Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, SONIA79 είπε:

Καλά δεν υπάρχουν αυτές οι δότριες ευτυχώς ή δυστυχώς. Επίσης υπάρχει νομοθεσία για τα κριτήρια επιλογής των χαρακτηριστικών της δότριας σε σχέση με την λήπτρια. Μόλις το βρω θα σου το στείλω! Κορίτσια όταν έγινε ωοληψία στην δότρια μάθατε πόσα ωάρια της πήρανε?

 

Κάνω χιούμορ προφανώς. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι προφανως δεν έχω κάτι ιδιαιτερο που να δικαιολογεί αυτήν την καθυστέρηση. Και να προσθέσω ότι και  για τα άλλα κορίτσια με covid πάλι ήτανε η διαδικασία εύρεσης δοτριας. Εμείς στο Ιακ δεν νομίζω να μάθουμε γιατί όσα και να βγάλει η δότρια πάλι  10 ωαρια θα πάρουμε. 

Just now, linaa είπε:

κ για να μην πατεξηγηθω δεν εννοω οτι τους ειπαν ψεματα εννοω οτι μπορει τελευταια στιγμη να καναν συμβιβασμους μπαμ μπαμ κ να δεχτηκαν δοτρια αλλη. δηλαδη οπως σε εσενα ειπαν εχουμε μια για σενα αλλα δεν σου ταιριαζει πολυ γιατι ειναι χοντρουλα κ μελαχρινη αλλη κοπελα να εκανε τον συμβισμο της ενω αλλα ηθελε.

Αυτή τη μία (επιεικώς χοντρουλα) δεν μου την πρότειναν αυτοί πήρα, ξαναπηρα διστακτικά  και μου την είπε γιατί  το καλύτερο είμαι σε προτεραιότητα για λόγους υγείας!! Δηλαδή τώρα, στους 5 μήνες εάν τελικά θα μου βρουν δότρια είναι γιατί έχω μπει και σε προτεραιότητα. Θεωρώ πολύ σημαντικό αυτό που ειπες. Κάποιος πιέζει. Εμείς είμαστε τόσο μακρυά. Μια φορα με το ζόρι πήγαμε. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Ομαδα αιματος με τι κριτηρια αποφασιζετε αν θελετε να εχει ιδιο με εναν απο τους 2; Εννοω γιστι οσες εχετε επιλεξει να εχει κοινο το επιλεξατε;

Επισης κοριτσια υπογραφετε καποιο χαρτι συναινεσης κ οι 2; Ποτε γινεται αυτο; Για να ξερω ποτε πρεπει να ερθει κ ο αντρας μου Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ομαδα αιματος με τι κριτηρια αποφασιζετε αν θελετε να εχει ιδιο με εναν απο τους 2; Εννοω γιστι οσες εχετε επιλεξει να εχει κοινο το επιλεξατε;

Επισης κοριτσια υπογραφετε καποιο χαρτι συναινεσης κ οι 2; Ποτε γινεται αυτο; Για να ξερω ποτε πρεπει να ερθει κ ο αντρας μου Αθηνα.

Ναι, με το που ξεκινησαμε τη διαδικασια , υπογραψαμε χαρι συναινεσης κ οι δυο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλημερα κοριτσια  σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε οταν περνατε  την αγωγη για το ενδομητριο ειχατε ζαλαδες και ατονια??? 

Καλησπερα.Εγω δεν παρουσιασα τετοια συμπτωματα. Ομως καθε φαρμακο εχει κ παρενεργειες διαφορετικες για τον καθενα. Ρωτησε τον ντοκ σου

Just now, Ελισώ είπε:

Καλημέρα και απο εδώ κορίτσια μου.

Έρχομαι κι εγώ στην παρέα σας και θέλω να με βοηθήσετε στο τί να προσέξω, τί να κάνω ακριβώς  τώρα που θα μιλήσω με τη συντονίστρια του ιακ κέντρου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ελισω μου, θα δηλωσετε συναινεση για τη διαδικασια κ επιθυμια ευρεσης δοτριας. Θα σας παρουν ιστορικο κ θα φτιαξουν φακελο με τα χαρακτηριστικα σου, μαζι με φωτο. Θα κανετε μετα καποιες εξετασεις κ θα περιμενετε για δοτρια που σας ταιριαζει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

 

Ελισω μου, θα δηλωσετε συναινεση για τη διαδικασια κ επιθυμια ευρεσης δοτριας. Θα σας παρουν ιστορικο κ θα φτιαξουν φακελο με τα χαρακτηριστικα σου, μαζι με φωτο. Θα κανετε μετα καποιες εξετασεις κ θα περιμενετε για δοτρια που σας ταιριαζει

Σε ευχαριστώ Μαίρη μου. Φιλάκια στην μπουμπού σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ελισω μ τι σε προβληματίζει αγαπη???? για πες μας τις σκεψεις σ???

Καλησπέρα Ραφαέλα μου, φιλάκια και στη δική σου την ζουζούνα.

Διάφορες σκέψεις περνάνε απο το μυαλό μου.

Πχ.  Το σπέρμα μας δεν είναι καλό, θα καταφέρουμε να πάρουμε βλαστοκύστες ή θα μας πούνε, πάρτε 2 με το ζόρι. Και πώς πρέπει να το χειριστώ με το κέντρο όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

Καλησπέρα Ραφαέλα μου, φιλάκια και στη δική σου την ζουζούνα.

Διάφορες σκέψεις περνάνε απο το μυαλό μου.

Πχ.  Το σπέρμα μας δεν είναι καλό, θα καταφέρουμε να πάρουμε βλαστοκύστες ή θα μας πούνε, πάρτε 2 με το ζόρι. Και πώς πρέπει να το χειριστώ με το κέντρο όλο αυτό.

Να τους πιέσεις όσο γίνεται να εγγυηθουν για 4 βλαστοκυστες. Εμενα μου είπε αρχικά ότι εγγυωνται για 3 έως 5. Και της είπα και εγώ καμμία σχεση οι 5 με τις 3....Να επιμεινεις.Αυτοι κάνουν και το εξής στο Ιακ:Επειδή μπορεί κάτι να συμβεί και να μην μπορεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα όταν χρειασθει ή να μην είναι καλό , δίνει κάποια στιγμή ο σύζυγος και το συγκρίνουν με το φρέσκο που θα δώσει   την ημέρα της ωοληψιας. Εμείς που πήγαμε από κοντά, είχαμε φροντίσει να έχει ο σύζυγος τις μέρες που απαιτείται αποχή και προλάβαμε και κάναμε και αυτό στο πρώτο και μοναδικο ραντεβού. Και το βλέπουν μάλιστα και σου λένε μετά από λίγο αν είναι και καλό. Να ξέρουν και οι ίδιοι που βρίσκονται.. 

 

1 hour ago, alina80 είπε:

Ή και να μην είχαν ζητήσει τίποτα εξαρχης. Όπως εμείς πχ. Ξεκαθαρίσαμε ότι δεν μας νοιάζει η ομάδα αίματος ή τα χαρακτηριστικά. Με την ηλικία δεν ασχολήθηκαμε καν. Ο γιατρός μας είπε ότι βοηθάει που δεν μας νοιάζει η ομάδα αίματος και ότι θεωρεί σημαντικό να μου μοιάζει (προφανώς λόγω νομοθεσίας). Καστανή με ελαφρώς σταρένια επιδερμίδα είμαι, δεν έχω και τίποτα εξωτικό για να δυσκολέψει το θέμα. 

Το περίεργο είναι ότι ζήτησαν κάποια πράγματα από την αρχή.. Τελοσπαντων. Ας ελπίσω ότι θα κρατήσουν το λόγο τους... 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Να τους πιέσεις όσο γίνεται να εγγυηθουν για 4 βλαστοκυστες. Εμενα μου είπε αρχικά ότι εγγυωνται για 3 έως 5. Και της είπα και εγώ καμμία σχεση οι 5 με τις 3....Να επιμεινεις.Αυτοι κάνουν και το εξής στο Ιακ:Επειδή μπορεί κάτι να συμβεί και να μην μπορεί ο σύζυγος να δώσει σπέρμα όταν χρειασθει ή να μην είναι καλό , δίνει κάποια στιγμή ο σύζυγος και το συγκρίνουν με το φρέσκο που θα δώσει   την ημέρα της ωοληψιας. Εμείς που πήγαμε από κοντά, είχαμε φροντίσει να έχει ο σύζυγος τις μέρες που απαιτείται αποχή και προλάβαμε και κάναμε και αυτό στο πρώτο και μοναδικο ραντεβού. Και το βλέπουν μάλιστα και σου λένε μετά από λίγο αν είναι και καλό. Να ξέρουν και οι ίδιοι που βρίσκονται.. 

 

Το περίεργο είναι ότι ζήτησαν κάποια πράγματα από την αρχή.. Τελοσπαντων. Ας ελπίσω ότι θα κρατήσουν το λόγο τους... 

Σ εμας ζητησανε απ το συζυγο να δωσει σπερμα για back up. Επειδη την πρωτη φορα δεν ηταν καλο μας ξαναζητησανε. Το εξετασαν κ οκ.Αν δεν ηταν καλο θα το επαναλαμβανε. Φυσικα εγινε μικρογονιμοποιηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Ομαδα αιματος με τι κριτηρια αποφασιζετε αν θελετε να εχει ιδιο με εναν απο τους 2; Εννοω γιστι οσες εχετε επιλεξει να εχει κοινο το επιλεξατε;

Επισης κοριτσια υπογραφετε καποιο χαρτι συναινεσης κ οι 2; Ποτε γινεται αυτο; Για να ξερω ποτε πρεπει να ερθει κ ο αντρας μου Αθηνα.

Ομάδα αίματος ίδια με της μαμάς θέλουν συνήθως τα ζευγάρια που δεν επιθυμούν να το πουν στο παιδί. Γιατί η ομάδα αίματος του παιδιού προκύπτει από τον συνδυασμό των γονιών. Οι συνδυασμοί των ομάδων αίματος δίνουν συγκεκριμένα αποτελέσματα - σε περίπτωση που δεν ταιριαζει προφανώς και το παιδί θα αναρωτηθεί τουλάχιστον τι συμβαίνει. 

Αν ζευγάρι σκοπεύει να το πει στο παιδί, τότε αυτό δεν έχει καμία σημασία όπως καταλαβαίνεις. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Σε χαιρετώ κορίτσι!!!έχουμε καθόλου νεα???

Καλησπέρα. Το δικό μου νούμερο είναι 45. Τώρα περιμένουμε να το δούμε να διπλασιάζεται τη Δευτέρα...

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια! Εσύ κορίτσι σήμερα ήταν να πάρεις αποτελέματα από χοριακή?

 

Ναι, ναι, σήμερα ήταν. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 45 είναι το νούμερο, τώρα περιμένουμε να δούμε τη Δευτέρα πώς θα εξελιχθεί...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Καλησπέρα. Το δικό μου νούμερο είναι 45. Τώρα περιμένουμε να το δούμε να διπλασιάζεται τη Δευτέρα...

Ναι, ναι, σήμερα ήταν. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 45 είναι το νούμερο, τώρα περιμένουμε να δούμε τη Δευτέρα πώς θα εξελιχθεί...

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό κι ο διπλασιασμός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...