Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , newmum94 είπε:

Από χτες το βραδάκι ούτε καφέ βλέπω!! Είναι καλό αυτό τόσο γρήγορα;

Καλημερα καλο ειναι γιατι ειναι μικρη η αποκοληση αλλα μη παρεις θαρρος κ σηκωθεις ακομα πρεπει να προσεξεις κ εγω την πρωτη φορα που ειδα αιμα το ιδιο ειχα μολις εκανα την ενεση σταματησε μετα απο λιγο τελειως μπορει να ξαναδεις ομως στις επομενες μερες μπορει κ οχι  ειναι φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , MBelicov είπε:

Καλημέρα!!! 

Μην στεναχωριέσαι και εγώ στην αρχή το είχα δει και με είχε πιάσει φρίκη είχα ακούσει και μια περίπτωση και πανικοβληθηκα ακόμη περισσότερο. Περνάει γρήγορα και σε λίγες μέρες θα γυρίσεις στην καθημερινότητα σου σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Το μεγαλύτερο θετικό είναι ότι άκουσες καρδιά αυτό είναι το καλύτερο πράγμα από όλα. Αν είχε συμβεί πριν ακούσεις καρδιά θα ήταν επικίνδυνο. Έκανες πολύ καλά να πας αμέσως στο νοσοκομείο. Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά και είναι λογικό να βλέπεις ακόμη καφέ γιατί λόγω τραυματισμού στο εσωτερικό της μήτρας (αποκόλλησης) είναι λογικό να είχες αίμα και το αίμα που βλέπεις είναι αυτό που καθαρίζει τώρα. Ο οργανισμός και η μητρα σου το αποβάλλει σε λίγο δεν θα βλέπεις καθόλου και μακάρι να μην δεις ξανά σε όλη την διάρκεια. Η αποκόλληση που έχεις μπορεί να"θρέψει "κάπως έτσι και να μην καταλάβεις τίποτα. Οι περισσότερες γυναίκες βλέπουν λίγο αίμα σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης που πλέον έχει γίνει κάτι συνηθισμένο. Πρόσεχε να είσαι καλά και μην στεναχωριέσαι γιατί θα το καταλάβει το μωρό. Χαϊδεύε την κοιλίτσα σου και καθησυχάζε το. Μπορεί και αυτό να τρόμαξε.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές όλων των κοριτσιών!!!! Σήμερα μόλις ξύπνησα πηρα πάλι το utrogestan και τώρα δεν αισθάνομαι τίποτα!! Χτες κάτι αισθανόμουν συνέχεια...τώρα τίποτα κι ανησυχώ....


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, newmum94 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές όλων των κοριτσιών!!!! Σήμερα μόλις ξύπνησα πηρα πάλι το utrogestan και τώρα δεν αισθάνομαι τίποτα!! Χτες κάτι αισθανόμουν συνέχεια...τώρα τίποτα κι ανησυχώ....

Τι αισθανοσουν?

πρίν από 5 λεπτά , newmum94 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές όλων των κοριτσιών!!!! Σήμερα μόλις ξύπνησα πηρα πάλι το utrogestan και τώρα δεν αισθάνομαι τίποτα!! Χτες κάτι αισθανόμουν συνέχεια...τώρα τίποτα κι ανησυχώ....

Μην ανχωνεσαι αφου το ειδες το μωρακι σου χθες κ ηταν μια χαρα ολα καλα θα πανε εγω ειχα τοσους μηνες συνεχομενη αιμοραγια κ μιλαμε για πολυ αιμα οχι καφε κ ομως τα μωρακια μου εκει δεν ειχαν κανενα προβλημα ειναι πιο  δυνατα τα μπεμπε μας απο μας αυτο να το θυμασαι 


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Vasoth. είπε:

Τι αισθανοσουν?

Μην ανχωνεσαι αφου το ειδες το μωρακι σου χθες κ ηταν μια χαρα ολα καλα θα πανε εγω ειχα τοσους μηνες συνεχομενη αιμοραγια κ μιλαμε για πολυ αιμα οχι καφε κ ομως τα μωρακια μου εκει δεν ειχαν κανενα προβλημα ειναι πιο  δυνατα τα μπεμπε μας απο μας αυτο να το θυμασαι 

Αισθανομουν κάτι σαν τράβηγμα εσωτερικό....και τώρα τίποτα.... επίσης όταν πηγαίνω τουαλέτα βγάζω τα utrogestan..... κομμάτια ολόκληρα...και μέσα στη λεκάνη και στο χαρτί...είναι φυσιολογικό αυτό;


EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , newmum94 είπε:

Αισθανομουν κάτι σαν τράβηγμα εσωτερικό....και τώρα τίποτα.... επίσης όταν πηγαίνω τουαλέτα βγάζω τα utrogestan..... κομμάτια ολόκληρα...και μέσα στη λεκάνη και στο χαρτί...είναι φυσιολογικό αυτό;

Καλο ειναι οτι δεν αισθανεσαι κατι ισως το ενιωθες απο την αποκοληση οσο για τα ουτρο ετσι λειτουργουν οταν τα παιρνεις κολπικα βγαινει ολο αλλα η ουσια εχει αποροφηθει ειναι φυσιολογικο

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , newmum94 είπε:

Από χτες το βραδάκι ούτε καφέ βλέπω!! Είναι καλό αυτό τόσο γρήγορα;

Καλό είναι αλλά εάν δεις ειδικά μετά τα ουτροτζεσταν μην ανησυχήσεις.

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας γιατί με καθησυχασατε πάρα πολύ!!!! Θα μείνω ξάπλα τελείως μέχρι να γίνει εντελώς καλά η αποκόλληση!!! Εσείς τι κάνετε;; Τα μωράκια σας;;;

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

EZxqp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, newmum94 είπε:

Αισθανομουν κάτι σαν τράβηγμα εσωτερικό....και τώρα τίποτα.... επίσης όταν πηγαίνω τουαλέτα βγάζω τα utrogestan..... κομμάτια ολόκληρα...και μέσα στη λεκάνη και στο χαρτί...είναι φυσιολογικό αυτό;

Κορίτσι μου κι εγώ έπαιρνα αρκετό καιρό τα utrogestan  και πάντα αφού τα έπαιρνα έμενα τουλάχιστον μία με μιάμιση ώρα ξαπλωμένη.Όταν σηκωνομουν στο μισάωρο παντα έφευγε σχεδόν όλο.όποτε προσπάθησε να μένεις ξαπλωμένη όσο μπορείς

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Τι κανετε κοριτσια? 

Να σας ρωτησω,εσεις σε ποιο μηνα σκεφτεστε να αρχισετε να ψωνιζετε για το δωματιο του μωρου? Βιαζομαι το ξερω αλλα εγω θελω να τα κανω ολα τωρα! :-P:wub:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα!Τι κανετε κοριτσια? 

Να σας ρωτησω,εσεις σε ποιο μηνα σκεφτεστε να αρχισετε να ψωνιζετε για το δωματιο του μωρου? Βιαζομαι το ξερω αλλα εγω θελω να τα κανω ολα τωρα! :-P:wub:

Εγω θα τα αφησω ολα τελευταια στιγμη οπως με κοβω δε ξερω εχω μια φοβια οτι αν παρω οτιδήποτε κατι θα παει στραβα φαντασου αρχιζει να μου δειχνει ο αντρας μου διαφορα κ τον φωναζω οτι ειναι νωρις κ να μη τα κοιταζει καν βλακειες λεω το ξερω ισως ειναι επειδη ειμαι κατω κ δεν εχω χαρει την εγκυμοσυνη μου αλλα δε μπορω να το αποβαλλω αυτο ακομα δυστυχως


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα!Τι κανετε κοριτσια? 

Να σας ρωτησω,εσεις σε ποιο μηνα σκεφτεστε να αρχισετε να ψωνιζετε για το δωματιο του μωρου? Βιαζομαι το ξερω αλλα εγω θελω να τα κανω ολα τωρα! :-P:wub:

Καλημέρα κοριτσι μου. Κοιτα θα σου πω τη δικη μου αποψη. Εγω επειδη ειχε εκπτωσεις μεχρι τον Αυγουστο, την κουνια του κ το καροτσι του τα αγορασα τελη Αυγουστου που ημουν στον 5ο μηνα για να τα παρω με εκπτωση οχι επειδη βιαζομουν. Κ μου μενει η συρταριερα- αλλαξιερα απο τα βαρια επιπλα. Σπιτι τωρα εχω μονο το καροτσι, την κουνια την παρηγγειλα κ τους ειπα να τη στειλουν αρχες Νοεμβρη μιας κ γενναω Δεκεμβρη. Εχεις απλετο χρονο μπροστα σου, εγω θα σου προτεινα μετα τη Β επιπεδου να αρχισεις σιγα σιγα την ερευνα αγορας, να δεις τι σου χρειαζεται, να κανεις μια λιστα, κλπ. Για τα επιπλα, απλα εχε υποψιν σου οτι καποια κομματια δεν ειναι ετοιμοπαράδοτα και μπορει να χρειαστει να τα παραγγειλεις για να τα φερουν και καποιες παραγγελιες, μου ειπαν πχ στο ΛΗΤΩ που πηγα οτι μπορει να κανουν και 2 μηνες απο την κατασκευαστρια εταιρεια. Βεβαια δεν ισχυει για ολα, καποια ειναι και αμεσα διαθεσιμα κ εξαρταται τι ψαχνεις. Επισης μην βιαστεις να παρεις τα παντα και ό,τι διαβαζεις στο ιντερνετ γιατι πολλα απο αυτα ειναι περιττα εξοδα κ δεν ξερεις αν θα σου χρειαστουν οπως πχ αποστειρωτες, κλπ και θα σου κανουν κ δωρα πολλα συγγενεις κ φιλοι οποτε θα το δεις στην πορεια. Τωρα αν δεν κρατιεσαι βεβαια ειναι αλλο θεμα χαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εγω θα τα αφησω ολα τελευταια στιγμη οπως με κοβω δε ξερω εχω μια φοβια οτι αν παρω οτιδήποτε κατι θα παει στραβα φαντασου αρχιζει να μου δειχνει ο αντρας μου διαφορα κ τον φωναζω οτι ειναι νωρις κ να μη τα κοιταζει καν βλακειες λεω το ξερω ισως ειναι επειδη ειμαι κατω κ δεν εχω χαρει την εγκυμοσυνη μου αλλα δε μπορω να το αποβαλλω αυτο ακομα δυστυχως

Καταλαβαινω τι λες..εμεις οι γυναικες σκεφτομαστε κατι τετοια η αληθεια ειναι.Εγω τις πρωτες εβδομαδες δεν εβαζα καν τικερακι να μη το γρουσουζεψω :-P Αλλα οσο περναει ο καιρος ενθουσιαζομαι και ξεθαρευω και θελω να κανω πραγματα για το μωρο.Επισης θελω να τα κανω νωρις και οχι αργοτερα που θα εχω βαρυνει :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Καταλαβαινω τι λες..εμεις οι γυναικες σκεφτομαστε κατι τετοια η αληθεια ειναι.Εγω τις πρωτες εβδομαδες δεν εβαζα καν τικερακι να μη το γρουσουζεψω :-P Αλλα οσο περναει ο καιρος ενθουσιαζομαι και ξεθαρευω και θελω να κανω πραγματα για το μωρο.Επισης θελω να τα κανω νωρις και οχι αργοτερα που θα εχω βαρυνει :)

Α ενταξει δεν ειμαι η μονη τρελη χαχαχα!! Οποτε αισθανεσαι εσυ ωραια ξεκινα να το φτιαχνεις κ εγω νομιζω μολις σηκωθω θα αλλαξω γνωμη σιγουρα

  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Κοιτα θα σου πω τη δικη μου αποψη. Εγω επειδη ειχε εκπτωσεις μεχρι τον Αυγουστο, την κουνια του κ το καροτσι του τα αγορασα τελη Αυγουστου που ημουν στον 5ο μηνα για να τα παρω με εκπτωση οχι επειδη βιαζομουν. Κ μου μενει η συρταριερα- αλλαξιερα απο τα βαρια επιπλα. Σπιτι τωρα εχω μονο το καροτσι, την κουνια την παρηγγειλα κ τους ειπα να τη στειλουν αρχες Νοεμβρη μιας κ γενναω Δεκεμβρη. Εχεις απλετο χρονο μπροστα σου, εγω θα σου προτεινα μετα τη Β επιπεδου να αρχισεις σιγα σιγα την ερευνα αγορας, να δεις τι σου χρειαζεται, να κανεις μια λιστα, κλπ. Για τα επιπλα, απλα εχε υποψιν σου οτι καποια κομματια δεν ειναι ετοιμοπαράδοτα και μπορει να χρειαστει να τα παραγγειλεις για να τα φερουν και καποιες παραγγελιες, μου ειπαν πχ στο ΛΗΤΩ που πηγα οτι μπορει να κανουν και 2 μηνες απο την κατασκευαστρια εταιρεια. Βεβαια δεν ισχυει για ολα, καποια ειναι και αμεσα διαθεσιμα κ εξαρταται τι ψαχνεις. Επισης μην βιαστεις να παρεις τα παντα και ό,τι διαβαζεις στο ιντερνετ γιατι πολλα απο αυτα ειναι περιττα εξοδα κ δεν ξερεις αν θα σου χρειαστουν οπως πχ αποστειρωτες, κλπ και θα σου κανουν κ δωρα πολλα συγγενεις κ φιλοι οποτε θα το δεις στην πορεια. Τωρα αν δεν κρατιεσαι βεβαια ειναι αλλο θεμα χαχα

Σε ευχαριστω πολυ!! :) Ναι εχω σιγουρα απλετο χρονο,δεν θα αρχισω αμεσως,ισως μετα τη Β επιπεδου οπως ειπες.Κυκλοφορουν τοσες πληροφοριες στο ιντερνετ που εχω χαθει. Το καθενα θελει σκεψη.Αλλοι λενε χρειαζεται πχ καροτσι 3 σε 1 και αλλοι 2 σε 1.Αλλοι λενε το πορτ μπεμπε δεν το χρησιμοποιησαν και αλλοι οτι ειναι χρησιμο.Γενικα δεν ξερω πως θα βγαλω ακρη με ολα αυτα,γιατι σιγουρα δεν θελω να κανω περιτα εξοδα. Γιαυτο το ψαχνω απο τωρα.Καποια στιγμη πρεπει να βγαλουμε μια λιστα ισως εδω στο φορουμ με ολα τα χρειαζουμενα :) Οσο για τον αποστειρωτη 2 κοπελες γνωστες μου που θηλαζαν αλλα χρειαστηκε συμπληρωμα το μωρο τον ειχαν απο την αρχη σπιτι τους για παν ενδεχομενο.Οποτε καταλαβαινεις ακρη δεν βγαζω :-P

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Α ενταξει δεν ειμαι η μονη τρελη χαχαχα!! Οποτε αισθανεσαι εσυ ωραια ξεκινα να το φτιαχνεις κ εγω νομιζω μολις σηκωθω θα αλλαξω γνωμη σιγουρα

Και εγω πιστευω οταν μεγαλωσει και η κοιλιτσα και αρχισουμε να τα νιωθουμε τοτε θα ξεθαρεψουμε περισσοτερο :wub:

  • Χαχα 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! :) Ναι εχω σιγουρα απλετο χρονο,δεν θα αρχισω αμεσως,ισως μετα τη Β επιπεδου οπως ειπες.Κυκλοφορουν τοσες πληροφοριες στο ιντερνετ που εχω χαθει. Το καθενα θελει σκεψη.Αλλοι λενε χρειαζεται πχ καροτσι 3 σε 1 και αλλοι 2 σε 1.Αλλοι λενε το πορτ μπεμπε δεν το χρησιμοποιησαν και αλλοι οτι ειναι χρησιμο.Γενικα δεν ξερω πως θα βγαλω ακρη με ολα αυτα,γιατι σιγουρα δεν θελω να κανω περιτα εξοδα. Γιαυτο το ψαχνω απο τωρα.Καποια στιγμη πρεπει να βγαλουμε μια λιστα ισως εδω στο φορουμ με ολα τα χρειαζουμενα :) Οσο για τον αποστειρωτη 2 κοπελες γνωστες μου που θηλαζαν αλλα χρειαστηκε συμπληρωμα το μωρο τον ειχαν απο την αρχη σπιτι τους για παν ενδεχομενο.Οποτε καταλαβαινεις ακρη δεν βγαζω :-P

Και εγω πιστευω οταν μεγαλωσει και η κοιλιτσα και αρχισουμε να τα νιωθουμε τοτε θα ξεθαρεψουμε περισσοτερο :wub:

Αν εχεις καποιον να σου δωσει πραγματα ειναι μεγαλη βοηθεια παντως. Εμενα θα μου δωσουν πορτ μπεμπε και αυγο οποτε πηρα σκετο καροτσι. Το πορτ μπεμπε αν το χρησιμοποιησεις θα ναι για πολυ λιγο καιρο ισως κανα 3μηνο το πολυ για τον υπνο του μωρου. Μετα θα ναι αχρηστο. Κανε ενα πλανο αργοτερα, που θα κοιμαται πχ ωστε να ξερεις αν θα σου χρειαστει πορτ μπεμπε. Επισης αν θελεις να θηλασεις ο αποστειρωτης δεν ειναι απαραιτητος απο την αρχη. Αφου με το καλο γεννησεις, θα δεις αν τον χρειαζεσαι στην πορεια. Τα μαγαζια ανοιχτα θα ειναι, μη σε πιανει αγχος να τα εχεις ολα, κ θα μπορεις να παρεις ή και απο το ιντερνετ να παραγγειλεις οτι σου χρειαζεται. Αν πχ δεις οτι σου χρειαζεται ο αποστειρωτης τελικα, μεχρι να τον παρεις, μπορεις να αποστειρωνεις με τον παραδοσιακο τροπο με βρασμο. Αυτα για να μην μπαινεις σε περιττα εξοδα ετσι, εσυ ξερεις καλυτερα τι θα θελεις. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...