Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

@kallaki τι έγινε τελικά το ενδομητριο σου? 

Εγω εκανα εμβρυομεταφορα με δανεικά και ενδομητριο 7 και πιάσανε και τα 2 είμαι 27 κ 6 ημερών, ειχα άγχος κι εγω γιατι έβλεπα διάφορα εδω, δειξε εμπιστοσύνη στον γιατρό σου

@ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ σε διάβαζα κι εγώ όταν μαζευα σε φυσικούς κύκλους αλλα είχαμε συζητήσει την περίπτωση των δανεικων και σε πέτυχα όταν τα είχες καταφέρει και θυμάμαι το σχόλιο σου, γιατί δεν το έκανα νωρίτερα , μου έδωσες πολύ κουράγιο, εύχομαι οτι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου 

Συγγνωνη να ρωτήσω το ενδομήτριο ποσο μεγαλώνει καθε μερα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

40 minutes ago, Blondie 2020 said:

Καλημερα! Μια χαρα ειναι, εγω με 8 ειχα μεινει εγκυος. Πλησιαζει η σειρα σου!

Αχ !!! μακαρη!!!::::)))ΧΧΧ

 

Just now, Blondie 2020 said:

Καλημερα, ποτε πας για ετ εσυ;  αντε να εχουμε καλα χριστουγεννιατικα νεα!

Μάλλον 30 του μήνα μου είπε θα ξέρουμε σίγουρα στις 24 του μήνα!!! Μακάρι… να είναι το Χριστουγεννιάτικο μου δώρο.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Αχ !!! μακαρη!!!::::)))ΧΧΧ

 

Μάλλον 30 του μήνα μου είπε θα ξέρουμε σίγουρα στις 24 του μήνα!!! Μακάρι… να είναι το Χριστουγεννιάτικο μου δώρο.

Θα είναι να είσαι σίγουρη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2020 at 2:55 ΜΜ, MaryH είπε:

Sorrry που πεταγομαι, αλλα κοριτσια, οπου ακουτε 5000 για μια προσπαθεια με 2 βλαστοκυστες μακρια!!! Τι εκμεταλευση ειναι αυτη! Λεφτοδεντρο εχουμε? 

Ο ντοκ μου ειχε πει οτι με 5 ειμαστε ευχαριστημενοι. 

Εδωσα 5500 περιπου με φαρμακα κ πηρα 6 βλαστοκυστες

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

On 23/9/2020 at 8:03 ΜΜ, Andri M είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και από εμένα.

Για το Μαστρ. χωρίς να τον έχω επισκεφθεί, έχω διαβάσει μαρτυρίες μέσα στο φόρουμ και θα τις χωρίσω σε 2 κατηγορίες:

Δικό τους υλικό: 2 κοπέλες πέτυχαν και ήταν πολύ ευχαριστημένες. Η μία έκανε διδυμάκια αλλά δεν γράφει πια στο φόρουμ. Η άλλη είναι έγκυος και γράφει συχνά.

Άλλες δύο κοπέλες δεν έμειναν ευχαριστημένες και έφυγαν.

Δανεικό: Μία κοπέλα που έχει χαθεί επίσης και είχε και πολύ πλάκα (η Σταματία) 5000 => 2 Βλαστοκύστες

Μία άλλη κοπέλα που έγραψε σε αυτή τη συζήτηση, είχε πάει για ενημέρωση και της είπαν το ίδιο πράγμα: Οτι θα πάρει 2 βλαστοκύστες με κόστος 5000.

Ψάχνοντας κέντρο για προσπάθεια με δωρεά, επισκέφθηκα ορισμένους:

Τσιριγώτης: 8-10 ωάρια - κάνουν ήπια διέγερση, επιλέγει ο ίδιος ο γιατρός την δότρια, κάνουν μικρογονιμοποίηση, και συνήθως μας είχαν πει ότι έχεις τουλάχιστον 4 βλαστοκύστες. Κόστος γύρω στα 5000, ίσως και λίγο λιγότερο. Μου φάνηκε πολύ καταρτισμένος και ξέρω τουλάχιστον 8 κοπέλες που πέτυχαν εκεί με δωρεά και άλλες 3 που πέτυχαν με δικά τους ωάρια

Γένεσις: 5-10 ωάρια (αρχίζει και πέφτει ο αριθμός) - 5000. Δεν με κάλυψαν και δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

Ιασώ στον Ζ. : Εκεί κάναμε την πρώτη μας προσπάθεια με δανεικά - που να μην σώναμε!! Ήμασταν γνωστοί του και πιστέψαμε οτι θα μας προσέξει. Ο ίδιος αναλαμβάνει τη δότρια. Να μην τα πολυλογώ, πήραμε 2 μέτριες προς κακές βλαστοκύστες, ενημέρωση την ημέρα της εμβρυομεταφοράς, χοριακή μηδέν και κόστος που υπερέβη τις 5000 γιατί έπαιρνε και αμοιβή (100 ευρώ) σε κάθε υπέρηχο. Εμείς θεωρούμε ότι μας κορόιδεψε.

Απο τα παραπάνω, εγώ απέρριψα για τα δανεικά: Γέννεσις και Εμβρυογένεσις και Ιασώ (αν και πιστεύω οτι υπάρχουν πολύ καλύτεροι άνθρωποι εκεί μέσα αλλά είναι ακριβό κέντρο).

Ο Τσιριγ. είναι κατά την άποψή μου πολύ καλή περίπτωση (εχει πολλές επιτυχίες - από κορίτσια που γράφουν εδώ) καθώς και ο Παπαθ. της Rafaelatarzan.

 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRIDΑ 13 said:

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

Αν επιτρέπεται σε ποιο γιατρό στο Ιασώ. Και πόσες βλαστοκυστες είχατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, FRIDΑ 13 είπε:

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

Καλησπερα! Εγω εκανα τις προσπαθειες μου στο Εμβρυολαμπ στη Θεσσαλονικη κ τωρα εχω μια κορουλα 3,5 μηνων

Στο κεντρο που σκεφτεσαι να πας δινουν συνηθως μονο 2 βλαστοκυστες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRIDΑ 13 said:

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

Στο Μαστρομηνα πηγε αν δεν κανω λαθος η Κρυσταλλενια κ αλλη μια κοπελα που δε θυμαμαι το ονομα της κ δεν εμειναν ευχαριστημενες. Αν κοιταξεις στο φορουμ λιγο θα βρεις τα αντιστοιχα ποστ μη σου λεω απο το μυαλο μου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRIDΑ 13 είπε:

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

Κοπέλα από εδώ , που έκανε δίδυμα , με γιατρο τον Μαστρομηνα.( κανένα χρόνο πριν μείνω εγώ έγκυος)...ήταν η πρώτη φορά που τον άκουγα σαν όνομα....ήταν η περίοδος που άκουγες μόνο για Παντο κ Σφακιανουδη...

θυμαμαι , μου είχε πει χαρακτηριστικά , ότι ο άνδρας της , δούλευε στο χώρο υγείας , νομίζω ιατρικός επισκέπτης , κ τον γνώριζε . Από τα πρώτα ονόματα στο χώρο της εξωσωματικής....μαζί με τον Παντο ....δε σου χάιδευε τα αυτιά , ούτε σου χρύσωνε το χάπι...

θα ξαναπώ ότι προσωπικα αν αποτύχαινα πάλι στην επαρχία.....θα πήγαινα στον Τσιριγώτη .....
 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, FRIDΑ 13 είπε:

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε σε ποιό κέντρο ? ευχαριστώ πολύ! 

καλησπέρα, για τον Μαστρομηνά σκέφτομαι κι εγώ μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια στο Ιασω με αριστες βλαστοκυστες . σας παρακαλώ αν ξέρετε παραπάνω πληροφορίες είτε αρνητικές είτε θετικές ενημερώστε με, ευχαριστώ! 

καλησπερα  φριντα κι εγω στο εμβρυογενεσης ειμαι αλλα με το πα...... εγω για μια βλαστοκυστη 5000..... δεν εχω κανει μ.τ. ακομα αλλα γνωμη μου να μην πας...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλησπερα  φριντα κι εγω στο εμβρυογενεσης ειμαι αλλα με το πα...... εγω για μια βλαστοκυστη 5000..... δεν εχω κανει μ.τ. ακομα αλλα γνωμη μου να μην πας...

Συγνωμη που ρωταω αλλα μονο μια; θα προχωρησεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Blondie 2020 είπε:

Συγνωμη που ρωταω αλλα μονο μια; θα προχωρησεις;

δυστηχως ναι δεν μπορω να κανω αλλιως σε τυλιγουν σε μια κολλα χαρτι και δεν μπορεις να κανεις τιποτα μερικες φορες....αν δεν εχεις ξεκινησει μην περασεις ουτε εξω απο την πορτα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας. Μήπως γνωρίζετε πως συγχρονίζει τον κύκλο της δότριας με τη λήπτρια ο γιατρός? Στη δότρια δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος, σ' εμένα έδωσε utrogestan 200 το πρωί και 200 το βράδυ, για να μου έρθει περίοδος σε 3-4 μέρες, όπως είπε (έχω καθυστέρηση 12 μέρες). Και μετά, για τη μεταφορά τι φάρμακα δίνουν, θυμάστε?

Με προβληματίζουν αυτά που διαβάζω για 2 έμβρυα τριών ημερών και μία μόνο βλαστοκύστη. Εμένα ο γιατρός μου εγγυήθηκε ότι θα έχω βλαστοκύστες όχι μόνο για μια φορά, αλλά και για δεύτερη και τρίτη αν θελήσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

δυστηχως ναι δεν μπορω να κανω αλλιως σε τυλιγουν σε μια κολλα χαρτι και δεν μπορεις να κανεις τιποτα μερικες φορες....αν δεν εχεις ξεκινησει μην περασεις ουτε εξω απο την πορτα..

Ευχομαι αυυη να ειναι το μωρακι σου κ να μην ξαναασχοληθεις!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Κορίτσια γεια σας. Μήπως γνωρίζετε πως συγχρονίζει τον κύκλο της δότριας με τη λήπτρια ο γιατρός? Στη δότρια δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος, σ' εμένα έδωσε utrogestan 200 το πρωί και 200 το βράδυ, για να μου έρθει περίοδος σε 3-4 μέρες, όπως είπε (έχω καθυστέρηση 12 μέρες). Και μετά, για τη μεταφορά τι φάρμακα δίνουν, θυμάστε?

Με προβληματίζουν αυτά που διαβάζω για 2 έμβρυα τριών ημερών και μία μόνο βλαστοκύστη. Εμένα ο γιατρός μου εγγυήθηκε ότι θα έχω βλαστοκύστες όχι μόνο για μια φορά, αλλά και για δεύτερη και τρίτη αν θελήσω.

Ισως το έχεις αναφέρει αλλά δεν το έχω προσέξει... θα ήθελες να μας πεις με ποιο γιατρό και σε ποιο κέντρο είσαι?

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Κορίτσια γεια σας. Μήπως γνωρίζετε πως συγχρονίζει τον κύκλο της δότριας με τη λήπτρια ο γιατρός? Στη δότρια δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος, σ' εμένα έδωσε utrogestan 200 το πρωί και 200 το βράδυ, για να μου έρθει περίοδος σε 3-4 μέρες, όπως είπε (έχω καθυστέρηση 12 μέρες). Και μετά, για τη μεταφορά τι φάρμακα δίνουν, θυμάστε?

Με προβληματίζουν αυτά που διαβάζω για 2 έμβρυα τριών ημερών και μία μόνο βλαστοκύστη. Εμένα ο γιατρός μου εγγυήθηκε ότι θα έχω βλαστοκύστες όχι μόνο για μια φορά, αλλά και για δεύτερη και τρίτη αν θελήσω.

Καλησπέρα. Και εγω αυτο αναρωτιέμαι για το συγχρονισμό. Η λογική λέει σικλακιουρ (οιστρογονα) για να συμπεσουν οι κύκλοι. Εσύ μόλις κόψεις ουτρο σε 3-4 ίσως και λίγο περισσότερες μέρες θα αδιαθετησεις. Οι μέρες που έχεις καθυστέρηση είναι πολλές. Μήπως υπάρχει καμία κυστη; Καλή επιτυχία. Σε ποιο κέντρο είσαι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...