Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ που το κανα το 2019 Σκέψου καπως αλλιώς το εμφανίζει αλλα έχουμε μαζευτεί λίγες, το ανακαλύπτουν Σιγα σιγα. Χεχε

Ναι αλλα ετσι δεν μπαινουν οι μηνες σε διαφορετικα θεματα... καπως πρεπει να γίνεται...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Sophiag είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ , ΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ( ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ) ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΡΟΠΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗΣ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

 

Καλησπέρα!! Ω ρε κορίτσι μου τίποτα απο ολα αυτα δεν ειχα έντονο ώστε να πρεπει να το αντιμετωπισω. Όσον αφορα τις ζαλαδες δεν ξέρω τι θα βοηθούσε εκείνη την στιγμή πεφτει η πιεση σου σκεψου. Όσον αφορα τους πονοκέφαλους επιτρέπεται απο οσο γνωρίζω το ντεπον το χαπι, ομως μην το παρεις αν δεν ρωτήσεις τον γιατρό σου. Αν είσαι σπίτι και έχεις πονοκεφαλο ίσως μια κομπρέσα δροσερή με κλειστα ματακια μα βοηθούσε. Τέλος όσον αφορά τις τασεις για εμετό τα πολλα καο μικρα γεύματα ανα δυο-τρεις ώρες βοηθούν, η τα κρακερακια και ένα ακόμη που ξέρω ειναι το τζινζερ. 

Το πρώτο παιδακι σου? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Ναι αλλα ετσι δεν μπαινουν οι μηνες σε διαφορετικα θεματα... καπως πρεπει να γίνεται...

Εμείς το Φτιαξαμε Μπεμπακια 2019 ώστε να μπουν όλες οι μανουλες του 2019!!! Είναι πιο ωραίο!!! Θα ναι και πιο πολλες!!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΚΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ : 1) ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ. ΠΗΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΔΙΑΦΟΡΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΛΑ 02/2019 .

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ?

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Sophiag είπε:

ΕΚΑΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ : 1) ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ. ΠΗΤ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΔΙΑΦΟΡΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΛΑ 02/2019 .

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ?

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ

 

 

Σημερα Ξεκιναω να διανύω την 13η. 

Σημειωσε αν θες οτι έχεις να ρωτήσεις, βοηθαει αυτο. 

Στην δουλιτσα σου να προσεχεις κ να κανεις διαλειμματακια. 02/02?? Ξέρεις τι είναι τοτε? Ποια γιορτή εννοώ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρουλία, Μαρούλα, Ρούλα    Υπαπαντή του Σωτήρος, Σύναξη της Υπεραγίας Θεοτόκου της Μαρουλιανής
 
ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΑΘΕΣ ΤΟ ΠΗΤ ΣΟΥ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΣΥ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ? ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ¨? Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Μπραβο @nadiaki165 χαιρομαι πολυ για σενα! Οι εξετάσεις αυτες ειναι γενικες αιματος ? Εγω αυριο πρωι εχω ραντεβου με το γιατρο για τον πρωτο υπερηχο επιτελους :x

Τελικα ειδες αδικα αγχωθηκες..οι καουρες επέστρεψαν. Υπομονη ελπιζω να περασει γρηγορα αυτη η φαση. :)

Είναι γενικές αίματος, ούρων ,θυροειδη, τοξοπλασμα, αντισωματα, συφιλη, λιστερια, στιγμα κτλ.τα ειχα ξανακανει περισυ αλλα μου τα εβαλε να τα ξανακανω παλι.κανονικα επρεπε κ καρδιογραφημα αλλα επειδη το ειχα κανει προσφατα στο κεντρο εξωσωματικης δεν με εβαλε να το ξανακανω

πρίν από 33 λεπτά , Smile89 είπε:

Σημερα Ξεκιναω να διανύω την 13η. 

Σημειωσε αν θες οτι έχεις να ρωτήσεις, βοηθαει αυτο. 

Στην δουλιτσα σου να προσεχεις κ να κανεις διαλειμματακια. 02/02?? Ξέρεις τι είναι τοτε? Ποια γιορτή εννοώ. 

Είναι η Παναγια της Υπαπαντής. Γιορτάζει ο πατέρας μου εκείνη την ημέρα.


xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nadiaki165 είπε:

Είναι γενικές αίματος, ούρων ,θυροειδη, τοξοπλασμα, αντισωματα, συφιλη, λιστερια, στιγμα κτλ.τα ειχα ξανακανει περισυ αλλα μου τα εβαλε να τα ξανακανω παλι.κανονικα επρεπε κ καρδιογραφημα αλλα επειδη το ειχα κανει προσφατα στο κεντρο εξωσωματικης δεν με εβαλε να το ξανακανω

Είναι η Παναγια της Υπαπαντής. Γιορτάζει ο πατέρας μου εκείνη την ημέρα.

Νόμιζα ότι είναι 03 της Υπαπαντής. Αρα 03 του αγίου Συμεών προστατη των εγκυων. 

1 hour ago, Sophiag είπε:
Μαρουλία, Μαρούλα, Ρούλα    Υπαπαντή του Σωτήρος, Σύναξη της Υπεραγίας Θεοτόκου της Μαρουλιανής
 
ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΑΘΕΣ ΤΟ ΠΗΤ ΣΟΥ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΣΥ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ? ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ¨? Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ?

 

Ναι Εργαζομαι κι αλλαξα πόστο λογω εγκυμοσύνης. Κοίτα η ΠΗΤ μου 18/01 είναι υπολογισμένη σύμφωνα με την τελ περιοδο μου 13/04. Την Τεταρτη Εχω την αυχενική κι εκεί θα μου πουν πιο σιγουρα. Απο οσο ξέρω ομως στην β επιπέδου μαθαίνεις την στανταρ ημερομηνία, με επιφυλαξη. Η εγκυμοσύνη ναι φθανει έως τις 40 βδομαδες γεματες αλλα μπορει να έρθει και νωρίτερα το νινι. 

Στο ραντεβού με τον γιατρό να τα ρωτήσεις ολα όσα σκέφτεσαι για να μην σε αγχωνουν. Εγω 29, εσυ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Sophiag είπε:
Μαρουλία, Μαρούλα, Ρούλα    Υπαπαντή του Σωτήρος, Σύναξη της Υπεραγίας Θεοτόκου της Μαρουλιανής
 
ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΑΘΕΣ ΤΟ ΠΗΤ ΣΟΥ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΣΥ ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ ? ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ¨? Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ?

 

Ναι Εργαζομαι κι αλλαξα πόστο λογω εγκυμοσύνης. Κοίτα η ΠΗΤ μου 18/01 είναι υπολογισμένη σύμφωνα με την τελ περιοδο μου 13/04. Την Τεταρτη Εχω την αυχενική κι εκεί θα μου πουν πιο σιγουρα. Απο οσο ξέρω ομως στην β επιπέδου μαθαίνεις την στανταρ ημερομηνία, με επιφυλαξη. Η εγκυμοσύνη ναι φθανει έως τις 40 βδομαδες γεματες αλλα μπορει να έρθει και νωρίτερα το νινι. 

Στο ραντεβού με τον γιατρό να τα ρωτήσεις ολα όσα σκέφτεσαι για να μην σε αγχωνουν. Εγω 29, εσυ? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύω κ μου βγαζει οτι το μήνυμα μου βρίσκεται σε αποκρυψη. 

@Sophiag 

Ναι Εργαζομαι κι αλλαξα πόστο λογω εγκυμοσύνης. Κοίτα η ΠΗΤ μου 18/01 είναι υπολογισμένη σύμφωνα με την τελ περιοδο μου 13/04. Την Τεταρτη Εχω την αυχενική κι εκεί θα μου πουν πιο σιγουρα. Απο οσο ξέρω ομως στην β επιπέδου μαθαίνεις την στανταρ ημερομηνία, με επιφυλαξη. Η εγκυμοσύνη ναι φθανει έως τις 40 βδομαδες γεματες αλλα μπορει να έρθει και νωρίτερα το νινι. 

Στο ραντεβού με τον γιατρό να τα ρωτήσεις ολα όσα σκέφτεσαι για να μην σε αγχωνουν. Εγω 29, εσυ? 

@nadiaki165 

Νόμιζα ότι είναι 03 της Υπαπαντής. Αρα 03 του αγίου Συμεών προστατη των εγκυων. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nadiaki165 είπε:

Κανονικά φαίνονται τα μηνύματα σου.και τρεις φορές μαλιστα

Ναι, τώρα δεν είναι σε απόκρυψη. 

πρίν από 4 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Καλησπέρααα!! Τι κάνετε? Εμένα Μ έστειλαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων.. εχω αιματοκρίτη 36 κ ζάχαρο 95:unsure: δεν τον γλυτωνω τον διαβήτη κορίτσια.. κρίμα..

Είναι ψηλές οι τιμές? Δεν ξέρω καθόλου. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...