Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, thalasa είπε:

Σήμερα κοριτςια αποφάσισα να προχωρήσω σε ετ στην επόμενη περίοδο , να κάνω ετ δηλαδή αμέσως μετα τις γιορτές . Κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλα και για ψυχολογικούς . Ο μόνος ενδοιασμος μου ήτανε η υστεροσκοπηση που εκανα πριν λίγες μερες. Απο το κεντρο μου είπανε οτι δεν εχει μεγάλη διαφορά αν το αφήσω έναν κύκλο ακόμη... Προέχει να αιςθανομαι έτοιμη ψυχολογικά ..Και είπα να πάρω το ρισκο. Ετςι ειχα κανει και περυσι, εκανα ετ στον δεύτερο κύκλο μετα την υστεροσκοπηση και το σκρατσιγκ, και ειχε δώσει εμφύτευση . Τι λέτε κοριτσια ;..τον επόμενο κύκλο ομως δεν πρεπει να τον χάσω με τιποτα

βουρ στο ψητο για να νικησεις...σε βλεπω ετοιμη εγω ειμαι μαζι σ.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa είπε:

Σήμερα κοριτςια αποφάσισα να προχωρήσω σε ετ στην επόμενη περίοδο , να κάνω ετ δηλαδή αμέσως μετα τις γιορτές . Κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλα και για ψυχολογικούς . Ο μόνος ενδοιασμος μου ήτανε η υστεροσκοπηση που εκανα πριν λίγες μερες. Απο το κεντρο μου είπανε οτι δεν εχει μεγάλη διαφορά αν το αφήσω έναν κύκλο ακόμη... Προέχει να αιςθανομαι έτοιμη ψυχολογικά ..Και είπα να πάρω το ρισκο. Ετςι ειχα κανει και περυσι, εκανα ετ στον δεύτερο κύκλο μετα την υστεροσκοπηση και το σκρατσιγκ, και ειχε δώσει εμφύτευση . Τι λέτε κοριτσια ;..τον επόμενο κύκλο ομως δεν πρεπει να τον χάσω με τιποτα

 Καλησπερα.Ως προς το superfact που ρωτησες ειναι νομιζω φαρμακο καταστολης σαν το daronda. Το ψυχολογικο ειναι πολυ σημαντικο.Κοιτα εγω θα σου πω την αληθεια προφανως στο μετρο που πιστευουμε οτι κανει κατι το σκρατσιγκ ειναι καλυτερα να γινεται η εμβρυομεταφορα  στον αμεσως επομενο μηνα.Για αυτο και εγω εχω το αγχος να γινει η εμβρυομεταφορα το Δεκεμβριο.Βεβαια ολοι οι γιατροι λενε οτι κραταει μια χαρα για δυο μηνες.Και μη ξεχναμε οτι το πιο σημαντικο ειναι τα εμβρυα .Αρα καλες γιορτες!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

 Καλησπερα.Ως προς το superfact που ρωτησες ειναι νομιζω φαρμακο καταστολης σαν το daronda. Το ψυχολογικο ειναι πολυ σημαντικο.Κοιτα εγω θα σου πω την αληθεια προφανως στο μετρο που πιστευουμε οτι κανει κατι το σκρατσιγκ ειναι καλυτερα να γινεται η εμβρυομεταφορα  στον αμεσως επομενο μηνα.Για αυτο και εγω εχω το αγχος να γινει η εμβρυομεταφορα το Δεκεμβριο.Βεβαια ολοι οι γιατροι λενε οτι κραταει μια χαρα για δυο μηνες.Και μη ξεχναμε οτι το πιο σημαντικο ειναι τα εμβρυα .Αρα καλες γιορτες!!

Τα έβαλα κατω , κυρίως τα οικονομικα ειναι ο λόγος . Οπότε καλές γιορτές και ο θεός βοηθός!

εσυ δεν είχες κανένα νεότερο ε;

Link to comment
Share on other sites

@thalasa πολύ σημαντικός ο οικονομικός παράγοντας, αλλά ακόμα πιο σημαντικό είναι το ψυχολογικό. Να κάνεις αυτό που σε κάνει νιώθεις εσύ καλά και μετά προχωράς! Οπότε καλές γιορτές και όλα θα πάνε κατ' ευχήν. 

  • Μου αρέσει 6

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τα έβαλα κατω , κυρίως τα οικονομικα ειναι ο λόγος . Οπότε καλές γιορτές και ο θεός βοηθός!

εσυ δεν είχες κανένα νεότερο ε;

Μία χαρά θα πάνε όλα. Εμείς ψειρίζουμε τη μαϊμού...Εγω νέο δε θα είχα αυτές τις μέρες. Θα πρέπει να έχω... όταν θα αδιαθετησω που θα τους τηλεφωνήσω.. Τότε θα μάθω.. Kinder έκπληξη.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, thalasa said:

Σήμερα κοριτςια αποφάσισα να προχωρήσω σε ετ στην επόμενη περίοδο , να κάνω ετ δηλαδή αμέσως μετα τις γιορτές . Κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλα και για ψυχολογικούς . Ο μόνος ενδοιασμος μου ήτανε η υστεροσκοπηση που εκανα πριν λίγες μερες. Απο το κεντρο μου είπανε οτι δεν εχει μεγάλη διαφορά αν το αφήσω έναν κύκλο ακόμη... Προέχει να αιςθανομαι έτοιμη ψυχολογικά ..Και είπα να πάρω το ρισκο. Ετςι ειχα κανει και περυσι, εκανα ετ στον δεύτερο κύκλο μετα την υστεροσκοπηση και το σκρατσιγκ, και ειχε δώσει εμφύτευση . Τι λέτε κοριτσια ;..τον επόμενο κύκλο ομως δεν πρεπει να τον χάσω με τιποτα

Καλημέρα ααααα κοριτσάκι..... Για μένα είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία σου.... Να κανείς ότι νιώθεις..... Απλά θα ήθελα να σου πω λόγο πυράς μην λες το επόμενο κύκλο δεν θα τον χάσω με τίποτα γιατί δεν ξέρεις τι θα συνβη.... Πχ εμένα μου έτυχε να με σταματήσει ο γιατρό γιατί αρρώστησα.... Μια αλλη φορά ήταν λεπτό το ενδομήτριο. ..... Σου τα λεω για να σε προετημασω.

Για παράδειγμα την Τρίτη που πήγα στο γιατρό να δούμε μια τελευταία φορά το ενδομήτριο του είπα

υπ αρχή πιθανότητα να σταματήσουμε

Μου είπε καλά έχει τοσο καιρό που πας και έρχεσαι δεν κατάλαβες ότι μπορουμε να σταματήσουμε αν κάτι δεν είναι όπως πρέπει.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, thalasa said:

Σήμερα κοριτςια αποφάσισα να προχωρήσω σε ετ στην επόμενη περίοδο , να κάνω ετ δηλαδή αμέσως μετα τις γιορτές . Κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλα και για ψυχολογικούς . Ο μόνος ενδοιασμος μου ήτανε η υστεροσκοπηση που εκανα πριν λίγες μερες. Απο το κεντρο μου είπανε οτι δεν εχει μεγάλη διαφορά αν το αφήσω έναν κύκλο ακόμη... Προέχει να αιςθανομαι έτοιμη ψυχολογικά ..Και είπα να πάρω το ρισκο. Ετςι ειχα κανει και περυσι, εκανα ετ στον δεύτερο κύκλο μετα την υστεροσκοπηση και το σκρατσιγκ, και ειχε δώσει εμφύτευση . Τι λέτε κοριτσια ;..τον επόμενο κύκλο ομως δεν πρεπει να τον χάσω με τιποτα

Μεχρι κ 3 μηνες λενε στο εξωτερικο οτι εισαι οκ! Ετοιμασου!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Σήμερα κοριτςια αποφάσισα να προχωρήσω σε ετ στην επόμενη περίοδο , να κάνω ετ δηλαδή αμέσως μετα τις γιορτές . Κυρίως για οικονομικούς λόγους αλλα και για ψυχολογικούς . Ο μόνος ενδοιασμος μου ήτανε η υστεροσκοπηση που εκανα πριν λίγες μερες. Απο το κεντρο μου είπανε οτι δεν εχει μεγάλη διαφορά αν το αφήσω έναν κύκλο ακόμη... Προέχει να αιςθανομαι έτοιμη ψυχολογικά ..Και είπα να πάρω το ρισκο. Ετςι ειχα κανει και περυσι, εκανα ετ στον δεύτερο κύκλο μετα την υστεροσκοπηση και το σκρατσιγκ, και ειχε δώσει εμφύτευση . Τι λέτε κοριτσια ;..τον επόμενο κύκλο ομως δεν πρεπει να τον χάσω με τιποτα

Δεν εχει οντως διαφορα αν αν αφησεις ενα κυκλο. Εγω εκανα την ετ στον τριτο κυκλο μετα την υστεροσκοπηση

Ειναι σημαντικη η καλη σου ψυχολογια. Χαλαρωσε , στολισε δεντρακι και προχωρα. Τι λεει ο Νικος, θα αλλαξετε κατι σ αυτη την ετ?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Μεχρι κ 3 μηνες λενε στο εξωτερικο οτι εισαι οκ! Ετοιμασου!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό μας έρχεσαι , βγάλατε άκρη ;

Just now, kallaki είπε:

Καλημέρα ααααα κοριτσάκι..... Για μένα είναι πολύ σημαντική η ψυχολογία σου.... Να κανείς ότι νιώθεις..... Απλά θα ήθελα να σου πω λόγο πυράς μην λες το επόμενο κύκλο δεν θα τον χάσω με τίποτα γιατί δεν ξέρεις τι θα συνβη.... Πχ εμένα μου έτυχε να με σταματήσει ο γιατρό γιατί αρρώστησα.... Μια αλλη φορά ήταν λεπτό το ενδομήτριο. ..... Σου τα λεω για να σε προετημασω.

Για παράδειγμα την Τρίτη που πήγα στο γιατρό να δούμε μια τελευταία φορά το ενδομήτριο του είπα

υπ αρχή πιθανότητα να σταματήσουμε

Μου είπε καλά έχει τοσο καιρό που πας και έρχεσαι δεν κατάλαβες ότι μπορουμε να σταματήσουμε αν κάτι δεν είναι όπως πρέπει.......

Το ξέρω γλυκιά μου, έχω κόψει κι εγώ πολλά χιλιόμετρα πήγαινε - έλα.. Αλλά τα ζύγιςα όλα και την πήρα την απόφαση μου και εχω κανει και plan b. Δυστυχώς με αυτές τις αγωνίας μάθαμε να ζούμε τα τελευταία χρόνια . Ελπίζω να είναι οι τελευταίες ανησυχίες για όλες μας. Με το καλό να δεχτείς τα αυγουλάκια σου τη Δευτερα!

Just now, MaryH είπε:

Δεν εχει οντως διαφορα αν αν αφησεις ενα κυκλο. Εγω εκανα την ετ στον τριτο κυκλο μετα την υστεροσκοπηση

Ειναι σημαντικη η καλη σου ψυχολογια. Χαλαρωσε , στολισε δεντρακι και προχωρα. Τι λεει ο Νικος, θα αλλαξετε κατι σ αυτη την ετ?

Εκτός απο το prp που θα κάνουμε και λίγη αντιβιωση που πήρα, δεν είπαμε προς το παρόν κάτι άλλο. 

Εσυ στόλισες δεντράκι Μαίρη μου; Τι ωραία, θα ειναι το πρωτο δεντράκι με την μπουμπού σας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό μας έρχεσαι , βγάλατε άκρη ;

Περιμενουμε να ανακοινωθουν τα νεα μετρα  αλλα με βλεπω γυρω στις 10 Δεκεμβριου. Δεν μπορεις να φανταστεις πως περιμενω αυτη τη μερα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 said:

@olpapa σε σκεφτομουνα! Πως πας; χριστουγεννα με κοιλουμπα!!!

Καλά είμαι ναι! Άστα ανά 3 εβδομάδες και 2 κιλά βάζω τελευταία! προσπαθώ να μαζευτώ γιατί με αυτό το ρυθμό δε με βλέπω καλά :lol:

Σας διαβάζω περιμένω να γεμίσει καλά νέα το φόρουμ ως τα Χριστούγεννα!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό μας έρχεσαι , βγάλατε άκρη ;

Το ξέρω γλυκιά μου, έχω κόψει κι εγώ πολλά χιλιόμετρα πήγαινε - έλα.. Αλλά τα ζύγιςα όλα και την πήρα την απόφαση μου και εχω κανει και plan b. Δυστυχώς με αυτές τις αγωνίας μάθαμε να ζούμε τα τελευταία χρόνια . Ελπίζω να είναι οι τελευταίες ανησυχίες για όλες μας. Με το καλό να δεχτείς τα αυγουλάκια σου τη Δευτερα!

Εκτός απο το prp που θα κάνουμε και λίγη αντιβιωση που πήρα, δεν είπαμε προς το παρόν κάτι άλλο. 

Εσυ στόλισες δεντράκι Μαίρη μου; Τι ωραία, θα ειναι το πρωτο δεντράκι με την μπουμπού σας!

Prp ξανακανατε?Καλα το κανετε.

Δεντρακι θα στολισουμε το ΣΚ.Ειναι τα 2α χριστουγεννα με τη μπουμπου, περσι την κλωσσουσα στην κοιλιτσα. Φετος θα βλεπει τα φωτακια, θα ξετρελλαθει

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλά είμαι ναι! Άστα ανά 3 εβδομάδες και 2 κιλά βάζω τελευταία! προσπαθώ να μαζευτώ γιατί με αυτό το ρυθμό δε με βλέπω καλά :lol:

Σας διαβάζω περιμένω να γεμίσει καλά νέα το φόρουμ ως τα Χριστούγεννα!!!

Φουσκοκοιλιτσα  χριστουγεννιατικη, σαν τον Αη Βασιλη:D

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Εσύ πότε με το καλό μας έρχεσαι , βγάλατε άκρη ;

Το ξέρω γλυκιά μου, έχω κόψει κι εγώ πολλά χιλιόμετρα πήγαινε - έλα.. Αλλά τα ζύγιςα όλα και την πήρα την απόφαση μου και εχω κανει και plan b. Δυστυχώς με αυτές τις αγωνίας μάθαμε να ζούμε τα τελευταία χρόνια . Ελπίζω να είναι οι τελευταίες ανησυχίες για όλες μας. Με το καλό να δεχτείς τα αυγουλάκια σου τη Δευτερα!

Εκτός απο το prp που θα κάνουμε και λίγη αντιβιωση που πήρα, δεν είπαμε προς το παρόν κάτι άλλο. 

Εσυ στόλισες δεντράκι Μαίρη μου; Τι ωραία, θα ειναι το πρωτο δεντράκι με την μπουμπού σας!

Σε ευχαριστώ πολύ.... Το 2021 θα είναι η χρονιά για όλες.... Με λίγη τύχη .... Λίγη ευλογία από το θεούλη και καλή ψυχολογία θα πετύχουμε που θα πάει.....

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...