Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 28 minutes ago, Blue Velvet said:

      Μακάρι ❤️

      Πως είσαι σήμερα ;;;; Έχεις κανενα σύμπτωμα ; Πόσες μέρες είσαι μετά την εμβρυομεταφορα … εγώ πέρα από το στήθος που το είχα πριν την εμβρυομεταφορα κ τώρα δεν πονάει πλέον δ έχω τίποτα άλλο … το συζήτηση ανοίγω θα μου πεις μέσα… στο άγχος είμαι 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι εντελώς. Φαντασου εμας όπως ειναι τα δωματια μας η κούνια με το κρεβατι μας να χει τρια μέτρα απόσταση. Θα δούμε, γερα να ναι και θα δούμε. 

Ε αρα θα ναι σαν να το χετε στο δικο σας. Σιγα το θεμα δλδ. Θα το ακους μια χαρα. Κ μεις εχουμε μικρους χωρους κ δεν θα μπορω να εχω την κουνια για πολυ στο δωματιο μας, δεν χωραμε να περασουμε.

 

πρίν από 4 λεπτά , Elfer είπε:

Μα σιγουρα ο καθενας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο για εκείνον κ για το παιδι του δεν αντιλέγω σε αυτό.. Σίγουρα ο χρόνος κ για μενα είναι πολύ αλλά το 40ημερο το βρίσκω υπερβολικά λίγο. Αυτό όμως κ πάλι ξαναλέω οτι το προσαρμοζει η κάθε οικογένεια όπως τη βολεύει. Πάντως όπως αναφέρθηκε κ παραπάνω η συσταση του ΠΟΥ ειναι το 6μηνο. Όπως είπα ούτε εγω το τήρησα αλλα ειδα ότι πλέον μπορεί να μεταφερθεί σε δικο της δωμάτιο. Βλέποντας κ κάνοντας.. Μην κολλας σε αυτά... Μπορεί εν τέλει να γεννήσεις κ μέχρι το χρόνο να μη θέλεις να το πας στο δωμάτιο του...

Ετσι οπως τα λες. Απλα οσο πιο πολυ το κρατας τοσο πιο δυσκολο ειναι μετα να μαθει σε ξεχωριστο δωματιο και θα πρεπει να το δουλεψεις λιγο παραπανω με το παιδι, αλλα δεν τρεχει κ κατι.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Elfer είπε:

Μα σιγουρα ο καθενας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο για εκείνον κ για το παιδι του δεν αντιλέγω σε αυτό.. Σίγουρα ο χρόνος κ για μενα είναι πολύ αλλά το 40ημερο το βρίσκω υπερβολικά λίγο. Αυτό όμως κ πάλι ξαναλέω οτι το προσαρμοζει η κάθε οικογένεια όπως τη βολεύει. Πάντως όπως αναφέρθηκε κ παραπάνω η συσταση του ΠΟΥ ειναι το 6μηνο. Όπως είπα ούτε εγω το τήρησα αλλα ειδα ότι πλέον μπορεί να μεταφερθεί σε δικο της δωμάτιο. Βλέποντας κ κάνοντας.. Μην κολλας σε αυτά... Μπορεί εν τέλει να γεννήσεις κ μέχρι το χρόνο να μη θέλεις να το πας στο δωμάτιο του...

Δεν κολλώ εξ αρχής λεω πως δεν προκαθοριζω Τιποτα. Βλέποντας και κανοντας εννοείται. 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ε αρα θα ναι σαν να το χετε στο δικο σας. Σιγα το θεμα δλδ. Θα το ακους μια χαρα. Κ μεις εχουμε μικρους χωρους κ δεν θα μπορω να εχω την κουνια για πολυ στο δωματιο μας, δεν χωραμε να περασουμε.

 

Ετσι οπως τα λες. Απλα οσο πιο πολυ το κρατας τοσο πιο δυσκολο ειναι μετα να μαθει σε ξεχωριστο δωματιο και θα πρεπει να το δουλεψεις λιγο παραπανω με το παιδι, αλλα δεν τρεχει κ κατι.

Θέμα οι μικροί χώροι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Smile89 ναι οταν λέω κολλάς εννοώ μη μασας τπτ... @nanoula90 και εγω της ιδιας άποψης είμαι οτι αν μείνει πολύ δε θα θελει να πάει σε δικο του δωματιο το μωρό κ θα κουραστούν εν τέλει όλοι. Να σου δωσω παράδειγμα,ειχε τύχει η μικρή να ξυπνήσει το βράδυ να μην μπορεί να κοιμηθεί κ την ειχα πάρει στο κρεβάτι μας. Ε μετα το έδεσε σκοινί κορδόνι κ ξυπνούσε επίτηδες για να την πάρω μαζί μας. Εεεε βράχος εγώ για μερικές μέρες συνηλθαμε μετά.. Αλλα γενικά έχουν πολυ πείσμα... Οπότε με αυτη τη λογική ειμαι κ εγώ, να παει νωρίς στο δωμάτιο του το παιδί. Τώρα smile στην περίπτωσή σας τίθεται και θεμα χώρου,οπότε εκεί αλλάζει κιολας το πράγμα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιαααα! Αχ αυτο το θεμα κε τους μικρούς χωρους το εχουμε ολες τελικά. Και εμεις προσπαθουμε να τα στριμωξουμε ολα. Στην κρεβατοκαμαρα ειμαστς ισα ισα για ενα λικνο ισως κ με το ζορι θα περναμε. 

Να σας ρωτησω κ κατι ασχετο. Αποτρίχωση στην περιοχη μπικινι με τις ταινιες veet επιτρεπεται? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Εμεις είμαστε από τους τυχερούς γιατί πολλά πράγματα θα τα δανειστούμε από φίλους μας. Την κούνια την έχουμε παραγγείλει παρόλο που είναι νωρίς γιατί είχαμε ένα πιστωτικό από την προηγούμενη φορά και θα το χάναμε. Θα μας τη φέρουν τον Ιανουάριο. Σε σχέση με τον ύπνο νομίζω ότι έχει να κάνει και με τις γενικότερες ανάγκες της οικογένειας. Θέματα χώρου, θηλασμός,επιστροφή στη δουλειά κτλ. Ξέρω ότι σίγουρα θα πρέπει το μωρό μου να συνηθίσει νωρίς την απουσία μου γιατί θα πρέπει να γυρίσω σύντομα στη δουλειά. Το πως θα το βρούμε στη συνέχεια όπως και τόσες άλλες οικογένειες. Νομίζω ότι το ένστικτο λειτουργεί πολύ καλά σε αυτές τις περιπτώσεις. 

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια σα Πρώτη σκέψη λέω να τον έχω ένα 6μηνο στο λίκνο δίπλα μου αλλά τη μέρα λέω να τον βάζω στη κούνια του στο δωμάτιο του να κοιμάται να συνηθίζει τονχωρο του.αν τον δω ότι τον βολεύει καλυτερα θα πράξω αναλογα.εχω σκεφτεί και αυτά τα στρώματα που τα χρησιμοποιείς για φιλοξενούμενους να πάρω μήπως κοιμάμαι και εγω καμία καμιά φορά στο παιδικό μαζί του.εστω αργότερα μέχρι να τον πάρει ο ύπνος.σκεψεις κάνω.τωρα Όταν με το καλό έρθει θα δω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα! Αχ αυτο το θεμα κε τους μικρούς χωρους το εχουμε ολες τελικά. Και εμεις προσπαθουμε να τα στριμωξουμε ολα. Στην κρεβατοκαμαρα ειμαστς ισα ισα για ενα λικνο ισως κ με το ζορι θα περναμε. 

Να σας ρωτησω κ κατι ασχετο. Αποτρίχωση στην περιοχη μπικινι με τις ταινιες veet επιτρεπεται? 

Καλημερα κοριτσι. Εμενα ο γιατρος μου το χε επιτρεψει με την προϋποθεση οτι το εκανα κ πριν κ οχι να ξεκινησω τωρα. Αλλα εγω δεν εκανα, προτιμω ξυρισμα, γιατι ποναω κ σφιγγομαι αποτομα, το φοβηθηκα. Μονο ποδια συνεχισα το κερι που δεν ποναω. Ποσο μαλλον τωρα που εχω ξεκινησει ηδη κ εχω συσπασεις, δεν θελω να το διακινδυνεψω κ να κανω αποτριχωση στη συγκεκριμενη περιοχη. Θα προτεινα να ρωτησεις τον γιατρο σου για το συγκεκριμενο θεμα.

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nicol_ είπε:

Καλημέρα κορίτσιαααα! Αχ αυτο το θεμα κε τους μικρούς χωρους το εχουμε ολες τελικά. Και εμεις προσπαθουμε να τα στριμωξουμε ολα. Στην κρεβατοκαμαρα ειμαστς ισα ισα για ενα λικνο ισως κ με το ζορι θα περναμε. 

Να σας ρωτησω κ κατι ασχετο. Αποτρίχωση στην περιοχη μπικινι με τις ταινιες veet επιτρεπεται? 

Εμένα με αφήνει ακόμη και λέιζερ αλλά καλύτερα να ρωτήσεις

  • Μου αρέσει 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , loyloy είπε:

Εγώ κορίτσια σα Πρώτη σκέψη λέω να τον έχω ένα 6μηνο στο λίκνο δίπλα μου αλλά τη μέρα λέω να τον βάζω στη κούνια του στο δωμάτιο του να κοιμάται να συνηθίζει τονχωρο του.αν τον δω ότι τον βολεύει καλυτερα θα πράξω αναλογα.εχω σκεφτεί και αυτά τα στρώματα που τα χρησιμοποιείς για φιλοξενούμενους να πάρω μήπως κοιμάμαι και εγω καμία καμιά φορά στο παιδικό μαζί του.εστω αργότερα μέχρι να τον πάρει ο ύπνος.σκεψεις κάνω.τωρα Όταν με το καλό έρθει θα δω.

Το χα σκεφτεί κι εγώ μήπως κοιμαμαι στο δωματιο του. Θα δούμε μωρεεεε


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , loyloy είπε:

@Nicol_ προσπάθησε να βρεις λύση για την αποτρίχωση.τωρα με τη κοιλια πλέον άσε δύσκολα τα πράγματα.τυφλο σύστημα κανονικότατα,  δεν βλέπω τπτ.

 

Αστα με καθρεφτακι παλευα. Χαχαχα Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elfer είπε:

@Smile89 ναι οταν λέω κολλάς εννοώ μη μασας τπτ... @nanoula90 και εγω της ιδιας άποψης είμαι οτι αν μείνει πολύ δε θα θελει να πάει σε δικο του δωματιο το μωρό κ θα κουραστούν εν τέλει όλοι. Να σου δωσω παράδειγμα,ειχε τύχει η μικρή να ξυπνήσει το βράδυ να μην μπορεί να κοιμηθεί κ την ειχα πάρει στο κρεβάτι μας. Ε μετα το έδεσε σκοινί κορδόνι κ ξυπνούσε επίτηδες για να την πάρω μαζί μας. Εεεε βράχος εγώ για μερικές μέρες συνηλθαμε μετά.. Αλλα γενικά έχουν πολυ πείσμα... Οπότε με αυτη τη λογική ειμαι κ εγώ, να παει νωρίς στο δωμάτιο του το παιδί. Τώρα smile στην περίπτωσή σας τίθεται και θεμα χώρου,οπότε εκεί αλλάζει κιολας το πράγμα..

Αχ..από πείσμα άλλο τπτ..να σας πω..Εγώ φοβάμαι κιόλας λόγω γειτόνων..Π λέτε μια μέρα πριν κάνα τρίμηνο ο μεγάλος φώναζε Κ έκλαιγε σε απελπιστικό βαθμό..ώσπου ήρθαμε Κ κλαταραμε με τ σύζυγο Κ του φώναξε Ν μη τσιρίζει Κ Ν μιλήσει(Γτ έλεγε λέξεις Αλλά από ζήλια τις έκοψε,μετά το καταλάβαμε) Ε μετά από μισή ώρα τον παίρνει για ν ξεσκασει ο μικρός Κ πάνε για ψώνια..δε πρόλαβαινει Ν κατέβει τον πιάνει η από κάτω Κ Τον στολίζει..Δεν ντρέπεσαι μιλάς έτσι στο βρέφος,εσύ γκαριζεις,δε το λυπάσαι,εχω καλέσει τη πρόνοια Γτ δεν το συμπεριφερεστε σωστά, Κ σε ηχογραφώ τόσο καιρό ανόητε..κλπ λοιπά..Τ πήρε ο σύζυγός(εντωμεταξύ μας είχε κάνει άπειρες παρατηρήσεις για φασαρία.Την ενοχλούσε απίστευτα Γτ ήταν ζωηρός,ξυπνούσε το βραδυ τσιριζε Κ χτυπουσε το κρεβατι στο πάτωμα.Μέχρι Ν σηκωθούμε Ν Τ σταματησουμε λογικά τους ξυπνούσε..Κ με τάπες Κ χαλί κάτω από το κρεβάτι Τ..) ένα μεσημέρι τσιριξε από κάτω το μωρό σ κλαίει δεν τον ακούς?εντωμεταξύ προσπαθούσα σύμφωνα με το βιβλίο κοιμήσου παιδί μ Ν το μάθω Ν κοιμάται..Οπότε περιελάμβανε κλάμα..Όπως Μ είπε Κ η παιδίατρος Έτσι θέλει..Αλλά το ευρύτερο γειτονικό περιβάλλον(Γτ είναι γειτόνισσα Κ η παιδίατρος) ξέρω Μ λέει..με λίγα λόγια ζήσαμε σκηνές απείρου κάλους.. τρέχαμε στις αστυνομιες..έλεγε ότι την έβρισε Κ τηνγω απείλησε ο άντρας Μ..Κ Πως ότι έκανε το έκανε Γτ λυπάται το μωρο. Γτ δεν το συμπεριφερόμαστε καλά..Κ  χτυπιοταν Πως δεν την ενοχλει που φωνάζει Κ κάνει φασαρία.κ την επόμενη μέρα μας λέει ο άντρας της..ντάξει..Κ σεις λίγο με το παιδί καντε κάτι Π κλαίει..Έχω γυναίκα Κ δύο έφηβες.Κάντε κάτι..Κ Πως την πειράζει η φασαρία Π κανει το παιδί.Κ δεν αντέχει άλλο...δλδ ούτε Ν συνεννοηθούν....

Κ φυσικά κάνει γλυκές σε οοολα Τ παιδιά της γειτονιάς σε υπερθετικό βαθμό πλέον.. λες κ Θ Μας κοστίσει Π Δεν Θ Μας μιλήσει. Είναι απίστευτη..Γενικά όμως πριν μιλήσουμε με δικηγόρο λίγο φοβηθήκαμε Γτ δε ξέρεις από Π Θ Σ ρθει αν μπλέξεις με τρελό..Γτ χαπακωνεται κιόλας..

 

Ουφ τα είπα..σορρυ για την ιστορία της ζωής μας!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...