Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Aangelika8 είπε:

      Λόγω των πολλών αποτυχιων κ ότι είναι 41 πλέον κάναμε προεμφυτευτικο ήμασταν απλά αρκετά αισιόδοξοι γιατί κάναμε 8 βλαστοκυστες με μια ωοληψια, ήταν ένα πολύ ενθαρρυντικό αποτέλεσμα... Το θέμα είναι ότι κάνεις δεν μπορεί να σου δώσει σαφή απάντηση... Μπορεί να είναι κ τυχαίο κ να κάνουμε κ μια ακόμη προσπάθεια μπορεί να σημαίνει κ γενετικό πρόβλημα είτε δικό μου είτε του συζύγου... Θα κάνουμε κ αυτή την εξέταση που μας είπε κ έχει ο θεός... Δε ξέρω τι άλλο να πω πλέον... 

      Μην αποκαρδιώνεσαι! Το ξέρω ότι είναι δύσκολο, προσπάθησε όμως. Εγώ έκανα 3 διεγέρσεις σε ηλικία 42 ετών και καταφέραμε να μαζέψουμε 6 βλαστοκύστες. Μόνο μία επέστρεψε υγιής από τον προεμφυτευτικό, και ήταν από την τελευταία διέγερση. Εσείς μαζέψατε 8 (!) βλαστοκύστες από μία και μόνο ωοληψία! Πολύ εντυπωσιακό νούμερο, αλλά σκέψου ότι ίσως ο συγκεκριμένος κύκλος να μην ήταν τελικά ποιοτικός. Τα νούμερα στην ηλικία μας είναι φυσικά απογοητευτικά, αλλά υπάρχει ελπίδα! Μην τα παρατάς. Κάνε και αυτή την εξέταση που ανέφερες, αλλά μην ξεχνάς ότι οι βλαστοκύστες προήλθαν όλες από έναν και μοναδικό κύκλο διέγερσης. 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ είπε:

Θα τα ζήσεις αγαπημένη μου....και οι αγωνίες σου αυτές θα σου φαίνονται πολύ μακρυα.....

28-4-2018 η εμβρυομεταφορα , λίγο πριν σβήσω το κεράκι των 43 χρόνων μου......

Εγω ειμαι συν 2 πλέον. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, SONIA79 είπε:

Να σας πω την αλήθεια εγώ αν δεν είχα τον σύζυγο που έχει θέμα, εμένα προσωπικά μου αρέσουν πολύ οι μείξεις. Δεν θα είχα πρόβλημα αν το παιδί μου είχε στοιχεία ας πούμε Αφροβραζιλιάνικα κάτι τέτοια φανταζόμουν, όμως δεν παίζει να υπάρχουν τέτοιες δότριες στην Ελλάδα. Σημαντικό είναι να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωρά. Όμως απ'ότι έχω καταλάβει οι γιατροί ψάχνουν δότριες που να είναι κοντά στα χρώματα μας και να υπάρχουν κάποιες ομοιότητες. Επίσης όπως λέει και η @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ για τον γιατρό της σημαντικό ήταν ότι έχει δώσει εγκυμοσύνη και για εμένα είναι ένα σημαντικό πλεονέκτημα κάτι που ρώτησα και τον γιατρό μου. Καλά αφού τον βομβάρδισα στις ερωτήσεις μου λέει στο τέλος μήπως θες να σου δώσω και το τηλέφωνο της. Ρε κορίτσια εσείς που έχετε πετύχει έχετε σκεφτεί ποτέ ότι θέλετε να βρείτε την δότρια για να την ευχαριστήσετε? Αυτές τις ημέρες όλο αυτό γυρνάει στο μυαλό μου... Το ξέρω ότι προτρέχω και χρειάζεται να εστιάσω στην προσπάθειά μου στο τώρα αλλά το έχω σκεφτεί και αυτό.

Μέσα από σας με διαβάζω , σαν να βλέπω τον εαυτό μου....

ζω στην επαρχία , κ είχα σκεφτεί μέχρι να κάτσω εξω από το κέντρο να δω την δότρια ....

θα της είμαι ευγνώμων μια ζωή......

κ ο άντρας μου δεν είχε θέμα....εγώ πιο συντηρητική είμαι τελικά 

ακομη κ όταν ψαχνόμαστε για υιοθεσία , δεν είχε θέμα για δια φυλετική υιοθεσία ....εγώ κώλωνα...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MaryH said:

Ομορφες εικονες! Η αληθεια ειναι οτι το παιδι απο ξενα ωαρια ειναι λιγο....kinder εκπληξη, χαχα! Δεν ξερεις τι θα δεις σε ποιον θα μοιαζει, πως θα ειναι. Ολες κανουμε αυτες τις σκεψεις

Πάντως αυτό που λένε στα κέντρα και Ελλάδα και στο εξωτερικό που ρώτηςα (γιατί το δικό μου άγχος ειναι η συνάντηση με αδερφό/ή)  ειναι οτι για λόγους βιοηθικής αποφεύγουν τη μίξη των φυλών. Τωρα ποιά φυλή εννοούν.. την Ινδοευρωπαική; Τους Δωριείς; Τους Μεγαρείς; Δεν κατάλαβα...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Πάντως αυτό που λένε στα κέντρα και Ελλάδα και στο εξωτερικό που ρώτηςα (γιατί το δικό μου άγχος ειναι η συνάντηση με αδερφό/ή)  ειναι οτι για λόγους βιοηθικής αποφεύγουν τη μίξη των φυλών. Τωρα ποιά φυλή εννοούν.. την Ινδοευρωπαική; Τους Δωριείς; Τους Μεγαρείς; Δεν κατάλαβα...

Καυκάσιους με κάτι άλλο π.χ.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Πάντως αυτό που λένε στα κέντρα και Ελλάδα και στο εξωτερικό που ρώτηςα (γιατί το δικό μου άγχος ειναι η συνάντηση με αδερφό/ή)  ειναι οτι για λόγους βιοηθικής αποφεύγουν τη μίξη των φυλών. Τωρα ποιά φυλή εννοούν.. την Ινδοευρωπαική; Τους Δωριείς; Τους Μεγαρείς; Δεν κατάλαβα...

Ποιος ξερει, εγω πιστευω οτι χρησιμοποιουν κ ξενες, ασε τι λενε. Τα πιο πολλα κεντρα συνεργαζονται με κεντρικη κ βορεια Ευρωπη ή με βαλκανια. Οταν εγινε ντορος περσι κ πιαστηκαν στα πρασα καποια κεντρα, φαμηκε οτι δουλευαν κ με ρομα κ με βαλκανια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Καυκάσιους με κάτι άλλο π.χ.

Δηλαδή φυλετικά λευκός, σωστα;

Just now, MaryH said:

Ποιος ξερει, εγω πιστευω οτι χρησιμοποιουν κ ξενες, ασε τι λενε. Τα πιο πολλα κεντρα συνεργαζονται με κεντρικη κ βορεια Ευρωπη ή με βαλκανια. Οταν εγινε ντορος περσι κ πιαστηκαν στα πρασα καποια κεντρα, φαμηκε οτι δουλευαν κ με ρομα κ με βαλκανια

Όταν λενε αποφυγή φυλετικής μιξης παντως κ απ αυτές τις χώρες φυλετικά λευκοί ειναι.. τι να πω. Ισπανία είχα ρωτήσει που ειναι κ πιο mix ο πληθυσμός  κ εκεί παιζει κ πολύ Λατ Αμερική κ μου ειχαν πει το ίδιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Δηλαδή φυλετικά λευκός, σωστα;

Όπως λένε και στα παιδάκια στο νηπιαγωγείο, λευκή, κίτρινη, μαύρη, κόκκινη φυλή. Και οι Ρομά και οι Βαλκάνιοι στη λευκή φυλή ανήκουν (το είπες σωστά, οι Ρομά ανήκουν κι αυτοί στην Ινδοευρωπαική φυλή).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Όπως λένε και στα παιδάκια στο νηπιαγωγείο, λευκή, κίτρινη, μαύρη, κόκκινη φυλή. Και οι Ρομά και οι Βαλκάνιοι στη λευκή φυλή ανήκουν (το είπες σωστά, οι Ρομά ανήκουν κι αυτοί στην Ινδοευρωπαική φυλή).

Άρα εννοούν οτι δεν έχουν δότριες απο μαύρη και κίτρινη φυλή. (Καλέ ποιά ειναι η κόκκινη; ) οπότε κ από Βαλκάνια κ Ρομά  οι δότριες εντός φυλής ειναι. Προσωπικά εμενα δε μου απέκλεισαν καποια τέτοια κατηγορία. Είπαν βεβαια οτι προτεραιότητα έχει η φυλή κ μετά η οσο πιο κοντινή εμφάνιση....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Roda είπε:

Άρα εννοούν οτι δεν έχουν δότριες απο μαύρη και κίτρινη φυλή. (Καλέ ποιά ειναι η κόκκινη; ) οπότε κ από Βαλκάνια κ Ρομά  οι δότριες εντός φυλής ειναι. Προσωπικά εμενα δε μου απέκλεισαν καποια τέτοια κατηγορία. Είπαν βεβαια οτι προτεραιότητα έχει η φυλή κ μετά η οσο πιο κοντινή εμφάνιση....

Native americans στη Βόρεια (όσους έχουν αφήσει οι Αγγλοσάξωνες) και Νότια Αμερική...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Roda είπε:

Πάντως αυτό που λένε στα κέντρα και Ελλάδα και στο εξωτερικό που ρώτηςα (γιατί το δικό μου άγχος ειναι η συνάντηση με αδερφό/ή)  ειναι οτι για λόγους βιοηθικής αποφεύγουν τη μίξη των φυλών. Τωρα ποιά φυλή εννοούν.. την Ινδοευρωπαική; Τους Δωριείς; Τους Μεγαρείς; Δεν κατάλαβα...

Και εγώ έχω αυτό το άγχος, έριξα μια ματιά στην νομοθεσία Ν.3305 (ΦΕΚ Α' 17 27/01/2005)  στο άρθρο 9 λέει ότι "Τα τέκνα που προέρχονται από γαμέτες του ίδιου τρίτου δότη δεν επιτρέπεται να υπερβαίνουν τα δέκα, εκτός εάν πρόκειται για γέννηση νέου τέκνου από ζεύγος το οποίο έχει ήδη αποκτήσει τέκνο από γαμέτες του εν λόγω δότη. Με απόφαση της Αρχής μπορεί να καθοριστεί ο ακριβής αριθμός των τέκνων που προέρχονται από τον ίδιο δότη, ανάλογα με τον πληθυσμό μιας συγκεκριμένης περιοχής και άλλες ειδικές συνθήκες"


m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Roda είπε:

Άρα εννοούν οτι δεν έχουν δότριες απο μαύρη και κίτρινη φυλή. (Καλέ ποιά ειναι η κόκκινη; ) οπότε κ από Βαλκάνια κ Ρομά  οι δότριες εντός φυλής ειναι. Προσωπικά εμενα δε μου απέκλεισαν καποια τέτοια κατηγορία. Είπαν βεβαια οτι προτεραιότητα έχει η φυλή κ μετά η οσο πιο κοντινή εμφάνιση....

Kοκκινη σημαινει Ινδιανοι, χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Kοκκινη σημαινει Ινδιανοι, χαχα

Πώς φαινεται οτι δεν πήγα ποτέ νηπιαγωγείο :-)

Just now, SONIA79 said:

Και εγώ έχω αυτό το άγχος, έριξα μια ματιά στην νομοθεσία Ν.3305 (ΦΕΚ Α' 17 27/01/2005)  στο άρθρο 9 λέει ότι "Τα τέκνα που προέρχονται από γαμέτες του ίδιου τρίτου δότη δεν επιτρέπεται να υπερβαίνουν τα δέκα, εκτός εάν πρόκειται για γέννηση νέου τέκνου από ζεύγος το οποίο έχει ήδη αποκτήσει τέκνο από γαμέτες του εν λόγω δότη. Με απόφαση της Αρχής μπορεί να καθοριστεί ο ακριβής αριθμός των τέκνων που προέρχονται από τον ίδιο δότη, ανάλογα με τον πληθυσμό μιας συγκεκριμένης περιοχής και άλλες ειδικές συνθήκες"

Ο νόμος προβλέπει τα σχετικά με τον αριθμό και όχι τη φυλή. Άσε που ενώ υπΆρχει αυτή η πρόβλεψη κανείς δεν καταγράφει τις φορές της κάθε δότριας οπότε αμφιβάλω αν τηρείται το «10»

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Τι γίνεσαι εσύ κορίτσι??? Πως περνούν οι μέρες …. Πότε κάνεις χοριακή ??

Καλά περνούν οι μέρες, δε νιώθω τίποτα, παρά μόνο την επίδραση από τα utrogestan...Το Σάββατο κάνω χοριακή.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...