Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

      περαστικά τους μωρέ τα ψυχακια 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 2/12/2019 at 10:47 ΜΜ, Mary H είπε:

Ολα καλα να πανε κοπελα μου. Μαζι Δεκέμβρη θα ειμαστε. ΕΓΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΛΟΓΙΚΑ ΣΤΙς 14/12

Δε μου λες ουτρο ποσα ? Το mεdrol τι ειναι?

 

Το μεντρολ είναι κορτιζόνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Καλημέρα σε όλες!

Εχω καιρό να γράψω όμως ήθελα να σας πω πως γεννήσαμε μία κούκλα υγιέστατη που είναι τώρα 40 ημερών και μας κάνει τη ζωή πατίνι!!!

Γράφω με αφορμή την ερώτηση για τον κ. Τσιριγώτη στον οποίο εχω ξανά αναφερθεί εδώ όπως και άλλες κοπέλες παλιότερα. Οτι και να πω είναι λίγο, είναι εξαιρετικός γιατρός, καταρτισμένος, ειλικρινής και πάνω από όλα άνθρωπος. Το ίδιο ισχύει και για όλη την οργάνωση της κλινικής του που είναι όλοι πάντα πρόθυμοι και πάντα δίπλα σου σε ότι χρειαστείς.

Πέρασα κι εγώ πολλές ταλαιπωρίες και στενοχώριες και απογοητεύσεις και δε θα μιλήσω καν για στατιστικά γιατί τα είδα στην πράξη και με πόνεσαν πολύ και με έκαναν να θέλω να τα παρατήσω.

Ευτυχώς με τη συμπαράσταση όλων των κοριτσιών εδώ βρήκα το κουράγιο να ξανασηκωθω και να ξαναπροσπαθήσω και χάρη στον άνθρωπο αυτό και με τη βοήθεια του θεού τα καταφέραμε!!!!

Θέλω να πω σε όλες να μην το βάλετε κάτω με κάποιο τρόπο θα τα καταφέρει η κάθε μία κι όταν πλέον συμβεί αυτό όλη η ταλαιπωρία, η στενοχώρια, τα στατιστικά ανήκουν στο παρελθόν. 
 

Να μην ξεχάσω να στείλω όλη μου την αγάπη στην @angel23 που χάρηκα πολύ με τα νέα της! Εύχομαι μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και 2 υγιέστατα μωράκια να σε βασανίζουν κι εσένα να σε γεμίζουν ευτυχία!
 

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες 

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Avgobes είπε:

Καλησπερααα. Έχει καμία σας εμπειρία από τον Μ.Τσιριγωτη;

Καλημερα,ναι,εγω μετα απο αρκετές προσπάθειες σε 2 κέντρα τελικα τα κατάφερα στον Τσιριγώτη με την πρώτη προσπάθεια,είμαι τωρα 23η εβδομαδα. Τι θα ήθελες να μάθεις; Σκέφτεσαι να πας;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mishka είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εχω καιρό να γράψω όμως ήθελα να σας πω πως γεννήσαμε μία κούκλα υγιέστατη που είναι τώρα 40 ημερών και μας κάνει τη ζωή πατίνι!!!

Γράφω με αφορμή την ερώτηση για τον κ. Τσιριγώτη στον οποίο εχω ξανά αναφερθεί εδώ όπως και άλλες κοπέλες παλιότερα. Οτι και να πω είναι λίγο, είναι εξαιρετικός γιατρός, καταρτισμένος, ειλικρινής και πάνω από όλα άνθρωπος. Το ίδιο ισχύει και για όλη την οργάνωση της κλινικής του που είναι όλοι πάντα πρόθυμοι και πάντα δίπλα σου σε ότι χρειαστείς.

Πέρασα κι εγώ πολλές ταλαιπωρίες και στενοχώριες και απογοητεύσεις και δε θα μιλήσω καν για στατιστικά γιατί τα είδα στην πράξη και με πόνεσαν πολύ και με έκαναν να θέλω να τα παρατήσω.

Ευτυχώς με τη συμπαράσταση όλων των κοριτσιών εδώ βρήκα το κουράγιο να ξανασηκωθω και να ξαναπροσπαθήσω και χάρη στον άνθρωπο αυτό και με τη βοήθεια του θεού τα καταφέραμε!!!!

Θέλω να πω σε όλες να μην το βάλετε κάτω με κάποιο τρόπο θα τα καταφέρει η κάθε μία κι όταν πλέον συμβεί αυτό όλη η ταλαιπωρία, η στενοχώρια, τα στατιστικά ανήκουν στο παρελθόν. 
 

Να μην ξεχάσω να στείλω όλη μου την αγάπη στην @angel23 που χάρηκα πολύ με τα νέα της! Εύχομαι μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και 2 υγιέστατα μωράκια να σε βασανίζουν κι εσένα να σε γεμίζουν ευτυχία!
 

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες 

Κορίτσι μου τι να πω... Πολλα συγχαρητήρια και πολλά μπράβο... Σου αξίζουν τα καλύτερα... Να ξερες πόσο δύναμη και κουράγιο έχουμε πάρει. Κι εγώ σκέφτομαι να πάω σε αυτόν τον γιατρό. Διαβάζω τα καλύτερα. Να χαίρεσαι την μικρή σου και φέτος να περάσεις τις καλύτερες γιορτές... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Fleabag είπε:

Καλημερα,ναι,εγω μετα απο αρκετές προσπάθειες σε 2 κέντρα τελικα τα κατάφερα στον Τσιριγώτη με την πρώτη προσπάθεια,είμαι τωρα 23η εβδομαδα. Τι θα ήθελες να μάθεις; Σκέφτεσαι να πας;

καλέ μας ρίχνετε 3 βδομάδες...Δεν ήξερα ότι ήσουν έγκυος..παναγια μ κοριτσι μ με το κα ο το μωράκι σ...πόσο χάρηκα...κ σε ευχαριστώ τόσο ποκυ για τα όμορφα λόγια που είπες για μένα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Mishka είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εχω καιρό να γράψω όμως ήθελα να σας πω πως γεννήσαμε μία κούκλα υγιέστατη που είναι τώρα 40 ημερών και μας κάνει τη ζωή πατίνι!!!

Γράφω με αφορμή την ερώτηση για τον κ. Τσιριγώτη στον οποίο εχω ξανά αναφερθεί εδώ όπως και άλλες κοπέλες παλιότερα. Οτι και να πω είναι λίγο, είναι εξαιρετικός γιατρός, καταρτισμένος, ειλικρινής και πάνω από όλα άνθρωπος. Το ίδιο ισχύει και για όλη την οργάνωση της κλινικής του που είναι όλοι πάντα πρόθυμοι και πάντα δίπλα σου σε ότι χρειαστείς.

Πέρασα κι εγώ πολλές ταλαιπωρίες και στενοχώριες και απογοητεύσεις και δε θα μιλήσω καν για στατιστικά γιατί τα είδα στην πράξη και με πόνεσαν πολύ και με έκαναν να θέλω να τα παρατήσω.

Ευτυχώς με τη συμπαράσταση όλων των κοριτσιών εδώ βρήκα το κουράγιο να ξανασηκωθω και να ξαναπροσπαθήσω και χάρη στον άνθρωπο αυτό και με τη βοήθεια του θεού τα καταφέραμε!!!!

Θέλω να πω σε όλες να μην το βάλετε κάτω με κάποιο τρόπο θα τα καταφέρει η κάθε μία κι όταν πλέον συμβεί αυτό όλη η ταλαιπωρία, η στενοχώρια, τα στατιστικά ανήκουν στο παρελθόν. 
 

Να μην ξεχάσω να στείλω όλη μου την αγάπη στην @angel23 που χάρηκα πολύ με τα νέα της! Εύχομαι μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και 2 υγιέστατα μωράκια να σε βασανίζουν κι εσένα να σε γεμίζουν ευτυχία!
 

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες 

Να σας ζησει η κουκλα, γερη κ καλοτυχη!

Just now, Ntinaki76 είπε:

Κορίτσι μου τι να πω... Πολλα συγχαρητήρια και πολλά μπράβο... Σου αξίζουν τα καλύτερα... Να ξερες πόσο δύναμη και κουράγιο έχουμε πάρει. Κι εγώ σκέφτομαι να πάω σε αυτόν τον γιατρό. Διαβάζω τα καλύτερα. Να χαίρεσαι την μικρή σου και φέτος να περάσεις τις καλύτερες γιορτές... 

Ντινακι μου, ξερεις την αποψη μου και θεωρω την αποφαση σου την πιο σωστη. Μπραβο σου κοριτσι μου που πηρες αυτη τη γενναια αποφαση να πας με δανεικα κ δεν αφηνεις το χρονο να τρεχει σε ασκοπες προσπαθεις πλεον- λογω ηλικιας, για να μην παρεξηγουμαι. Ο γιατρος που θα πας ειναι αψογος και ετοιμασου, το μπεμπε ερχεταιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις φίλες.

@Mishka τι χαρά μου έδωσες Κυριακή πρωί! Να σας ζήσει η κορούλα σας!!!! Να είναι γερή, δυνατή, υγιής, χαρούμενη και ευτυχισμένη! Συγκινήθηκα γιατί θυμάμαι όλα όσα ζήσαμε και ότι φτάσαμε στο τέρμα αυτού του κεφαλαίου και τώρα αλλάζουμε σελίδα. Η μπέμπα σου και οι δικές μου σε λίγο ας είναι γούρι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν, είναι σε διαδικασία ή ετοιμάζονται να μπουν!. Και πάλι να σας ζήσει!!!

Να απαντήσω στη φίλη που ρώτησε για τον κ. Τσιριγώτη. Σου γράφω ότι ακριβώς είπα σε μια άλλη κοπέλα που ρώτησε. Είναι ευφυής άνθρωπος και γιατρός με εξαιρετική επιστημονική κατάρτιση. Γνωρίζει το αντικείμενο του πολύ καλά και σχημάτισα την εντύπωση ότι του αρέσει η δουλειά του. Το ξέρω ότι έχουμε πολλούς εξαιρετικούς γιατρούς - επιστήμονες. Ποια είναι η διαφορά του κ. Τσιριγώτη; Τη γνώση του έρχεται να επικουρήσει και η μεγάλη του εμπειρία και χάρη σε αυτή έρχεται να εξειδικεύσει το τι προτείνει σε κάθε γυναίκα (το ανέφερε κάποια κοπέλα ότι δεν εφαρμόζει το ίδιο πρωτόκολλο σε όλες). Εγώ επωφελήθηκα τόσο των γνώσεων του αλλά πιστεύω κυρίως της εμπειρίας του και είμαι έγκυος σε δίδυμα. Ευγενικό το προσωπικό του κέντρου του και πολύ άξια και ικανή η υπεύθυνη του.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , angel23 είπε:

καλημέρα σε όλες τις φίλες.

@Mishka τι χαρά μου έδωσες Κυριακή πρωί! Να σας ζήσει η κορούλα σας!!!! Να είναι γερή, δυνατή, υγιής, χαρούμενη και ευτυχισμένη! Συγκινήθηκα γιατί θυμάμαι όλα όσα ζήσαμε και ότι φτάσαμε στο τέρμα αυτού του κεφαλαίου και τώρα αλλάζουμε σελίδα. Η μπέμπα σου και οι δικές μου σε λίγο ας είναι γούρι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν, είναι σε διαδικασία ή ετοιμάζονται να μπουν!. Και πάλι να σας ζήσει!!!

Να απαντήσω στη φίλη που ρώτησε για τον κ. Τσιριγώτη. Σου γράφω ότι ακριβώς είπα σε μια άλλη κοπέλα που ρώτησε. Είναι ευφυής άνθρωπος και γιατρός με εξαιρετική επιστημονική κατάρτιση. Γνωρίζει το αντικείμενο του πολύ καλά και σχημάτισα την εντύπωση ότι του αρέσει η δουλειά του. Το ξέρω ότι έχουμε πολλούς εξαιρετικούς γιατρούς - επιστήμονες. Ποια είναι η διαφορά του κ. Τσιριγώτη; Τη γνώση του έρχεται να επικουρήσει και η μεγάλη του εμπειρία και χάρη σε αυτή έρχεται να εξειδικεύσει το τι προτείνει σε κάθε γυναίκα (το ανέφερε κάποια κοπέλα ότι δεν εφαρμόζει το ίδιο πρωτόκολλο σε όλες). Εγώ επωφελήθηκα τόσο των γνώσεων του αλλά πιστεύω κυρίως της εμπειρίας του και είμαι έγκυος σε δίδυμα. Ευγενικό το προσωπικό του κέντρου του και πολύ άξια και ικανή η υπεύθυνη του.

Και μονο που εχει φουσκωσει ολα τα κοριτσια του φορουμ που πηγαν με δανεικα, αυτο τα λεει ολα! Θυμασαι τι σου ειχα πει κ προσωπικα, αφου σε ανελαβε ο Τσιριγωτης δεν υπαρχει περιπτωση να γλιτωσεις, χαχαχα. Με το καλο κ εσυ κοπελα μου να γεννηθουν οι κουκλες σου!

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


37 minutes ago, angel23 said:

καλημέρα σε όλες τις φίλες.

@Mishka τι χαρά μου έδωσες Κυριακή πρωί! Να σας ζήσει η κορούλα σας!!!! Να είναι γερή, δυνατή, υγιής, χαρούμενη και ευτυχισμένη! Συγκινήθηκα γιατί θυμάμαι όλα όσα ζήσαμε και ότι φτάσαμε στο τέρμα αυτού του κεφαλαίου και τώρα αλλάζουμε σελίδα. Η μπέμπα σου και οι δικές μου σε λίγο ας είναι γούρι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν, είναι σε διαδικασία ή ετοιμάζονται να μπουν!. Και πάλι να σας ζήσει!!!

Να απαντήσω στη φίλη που ρώτησε για τον κ. Τσιριγώτη. Σου γράφω ότι ακριβώς είπα σε μια άλλη κοπέλα που ρώτησε. Είναι ευφυής άνθρωπος και γιατρός με εξαιρετική επιστημονική κατάρτιση. Γνωρίζει το αντικείμενο του πολύ καλά και σχημάτισα την εντύπωση ότι του αρέσει η δουλειά του. Το ξέρω ότι έχουμε πολλούς εξαιρετικούς γιατρούς - επιστήμονες. Ποια είναι η διαφορά του κ. Τσιριγώτη; Τη γνώση του έρχεται να επικουρήσει και η μεγάλη του εμπειρία και χάρη σε αυτή έρχεται να εξειδικεύσει το τι προτείνει σε κάθε γυναίκα (το ανέφερε κάποια κοπέλα ότι δεν εφαρμόζει το ίδιο πρωτόκολλο σε όλες). Εγώ επωφελήθηκα τόσο των γνώσεων του αλλά πιστεύω κυρίως της εμπειρίας του και είμαι έγκυος σε δίδυμα. Ευγενικό το προσωπικό του κέντρου του και πολύ άξια και ικανή η υπεύθυνη του.

Εγώ να δεις πόσο χάρηκα όταν διάβασα για σένα!!! Γιατί δεν θυμόμουν να είχες ξεκινήσει κάποια νέα προσπάθεια και πραγματικά ακούγοντας οχι απλά οτι το έκανες αλλά εχει στεφθεί και από επιτυχία τρελάθηκα!! Μπράβο και διπλή η δική σου χαρά!!!! Είναι ωραίο να αλλάζουμε κι εμείς σελίδα πλέον!!

Για τον γιατρό μας συμφωνώ απόλυτα κι επίσης να πω οτι όχι απλά του αρέσει η δουλειά του νομίζω ζει για να κάνει αυτό το πράγμα επομένως δεν το βάζει κάτω και είναι ακούραστος. Εγώ είχα μια καταπληκτική εμπειρία και σαν εξωσωματική αλλά και κύηση και τοκετό μαζί του! Καίριο ρόλο και η μαία του που είναι καταπληκτική κοπέλα και πολύ ικανή.

Και πάλι εύχομαι ολόψυχα μία ανέφελη εγκυμοσύνη και με το καλό δυο υγιέστατες πανέμορφες ζουζούνες στην αγκαλιά σου!!

Φιλάκια πολλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ntinaki76 είπε:

Κορίτσι μου τι να πω... Πολλα συγχαρητήρια και πολλά μπράβο... Σου αξίζουν τα καλύτερα... Να ξερες πόσο δύναμη και κουράγιο έχουμε πάρει. Κι εγώ σκέφτομαι να πάω σε αυτόν τον γιατρό. Διαβάζω τα καλύτερα. Να χαίρεσαι την μικρή σου και φέτος να περάσεις τις καλύτερες γιορτές... 

Ντινακ

 

5 ώρες πρίν, Mishka είπε:

Καλημέρα σε όλες!

Εχω καιρό να γράψω όμως ήθελα να σας πω πως γεννήσαμε μία κούκλα υγιέστατη που είναι τώρα 40 ημερών και μας κάνει τη ζωή πατίνι!!!

Γράφω με αφορμή την ερώτηση για τον κ. Τσιριγώτη στον οποίο εχω ξανά αναφερθεί εδώ όπως και άλλες κοπέλες παλιότερα. Οτι και να πω είναι λίγο, είναι εξαιρετικός γιατρός, καταρτισμένος, ειλικρινής και πάνω από όλα άνθρωπος. Το ίδιο ισχύει και για όλη την οργάνωση της κλινικής του που είναι όλοι πάντα πρόθυμοι και πάντα δίπλα σου σε ότι χρειαστείς.

Πέρασα κι εγώ πολλές ταλαιπωρίες και στενοχώριες και απογοητεύσεις και δε θα μιλήσω καν για στατιστικά γιατί τα είδα στην πράξη και με πόνεσαν πολύ και με έκαναν να θέλω να τα παρατήσω.

Ευτυχώς με τη συμπαράσταση όλων των κοριτσιών εδώ βρήκα το κουράγιο να ξανασηκωθω και να ξαναπροσπαθήσω και χάρη στον άνθρωπο αυτό και με τη βοήθεια του θεού τα καταφέραμε!!!!

Θέλω να πω σε όλες να μην το βάλετε κάτω με κάποιο τρόπο θα τα καταφέρει η κάθε μία κι όταν πλέον συμβεί αυτό όλη η ταλαιπωρία, η στενοχώρια, τα στατιστικά ανήκουν στο παρελθόν. 
 

Να μην ξεχάσω να στείλω όλη μου την αγάπη στην @angel23 που χάρηκα πολύ με τα νέα της! Εύχομαι μια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα και 2 υγιέστατα μωράκια να σε βασανίζουν κι εσένα να σε γεμίζουν ευτυχία!
 

Στέλνω πολλά φιλιά σε όλες 

Να.σου ζήσει η κούκλα σου!!!! Να τη χαίρεσαι και να την καμαρώσεις όπως η ίδια επιθυμεί!!!! Με ποιον γιατρό είσαι???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Καλημερα,ναι,εγω μετα απο αρκετές προσπάθειες σε 2 κέντρα τελικα τα κατάφερα στον Τσιριγώτη με την πρώτη προσπάθεια,είμαι τωρα 23η εβδομαδα. Τι θα ήθελες να μάθεις; Σκέφτεσαι να πας;

Έχω ήδη πάει και μόλις απέτυχα στην δεύτερη . Αλλά δεν ξέρω κάτι με κρατάει να μείνω γιατί μου κάνει κλικ σαν γιατρός παρόλο που απέτυχα δυο φορές. Ποσό χρόνων είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avgobes είπε:

Έχω ήδη πάει και μόλις απέτυχα στην δεύτερη . Αλλά δεν ξέρω κάτι με κρατάει να μείνω γιατί μου κάνει κλικ σαν γιατρός παρόλο που απέτυχα δυο φορές. Ποσό χρόνων είσαι ;

Θέλεις να μας πεις λίγα περισσότερα για σένα; Πόσο χρονών είσαι; Γιατί κάνετε εξωσωματικη; Με δικά σου ωάρια η με δότρια;....Αν θες μας λες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Θέλεις να μας πεις λίγα περισσότερα για σένα; Πόσο χρονών είσαι; Γιατί κάνετε εξωσωματικη; Με δικά σου ωάρια η με δότρια;....Αν θες μας λες...

Είμαι 33 δεν έχω σάλπιγγες λόγο ενός παλιού χειρουργείου συμφισεις και εξωμήτριου μετά . Όποτε η μόνη λύση είναι η εξωσωματική .  Με δικά μου ωάρια κάνω . Εσυ ποσό είσαι είσαι ; Με δικά σου ή με δότριας; Και γιατί έκανες εξωσωματική. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...