Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, dimitra19 είπε:

Αντε με το καλο μωρεεε !!! Εγω διαβασα καπου οτι απο 25 κ πανω ειναι καλοοοο 

Θα δεις θα κανεις κανονικα το Christmas baby σου !!!!! 

Καλησπεραααα

Καλα ειμαι ...εχω ενα μονιμο σαν τραβηγματακι χαμηλα , σαν πονακια περιοδου ...σαν δεν ξερω τι ....

Νομιζω χωρις να ειναι σιγουρη οτι πρηστηκε λιγο το στηθος μου ! Δεν ειμαι σιγουρη. 

Κ εξακολουθω να πηγαινω συχνα τουαλετα . 

Κ η αγωνια κορυφώνεται ..... 2 κ σήμερα !!!!

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ !!!!

Αν δεν ειμαι εγκυος μετα απο ολα αυτα ειμαι για Τζοκερ ρε παιδια !!! Χαχα

Μαιρηηηηηη

Κοκοκοκοκοκο !!!!!!! 

Εχω τρελαθει ! 

 

Κλωσσησε εσυ. Συνεχισε κ η τυχη σου δουλευει:)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, dimitra19 είπε:

Αντε με το καλο μωρεεε !!! Εγω διαβασα καπου οτι απο 25 κ πανω ειναι καλοοοο 

Θα δεις θα κανεις κανονικα το Christmas baby σου !!!!! 

Καλησπεραααα

Καλα ειμαι ...εχω ενα μονιμο σαν τραβηγματακι χαμηλα , σαν πονακια περιοδου ...σαν δεν ξερω τι ....

Νομιζω χωρις να ειναι σιγουρη οτι πρηστηκε λιγο το στηθος μου ! Δεν ειμαι σιγουρη. 

Κ εξακολουθω να πηγαινω συχνα τουαλετα . 

Κ η αγωνια κορυφώνεται ..... 2 κ σήμερα !!!!

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ !!!!

Αν δεν ειμαι εγκυος μετα απο ολα αυτα ειμαι για Τζοκερ ρε παιδια !!! Χαχα

Μαιρηηηηηη

Κοκοκοκοκοκο !!!!!!! 

Εχω τρελαθει ! 

 

Μια χαρά τα ακούω όλα Δημητρούλα μου!!!! Λοιπόν.... ομμμμμμμμμμ θα έχεις θετική χιριακη...οριακα δηψιφια τύπου...97!!! Ομμμμμμμμμμ

Και ξέρεις ε...αν πετύχω κερνάς παγωτό!!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! 

@GatoulaM μεινε ηρεμη οσο μπορεις,χαιδευε την κοιλιτσα σου κ να δεις που θα πανε ολα καλα!!!! 

Λοιπον κοριτσια,σημερα πηραμε τα αποτελεσματα του σπερμοδιαγραμματος απο τον Λυμπεροπουλο. Το σπερμοδιαγραμμα ηταν αριστο εκτος απο ενα θεμα στην κινητικοτητα.. Δυο μερες πριν το σπερμοδιαγραμμα στον Λυμπεροπουλο ειχαμε δωσει δειγμα στο Ιακεντρο που θα κανω κ την προσπαθεια μου με δοτρια και απ οπου μας παρουσιασαν τα πραγματα πολυ τραγικα. Εννοειται εμπιστευομαι το κεντρο του Λυμπεροπουλου (τα αποτελεσματα του οποιου ταιριαζουν κ με ενα σπερμοδιαγραμμα που ειχαμε κανει παλιοτερα), αλλα δεν σας κρυβω οτι η εμπιστοσυνη μου προς το Ιακεντρο εχει κλονιστει. Εχει τυχει σε καμμια κοπελα παρομοιο περιστατικο; Πως προτεινετε οτι πρεπει να κινηθω; Να μιλησω στο Ιακεντρο;

Σε πηγε καποιος γιατρος εκει ? Αν ναι αυτος τί σου ειπε?Γιατι όταν σε ενα κεντρο παμε λογω καποιου γιατρού έχει και αυτός ευθύνη..Εμενα με ανησυχουν κάτι τέτοια γιατί μπορεί να το χρησιμοποιήσουν ως δικαιολογία για το πόσα έμβρυα θα προκύψουν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Σε πηγε καποιος γιατρος εκει ? Αν ναι αυτος τί σου ειπε?Γιατι όταν σε ενα κεντρο παμε λογω καποιου γιατρού έχει και αυτός ευθύνη..Εμενα με ανησυχουν κάτι τέτοια γιατί μπορεί να το χρησιμοποιήσουν ως δικαιολογία για το πόσα έμβρυα θα προκύψουν..

Μεσω του σφακιανουδη πηγα γτ για δωρεα συνεργαζεται με ιακεντρο.

Με πηρε σημερα εμβρυολογος απο ιακεντρο,μου εξηγησε τα πραγματα τα οποια κ ετσι επιστημονικα που τα ειπε,με το οσο εχω ψαχτει μου ακουστηκαν λογικα. Βεβαια κ αυτου καποιες μετρησεις του εκαναν εντυπωση κ πως κρινουν πολυ αυστηρα στο ιακεντρο,αλλα καταληξαμε πως εκεινον τον καλυπτει το σπερμα γι αυτο κ το κατεψηξαν κ να μην ανησυχω.

Προφανως κ δεν περιμενα να δεχτει κατι, αλλα μου αρκει που εδωσα την εντυπωση πως ψαχνομαι κ πως δεν μπορουν να μου λενε οτι θελουν. 

Ευχομαι τα πραγματα να ειναι καλα κ να μην υπαρχουν δευτερες σκεψεις. Θα συνεχισω εκει εννοειται,λογω γιατρου κ μονο,κ αναλογα με το τι θα προκυπτει θα το αντιμετωπιζω. 

Ερωτηση: σε εσας εχουν πει οτι πχ. αν προκυψουν μονο 3 ή 4 βλαστοκυστες ακυρωνεται η προσπαθεια; Ή τουλαχιστον σας μειωσαν τα χρηματα αν πηρατε λιγοτερες βλαστοκυστες απο τις αναμενομενες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Μια χαρά τα ακούω όλα Δημητρούλα μου!!!! Λοιπόν.... ομμμμμμμμμμ θα έχεις θετική χιριακη...οριακα δηψιφια τύπου...97!!! Ομμμμμμμμμμ

Και ξέρεις ε...αν πετύχω κερνάς παγωτό!!!

Χαχα ! Η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν 91 .

Ας ειναι οσο θελει αρκει να ειναι καλη θετικη κ τελειόμηνη !!!! 

Κ θα κερασω ολο τον Βορειο Πόλο .....χαχαχα 

Just now, Tsini είπε:

Μεσω του σφακιανουδη πηγα γτ για δωρεα συνεργαζεται με ιακεντρο.

Με πηρε σημερα εμβρυολογος απο ιακεντρο,μου εξηγησε τα πραγματα τα οποια κ ετσι επιστημονικα που τα ειπε,με το οσο εχω ψαχτει μου ακουστηκαν λογικα. Βεβαια κ αυτου καποιες μετρησεις του εκαναν εντυπωση κ πως κρινουν πολυ αυστηρα στο ιακεντρο,αλλα καταληξαμε πως εκεινον τον καλυπτει το σπερμα γι αυτο κ το κατεψηξαν κ να μην ανησυχω.

Προφανως κ δεν περιμενα να δεχτει κατι, αλλα μου αρκει που εδωσα την εντυπωση πως ψαχνομαι κ πως δεν μπορουν να μου λενε οτι θελουν. 

Ευχομαι τα πραγματα να ειναι καλα κ να μην υπαρχουν δευτερες σκεψεις. Θα συνεχισω εκει εννοειται,λογω γιατρου κ μονο,κ αναλογα με το τι θα προκυπτει θα το αντιμετωπιζω. 

Ερωτηση: σε εσας εχουν πει οτι πχ. αν προκυψουν μονο 3 ή 4 βλαστοκυστες ακυρωνεται η προσπαθεια; Ή τουλαχιστον σας μειωσαν τα χρηματα αν πηρατε λιγοτερες βλαστοκυστες απο τις αναμενομενες;

Σε οτι αφορα το σπερμα βασικα να τους κανεις να σου πουν οτι αν κατι παει στραβα να μην κατηγορησουν το σπερμα εκ των υστερων .

Οταν λες αναμενομενες ποσες εννοεις ? Εχω την εντυπωση οτι αυτο δεν μπορεις να το κανονισεις απο πριν κ πυτε αλλαζει κατι στην τιμη . 

 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Sofoulis είπε:

Μια χαρά τα ακούω όλα Δημητρούλα μου!!!! Λοιπόν.... ομμμμμμμμμμ θα έχεις θετική χιριακη...οριακα δηψιφια τύπου...97!!! Ομμμμμμμμμμ

Και ξέρεις ε...αν πετύχω κερνάς παγωτό!!!

Κι εγω κερναω παγωτακι, γιατι το πετυχες

Just now, Tsini είπε:

Μεσω του σφακιανουδη πηγα γτ για δωρεα συνεργαζεται με ιακεντρο.

Με πηρε σημερα εμβρυολογος απο ιακεντρο,μου εξηγησε τα πραγματα τα οποια κ ετσι επιστημονικα που τα ειπε,με το οσο εχω ψαχτει μου ακουστηκαν λογικα. Βεβαια κ αυτου καποιες μετρησεις του εκαναν εντυπωση κ πως κρινουν πολυ αυστηρα στο ιακεντρο,αλλα καταληξαμε πως εκεινον τον καλυπτει το σπερμα γι αυτο κ το κατεψηξαν κ να μην ανησυχω.

Προφανως κ δεν περιμενα να δεχτει κατι, αλλα μου αρκει που εδωσα την εντυπωση πως ψαχνομαι κ πως δεν μπορουν να μου λενε οτι θελουν. 

Ευχομαι τα πραγματα να ειναι καλα κ να μην υπαρχουν δευτερες σκεψεις. Θα συνεχισω εκει εννοειται,λογω γιατρου κ μονο,κ αναλογα με το τι θα προκυπτει θα το αντιμετωπιζω. 

Ερωτηση: σε εσας εχουν πει οτι πχ. αν προκυψουν μονο 3 ή 4 βλαστοκυστες ακυρωνεται η προσπαθεια; Ή τουλαχιστον σας μειωσαν τα χρηματα αν πηρατε λιγοτερες βλαστοκυστες απο τις αναμενομενες;

Στο δικο μου κεντρο κατω απο 4 ακυρωνεται


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Μεσω του σφακιανουδη πηγα γτ για δωρεα συνεργαζεται με ιακεντρο.

Με πηρε σημερα εμβρυολογος απο ιακεντρο,μου εξηγησε τα πραγματα τα οποια κ ετσι επιστημονικα που τα ειπε,με το οσο εχω ψαχτει μου ακουστηκαν λογικα. Βεβαια κ αυτου καποιες μετρησεις του εκαναν εντυπωση κ πως κρινουν πολυ αυστηρα στο ιακεντρο,αλλα καταληξαμε πως εκεινον τον καλυπτει το σπερμα γι αυτο κ το κατεψηξαν κ να μην ανησυχω.

Προφανως κ δεν περιμενα να δεχτει κατι, αλλα μου αρκει που εδωσα την εντυπωση πως ψαχνομαι κ πως δεν μπορουν να μου λενε οτι θελουν. 

Ευχομαι τα πραγματα να ειναι καλα κ να μην υπαρχουν δευτερες σκεψεις. Θα συνεχισω εκει εννοειται,λογω γιατρου κ μονο,κ αναλογα με το τι θα προκυπτει θα το αντιμετωπιζω. 

Ερωτηση: σε εσας εχουν πει οτι πχ. αν προκυψουν μονο 3 ή 4 βλαστοκυστες ακυρωνεται η προσπαθεια; Ή τουλαχιστον σας μειωσαν τα χρηματα αν πηρατε λιγοτερες βλαστοκυστες απο τις αναμενομενες;

Για ποιο λογο καταψυχειτε σπερμα αν επιτρεπεται?Ετσι γινεται ή σε ειδοποιούν και δίνεις φρεσκο μαζι με την ωοληψια της κοπέλας?Παντως στο Ιακεντρο εκανε παιδι με δανεικα φιλη με πολυ χαλια σπερμα..Και εμενα με ανησυχει εαν υπαρχει ελαχιστος αριθμος εμβρυων  που "εγγυουνται"

Just now, Mary H είπε:

Κι εγω κερναω παγωτακι, γιατι το πετυχες

Στο δικο μου κεντρο κατω απο 4 ακυρωνεται

Κατω απο 4 βλαστοκυστες ή εμβρυα γενικα?!!Αυτο ειναι πολυ καλο..Μπορεις να μου πεις ποσο στοιχιζει?Νομιζω κ δημοσια δεν απογορευεται..Στο embryol...Θεσσ/νικη δεν εισαι?Εγω ακομη δεν μπορω να ξεχασω κοπελα που ελεγε οτι της ειχαν δωσει 1 βλαστοκ κ 1 μοριδιο στο Γεννεσ (εχει κανενα χρονο) και δεν της εκαναν εκπτωση κατι...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Για ποιο λογο καταψυχειτε σπερμα αν επιτρεπεται?Ετσι γινεται ή σε ειδοποιούν και δίνεις φρεσκο μαζι με την ωοληψια της κοπέλας?Παντως στο Ιακεντρο εκανε παιδι με δανεικα φιλη με πολυ χαλια σπερμα..Και εμενα με ανησυχει εαν υπαρχει ελαχιστος αριθμος εμβρυων  που "εγγυουνται"

Κατω απο 4 βλαστοκυστες ή εμβρυα γενικα?!!Αυτο ειναι πολυ καλο..Μπορεις να μου πεις ποσο στοιχιζει?Νομιζω κ δημοσια δεν απογορευεται..Στο embryol...Θεσσ/νικη δεν εισαι?Εγω ακομη δεν μπορω να ξεχασω κοπελα που ελεγε οτι της ειχαν δωσει 1 βλαστοκ κ 1 μοριδιο στο Γεννεσ (εχει κανενα χρονο) και δεν της εκαναν εκπτωση κατι...

 

Το πρωτο ραντεβου το ειχα κανει με Ανεσ.......Μου ειχε πει ειμαστε ικανοποιημενοι με 4-5 βλαστοκυστες, αλλιως ακυρωνεται κ αλλη δοτρια. Μετα με ανελαβε ο Χριστοφ. Μας στοιχισε μαζι με τα παντα φαρμακα κλπ γυρω στα 5.500 μπορει κ λιγοτερο

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Ζητανε αν θελει κ το ζευγαρι να δωσουν σπερμα πριν την εξωσωματικη για να το τσεκαρουν κ για να εχουν στην περιπτωση που για οποιονδηποτε λογο ο συζυγος δεν μπορει να παει την ημερα ωολ. της δοτριας.

@anoulious με αναπτερωσες λιγακι!! Μηπως ξερεις αν πετυχε με την 1η καθως κ ποσες βλαστοκυστες πηρε;

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2019 at 4:03 ΜΜ, Mary H είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Ευχομαι κ σε σενα σε λιγες μερες να εχεις ευχαριστα!!!!!!!!

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση. Τη θυμαστε τη Marva που ειχε κ αυτη μια γιγαντοτεραστια χοριακη, τελικα ειχε ενα εμβρυο? Γιατι δε θυμαμαι

Ένα έχω ναι! Την Παρασκευή μπαίνω στην 12η εβδομάδα και το Σάββατο πάω για την αυχενική! Είδα και το μπεμπακι μου στις 9/12 και ή χόρευε ή είχε πολλά νεύρα.... χαχαχα! Το έχω σε 3D φωτό και όλη την ώρα το κοιτάω και δακρύζω....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tsini είπε:

Ζητανε αν θελει κ το ζευγαρι να δωσουν σπερμα πριν την εξωσωματικη για να το τσεκαρουν κ για να εχουν στην περιπτωση που για οποιονδηποτε λογο ο συζυγος δεν μπορει να παει την ημερα ωολ. της δοτριας.

@anoulious με αναπτερωσες λιγακι!! Μηπως ξερεις αν πετυχε με την 1η καθως κ ποσες βλαστοκυστες πηρε;

Πετυχε με την πρωτη αλλα δε θυμαμαι ποσες βλαστοκυστες πηρε..Θεωρω οτι το κεντρο ειναι αξιοπιστο γιατι αλλιως δε θα το εμπιστευοτανε ο  συγκεκριμενος γιατρος.Για ποτε το σκεφτεστε?Να εισαι αισιοδοξη

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Ένα έχω ναι! Την Παρασκευή μπαίνω στην 12η εβδομάδα και το Σάββατο πάω για την αυχενική! Είδα και το μπεμπακι μου στις 9/12 και ή χόρευε ή είχε πολλά νεύρα.... χαχαχα! Το έχω σε 3D φωτό και όλη την ώρα το κοιτάω και δακρύζω....

Μπραβο κοπελα μου. Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να χεις!Για πες μου ποια μερα ειχες κανει την πρωτη χοριακη? Εγω την 9η μερα 460 και την 11η 1186. Τρομαξα !

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Ζητανε αν θελει κ το ζευγαρι να δωσουν σπερμα πριν την εξωσωματικη για να το τσεκαρουν κ για να εχουν στην περιπτωση που για οποιονδηποτε λογο ο συζυγος δεν μπορει να παει την ημερα ωολ. της δοτριας.

@anoulious με αναπτερωσες λιγακι!! Μηπως ξερεις αν πετυχε με την 1η καθως κ ποσες βλαστοκυστες πηρε;

Σε δική μου φιλη 4 δώσανε και πέτυχε με την πρώτη δίδυμα.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μπραβο κοπελα μου. Καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης να χεις!Για πες μου ποια μερα ειχες κανει την πρωτη χοριακη? Εγω την 9η μερα 460 και την 11η 1186. Τρομαξα !

Την 11η την είχα κάνει. Δεν έκανα άλλη. Ο γιατρος μου είχε πει ότι μάλλον ήταν δίδυμα αλλά το ένα έμεινε, αυτό υποθέτει! Βέβαια η χαρά μου δεν περιγράφεται!!! Ήδη φούσκωσε η κοιλιά και ούτε που την κρύβω.  Όλη την ώρα την χαϊδεύω και ανυπομονώ να αρχίσω να το νιώθω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Κι εγω κερναω παγωτακι, γιατι το πετυχες

Στο δικο μου κεντρο κατω απο 4 ακυρωνεται

Εεεεεετσιιιιιι!!!! Περιμένω το παγωτάκι χαχαχχαχααα!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...