Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη;;; Μπερδεμένη και αγχωμένη!!!


fanna

Recommended Posts

Γεια σας!!! Αναρτω πρωτη φορα στο forum.. 

Λοιπον... Αρχικα ο κυκλος μου ειναι 29-33 μερες..Το Μάιο ειχα ερθει σ' επαφη με το συντροφο μου στις 24/05, ελευθερα με ολοκληρωση και στις 28&31/05 απλα χωρις προφυλαξη.. Η περιοδος μου ειχε ξεκινησει 16/05-21/05 ( η περιοδος μου κραταει απο 5-7 ημερες)..

Το στηθος μου πρηζεται περιπου μια βδομαδα πριν φτασει η περιοδος... Μετα τις επαφες αυτες ομως ξεκινησαν τα περιεργα.. 2 εβδομαδες πριν την αναμενομενη περιοδο ξεκινησε να πρηζεται το στηθος μου και να σκουραινει σε βαθμο οπως ποτε αλλοτε.. Το οποιο δεν ειναι τοσο πρησμενο οπως τοτε αλλα ποναει μεχρι και σημερα εως ενα βαθμο μεχρι και σημερα 25/06.. 

Ξεκινησα να εχω ανακατωσουρες, πονοκεφαλους, κραμπες και πολλα κοινα με αυτα τα της εγκυμοσυνης.. Ομως στις 16/06 μου εμφανιστηκε περιοδος..(οχι οπως αλλες φορες ομως) διακοπηκε στις 4 ημερες... δεν ειχε ροη τοση οπως αλλες φορες.. γενικοτερα ηταν παραξενη πολυ.. 

Η περιοδος τελειωσε, τα συμπτωματα παρεμειναν... αηδια για τροφιμα, εντονη οσφρηση, ανακατωσουρα εντονη, υπνηλια φοβερη και αυτο που με τρομαξε πιο πολυ απ' ολα ηταν οτι ειχα στις 24/06 κραμπες σα περιοδου στη κοιλια και σουβλιες απο κατω... 

Τελος στις 23/06 και σημερα εκανα 2 τεστ, τα clearblue τα ψηφιακα και βγηκαν αρνητικα..

Ειμαι πολυ μπερδεμενη.. Βοηθεια κανεις;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , fanna είπε:

Γεια σας!!! Αναρτω πρωτη φορα στο forum.. 

Λοιπον... Αρχικα ο κυκλος μου ειναι 29-33 μερες..Το Μάιο ειχα ερθει σ' επαφη με το συντροφο μου στις 24/05, ελευθερα με ολοκληρωση και στις 28&31/05 απλα χωρις προφυλαξη.. Η περιοδος μου ειχε ξεκινησει 16/05-21/05 ( η περιοδος μου κραταει απο 5-7 ημερες)..

Το στηθος μου πρηζεται περιπου μια βδομαδα πριν φτασει η περιοδος... Μετα τις επαφες αυτες ομως ξεκινησαν τα περιεργα.. 2 εβδομαδες πριν την αναμενομενη περιοδο ξεκινησε να πρηζεται το στηθος μου και να σκουραινει σε βαθμο οπως ποτε αλλοτε.. Το οποιο δεν ειναι τοσο πρησμενο οπως τοτε αλλα ποναει μεχρι και σημερα εως ενα βαθμο μεχρι και σημερα 25/06.. 

Ξεκινησα να εχω ανακατωσουρες, πονοκεφαλους, κραμπες και πολλα κοινα με αυτα τα της εγκυμοσυνης.. Ομως στις 16/06 μου εμφανιστηκε περιοδος..(οχι οπως αλλες φορες ομως) διακοπηκε στις 4 ημερες... δεν ειχε ροη τοση οπως αλλες φορες.. γενικοτερα ηταν παραξενη πολυ.. 

Η περιοδος τελειωσε, τα συμπτωματα παρεμειναν... αηδια για τροφιμα, εντονη οσφρηση, ανακατωσουρα εντονη, υπνηλια φοβερη και αυτο που με τρομαξε πιο πολυ απ' ολα ηταν οτι ειχα στις 24/06 κραμπες σα περιοδου στη κοιλια και σουβλιες απο κατω... 

Τελος στις 23/06 και σημερα εκανα 2 τεστ, τα clearblue τα ψηφιακα και βγηκαν αρνητικα..

Ειμαι πολυ μπερδεμενη.. Βοηθεια κανεις;

 

16/6 που σου ηρθε περιοδος παλι την περιμενες κανονικα??? αν περιμενες 16/6 περιοδο κανονικα κ σου ηρθε  κ εκανες τεστ στις 23/6  δεν εισαι εγκυος κατι αλλο συμβαινει. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

16/6 που σου ηρθε περιοδος παλι την περιμενες κανονικα??? αν περιμενες 16/6 περιοδο κανονικα κ σου ηρθε  κ εκανες τεστ στις 23/6  δεν εισαι εγκυος κατι αλλο συμβαινει. 

Ναι, εκει καπου την περιμενα.. απλα διαβαζω και διαφορα και αγχωνομαι.. λογικα εχεις δικιο!

 

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται ειναι αξιοπιστα τα τεστ που εκανες κ μαλιστα αν ησουν τοσες μερες μετα θα εδειχναν

αν παρολα αυτα εχεις αμφιβολιες μπορεις να κανεις χοριακη

ηταν η πρωτη φορα που ειχατε ελευθερες επαφες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, vikib είπε:

υποτιθεται ειναι αξιοπιστα τα τεστ που εκανες κ μαλιστα αν ησουν τοσες μερες μετα θα εδειχναν

αν παρολα αυτα εχεις αμφιβολιες μπορεις να κανεις χοριακη

ηταν η πρωτη φορα που ειχατε ελευθερες επαφες;

Καλημερα σας!!

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

Η δευτερη φορα ηταν.. Και εγω δε πιστευα να ηταν εγκυμοσυνη απλα αγχωθηκα πολυ που εως τωρα ποναει το στηθος μου και με το βαρος και τις κραμπες στη κοιλια προχθες  που συμβαινουν εδω και καιρο..

Το καλυτερο θα ειναι να παω στο γιατρο μου, απλα ειναι Αθηνα και μου ειναι λιγο δυσκολο..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, fanna είπε:

Καλημερα σας!!

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

Η δευτερη φορα ηταν.. Και εγω δε πιστευα να ηταν εγκυμοσυνη απλα αγχωθηκα πολυ που εως τωρα ποναει το στηθος μου και με το βαρος και τις κραμπες στη κοιλια προχθες  που συμβαινουν εδω και καιρο..

Το καλυτερο θα ειναι να παω στο γιατρο μου, απλα ειναι Αθηνα και μου ειναι λιγο δυσκολο..

Κάνε μια χοριακουλα για αρχή να σου φύγει από το μυαλό και μίλησε και με το γιατρό σου.ειχες πα ει καθόλου θαλασσα και είχε κρύο νερό?γτ Μπορεί να έπαθες κάποιο κρύωμα.εμενα συνήθως το καλοκαίρι με τις θάλασσες παθαίνω κάτι τέτοια με το κύκλο μ 

Link to comment
Share on other sites

οι γιατροι δ το δεχονται,αλλα παρα πολλες γυναικες διαπιστωνουν οτι το σωμα τους τρελαινεται με τις ελευθερες επαφες,ειδικα οταν θελεις πολυ ενα μωρακι.εγω τον δευτερο μηνα ειχα ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης μεχρι κ δεκατα,χωρις να ειμαι φυσικα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα κοριτσια για τις απαντησεις σας και παλι..

Μπανακια δυστηχως ουτε ενα.. αλλα αυτο με τις ελευθερες επαφες μπορει και να ισχιει..

Σωμα ειναι και αυτο, τρελαινεταιι!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...