Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Απιστευτο σε ενα τοσα δα σπορακι να υπαρχει καρδουλα! :wub:  Σας ευχαριστω κοριτσια μου εφυγε ενα βαρος

Χαχαχα ειδες πως ειναι το θαυμα της ζωης! Ηρεμησε τωρα αφου πανε ολα καλαα....εισαι ΤΕΛΕΙΑΑ!!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτσια!Μολις γυρισαμε απο το γιατρο.Καναμε τον πρωτο υπερηχο και ειδαμε καρδουλα!Απιστευτο.. :wub: Ολα πολυ καλα!Μου εγραψε και ενα καρο εξετασεις να κανω τωρα και θα με ξαναδει σε ενα μηνα  :)  

Τελειααα!!δόξα τω Θεώ! Και αυτός ο μήνας πόσο αργά περνάει!! Αχ.. Με το καλό λοιπόν!! Να κάνεις κ Τις εξετάσεις..λογικά Θ τις δει πριν ξαναπάς..Έτσι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Τελειααα!!δόξα τω Θεώ! Και αυτός ο μήνας πόσο αργά περνάει!! Αχ.. Με το καλό λοιπόν!! Να κάνεις κ Τις εξετάσεις..λογικά Θ τις δει πριν ξαναπάς..Έτσι? 

Ευχαριστωω! ❤Ναι θα τις κανω και θα ξαναμίλησουμε. Ειδα πιο πανω που εγραψες για το σακχαρο. 95 ηξερα οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικά. Δεν ισχυει για την εγκυμοσύνη? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Ευχαριστωω! ❤Ναι θα τις κανω και θα ξαναμίλησουμε. Ειδα πιο πανω που εγραψες για το σακχαρο. 95 ηξερα οτι ειναι μεσα στα φυσιολογικά. Δεν ισχυει για την εγκυμοσύνη? 

Ισχύει αλλά συνήθως οι γυναικολογοι είναι πιο αυστηροί..το θέλουν ρυθμισμένο κάτω από 90. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Απιστευτο σε ενα τοσα δα σπορακι να υπαρχει καρδουλα! :wub:  Σας ευχαριστω κοριτσια μου εφυγε ενα βαρος

Μπραβοοοοοοο αντε είδες που πάνε όλα καλά;;;;μια χαρά λοιπόν κάνε τις εξετασουλες σου κ όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Κοριτσια!  Πως ειστε σημερα? Να σας ρωτησω οσον αφορα τα ταξιδια τι σας εχει πει ο γιατρός?  Πολυωρο ταξιδι με αυτοκίνητο  επιτρέπεται? Γενικα διακοπες με πλοίο η αεροπλάνο ? Σκεφτόμασταν τι θα κανουμε για διακοπες γιαυτο ρωταω


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρα Κοριτσια!  Πως ειστε σημερα? Να σας ρωτησω οσον αφορα τα ταξιδια τι σας εχει πει ο γιατρός?  Πολυωρο ταξιδι με αυτοκίνητο  επιτρέπεται? Γενικα διακοπες με πλοίο η αεροπλάνο ? Σκεφτόμασταν τι θα κανουμε για διακοπες γιαυτο ρωταω

Δεν τον ρώτησα καν για πολυωρο ταξίδι είτε οδικώς είτε ακτοπλοϊκως. 

Γενικα μου είπε να οδηγεί ο σύζυγος οταν Παμε καπου μακρια. Προσωπικα Τωρα που είναι νωρίς μέχρι ένα δίωρο οδικώς θα εφευγα μακρια άπο τον γιατρό μου, οχι παραπανω. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Δεν τον ρώτησα καν για πολυωρο ταξίδι είτε οδικώς είτε ακτοπλοϊκως. 

Γενικα μου είπε να οδηγεί ο σύζυγος οταν Παμε καπου μακρια. Προσωπικα Τωρα που είναι νωρίς μέχρι ένα δίωρο οδικώς θα εφευγα μακρια άπο τον γιατρό μου, οχι παραπανω. 

Ναι κ μενα με αγχώνει να παω καπου μακριά. Οτιδηποτε συμβει θελω να ειμαι κοντα.

Και κατι ακομα ρε κοριτσια που με απασχολεί.  Οι ψυχολογικές μεταπτώσεις επηρεάζουν πολυ το έμβρυο?  Ενας εντονος θυμος για παράδειγμα μπορεί σε αυτη την ευαίσθητη περιοδο να επιδράσει επικίνδυνα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα καλο είναι η έγκυος πάντα Ν είναι ήρεμη Χωρίς εντάσεις κ άγχος κλπ.. Όμως εντάξει..Αυτό είναι αδύνατον..Εγώ δεν το έχω καταφέρει σε καμία εγκυμοσύνη..Ειδικά στη δεύτερη Π ξενυχτουσα με το μωρό κ τΗ μέρα ήμουν Όχι απλά Στη τσίτα.. ντάξει..επηρεάζεται το έμβρυο με την έννοια ότι νιώθει ότι νιώθεις εσυ.. Τώρα για ν το επηρεάσει επικίνδυνα νομίζω Θ πρέπει ν είναι κάτι πολύ έντονο κ σοβαρό..Ένας θυμός δεν νομιζω ότι μπορεί Ν το βλάψει..Αλλά το καλυτερο Θ Ήταν Ν είμαστε ήρεμες σε σημείο αναισθησίας:P ξέρω ακατόρθωτο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κοίτα καλο είναι η έγκυος πάντα Ν είναι ήρεμη Χωρίς εντάσεις κ άγχος κλπ.. Όμως εντάξει..Αυτό είναι αδύνατον..Εγώ δεν το έχω καταφέρει σε καμία εγκυμοσύνη..Ειδικά στη δεύτερη Π ξενυχτουσα με το μωρό κ τΗ μέρα ήμουν Όχι απλά Στη τσίτα.. ντάξει..επηρεάζεται το έμβρυο με την έννοια ότι νιώθει ότι νιώθεις εσυ.. Τώρα για ν το επηρεάσει επικίνδυνα νομίζω Θ πρέπει ν είναι κάτι πολύ έντονο κ σοβαρό..Ένας θυμός δεν νομιζω ότι μπορεί Ν το βλάψει..Αλλά το καλυτερο Θ Ήταν Ν είμαστε ήρεμες σε σημείο αναισθησίας:P ξέρω ακατόρθωτο.. 

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ηρεμη. Απλα χθες ειχα ενα καβγα λιγακι εντονο και φωναξα και απο τοτε εχω τρομερες ενοχες οτι προκαλεσα κατι κακο. Δεν κρατησε πολυ κανενα λεπτο αλλα ταράχτηκα ηταν εντονο και σε τοσο ευαίσθητη φαση φοβηθηκα μηπως προκαλεσα κατι.. Εχω στεναχωρηθεί :sad:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ηρεμη. Απλα χθες ειχα ενα καβγα λιγακι εντονο και φωναξα και απο τοτε εχω τρομερες ενοχες οτι προκαλεσα κατι κακο. Δεν κρατησε πολυ κανενα λεπτο αλλα ταράχτηκα ηταν εντονο και σε τοσο ευαίσθητη φαση φοβηθηκα μηπως προκαλεσα κατι.. Εχω στεναχωρηθεί :sad:

Όχι κορίτσι Μ!Μην αγχώνεσαι!Δεν βλαπτονται έτσι εύκολα τα έμβρυα! Ηρέμησε και συνέχισε να ευχαριστιεσαι το ψυχακι Π έχεις μέσα σ!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μου συμπτωμα ειναι τα νεύρα. Εδώ κ μια εβδομάδα έχουν σταματήσει. Δεν το θελα, ερχόντουσαν φυσικα. Η ζωή δεν σταματαει εδώ το οτι μειναμε έγκυος δεν σημαίνει πώς παυουμε να έχουμε αλλα συναισθήματα πέρα απο αυτα για το παιδι. Καλο ειναι να ειμαστε ήρεμες αλλα δεν είναι παντα εφικτο. Δεν παθαίνει ετσι εύκολα κατι ενα εμβρυακι, μην ανησυχεις. 

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...