Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, MaryH είπε:

Υπομονη φτανουν οι μερες. Τεστακι δε θα κανεις?

Δεν έχω αποφασίσει. Έχω ένα εδώ στο σπίτι, αλλά δεν ξέρω. Ίσως να κάνω ένα το πρωί πριν πάω για τη χοριακή...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Troia said:

Καλά περνούν οι μέρες, δε νιώθω τίποτα, παρά μόνο την επίδραση από τα utrogestan...Το Σάββατο κάνω χοριακή.

Ωραία ….. Σου εύχομαι το Σάββατο να είναι χαρούμενη μέρα ιδικά για σένα και για όλες μας .:::)))

Πόσα εμβρυακια τοποθέτησες???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Ωραία ….. Σου εύχομαι το Σάββατο να είναι χαρούμενη μέρα ιδικά για σένα και για όλες μας .:::)))

Πόσα εμβρυακια τοποθέτησες???

Σε ευχαριστώ! 2 βλαστοκύστες έβαλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Δεν έχω αποφασίσει. Έχω ένα εδώ στο σπίτι, αλλά δεν ξέρω. Ίσως να κάνω ένα το πρωί πριν πάω για τη χοριακή...

Κανε ενα μια μερα πριν. Εγω ετσι εκανα κ εδειξε θετικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Κανε ενα μια μερα πριν. Εγω ετσι εκανα κ εδειξε θετικο. 

Κι αν βγει αρνητικό και απογοητευτώ μία μέρα πριν τη χοριακή; Αυτές τις μέρες που δε γνωρίζω το αποτέλεσμα τις προτιμώ, να σου πω την αλήθεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Κι αν βγει αρνητικό και απογοητευτώ μία μέρα πριν τη χοριακή; Αυτές τις μέρες που δε γνωρίζω το αποτέλεσμα τις προτιμώ, να σου πω την αλήθεια...

Α τώρα κατάλαβα οτι έκανες ετ! Μπράβο κορίτσι! Με το καλό! Καλό αποτέλεσμα να χεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , SONIA79 είπε:

Και εγώ έχω αυτό το άγχος, έριξα μια ματιά στην νομοθεσία Ν.3305 (ΦΕΚ Α' 17 27/01/2005)  στο άρθρο 9 λέει ότι "Τα τέκνα που προέρχονται από γαμέτες του ίδιου τρίτου δότη δεν επιτρέπεται να υπερβαίνουν τα δέκα, εκτός εάν πρόκειται για γέννηση νέου τέκνου από ζεύγος το οποίο έχει ήδη αποκτήσει τέκνο από γαμέτες του εν λόγω δότη. Με απόφαση της Αρχής μπορεί να καθοριστεί ο ακριβής αριθμός των τέκνων που προέρχονται από τον ίδιο δότη, ανάλογα με τον πληθυσμό μιας συγκεκριμένης περιοχής και άλλες ειδικές συνθήκες"

Καλησπέρα

πάντα θα είναι αγχος μας αυτό , εγώ να πω την αλήθεια , είχα αποβάλλει από το μυαλό μου , συνάντηση με αδέρφια.....συνειδητά ; ασυνείδητα; δεν ξέρω γιατί....αυτό που φοβόμουν ήταν "ψυχολογικές¨ ασθένειες , γιατί τα τεστ που υποβάλλονται οι δοτες/δότριες δεν είναι και πολύπλοκα...αυτό με φόβιζε....

ενώ στο κέντρο δεν μου το ανέφεραν ποτέ , μου το είπε ο γιατρός μου , είναι , τουλάχιστον μέχρι το 2018 που έμεινα έγκυος εγώ , δεν υπήρχε μητρώο δοτων -δοτριών...μπορούσε πχ μία να είναι δότρια στο Α Κέντρο , μπορούσε και στο Β....Βασικά ο ντοκ εμένα μου ανέφερε Αθήνα και Θεσσαλονίκη....ίσως να μην φρικάρω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ said:

Καλησπέρα

πάντα θα είναι αγχος μας αυτό , εγώ να πω την αλήθεια , είχα αποβάλλει από το μυαλό μου , συνάντηση με αδέρφια.....συνειδητά ; ασυνείδητα; δεν ξέρω γιατί....αυτό που φοβόμουν ήταν "ψυχολογικές¨ ασθένειες , γιατί τα τεστ που υποβάλλονται οι δοτες/δότριες δεν είναι και πολύπλοκα...αυτό με φόβιζε....

ενώ στο κέντρο δεν μου το ανέφεραν ποτέ , μου το είπε ο γιατρός μου , είναι , τουλάχιστον μέχρι το 2018 που έμεινα έγκυος εγώ , δεν υπήρχε μητρώο δοτων -δοτριών...μπορούσε πχ μία να είναι δότρια στο Α Κέντρο , μπορούσε και στο Β....Βασικά ο ντοκ εμένα μου ανέφερε Αθήνα και Θεσσαλονίκη....ίσως να μην φρικάρω....

Ούτε τώρα υπάρχει δυστυχώς εθνικό μητρώο

Just now, anoulious said:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα σήμερα την υστεροσκοπηση νούμερο Χ... Ήτανε η πρώτη φορά που η μήτρα μου ήτανε πεντακάθαρη.Ο γιατρός μου είπε ποτέ δεν ήτανε τόσο καθαρή. Και πήρα αντιβιωση μόνο μια ημέρα πριν μια εβδομάδα. Έχω να κάνω πλυσεις μήνες. Μόνο φουλ προβιοτικα. Προφανώς η γ σφαιρινη έκανε δουλειά. Κάτι σαν αυτοιαση του οργανισμού.Τώρα αν στο κέντρο η υπεύθυνη δεν κρατήσει  το λόγο της για εύρεση δότριας θα κατέβω πάρα τα μετρα με τα πόδια να.... 

Μπράβο συγχαρητήρια! Με το καλό το επόμενο βήμα τώρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα σήμερα την υστεροσκοπηση νούμερο Χ... Ήτανε η πρώτη φορά που η μήτρα μου ήτανε πεντακάθαρη.Ο γιατρός μου είπε ποτέ δεν ήτανε τόσο καθαρή. Και πήρα αντιβιωση μόνο μια ημέρα πριν μια εβδομάδα. Έχω να κάνω πλυσεις μήνες. Μόνο φουλ προβιοτικα. Προφανώς η γ σφαιρινη έκανε δουλειά. Κάτι σαν αυτοιαση του οργανισμού.Τώρα αν στο κέντρο η υπεύθυνη δεν κρατήσει  το λόγο της για εύρεση δότριας θα κατέβω πάρα τα μετρα με τα πόδια να.... 

μπραβο κοριτσακι πολυ ευχαριστα νεα.....αντε με το καλο το επομενο βημα τωρα!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα σήμερα την υστεροσκοπηση νούμερο Χ... Ήτανε η πρώτη φορά που η μήτρα μου ήτανε πεντακάθαρη.Ο γιατρός μου είπε ποτέ δεν ήτανε τόσο καθαρή. Και πήρα αντιβιωση μόνο μια ημέρα πριν μια εβδομάδα. Έχω να κάνω πλυσεις μήνες. Μόνο φουλ προβιοτικα. Προφανώς η γ σφαιρινη έκανε δουλειά. Κάτι σαν αυτοιαση του οργανισμού.Τώρα αν στο κέντρο η υπεύθυνη δεν κρατήσει  το λόγο της για εύρεση δότριας θα κατέβω πάρα τα μετρα με τα πόδια να.... 

Ειδες; ολα γινονται οπως πρεπει αρα θα παει καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Καλησπέρα

πάντα θα είναι αγχος μας αυτό , εγώ να πω την αλήθεια , είχα αποβάλλει από το μυαλό μου , συνάντηση με αδέρφια.....συνειδητά ; ασυνείδητα; δεν ξέρω γιατί....αυτό που φοβόμουν ήταν "ψυχολογικές¨ ασθένειες , γιατί τα τεστ που υποβάλλονται οι δοτες/δότριες δεν είναι και πολύπλοκα...αυτό με φόβιζε....

ενώ στο κέντρο δεν μου το ανέφεραν ποτέ , μου το είπε ο γιατρός μου , είναι , τουλάχιστον μέχρι το 2018 που έμεινα έγκυος εγώ , δεν υπήρχε μητρώο δοτων -δοτριών...μπορούσε πχ μία να είναι δότρια στο Α Κέντρο , μπορούσε και στο Β....Βασικά ο ντοκ εμένα μου ανέφερε Αθήνα και Θεσσαλονίκη....ίσως να μην φρικάρω....

Η αλήθεια είναι ότι η διαδικασία ενέχει ρίσκο. Το ίδιο όμως ισχύει αν έκανα σήμερα προσπάθεια με δικά μου ωάρια. Όμως μετά απ'όλα αυτά που έχω διαβάσει από εσάς που τα έχετε καταφέρει και έχοντας και μια φίλη που έχει έναν πανέμορφο μπέμπη από δωρεά, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο!!! Έχουν περάσει πολλές σκέψεις από το μυαλό μου γενικά, ελπίζω να τα καταφέρω & θα δω στη συνέχεια πώς θα αντιμετωπίσω κάποια θέματα. Θα το πάω βήμα βήμα... Είπαμε kinder έκπληξη και απ'ότι βλέπω είχατε τις πιο όμορφες εκπλήξεις του κόσμου:x

  • Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Κι αν βγει αρνητικό και απογοητευτώ μία μέρα πριν τη χοριακή; Αυτές τις μέρες που δε γνωρίζω το αποτέλεσμα τις προτιμώ, να σου πω την αλήθεια...

Nαι, εχει το ρισκο του.Αν ομως δεις θετικο θα πανηγυρίσεις μια μερα νωριτερα

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα. Εγώ έκανα σήμερα την υστεροσκοπηση νούμερο Χ... Ήτανε η πρώτη φορά που η μήτρα μου ήτανε πεντακάθαρη.Ο γιατρός μου είπε ποτέ δεν ήτανε τόσο καθαρή. Και πήρα αντιβιωση μόνο μια ημέρα πριν μια εβδομάδα. Έχω να κάνω πλυσεις μήνες. Μόνο φουλ προβιοτικα. Προφανώς η γ σφαιρινη έκανε δουλειά. Κάτι σαν αυτοιαση του οργανισμού.Τώρα αν στο κέντρο η υπεύθυνη δεν κρατήσει  το λόγο της για εύρεση δότριας θα κατέβω πάρα τα μετρα με τα πόδια να.... 

Αντε τωρα βουρ.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...