Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 45 λεπτά , SONIA79 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι η διαδικασία ενέχει ρίσκο. Το ίδιο όμως ισχύει αν έκανα σήμερα προσπάθεια με δικά μου ωάρια. Όμως μετά απ'όλα αυτά που έχω διαβάσει από εσάς που τα έχετε καταφέρει και έχοντας και μια φίλη που έχει έναν πανέμορφο μπέμπη από δωρεά, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!!! Έχουν περάσει πολλές σκέψεις από το μυαλό μου γενικά, ελπίζω να τα καταφέρω & θα δω στη συνέχεια πώς θα αντιμετωπίσω κάποια θέματα. Θα το πάω βήμα βήμα... Είπαμε kinder έκπληξη και απ'ότι βλέπω είχατε τις πιο όμορφες εκπλήξεις του κόσμου:x

Όντως η ομορφότερη έκπληξη που είχα 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα σήμερα την υστεροσκοπηση νούμερο Χ... Ήτανε η πρώτη φορά που η μήτρα μου ήτανε πεντακάθαρη.Ο γιατρός μου είπε ποτέ δεν ήτανε τόσο καθαρή. Και πήρα αντιβιωση μόνο μια ημέρα πριν μια εβδομάδα. Έχω να κάνω πλυσεις μήνες. Μόνο φουλ προβιοτικα. Προφανώς η γ σφαιρινη έκανε δουλειά. Κάτι σαν αυτοιαση του οργανισμού.Τώρα αν στο κέντρο η υπεύθυνη δεν κρατήσει  το λόγο της για εύρεση δότριας θα κατέβω πάρα τα μετρα με τα πόδια να.... 

Τέλεια ! Με το καλό να σε πάρουν σύντομα και για τη δοτρια 

7 ώρες πρίν, Troia είπε:

Δεν έχω αποφασίσει. Έχω ένα εδώ στο σπίτι, αλλά δεν ξέρω. Ίσως να κάνω ένα το πρωί πριν πάω για τη χοριακή...

Θα δεις, αναλόγως πως θα αισθάνεσαι . Δεν ειναι απαραίτητο να κανεις τεστ , εγω ποτέ δεν έκανα. Όπως και ναχει , σου ευχομαι μια τριψήφια χοριακή 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Θα δεις, αναλόγως πως θα αισθάνεσαι . Δεν ειναι απαραίτητο να κανεις τεστ , εγω ποτέ δεν έκανα. Όπως και ναχει , σου ευχομαι μια τριψήφια χοριακή 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Το καλύτερο από όλα αποκόμισα και μια τεράστια  μελάνια..! Πονάει αρκετά. Οταν ξύπνησα φορουσα το βρακι μιας χρήσης που δίνουν με μια τεράστια σερβιέτα. Όπως με σήκωσαν ναρκωμενη να μου το βάλουν μου έδωσαν φαίνεται μια πάνω στο μεταλλικό κρεβάτι.. Έχω φύγει και με καμένο μπούτι σε επέμβαση από τα υλικά του χειρουργειου μου είπανε. Θα το θεώρησω γούρι ότι έσπασε η γκίνια! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλημέρα κορίτσια. Το καλύτερο από όλα αποκόμισα και μια τεράστια  μελάνια..! Πονάει αρκετά. Οταν ξύπνησα φορουσα το βρακι μιας χρήσης που δίνουν με μια τεράστια σερβιέτα. Όπως με σήκωσαν ναρκωμενη να μου το βάλουν μου έδωσαν φαίνεται μια πάνω στο μεταλλικό κρεβάτι.. Έχω φύγει και με καμένο μπούτι σε επέμβαση από τα υλικά του χειρουργειου μου είπανε. Θα το θεώρησω γούρι ότι έσπασε η γκίνια! 

Έτσι ακριβώς να το θεωρήσεις! :-D

Και το ότι η υστεροσκόπηση έδειξε καθαρή τη μήτρα, πολύ θετικά σημάδια όλα! Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Έτσι ακριβώς να το θεωρήσεις! :-D

Και το ότι η υστεροσκόπηση έδειξε καθαρή τη μήτρα, πολύ θετικά σημάδια όλα! Με το καλό!

 Ευχαριστώ πολυ.Να ρωτήσω λίγο κάτι γιατί ξέρω ότι το έχεις ψάξει αρκετά. Ο μπαμπάς μου έχει πρόβλημα στην κινηση του. Αδυναμία κλπ. Και του έδωσε η γιατρός filicine και neurobion(συνδυασμος Β1, β6, Β12) του είπε η φαρμακοποιός μετά το φαγητό. Εγώ του είχα πει μισή ωρα πριν το πρωινο. Ποιο είναι το σωστό; Γιατί με το πρόβλημα που έχει πρέπει απαραίτητα να απορροφάται καλα

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

 Ευχαριστώ πολυ.Να ρωτήσω λίγο κάτι γιατί ξέρω ότι το έχεις ψάξει αρκετά. Ο μπαμπάς μου έχει πρόβλημα στην κινηση του. Αδυναμία κλπ. Και του έδωσε η γιατρός filicine και neurobion(συνδυασμος Β1, β6, Β12) του είπε η φαρμακοποιός μετά το φαγητό. Εγώ του είχα πει μισή ωρα πριν το πρωινο. Ποιο είναι το σωστό; Γιατί με το πρόβλημα που έχει πρέπει απαραίτητα να απορροφάται καλα

Να σου πω έχω μπλεχτεί με αυτό το θέμα... είχα δει κ εγώ να λένε καλύτερα νηστική, ένας γιατρός όμως μου είχε πει δεν έχει σημασία η απορρόφηση είναι ίδια όποτε κ αν το πάρεις ακόμα και με το γεύμα. Εγώ το έπαιρνα πάντως νηστική είτε πρωί, είτε πριν από γεύμα καμιά ώρα που πάλι είχα ώρα να φάω... μου είχε και διπλό εμένα λόγω ιστορικού, τώρα έφτασα το 24 ng/ml στο αίμα με όριο το 20 και μείωσα τη δόση...

Αλλά για τις β12 κλπ δεν έχω ιδέα μήπως θέλει μαζί γίνεται κάποιος συνδυασμός δηλαδή? ρωτήστε και το γιατρό αφού είναι σημαντικό να γίνεται σωστά τώρα η απορρόφηση...

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Να σου πω έχω μπλεχτεί με αυτό το θέμα... είχα δει κ εγώ να λένε καλύτερα νηστική, ένας γιατρός όμως μου είχε πει δεν έχει σημασία η απορρόφηση είναι ίδια όποτε κ αν το πάρεις ακόμα και με το γεύμα. Εγώ το έπαιρνα πάντως νηστική είτε πρωί, είτε πριν από γεύμα καμιά ώρα που πάλι είχα ώρα να φάω... μου είχε και διπλό εμένα λόγω ιστορικού, τώρα έφτασα το 24 ng/ml στο αίμα με όριο το 20 και μείωσα τη δόση...

Αλλά για τις β12 κλπ δεν έχω ιδέα μήπως θέλει μαζί γίνεται κάποιος συνδυασμός δηλαδή? ρωτήστε και το γιατρό αφού είναι σημαντικό να γίνεται σωστά τώρα η απορρόφηση...

Εγω διάβασα ότι γενικά οι βιταμίνες του συμπλέγματος β (και το φυλλικό είναι β9 αλλώστε) είναι υδατοδιαλυτες. Άρα καλύτερα λίγο πριν το πρωινο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια θελω τα φωτα σας σας παρακαλω....ειχα καθυστερηση στην περιοδο λογο προεμμυνοπαυσης και μου εδωσε τα dyphaston στην 4 μερα που τα επερνα μου ηρθε η περιοδος και καπακι την αλλη μερα ξεκινησα την αγωγη με σικλακουρ φινισιλ και σαλοσπιρ το θεμα μου ειναι οτι δεν ειναι κανονικη περιοδος ειναι σαν (αιμοραγια) και ειναι η τεταρτη μερα και δεν βλεπω να ελατωνεται εχει τυχει σε καμια αυτο???? συγνωμη για το μεγαλο κειμενο......

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Εγω διάβασα ότι γενικά οι βιταμίνες του συμπλέγματος β (και το φυλλικό είναι β9 αλλώστε) είναι υδατοδιαλυτες. Άρα καλύτερα λίγο πριν το πρωινο. 

εμενα μου ειχαν πει να τον περνω νηστικη ή με μια πορτοκαλαδα.. μετα το γευμα μπορουσα αφου ειχα χωνεψει δηλαδη μετα απο 2 ωρες. θυμαμαι οτι επειδη δεν επρεπε να το παρω πρωι λογο θυροειδη(χαπιου) το επερνα βραδυ .  νομιζω οτι ειναι ο συνδοιασμος που εμποδιζει την απορροφηση δηλαδη καποιες τροφες .

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλημερα κοριτσια θελω τα φωτα σας σας παρακαλω....ειχα καθυστερηση στην περιοδο λογο προεμμυνοπαυσης και μου εδωσε τα dyphaston στην 4 μερα που τα επερνα μου ηρθε η περιοδος και καπακι την αλλη μερα ξεκινησα την αγωγη με σικλακουρ φινισιλ και σαλοσπιρ το θεμα μου ειναι οτι δεν ειναι κανονικη περιοδος ειναι σαν (αιμοραγια) και ειναι η τεταρτη μερα και δεν βλεπω να ελατωνεται εχει τυχει σε καμια αυτο???? συγνωμη για το μεγαλο κειμενο......

στη καθυστέρηση που είχες σε είδε πριν σου δώσει τα duphaston? μήπως υπήρχε κανένα κυστικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλημέρα κορίτσια. Το καλύτερο από όλα αποκόμισα και μια τεράστια  μελάνια..! Πονάει αρκετά. Οταν ξύπνησα φορουσα το βρακι μιας χρήσης που δίνουν με μια τεράστια σερβιέτα. Όπως με σήκωσαν ναρκωμενη να μου το βάλουν μου έδωσαν φαίνεται μια πάνω στο μεταλλικό κρεβάτι.. Έχω φύγει και με καμένο μπούτι σε επέμβαση από τα υλικά του χειρουργειου μου είπανε. Θα το θεώρησω γούρι ότι έσπασε η γκίνια! 

Καλημέραααααα παρεμπιπτόντως των γραφόμενων σου

Που είχα πάει για ωοληψία που μου έδενε τα ποδιά μου η νοσοκόμα της είπα αστειευόμενη για να μη σας φύγω ….χαχαχα

Και μου είπε η αναισθησιολόγος ότι χαλαρώνει το σώμα με την αναισθησία και μπορεί να πέσουν κάτω τα πόδια και να προκαλέσου ατύχημα . Και μας είπε ότι μια φόρα πήγαν ασθενή για να του αφαιρέσουν σκοληκοείδητη και αφού τελείωσαν τους έπεσε και κτύπησα το κεφάλι στον σταντ που είχαν τα εργαλεία του χειρουργείου και το έσκισαν το κεφάλι και αναγκαστικά να του κάνουν ράμματα. Οι συγγενείς είχαν τρελαθεί γιατί τον είδα δεμένο και στο κεφάλι……

Κωμικοτραγικό ……..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...