίποτα από κατάψυξη αφού τον Νοέμβριο βάλαμε και τα τελευταία.

Πως την έλεγαν την εξέταση; Εχεις πάρει αναλυτικό χαρτί στα χέρια σου;

οπως αντιλαμβάνεσαι εφ οσον βρίσκεσαι στον ιδιοκτήτη της κλινικής ζητά του γερή έκπτωση, εξέθεσε του τα οικονομικά σας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mary H είπε:

Κοριτσια μου ομορφα επιστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

Κοριτσι μου γλυκο ευχομαι να φωλιασουν στην κοιλιτσα σου τα ωραια ζωηρα εμβρυακια σου..να ναι τα τυχερα σου που θα σε κανουν μανουλα! Πολυ καιρο φροντιζες τους μαθητες σου, φτανει η ωρα να φροντισεις τα παιδακια σου..

Ευχομαι να σου πω σε λιγες μερες τη φραση "δε θελω να σε ξεσηκωσω αλλα εισαι εγκυος" οπως μου ελεγες εσυ οταν μοιραζομουν τις αγωνιες μου μαζι σου/σας την περιοδο της δικης μου αναμονης...

Μεσα απτην καρδια μου οι μερες αυτες να κυλησουν σαν νερο κ να σε οδηγουν σε μια μεγααααλη χοριακη!! Σε φιλω


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Πως την έλεγαν την εξέταση; Εχεις πάρει αναλυτικό χαρτί στα χέρια σου;

οπως αντιλαμβάνεσαι εφ οσον βρίσκεσαι στον ιδιοκτήτη της κλινικής ζητά του γερή έκπτωση, εξέθεσε του τα οικονομικά σας.

Η Εξέταση λέγεται NGS ..όσο για έκπτωση μας έκοψε ένα 100ρικο...έμπορος!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειχα στο μυαλό μου, ρώταγε η @anoulious πριν λίγες μερες. Σου έβγαλε δηλαδη στο αποτέλεσμα ολα φυσιολογικά; Και οι βαλακτοβακιλοι με τις αντιβιωσεις ολα καλα;

τα 100 απο που τα έκοψε , απο την εξέταση ή τα δανεικά;

 Μπορείς σε παρακαλώ να μου γράψεις σε πμ τις τιμές απο ngs Kai δανεικά;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chris-chris είπε:

Η Εξέταση λέγεται NGS ..όσο για έκπτωση μας έκοψε ένα 100ρικο...έμπορος!!

Ξερεις λεπτομερειες για την εξεταση?Μεσολαβει καποια εταιρεια στην Ιταλια για τα αποτελεσματα?Γιατι εμενα κατι τετοιο μου εχουν πει.  Υποψιαζεσαι γιατι σου προτεινε αυτο και οχι παλι Νικα?Μετα απο ποσο καιρο που σταματησες  την αντιβιωση σου πηρανε δειγμα για την εξεταση?Και εμενα θα με ενδειεφερε να μου πεις εαν οι γαλακτοβακιλλοι σου ητανε ενταξει.Γιατι υπαρχει μια θεωρια οτι επηρεαζονται πραγματικα απο την σντιβιωση και η αλλη οτι επηρεαζονται και ψευδως οταν η πλυση ή η αντιβιωση  ειναι πολυ κοντα στο δειγμα.Αν μπορεις γιατι μπορει πολυ συντομα να το κανω και εγω να μου πεις σε πμ ποσο σου στοιχισε?Γιατι εγω θα κανω απο τη Θεσσαλονικη και θελω να δω εαν υπαρχει διαφορς στην τιμη. Σε ζαλισα με τις ερωτησεις.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Την εξέταση αυτή την έκανα μαζί με την σαλπιγγογραφία ( ξαναέκανα για να δούν μήπως υπήρχε υδροσάλπιγγα).Σου παίρνουν δείγμα και ελέγχεται για φλεγμονή- λοίμωξη. Η εξέταση έγινε άμεσα, μέσα σε 10 μέρες το πολύ από τις εγχύσεις ( έκανα γύρω στις 60 εγχύσεις) και αντιβίωση για μεγάλο διάστημα. Οι γαλακτοβάκιλοι πράγματι επηρεάζονται από την αντιβίωση για αυτό και μου ζήτησε να πάρω καλά προβιοτικά για την αποκατάστασή τους. Νομίζω πλήρωσα 400 αν θυμάμαι καλά..αλλά αν πάρεις τηλ στην κλινική (λογιστήριο) θα σου πούν.

Link to comment
Share on other sites

@Chris-chris ευχομαι να την βρειτε την λυση κ συντομα να προχωρησετε με θετικη εκβαση!!

Ειμαι στο ιδιο κεντρο, με αλλον γιατρο. Επισης κανω εγχυσεις κ παιρνω κ αντιβιωση απο το στομα. Εσενα σου ειπαν να διακοψεις τις εγχυσεις για να κανεις την υστεροσκοπηση και ποσο καιρο πριν πρεπει να σταματησεις τις εγχυσεις;

Εχω κανει μια ετ με δικα μου κ τωρα θα παω με δοτρια. Ηταν η πρωτη σου φορα με δοτρια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε;

Χάθηκα κι εγώ λόγω πίεσης χρόνου αλλά σας σκεφτομαι. Καλοσωριζω τη νέα φίλη μας, δίνω πολλά πολλά συγχαρητήρια στην Rafaelatarzan (με το καλό κορίτσι μου να κρατήσεις την κορούλα σου στην αγκαλιά σου!), στέλνω σε όλες τις μανούλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς (χάχαχα!), εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις όσων βρίσκονται στην προσπάθεια και πολύ-πολύ-πολύ καλή επιτυχία στην Μαίρη μας! Να είναι η επόμενη διδυμανουλα! Τα έγραψα συμπυκνωμένα γιατί τρέχω κορίτσια μου! Πολλά φιλιά σε όλες σας! 

  • Μου αρέσει 6

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Κοριτσια μου ομορφα επιστρεψαμε! Ολα πηγαν πολυ καλα , ο εμβρυολογος μας ειπε οτι τα εμβρυα ειναι πολυ ωραια κ ζωηρα, αμεσως λεει μετα την αποψυξη αρχισαν να εξελισσονται κ γινανε κ τα δυο ΑΑ! Ηταν πολυ ενθουσιασμενος. Τους εκανε κ την εκκολαψη κ ολα οκ. αν και ειχα ενα πολυ δυσκολο βραδυ με πονικεφαλο κ ξυπνησα στις 6 με τρελλη ταχυκαρδια κ εφιδρωση , δεν ενιωθα καλα αφου λεω δεν θα παω να το αναβαλλουμε. Ο γΙΑΤΡΟς ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΤΟ ΑΓΧΟς. αφου νομιζα θα πεθανω. ΤΩρα ευτυχως πολυ καλα εχω μια μικρη ταχυκαρδια αλλα εγω παντα εχω παλμους,Με ηρεμησε ομως ο γλυκος μου γιατρος κ ηταν πολυ ωραια ετ.

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τη στηριξη κ τις ευχες σας, πραγματικα με συγκινησατε!

 

Ολα καλα λοιπον Μαίρη! Μετράμε τις μέρες αντίστροφα,οχι για τα Χριστούγεννα αλλα για την χοριακη σου:x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Ολα καλα λοιπον Μαίρη! Μετράμε τις μέρες αντίστροφα,οχι για τα Χριστούγεννα αλλα για την χοριακη σου:x

Τελεια! Σαν τη διαφημιση τζαμπο:D

11 ώρες πρίν, Chris-chris είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό και ομολογώ ότι με έχετε βοηθήσει πολλές φορές μες τη μαυρίλα μου!!

Προσπαθούμε για παιδάκι εδώ και χρόνια αλλά τζίφος! Έχουμε κάνει προσπάθειες και σε φυσικό κύκλο και με δωρεά ωαρίων αλλά δυστυχώς δεν έχω μείνει έγκυος ούτε μία φορά. Συνεχόμενες αποτυχίες!!! Μετά από όλες αυτές τις προσπάθειες έκανα την Εξέταση του ΝΙΚΑ και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή στο ενδομήτριο. Έκανα κολπικές εγχύσεις και ακολούθησα αγωγή με αντιβίωση. Στη συνέχεια ακολούθησε Υστεροσκόπηση  και βιοψία για να ελεγχθεί η κατάστασή του ...ευτυχώς όλα καλά! Το Νοέμβριο κάναμε ΕΤ και το αποτέλεσμα δυστυχώς ήταν πάλι αρνητικό!! Απογοητεύτηκα πάρα πολύ ...  Και τώρα ο γιατρός μου μίλησε για το ERA TEST...

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μας τα λένε από την αρχή και μας αφήνουν και παιδευόμαστε...τι να πω...Φυσικά ταπί δεν το συζητάμε!!!

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνω αφού η αποτυχία με κυνηγάει...μάλλον δεν είναι γραφτό μας!

 

 

 

για

Γεια σου κοριτσι. Δηλ ποσες αποτυχιες με δανεικα? Περιμενουμε ρε γμτ μ αυτα τα δανεικα καλυτερα αποτελεσματα τι να πω! Κανε το κι αυτο το ερα τεστ να δουμε τι θα δειξει

10 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο ευχομαι να φωλιασουν στην κοιλιτσα σου τα ωραια ζωηρα εμβρυακια σου..να ναι τα τυχερα σου που θα σε κανουν μανουλα! Πολυ καιρο φροντιζες τους μαθητες σου, φτανει η ωρα να φροντισεις τα παιδακια σου..

Ευχομαι να σου πω σε λιγες μερες τη φραση "δε θελω να σε ξεσηκωσω αλλα εισαι εγκυος" οπως μου ελεγες εσυ οταν μοιραζομουν τις αγωνιες μου μαζι σου/σας την περιοδο της δικης μου αναμονης...

Μεσα απτην καρδια μου οι μερες αυτες να κυλησουν σαν νερο κ να σε οδηγουν σε μια μεγααααλη χοριακη!! Σε φιλω

Σ ευχαριστώ γλυκια μου εσυ πως πας με την εγκυμοσυνη, τι νεα? Ναι, θελω κ εγω προβλεψη τις τελευταιες μερες,:)

πρίν από 20 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πως ειστε;

Χάθηκα κι εγώ λόγω πίεσης χρόνου αλλά σας σκεφτομαι. Καλοσωριζω τη νέα φίλη μας, δίνω πολλά πολλά συγχαρητήρια στην Rafaelatarzan (με το καλό κορίτσι μου να κρατήσεις την κορούλα σου στην αγκαλιά σου!), στέλνω σε όλες τις μανούλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς (χάχαχα!), εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις όσων βρίσκονται στην προσπάθεια και πολύ-πολύ-πολύ καλή επιτυχία στην Μαίρη μας! Να είναι η επόμενη διδυμανουλα! Τα έγραψα συμπυκνωμένα γιατί τρέχω κορίτσια μου! Πολλά φιλιά σε όλες σας! 

Σ ευχαριστούμε διδυμομανουλα μας!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Tsini είπε:

@Chris-chris ευχομαι να την βρειτε την λυση κ συντομα να προχωρησετε με θετικη εκβαση!!

Ειμαι στο ιδιο κεντρο, με αλλον γιατρο. Επισης κανω εγχυσεις κ παιρνω κ αντιβιωση απο το στομα. Εσενα σου ειπαν να διακοψεις τις εγχυσεις για να κανεις την υστεροσκοπηση και ποσο καιρο πριν πρεπει να σταματησεις τις εγχυσεις;

Εχω κανει μια ετ με δικα μου κ τωρα θα παω με δοτρια. Ηταν η πρωτη σου φορα με δοτρια;

Για το τεστ που εκανε χρειαζεται σιγουρα διακοπη ,για αυτο και ρωτησα και εγω ποσο.Για την υστεροσκοπηση  μονο χωρις ληψη δειγματος  ισως να μην ειναι απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Chris-chris είπε:
Just now, anoulious είπε:

Για το τεστ που εκανε χρειαζεται σιγουρα διακοπη ,για αυτο και ρωτησα και εγω ποσο.Για την υστεροσκοπηση  μονο χωρις ληψη δειγματος  ισως να μην ειναι απαραιτητο.

Ολοκλήρωσα την αγωγή με εγχυσεις -αντιβιωση και στη συνέχεια έκανα Ngs πήρα τα προβιοτικα και μετά έκανα υστεροσκοπιση  scratching και βιοψια για να προχωρησουμε σε ΕΤ. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...