Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Nicol_ είπε:

Συμφωνώ απολυτα με αυτο. Πολλα παραβλέπονται καταλαθος και πρέπει να ειμαστε σε επιφυλακή παντα και να τα ψάχνουμε ξανα κ ξανα. Προσφατα βίωσα εμπειρία με τεράστιο ιατρικό λαθος σε συγγενικό μου πρόσωπο και έμαθα να μη το αφηνω στην τύχη..

η ευθυνη του εαυτου σου ειναι πανω απο ολα δικη σου υποθεση ο γιατρος εννοειτε οτι ξερει παραπανω αλλα το γενικο ελενχο τον εχεις εσυ στα χερια σου εσυ θα του θυμιζεις παντα τα φαρμακα σου εσυ θα του λες την κατασταση της υγειας σου κ αν παρατηρεις κατι που σε ανυσηχει εσυ θα διπλοτσεκαρεις αν αυτο που σου δινει κανει οντως δουλεια η εχεις παρενεργειες κτλ κτλ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τι εννοεις προγεννητικο? Τις εξετάσεις που αναφερατε? Αν ναι μου τις εδωσε και θα τις κανω αυριο απλα δεν ειχε για το θυροειδη μεσα 

Προγεννητικός ειναι αιματολογικές εξετασεις απο τις οποίες τσεκαρονται ένα καρο πραγματα μαζί κ ο θυροειδής. Είναι μέσα ας πούμε η ομαδα αίματος, είναι αν έχεις τοξόπλασμα, αν έχεις αντισώματα ερυθρας, αν έχεις το στιγμα, ενδεικτικα σου λέω Τώρα. 

πρίν από 43 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα ενταξει παρα πολλα δεν ξερω τα βασικα που συνηθως εχουν συμβει κ σε εμενα!!! 

να σου πω πολλες φορες συνηπαρχουν θεματα θυροειδη κ ζαχαρου οχι οτι το ενα προυποθετει το αλλο αλλα επιρεαζει ο θυροειδης ναι πολλες φορες. 

τον γιατρο εννοειτε θα ακουει καποιος αλλα κ οι γιατροι δεν ειναι θεοι καποια πραγματα τα προσπερνανε κ μετα σου λενε τυχαιο γεγονος κ ας κανεις εξετασεις μετα κ βλεπεις οτι τελικα δεν ηταν κ τοσο τυχαιο κ μπορουσες να το προλαβεις.(ποσες φορες  εχουν ανακαλυψει θεμα με θυροειδη κατοπιν εορτης.....) . κ σε μια γενικη αιματος χωρις εγκυμοσυνη το θυροειδη τον κοιτανε. ο γιατρος κ να τον ρωτησεις τι θα σου πει δεν εχεις ιστορικο(κ προφανως θα προσπαθησει να δικαιολογηθει σιγα μην σου πει οτι το ξεχασε η οτι απλα αδιαφορησε )  αλλα πως να ξερεις αν εχεις ιστορικο αν δεν εχεις ξαναδει ποτε το θυροειδη σου?? κ εγω χωρις ιστορικο το ανακαλυψα κ μαλιστα χωρις κανεναν με προβλημα στην οικογενεια.

Σε μια απλή γενική αίματος πχ εδώ τον θυροειδη δεν τον κοιτανε Γιατι δεν Υπαρχει μηχανημα στο νοσοκομείο μας κ σε ενημερώνουν. Ένας καλός γιατρός ο οποίος προσπερνα εξετασεις κ αποτέλεσματα μονο καλός δεν είναι. Πχ εμένα αν μου ξεχνούσε τον θυροειδη θα χανα εμπιστοσύνη κ θα αλλαζα. Δεν με ρώτησε καν για ιστορικό Γιατι δεν είναι απαραίτητο να υπαρχει, ξερει την δουλεια του οποτε μου έγραψε την εξέταση. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Προγεννητικός ειναι αιματολογικές εξετασεις απο τις οποίες τσεκαρονται ένα καρο πραγματα μαζί κ ο θυροειδής. Είναι μέσα ας πούμε η ομαδα αίματος, είναι αν έχεις τοξόπλασμα, αν έχεις αντισώματα ερυθρας, αν έχεις το στιγμα, ενδεικτικα σου λέω Τώρα. 

 

Ναι ολες τις εξετασεις αυτες μου τις εχει γραψει. Αλλα οχι το θυροειδη. Μιλησα με τη γραμματεια και μου ειπε πως το θυροειδη δεν τον ζηταει στις αρχικες εξετασεις.Δεν ξερω γιατι. Εγω παντως λεω να το κανω για να ειμαι ησυχη. Η αληθεια ειναι πως ειναι εξαιρετικος γιατρος.Τον εχω πολλα χρονια, εχω κανει και χειρουργειο μαζι του και ειναι αψογος. Εχει πολυ κοσμο ,εχει παρα πολλα χρονια εμπειρια και  μονο καλα λογια ακους γιαυτον.Ισως εχει τους λογους του δεν ξερω τι να πω,θα τον ρωτησω φυσικα οταν μιλησω μαζι του. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!αχ ποσο σας ζηλευω που συνεχιζετε κανόνικα τη ζωη σας εγω ειμαι στο κρεβατι σχεδον απο την πρωτη εβδομαδα κ μαλλον θα συνεχισω για πολυ καιρο κατω ακομα.την πεμπτη μπαινω στην όγδοη εβδομαδα εχω διδυμα κ οσο να ναι ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα ευτυχως που σας βρηκα εισαστε πολυ αισιοδοξες ολες κ μου φτιαξατε τη μερα!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Καλημερα σε ολες!αχ ποσο σας ζηλευω που συνεχιζετε κανόνικα τη ζωη σας εγω ειμαι στο κρεβατι σχεδον απο την πρωτη εβδομαδα κ μαλλον θα συνεχισω για πολυ καιρο κατω ακομα.την πεμπτη μπαινω στην όγδοη εβδομαδα εχω διδυμα κ οσο να ναι ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα ευτυχως που σας βρηκα εισαστε πολυ αισιοδοξες ολες κ μου φτιαξατε τη μερα!

Καλημερα @Vasoth. και καλως ηρθες! :) Οντως εδω το παρεακι ειναι πολυ καλο και βοηθαει πολυ! Αν επιτρεπεται γιατι αναγκαστηκες απο την πρωτη εβδομαδα να εισαι στο κρεβατι? Σιγουρα ειναι δυσκολα και θελει μεγαλη υπομονη αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι για καποιο χρονικο διαστημα και μετα θα καλυτερεψουν τα πραγματα.Εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και πολυ γρηγορα να νιωσεις καλυτερα και να συνεχισεις την καθημερινοτητα σου! :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ναι ολες τις εξετασεις αυτες μου τις εχει γραψει. Αλλα οχι το θυροειδη. Μιλησα με τη γραμματεια και μου ειπε πως το θυροειδη δεν τον ζηταει στις αρχικες εξετασεις.Δεν ξερω γιατι. Εγω παντως λεω να το κανω για να ειμαι ησυχη. Η αληθεια ειναι πως ειναι εξαιρετικος γιατρος.Τον εχω πολλα χρονια, εχω κανει και χειρουργειο μαζι του και ειναι αψογος. Εχει πολυ κοσμο ,εχει παρα πολλα χρονια εμπειρια και  μονο καλα λογια ακους γιαυτον.Ισως εχει τους λογους του δεν ξερω τι να πω,θα τον ρωτησω φυσικα οταν μιλησω μαζι του. 

Βλέπεις Λοιπον? Τον κανει ομως απλα οχι Τωρα. Γιαυτο σου είπα ρώτα πρωτα τον γιατρό σου μην πας απο μόνη σου κι απο την στιγμή που είναι καλός Θα πρεπει να του δείχνεις εμπιστοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα @Vasoth. και καλως ηρθες! :) Οντως εδω το παρεακι ειναι πολυ καλο και βοηθαει πολυ! Αν επιτρεπεται γιατι αναγκαστηκες απο την πρωτη εβδομαδα να εισαι στο κρεβατι? Σιγουρα ειναι δυσκολα και θελει μεγαλη υπομονη αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι για καποιο χρονικο διαστημα και μετα θα καλυτερεψουν τα πραγματα.Εγω σου ευχομαι να πανε ολα καλα και πολυ γρηγορα να νιωσεις καλυτερα και να συνεχισεις την καθημερινοτητα σου! :)

Εμεινα με εξωσωματικη κ στην αρχη επρεπε να ειμαστε πολυ προσεχτικοι επειδη ειναι δυο μολις ειδαμε σακους κ οτι ολα ειναι καλα χαλαρωσαμε λιγο δε προλαβαμε να το χαρουμε γιατι στην εκτη εβδομαδα ειχα αιμοραγια κ φοβιθηκα πολυ μου ειπε να μην σηκωθω μεχρι να σταματησει κ πηγα να με δει ολα καλα ηταν ακουσαμε τις καρδουλες ηταν κ 5χιλιοστα κ τα δυο καλα απλα ειχα κ μια μικρη αποκοληση οποτε παλι κατω μεχρι να με ξαναδει την παρασκευη ειχα παλι αιμα μεχρι κ χθες κ οσο να ναι εχω ανχωθει να δω αν ειναι καλα τα μικρα την πεμπτη θα παω να με δει παλι αφου σταματησε η αιμοραγια ελπιζω να μη σε κουρασα σευχαριστω πολυ ελπιζω να ειναι καλα

  • Μου αρέσει 2

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα σε ολες!αχ ποσο σας ζηλευω που συνεχιζετε κανόνικα τη ζωη σας εγω ειμαι στο κρεβατι σχεδον απο την πρωτη εβδομαδα κ μαλλον θα συνεχισω για πολυ καιρο κατω ακομα.την πεμπτη μπαινω στην όγδοη εβδομαδα εχω διδυμα κ οσο να ναι ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα ευτυχως που σας βρηκα εισαστε πολυ αισιοδοξες ολες κ μου φτιαξατε τη μερα!

Καλώς όρισες κορίτσι μου με τα διδυμακια σου!!! Γιατί είσαι ξαπλα? 

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Εμεινα με εξωσωματικη κ στην αρχη επρεπε να ειμαστε πολυ προσεχτικοι επειδη ειναι δυο μολις ειδαμε σακους κ οτι ολα ειναι καλα χαλαρωσαμε λιγο δε προλαβαμε να το χαρουμε γιατι στην εκτη εβδομαδα ειχα αιμοραγια κ φοβιθηκα πολυ μου ειπε να μην σηκωθω μεχρι να σταματησει κ πηγα να με δει ολα καλα ηταν ακουσαμε τις καρδουλες ηταν κ 5χιλιοστα κ τα δυο καλα απλα ειχα κ μια μικρη αποκοληση οποτε παλι κατω μεχρι να με ξαναδει την παρασκευη ειχα παλι αιμα μεχρι κ χθες κ οσο να ναι εχω ανχωθει να δω αν ειναι καλα τα μικρα την πεμπτη θα παω να με δει παλι αφου σταματησε η αιμοραγια ελπιζω να μη σε κουρασα 

Τώρα ειδα το μήνυμα σου αυτο, αισιοδοξία κ πιστη κοριτσι μου. Παίρνεις ουτροτζεσταν ε? 

πρίν από 51 λεπτά , linaa είπε:

η ευθυνη του εαυτου σου ειναι πανω απο ολα δικη σου υποθεση ο γιατρος εννοειτε οτι ξερει παραπανω αλλα το γενικο ελενχο τον εχεις εσυ στα χερια σου εσυ θα του θυμιζεις παντα τα φαρμακα σου εσυ θα του λες την κατασταση της υγειας σου κ αν παρατηρεις κατι που σε ανυσηχει εσυ θα διπλοτσεκαρεις αν αυτο που σου δινει κανει οντως δουλεια η εχεις παρενεργειες κτλ κτλ.

Σέ αυτα εχεις απόλυτο δίκιο αλλα ειναι διαφορετικό απο το να κανουμε εξετασεις απο μόνες μας. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου με τα διδυμακια σου!!! Γιατί είσαι ξαπλα? 

Τώρα ειδα το μήνυμα σου αυτο, αισιοδοξία κ πιστη κοριτσι μου. Παίρνεις ουτροτζεσταν ε? 

Σε ευχαριστω ναι κ vasclor κ κανω κ μια ενεση καθε τρεις μερες οταν εχω αιμα αλλιως μια την εβδομαδα.να σας ρωτησω απο ποτε πρεπει νσ ξεκινησω καμμια κρεμα για τις ραγαδες κτλ?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Εμεινα με εξωσωματικη κ στην αρχη επρεπε να ειμαστε πολυ προσεχτικοι επειδη ειναι δυο μολις ειδαμε σακους κ οτι ολα ειναι καλα χαλαρωσαμε λιγο δε προλαβαμε να το χαρουμε γιατι στην εκτη εβδομαδα ειχα αιμοραγια κ φοβιθηκα πολυ μου ειπε να μην σηκωθω μεχρι να σταματησει κ πηγα να με δει ολα καλα ηταν ακουσαμε τις καρδουλες ηταν κ 5χιλιοστα κ τα δυο καλα απλα ειχα κ μια μικρη αποκοληση οποτε παλι κατω μεχρι να με ξαναδει την παρασκευη ειχα παλι αιμα μεχρι κ χθες κ οσο να ναι εχω ανχωθει να δω αν ειναι καλα τα μικρα την πεμπτη θα παω να με δει παλι αφου σταματησε η αιμοραγια ελπιζω να μη σε κουρασα σευχαριστω πολυ ελπιζω να ειναι καλα

@Vasoth. καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου και την αγωνια σου,σιγουρα ειναι μια δυσκολη περιοδος,αλλα ολα θα πανε καλα.Ξεκουραση μονο και προσοχη και ολα θα στρωσουν. Σου ευχομαι οτι καλυτερο :)

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι μου με τα διδυμακια σου!!! Γιατί είσαι ξαπλα? 

Τώρα ειδα το μήνυμα σου αυτο, αισιοδοξία κ πιστη κοριτσι μου. Παίρνεις ουτροτζεσταν ε? 

Σέ αυτα εχεις απόλυτο δίκιο αλλα ειναι διαφορετικό απο το να κανουμε εξετασεις απο μόνες μας. 

απο μονη σου δεν θα κανεις εξειδικευμενες εξετασεις αλλα μια απλη εξεταση μπορεις να την κανεις κ να την δειξεις στο γιατρο σου. οπως κ να ζητησεις απο μονη σου μια εξεταση απο τον γιατρο σου. ξερεις ποσοι γιατροι ενω σου λενε δεν χρειαζετε αυτη η εξεταση πας κ την κανεις κ ερχονται προ εκπληξεως..... ασε το ποσοι γιατροι σου τρωνε χρονο λεγοντας σου εισαι μια χαρα κ στο τελος πας κ ζητας μια αλλη γνωμη κ βρισκεις την λυση. γενικα τυφλη εμπιστοσυνη δεν χρειαζετε πουθενα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Vasoth. είπε:

Σε ευχαριστω ναι κ vasclor κ κανω κ μια ενεση καθε τρεις μερες οταν εχω αιμα αλλιως μια την εβδομαδα.να σας ρωτησω απο ποτε πρεπει νσ ξεκινησω καμμια κρεμα για τις ραγαδες κτλ?

Νομίζω προς το τέλος του τρίτου ειδικα εσυ που εχεις διδυμακια!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! @Vasoth. κοπελα μου υπομονη και αισιοδοξια. Ξεκουραση με κανενα βιβλιαρακι και ολα καλα θα πανε! 

Εμενα κρεμα για ραγαδες μου ειπε ηδη να βαζω με το που μπηκα στον 4ο. Επειδη ναι μεν η κοιλια ακομα ειναι μικρη αλλα μου ειπε οτι θελει και το στηθος κρεμα που μεγαλωνει συνεχεια! Κ κανει ραγαδες και αυτο. Οποτε εγω βαζω ηδη κοριτσια μου. Αν και δεν ξερω αν οντως κανουν κατι, παιζει ρολο και η ελαστικοτητα του δερματος. Αλλα ας κανω την προσπαθεια μου μπας κ τις γλυτωσω.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Vasoth. κοπελα μου υπομονη και αισιοδοξια. Ξεκουραση με κανενα βιβλιαρακι και ολα καλα θα πανε! 

Εμενα κρεμα για ραγαδες μου ειπε ηδη να βαζω με το που μπηκα στον 4ο. Επειδη ναι μεν η κοιλια ακομα ειναι μικρη αλλα μου ειπε οτι θελει και το στηθος κρεμα που μεγαλωνει συνεχεια! Κ κανει ραγαδες και αυτο. Οποτε εγω βαζω ηδη κοριτσια μου. Αν και δεν ξερω αν οντως κανουν κατι, παιζει ρολο και η ελαστικοτητα του δερματος. Αλλα ας κανω την προσπαθεια μου μπας κ τις γλυτωσω.

Καλημέρα!!! Καλα κανεις. Εμένα μου χε πει πως δεν Κανουν κατι ιδιαίτερο κ οτι αν είναι να κανώ ραγαδα θα την κανω. Ίσως κατι ψιλα να γλυτώσεις μου λέει εεεε κ ειναι κ ψυχολογικό το θέμα. Αμυγδαλέλαιο μου προτεινε. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! @Vasoth. κοπελα μου υπομονη και αισιοδοξια. Ξεκουραση με κανενα βιβλιαρακι και ολα καλα θα πανε! 

Εμενα κρεμα για ραγαδες μου ειπε ηδη να βαζω με το που μπηκα στον 4ο. Επειδη ναι μεν η κοιλια ακομα ειναι μικρη αλλα μου ειπε οτι θελει και το στηθος κρεμα που μεγαλωνει συνεχεια! Κ κανει ραγαδες και αυτο. Οποτε εγω βαζω ηδη κοριτσια μου. Αν και δεν ξερω αν οντως κανουν κατι, παιζει ρολο και η ελαστικοτητα του δερματος. Αλλα ας κανω την προσπαθεια μου μπας κ τις γλυτωσω.

Ευχαριστω πολυ!!ποια βαζεις εσυ?γιατι δεν εχω ιδεα απο αυτα. Θα τον ρωτησω κ ολας οταν παω να με δει ποτε πρεπει να ξεκινησω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...