Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Απορίες...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Νομίζω σε κάθε γυναικα είναι αλλιώς εγώ πχ δεν είδα αλλαγές στην αρχή μόνο προς τον 6-7 μήνα κ αυτό ίσως απ τα πολλά κιλα. Βέβαια τότε σαν να είχε μεγαλώσει κ η θηλεα αλω (νομίζω έτσι λέγεται το σκούρο κομμάτι γύρω από τις θηλες) κάποιες έχουν πόνους όπως όταν έχουν περίοδο η ωορρηξία κ αυτό στην αρχή εγώ δεν είχα ούτε στη περίοδο για να συγκρινω. Τεστ είχα κάνει ένα διπλό το ένα επιτόπου κ ένα το πρωί της επόμενης με τα πρώτα όμως μου έκανε εντύπωση που όταν είπα στον γυναικολόγο ότι έκανα δυο τεστ κ είναι θετικά αυτος μου είπε συγχαρητήρια η πρώτη του κουβέντα (δεν τον είχα ξαναδει) ήταν σιγουρος δλδ. Κ ήμουν 2 εβδομάδων με καθυστέρηση λίγων ημερων. Ευτυχώς μας βγήκε αστέρι κ μετά ο γιατρος. Δω ξέρω αν βοήθησα πάντως σίγουρα δεν θέλει αγχος. Μετά την εγκυμοσύνη μπορώ να πω ότι είδα αλλαγές στο στηθος! 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω 10 μέρες καθυστέρηση.... Έκανα ένα τεστ πριν λίγες μέρες και βγήκε αρνητικό.... Συνήθως όταν είναι από το άγχος μου μετά από δύο τρεις μέρες μου έρχεται... Αλλά τώρα τίποτα... Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι έχω πολλά υγρά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , KaterinaNina25 είπε:

Τώρα έχω 10 μέρες καθυστέρηση.... Έκανα ένα τεστ πριν λίγες μέρες και βγήκε αρνητικό.... Συνήθως όταν είναι από το άγχος μου μετά από δύο τρεις μέρες μου έρχεται... Αλλά τώρα τίποτα... Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι έχω πολλά υγρά... 

ξανακανε ενα τεστ σημερα κ αν βγει παλι αρνητικο πηγαινε στο γιατρο σου μπορει να ειναι καμια κυστη. 

Link to comment
Share on other sites

Μου χει ξανατυχει  κάτι παρόμοιο αλλά δεν είχαμε ελεύθερες επαφές τότε.... Είχα κάνει εξετάσεις και ήταν όλα καλά! Απλα είχα πάρει λίγα κιλά και είχα  άγχος... Οπότε του τηλεφώνησα γιατί τις έκανα πρόσφατα... Ποιο τεστ θα μου προτείνατε? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , KaterinaNina25 είπε:

Μου χει ξανατυχει  κάτι παρόμοιο αλλά δεν είχαμε ελεύθερες επαφές τότε.... Είχα κάνει εξετάσεις και ήταν όλα καλά! Απλα είχα πάρει λίγα κιλά και είχα  άγχος... Οπότε του τηλεφώνησα γιατί τις έκανα πρόσφατα... Ποιο τεστ θα μου προτείνατε? 

ενα clear blue ειναι τα πιο αξιοπιστα. κ παρε δυο καλητερα για να εχεις. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Μου χει ξανατυχει  κάτι παρόμοιο αλλά δεν είχαμε ελεύθερες επαφές τότε.... Είχα κάνει εξετάσεις και ήταν όλα καλά! Απλα είχα πάρει λίγα κιλά και είχα  άγχος... Οπότε του τηλεφώνησα γιατί τις έκανα πρόσφατα... Ποιο τεστ θα μου προτείνατε? 

Καλησπέρα! Κι εγω οταν ειχα παρει λιγα κιλα ειχα σχεδον καθε μηνα καθυστερηση.. Οχι δεκα μερες αλλα 3 4 ειχα... δεν ειχα δηλαδη καθε κυκλο 28 μερες ειχα κ 35... αλλα εγω εκανα τεστ ωορρηξιας οποτε ηξερα ποτε ειναι η ωορρηξια μου ( προσπαθουσαμε για μπεμπακι τοτε) και ετσι ηξερα ποτε θα ερθει παρολο που δεν ηταν σταθερος ο κυκλος μου!

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2018 at 10:57 ΜΜ, KaterinaNina25 είπε:

Πότε Ξεκινήσατε να βλέπετε αλλαγές στο στήθος? Και ποιο τεστ εγκυμοσύνης θεωρείτε πιο αξιόπιστο? 

Καλησπέρα!  Όταν περιμένω περίοδο δεν έχω καθόλου πρηξηματα κ αλλαγές στο στήθος συνήθως. Η περιοδος μου ερχεται παντα 14βμερες μετα την ωορρηξια. Στον κύκλο που εμεινα εγκυος την 14η μερα ξυπνησα  ετυχε να αγγιξω το στηθος μου κ το ένιωσα πιο γεμάτο ... Εκεί παραξενευτηκα ! Έκανα ένα τεστ one step που τα πήρα από ίντερνετ κ έδειξε μια πολυυυυυυ άχνη γραμμή που την έβλεπα ίσα ίσα!


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Καλησπέρα! Κι εγω οταν ειχα παρει λιγα κιλα ειχα σχεδον καθε μηνα καθυστερηση.. Οχι δεκα μερες αλλα 3 4 ειχα... δεν ειχα δηλαδη καθε κυκλο 28 μερες ειχα κ 35... αλλα εγω εκανα τεστ ωορρηξιας οποτε ηξερα ποτε ειναι η ωορρηξια μου ( προσπαθουσαμε για μπεμπακι τοτε) και ετσι ηξερα ποτε θα ερθει παρολο που δεν ηταν σταθερος ο κυκλος μου!

Εδώ και ένα χρόνο δεν είχα θέμα καθυστέρησης...  Είναι η πρώτη φορά που προσπαθήσαμε! Και τώρα είμαι στην 12 μέρα καθυστέρησης.... Απλά έχω και κάποια άλλα συμπτώματα... Βέβαια το τεστ που έκανα από ότι διάβασα είναι από τα πλέον αναξιόπιστα... Οπότε είπα να πάρω να κάνω το clear blue... Αν και φοβάμαι πως είμαι κατά φαντασίαν ασθενής... Και με προβληματίζει διότι όταν είχα παρόμοια προβλήματα με το που έκανα το τεστ μου ερχόταν μετά από 1-2 μέρες γιατί χαλαρώνα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Εδώ και ένα χρόνο δεν είχα θέμα καθυστέρησης...  Είναι η πρώτη φορά που προσπαθήσαμε! Και τώρα είμαι στην 12 μέρα καθυστέρησης.... Απλά έχω και κάποια άλλα συμπτώματα... Βέβαια το τεστ που έκανα από ότι διάβασα είναι από τα πλέον αναξιόπιστα... Οπότε είπα να πάρω να κάνω το clear blue... Αν και φοβάμαι πως είμαι κατά φαντασίαν ασθενής... Και με προβληματίζει διότι όταν είχα παρόμοια προβλήματα με το που έκανα το τεστ μου ερχόταν μετά από 1-2 μέρες γιατί χαλαρώνα...

Δεν το έκανες τλκ το τεστ ακόμα? Σκεφτηκες καθόλου να κάνεις β χοριακη γιατί αν τυχόν είσαι έγκυος ούτως ή άλλως θα χρειαστεί να κάνεις.. Πάντως απ τη στιγμή που προσπαθείτε μακάρι να είσαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , mama16 είπε:

Δεν το έκανες τλκ το τεστ ακόμα? Σκεφτηκες καθόλου να κάνεις β χοριακη γιατί αν τυχόν είσαι έγκυος ούτως ή άλλως θα χρειαστεί να κάνεις.. Πάντως απ τη στιγμή που προσπαθείτε μακάρι να είσαι..

Είπα να ξεκινήσω διατροφή και να περιμένω ακόμη μια βδομάδα...Μήπως είναι λόγο διατροφής.... 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, KaterinaNina25 είπε:

Είπα να ξεκινήσω διατροφή και να περιμένω ακόμη μια βδομάδα...Μήπως είναι λόγο διατροφής.... 

Ναι μπορεί να είναι κ από αυτό πάντως να ξέρεις ότι όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου είχα κάνει χοριακη 2-3 μέρες καθυστέρησης κ είχε βγει αρνητικό λόγο καθυστερημένης σύλληψης κ κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος στην έβδομη εβδομάδα αφού δεν ερχόταν περίοδος. Πάντως έχω σ εύχομαι να είσαι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mama16 είπε:

Ναι μπορεί να είναι κ από αυτό πάντως να ξέρεις ότι όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου είχα κάνει χοριακη 2-3 μέρες καθυστέρησης κ είχε βγει αρνητικό λόγο καθυστερημένης σύλληψης κ κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος στην έβδομη εβδομάδα αφού δεν ερχόταν περίοδος. Πάντως έχω σ εύχομαι να είσαι..

Σας ευχαριστώ πολύ.... Δευτέρα ξεκινάω διατροφή... Οπότε θα περίμενω μέχρι τέλος του μήνα.. . Μετά θα πάω κατευθείαν στο γυναικολο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...