Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Διοργάνωση βάπτισης εξ αποστάσεως!


Konsta15

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω ανοίξει κ άλλο θέμα, αλλά χτες μπήκε στο παιχνίδι και η ιδέα να κάνουμε τη βάπτιση στην πόλη καταγωγής του συζύγου (το ζήτησαν τα πεθερικά) που απεχει 800χλμ.. Το ενδεχόμενο να πάω να μείνω εκεί να την οργάνωση δεν υπάρχει για διάφορους λόγους. Έχω 2 παιδιά χωρίς βοήθεια και δουλειά. Οποτε οι δυσκολίες πολλές. Υπάρχει κάποια που να έκανε βάπτιση σε μακρινό μέρος και να το διοργάνωσε σωστά και χωρίς παρατραγουδα; Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να αφήσω την πεθερά να βάλει το προσωπικό της γούστο και απλά να πάω να βαπτισω και να είναι όλα έκπληξη! Γιατί δε θα είναι ευχάριστη έκπληξη.. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποτε ειναι η βαπτιση;εχετε σκοπο να πατε μεχρι τη βαπτιση εκει για διακοπες πχ;υπαρχει καποια ατομο που να εχετε καλες σχεσεις κ μπορεις να εμπιστευθεις καποια κομματια της διοργανωσης;

αρχικα θα πρεπει να κλειστει η εκκλησια.προτιμω να το κανω αυτοπροσωπως γτ μπορει να υπαρχουν εθιμα που δ γνωριζω,οπως σε καποιες περιοχες που το μωρο το κραταει κ το παραδιδει η γιαγια

θα πρεπει αν κανετε τραπεζι να το κλεισετε κ να δειτε το μενου,οποτε να εχετε δοκιμασει εστω μια φορα το φαγητο,κ να κανονισετε πχ τις θεσεις(στο μονο πραγμα που δ πηγα κ ολα γινανε χαλια)

για το φωτογραφο συστασεις απο γνωστους κ να δεις δουλεια εστω απο ιστοσελιδα τους

για τον στολισμο αναλογως τι θελεις,πχ ενα ανθοπωλειο που θα εχουν προφιλ στο φβ κ θα ειστε σε επικοινωνια

προσκλητηρια-μπομπονιερες μπορεις να δεις κ κει που μενετε,αλλα θα πρεπει να πας τις μπομπονιερες

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ μου πολύ εύστοχες οι ερωτήσεις σου και οι παρατηρήσεις σου!! Όντως θα τα έβρισκα μπροστά μου όλα αυτά και δεν είχα σκεφτεί το χωροταξικό ας πούμε. Για Οκτώβρη-Νοέμβρη το πολύ λέμε.

Διακοπές θα παμε εκει, αλλά δεν θέλω να χαλάσω τις ελάχιστες μέρες διακοπών μας για να τρέχω αριστερά δεξιά. Δλδ αν μπορούσα να έχω μια λίστα μόνο με 2 άντε 3 μέρη οκ, αλλά όχι 10 διαφορετικά που έτρεχα επί 1 μήνα στο πρώτο μου παιδί! Άτομο να βάλω να οργανώσει για μένα δεν έχω τόσο θάρρος, αφού είναι σόι του άντρα μου, μένουν μακρυά και δεν βλεπόμαστε συχνά. Μπορώ να ρωτήσω ξαδέρφια που έχουν μικρά παιδιά και βάφτισαν πρόσφατα, αλλά νομίζω τα γούστα μας απεχουν. Για παράδειγμα δεν θέλω τραπέζι σε κλασσική ταβέρνα που έκαναν τα ξαδέρφια, αλλά δεν ξέρω κ αν υπάρχει καν αυτό που επιθυμώ εγώ!

Στη δική σου περίπτωση τα οργάνωσαν άλλοι για σένα; πήγε καλά; 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Συγνώμη που θα κάνω αυτή την ερώτηση αλλά δεν γίνεται να μην κάνεις το χατίρι στα πεθερικά σου και να βαφτίσεις το παιδί εκεί που μένεις? ? Οι φίλοι συγγενείς κλπ που θα είναι καλεσμένοι θα μπορέσουν να έρθουν? ? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μεγαλη προσοχη στο φωτογραφο εμας μας τον συστησαν αλλα ζουσα ενα παραλληρημα τοτε κ αν ειπαμε δυο κουβεντες τι μ εδειξε κ τι ειδα με τα μωρα ν τσιριζουν. στη βαφτιση δε μου εσπασε τα νευρα!! Κ πριν μπουμε μεσα κ μετα. Επεμενε ν ξεγυμνωσουν νωρισ τ μικρο γ φωτο ο παππασ ειπε δ χρειαζεται θ αργησουμε λιγο (διδυμα) οκ δν τον ξεβρακωσα κ σε καποια φαση να σου γυμνος κ να τσιριζει γτ καποια (δε θυμαμαι γιαγια θεια τον ακουσε)δε φανταζεσαι σε ολες τις υπολοιπες φωτο ο συζυγος κατουρημενος κ δ μπορουσε κ να φυγει!!! Ακομη δν εχω διαλεξει φωτο γτ τισ ανοιγω κ εκνευριζομαι εαν δ βαλω κ τα κλαμματα χαλια ΟΛΕΣ η π θα τον κοιτσμε δολοφονικα η θα ειμαστε χαλια. Μ ερχεται ν τον πνιξω!!! Μια σωστη φωτο δν εβγαλε. Καθομασταν εξω κ μθα ωρα στυμενοι δυο μωρα ν κανεισ ν κατσουν κ αυτισ αλλου ν βγαζειασχετους  μετα φυσικα τσιριζαν αντε ν βρεισ φωτο θελαμε κ αλμπουμ τρομαρα μας. Περσι εγινε η βαφτιση καμια φωτο δν μ άρεσε ολεσ χαλια ολεσ μα ολεσ! Δ ξερω αν θα διαλεξω καμια. Ειναι κριμα ν μην εχεισ μια καλη φωτο εκεινων των στιγμων.. Δ μπορω ν φανταστω τι εχει κανει στ βιντεο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , exwduomuatika είπε:

Πραγματικα μεγαλη προσοχη στο φωτογραφο εμας μας τον συστησαν αλλα ζουσα ενα παραλληρημα τοτε κ αν ειπαμε δυο κουβεντες τι μ εδειξε κ τι ειδα με τα μωρα ν τσιριζουν. στη βαφτιση δε μου εσπασε τα νευρα!! Κ πριν μπουμε μεσα κ μετα. Επεμενε ν ξεγυμνωσουν νωρισ τ μικρο γ φωτο ο παππασ ειπε δ χρειαζεται θ αργησουμε λιγο (διδυμα) οκ δν τον ξεβρακωσα κ σε καποια φαση να σου γυμνος κ να τσιριζει γτ καποια (δε θυμαμαι γιαγια θεια τον ακουσε)δε φανταζεσαι σε ολες τις υπολοιπες φωτο ο συζυγος κατουρημενος κ δ μπορουσε κ να φυγει!!! Ακομη δν εχω διαλεξει φωτο γτ τισ ανοιγω κ εκνευριζομαι εαν δ βαλω κ τα κλαμματα χαλια ΟΛΕΣ η π θα τον κοιτσμε δολοφονικα η θα ειμαστε χαλια. Μ ερχεται ν τον πνιξω!!! Μια σωστη φωτο δν εβγαλε. Καθομασταν εξω κ μθα ωρα στυμενοι δυο μωρα ν κανεισ ν κατσουν κ αυτισ αλλου ν βγαζειασχετους  μετα φυσικα τσιριζαν αντε ν βρεισ φωτο θελαμε κ αλμπουμ τρομαρα μας. Περσι εγινε η βαφτιση καμια φωτο δν μ άρεσε ολεσ χαλια ολεσ μα ολεσ! Δ ξερω αν θα διαλεξω καμια. Ειναι κριμα ν μην εχεισ μια καλη φωτο εκεινων των στιγμων.. Δ μπορω ν φανταστω τι εχει κανει στ βιντεο

Όλο αυτό έγινε γιατί διάλεξες τον φωτογράφο από απόσταση ή απλά δεν είχες τον χρόνο να τον τσεκάρεις πριν;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, CMES είπε:

Όλο αυτό έγινε γιατί διάλεξες τον φωτογράφο από απόσταση ή απλά δεν είχες τον χρόνο να τον τσεκάρεις πριν;

Δεν ειχα τον χρονο να τον τσεκαρω κ π πηγα δλδ ν δω δουλεια τ κ ν μιλήσουμε δεν τα καταφερα μιας κ δν μπορουσα ν μην εχω τα μικρα μαζι κ αυτα παθανε μια υστερια εκανε κ ο μπαμπας μας οτι μπορουσε αλλα τπτ κ στ καροτσι χαμος δν γινοταν ν δω τπτ απλα μπηκα κ βγηκα κ φυσικα την πατησα γτ οκ ειχε κανει το γαμο της κουνιαδας μου κ ηταν ευχαριστημενη (κ φυσικα ουτε κ εκεινης τς φωτο προλαβα ν δω) αλλα αλλο γαμος κ αλλο βαφτιση. Απλα θεωρησα αυτονοητο οτι θα βγαλει καλες φωτο (ποσο δυσκολο ειναι πια???) των παιδιων κ εμας μαζι με τα παιδια κ δεν εχω βρει ΟΥΤΕ μια αν ειναι δυνατον! 639 φωτο οι πιο πολλες ιδιες (πχ 15 φωτο με τ ιδια ατομα στην ιδια σταση(αν πατας βελακι ειναι σ ν βλεπεισ καρε καρε) κανα δυο π ειναι καλες ειναι ασχετων! Ο στολισμος μας ηταν καλος εκει ειπα παλ ουδετερα χρωματα κ στη κοπελα ν κανει οτι θελει κ βγηκε πολυ ωραια δουλεια κ ο φωτογραφος τις εβγαζε αλλου τις φωτο γτ εται τον βολευε οταν τ πηρα χαμπαρι ηταν αργα ηταν κ εκεινη η μερα πραγματικα μερα επιβιωσησ. Δν νομιζω οτι εχει ν κανει με την αποσταση απλα θ πρεπει ν μιλησεισ κ ν ζη σεισ δειγμα δουλειασ κ ν πεισ ακριβωσ τι θελεισ κ τι ΔΕΝ θελεισ κ ν τ τονισεισ γτ τα αυτονοητα δεν εννοουνται τελικα. 

Link to comment
Share on other sites

Παντως υπαρχουν φωτογραφοι απο Αθηνα που πανε επαρχια για δουλειες. Αυτοι που ειχαμε διαλεξει στο γαμο μας πανε μεχρι και εξωτερικο. Εκαναν καταπληκτικη δουλεια, τους συστεινω ανεπιφυλακτα. Αν ενδιαφερεται καποια κοπελα μπορω να στειλω πμ με τα στοιχεια τους.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@exwduomuatika λυπάμαι για την άσχημη εμπειρία που σου χάλασε τη μέρα και σε άφησε χωρίς τις όμορφες αναμνήσεις σου. Κρίμα να μη σέβονται οι επαγγελματίες που επιλέγουμε το ποσο ξεχωριστό για εμάς ειναι το γεγονός και τη μοναδικότητα του. Σταματα να στεναχωριέσαι, τελείωσε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Επιλεξε τις ελάχιστες καλές που έχεις, φτιάξε ένα μικρό άλμπουμ, 'στόλισε' τον να το βγάλεις κ από μέσα σου κ πάρε έναν επαγγελματία σωστό να κάνετε μια ωραία οικογενειακή φωτογράφιση τώρα που είναι ακόμη μωράκια να έχεις ένα σωστό άλμπουμ από τα μωρά σου.


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Konsta15 είπε:

@exwduomuatika λυπάμαι για την άσχημη εμπειρία που σου χάλασε τη μέρα και σε άφησε χωρίς τις όμορφες αναμνήσεις σου. Κρίμα να μη σέβονται οι επαγγελματίες που επιλέγουμε το ποσο ξεχωριστό για εμάς ειναι το γεγονός και τη μοναδικότητα του. Σταματα να στεναχωριέσαι, τελείωσε δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Επιλεξε τις ελάχιστες καλές που έχεις, φτιάξε ένα μικρό άλμπουμ, 'στόλισε' τον να το βγάλεις κ από μέσα σου κ πάρε έναν επαγγελματία σωστό να κάνετε μια ωραία οικογενειακή φωτογράφιση τώρα που είναι ακόμη μωράκια να έχεις ένα σωστό άλμπουμ από τα μωρά σου.

Ευχαριστώ πολυ! :) η αληθεια ειναι εκνευριζομαι οποτε τις κοιταω μηπως κ διαλεξω καμια.. Βλεπω κ τα μικρα τοσο ταλαιπωρημενα κ φουντωνω. Γιατι περνανε ταλαιπωρια δε το συζητω κ αυτος το χαβα του. Θα επρεπε ν πραξει αναλογα κ οχι ν τον κυνηγαμε γ ν βγαλει μια φωτο κ ν περιμενουμε κ φυσικο ν κλαινε μετα. Αλλα κ εγω θ επρεπε να ειχα βρει χρονο κ τροπο να το κανονισω καλυτερα. Αυτο με τη φωτογράφιση το σκεφτομουν απο την επομενη μερα ;) καλα το στολισμα δε το γλιτωνει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...