Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Κοριτσάκια μ χαίρομαι π είστε καλά όλες..γέλασα με τα μνμ σας :lol:

Εγώ λέω να πάω να κάνω ένα υπέρηχο σήμερα σε ένα δημόσιο γτ από εχθές το βράδυ έχω ένα πόνο δεξιά χαμηλά και όταν το πιέσω ελαφρά με πονάει..και δεν ξέρω αν είναι το έντερο μ η τπτ άλλο... τουαλέτα πάντως πηγαίνω κανονικά γι'αυτό λέω μήπως δεν είναι το εντερο


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρισαμε!! Τα καλα νεα ειναι οτι ο καζανοβας ειναι μια χαρα, 1350γρ θεριό !!! Και τον πιασαμε επ αυτοφορω να με ψαχουλευει. Σαν τον κλεφτη! Και ναι αυτα εκει κατω χαμηλα ηταν τα χερια του!!!! Μου πε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο, προφανως εκει τον βολευει. Τι να πω. Και η ζυγαρια εδειξε συν 6,5 κιλακια.

Τα κακα νεα ειναι οτι ο τραχηλος κοντυνε και αλλο. Βεβαια δεν σας εχω πει πολλα για αυτο το θεμα εδω στα μπεμπακια, οποτε να μην σας κουραζω, απο βδομαδα κανω ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου γιατι εχουμε ενδειξεις προωρου τοκετου. Αρχικα θελουμε να φτασουμε τις 32 εβδομαδες για να μην εχει προβληματα το μωρο και ιδανικα, στοχευουμε να φτασουμε εστω τα τελη Νοεμβρη! Δηλαδη τις 36 εβδομαδες. Μεχρι τοτε ξαπλα σπιτι και οχι περπατημα. Χαπια και κρεμες και ξανα χαπια. 

Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Μας εχει μπιπ πριν ακομα ερθει. 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γυρισαμε!! Τα καλα νεα ειναι οτι ο καζανοβας ειναι μια χαρα, 1350γρ θεριό !!! Και τον πιασαμε επ αυτοφορω να με ψαχουλευει. Σαν τον κλεφτη! Και ναι αυτα εκει κατω χαμηλα ηταν τα χερια του!!!! Μου πε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο, προφανως εκει τον βολευει. Τι να πω. Και η ζυγαρια εδειξε συν 6,5 κιλακια.

Τα κακα νεα ειναι οτι ο τραχηλος κοντυνε και αλλο. Βεβαια δεν σας εχω πει πολλα για αυτο το θεμα εδω στα μπεμπακια, οποτε να μην σας κουραζω, απο βδομαδα κανω ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου γιατι εχουμε ενδειξεις προωρου τοκετου. Αρχικα θελουμε να φτασουμε τις 32 εβδομαδες για να μην εχει προβληματα το μωρο και ιδανικα, στοχευουμε να φτασουμε εστω τα τελη Νοεμβρη! Δηλαδη τις 36 εβδομαδες. Μεχρι τοτε ξαπλα σπιτι και οχι περπατημα. Χαπια και κρεμες και ξανα χαπια. 

Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Μας εχει μπιπ πριν ακομα ερθει. 

Χαίρομαι που το νινακι σου είναι καλά..όλα καλά θα πάνε κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου και όλα καλά..τι εννοείς κοντυνε;;συγνώμη π σε ρωτάω αν θέλεις μου λες:grin:


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κοριτσάκια μ χαίρομαι π είστε καλά όλες..γέλασα με τα μνμ σας :lol:

Εγώ λέω να πάω να κάνω ένα υπέρηχο σήμερα σε ένα δημόσιο γτ από εχθές το βράδυ έχω ένα πόνο δεξιά χαμηλά και όταν το πιέσω ελαφρά με πονάει..και δεν ξέρω αν είναι το έντερο μ η τπτ άλλο... τουαλέτα πάντως πηγαίνω κανονικά γι'αυτό λέω μήπως δεν είναι το εντερο

Πήγαινε να είσαι πιο ήρεμη.μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Να μας πεις μετά τι είπε ο γιατρός!

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γυρισαμε!! Τα καλα νεα ειναι οτι ο καζανοβας ειναι μια χαρα, 1350γρ θεριό !!! Και τον πιασαμε επ αυτοφορω να με ψαχουλευει. Σαν τον κλεφτη! Και ναι αυτα εκει κατω χαμηλα ηταν τα χερια του!!!! Μου πε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο, προφανως εκει τον βολευει. Τι να πω. Και η ζυγαρια εδειξε συν 6,5 κιλακια.

Τα κακα νεα ειναι οτι ο τραχηλος κοντυνε και αλλο. Βεβαια δεν σας εχω πει πολλα για αυτο το θεμα εδω στα μπεμπακια, οποτε να μην σας κουραζω, απο βδομαδα κανω ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου γιατι εχουμε ενδειξεις προωρου τοκετου. Αρχικα θελουμε να φτασουμε τις 32 εβδομαδες για να μην εχει προβληματα το μωρο και ιδανικα, στοχευουμε να φτασουμε εστω τα τελη Νοεμβρη! Δηλαδη τις 36 εβδομαδες. Μεχρι τοτε ξαπλα σπιτι και οχι περπατημα. Χαπια και κρεμες και ξανα χαπια. 

Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Μας εχει μπιπ πριν ακομα ερθει. 

Έλα ρε τι σκατοπαιδο που είναι.ψαχουλεμα κανονικό.χαχαχαχαχααχ.κανε ότι σου πει ο γιατρος.καινκαλυτερα ενεσουλες να είσαι προετοιμασμένη καλου κακού.ξαπλα και μακαρ ι να καταφέρεις τις 36 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γυρισαμε!! Τα καλα νεα ειναι οτι ο καζανοβας ειναι μια χαρα, 1350γρ θεριό !!! Και τον πιασαμε επ αυτοφορω να με ψαχουλευει. Σαν τον κλεφτη! Και ναι αυτα εκει κατω χαμηλα ηταν τα χερια του!!!! Μου πε ο γιατρος ειναι φυσιολογικο, προφανως εκει τον βολευει. Τι να πω. Και η ζυγαρια εδειξε συν 6,5 κιλακια.

Τα κακα νεα ειναι οτι ο τραχηλος κοντυνε και αλλο. Βεβαια δεν σας εχω πει πολλα για αυτο το θεμα εδω στα μπεμπακια, οποτε να μην σας κουραζω, απο βδομαδα κανω ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου γιατι εχουμε ενδειξεις προωρου τοκετου. Αρχικα θελουμε να φτασουμε τις 32 εβδομαδες για να μην εχει προβληματα το μωρο και ιδανικα, στοχευουμε να φτασουμε εστω τα τελη Νοεμβρη! Δηλαδη τις 36 εβδομαδες. Μεχρι τοτε ξαπλα σπιτι και οχι περπατημα. Χαπια και κρεμες και ξανα χαπια. 

Τι να πω πια με αυτο το παιδι. Μας εχει μπιπ πριν ακομα ερθει. 

Ψαχουλεύει!χαχαχαχα Υπομονή, κάτσε ξάπλα και κάνε ότι σου πει ο γιατρός σου. Όσο καταφέρετε να τον κρατήσετε τον Καζανόβα μέσα τόσο το καλύτερο!

  • Ευχαριστώ 1

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Χαίρομαι που το νινακι σου είναι καλά..όλα καλά θα πάνε κάνε ότι σου λέει ο γιατρός σου και όλα καλά..τι εννοείς κοντυνε;;συγνώμη π σε ρωτάω αν θέλεις μου λες:grin:

Να σαι καλα κοριτσακι μου γλυκο. Εννοειται κ θελω καλε, δεν ειναι μυστικο. Με το καλο οταν πας για την β επιπεδου, στα αποτελεσματα που θα παρεις θα λεει και μηκος τραχηλου. Ο τραχηλος ειναι το σημειο αυτο που συγκρατει το μωρο μεσα στη μητρα. Συνηθως ειναι γυρω στα 3-4cm και οταν ερθει ο τοκετος φτανει περιπου στο 0 και αρχιζει η διαστολη του και μετα γεννας. Μια μικρη μειωση του τραχηλου ειναι φυσιολογικη, εμενα απο την β επιπεδου μεχρι σημερα μειωθηκε στο μισο ομως. Απο 4cm στα 2 cm. Που σημαινει οτι σιγα σιγα "ανοιγει". Αυτο που προσπαθουμε ειναι να καθυστερησουμε οσο μπορουμε αυτο το ανοιγμα για να μην εχουμε προωρο τοκετο. Αυτο γινεται με περιδεση τραχηλου ή δαχτυλιδι που συγκρατουν τον τραχηλο ωστε να μην ανοιξει ( εγω εχω βαλει το δευτερο). 

Αυτα πανω κατω, ελπιζω κ ευχομαι να μην σε απασχολησει ποτε αυτο το θεμα ομως!

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Πήγαινε να είσαι πιο ήρεμη.μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Να μας πεις μετά τι είπε ο γιατρός!

Έλα ρε τι σκατοπαιδο που είναι.ψαχουλεμα κανονικό.χαχαχαχαχααχ.κανε ότι σου πει ο γιατρος.καινκαλυτερα ενεσουλες να είσαι προετοιμασμένη καλου κακού.ξαπλα και μακαρ ι να καταφέρεις τις 36 εβδομάδες.

Ναι αλλά δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να τρέχω για υπερήχους..αλλά όλο και λίγο πονάω έλεος πια

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σαι καλα κοριτσακι μου γλυκο. Εννοειται κ θελω καλε, δεν ειναι μυστικο. Με το καλο οταν πας για την β επιπεδου, στα αποτελεσματα που θα παρεις θα λεει και μηκος τραχηλου. Ο τραχηλος ειναι το σημειο αυτο που συγκρατει το μωρο μεσα στη μητρα. Συνηθως ειναι γυρω στα 3-4cm και οταν ερθει ο τοκετος φτανει περιπου στο 0 και αρχιζει η διαστολη του και μετα γεννας. Μια μικρη μειωση του τραχηλου ειναι φυσιολογικη, εμενα απο την β επιπεδου μεχρι σημερα μειωθηκε στο μισο ομως. Απο 4cm στα 2 cm. Που σημαινει οτι σιγα σιγα "ανοιγει". Αυτο που προσπαθουμε ειναι να καθυστερησουμε οσο μπορουμε αυτο το ανοιγμα για να μην εχουμε προωρο τοκετο. Αυτο γινεται με περιδεση τραχηλου ή δαχτυλιδι που συγκρατουν τον τραχηλο ωστε να μην ανοιξει ( εγω εχω βαλει το δευτερο). 

Αυτα πανω κατω, ελπιζω κ ευχομαι να μην σε απασχολησει ποτε αυτο το θεμα ομως!

Αααα κατάλαβα..εε εντάξει όλα καλά θα πάνε θα δεις..! Σε ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση και για την ευχή σου!:lol::x


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , nanoula90 είπε:

Να σαι καλα κοριτσακι μου γλυκο. Εννοειται κ θελω καλε, δεν ειναι μυστικο. Με το καλο οταν πας για την β επιπεδου, στα αποτελεσματα που θα παρεις θα λεει και μηκος τραχηλου. Ο τραχηλος ειναι το σημειο αυτο που συγκρατει το μωρο μεσα στη μητρα. Συνηθως ειναι γυρω στα 3-4cm και οταν ερθει ο τοκετος φτανει περιπου στο 0 και αρχιζει η διαστολη του και μετα γεννας. Μια μικρη μειωση του τραχηλου ειναι φυσιολογικη, εμενα απο την β επιπεδου μεχρι σημερα μειωθηκε στο μισο ομως. Απο 4cm στα 2 cm. Που σημαινει οτι σιγα σιγα "ανοιγει". Αυτο που προσπαθουμε ειναι να καθυστερησουμε οσο μπορουμε αυτο το ανοιγμα για να μην εχουμε προωρο τοκετο. Αυτο γινεται με περιδεση τραχηλου ή δαχτυλιδι που συγκρατουν τον τραχηλο ωστε να μην ανοιξει ( εγω εχω βαλει το δευτερο). 

Αυτα πανω κατω, ελπιζω κ ευχομαι να μην σε απασχολησει ποτε αυτο το θεμα ομως!

Ζωηρο τον βλεπω απο τωρα φαντασου να βγει τι εχει να γινει χαχα!! Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να φτασετε τις 36 ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι τον βλεπω να έρχεται με ορεξη ο μικρος σου!!

πρίν από 7 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι αλλά δεν γίνεται κάθε λίγο και λιγάκι να τρέχω για υπερήχους..αλλά όλο και λίγο πονάω έλεος πια

Μαλλον το εντερο σου ειναι με επιανε κ μενα που κ που κ ας πηγαινα κανονικα τουαλετα δεν εχει να κανει ισως σε πειραξε κατι που εφαγες αλλα αν θες να εισαι ηρεμη πήγαινε κανε εναν να χαλαρωσεις

  • Ευχαριστώ 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , loyloy είπε:

Πήγαινε να είσαι πιο ήρεμη.μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Να μας πεις μετά τι είπε ο γιατρός!

Έλα ρε τι σκατοπαιδο που είναι.ψαχουλεμα κανονικό.χαχαχαχαχααχ.κανε ότι σου πει ο γιατρος.καινκαλυτερα ενεσουλες να είσαι προετοιμασμένη καλου κακού.ξαπλα και μακαρ ι να καταφέρεις τις 36 εβδομάδες.

Παιδι μου ειναι μαλακιστηρι. Απο τον πατερα του θα πηρε γτ εγω ειμαι και γαμω τα παιδια δεν μπορει χαχαχα

 

πρίν από 30 λεπτά , palmoira είπε:

Ψαχουλεύει!χαχαχαχα Υπομονή, κάτσε ξάπλα και κάνε ότι σου πει ο γιατρός σου. Όσο καταφέρετε να τον κρατήσετε τον Καζανόβα μέσα τόσο το καλύτερο!

Καλε βλεπαμε τα χερια του στον υπερηχο που τα κουνουσε περα δωθε στον σακο αλλα επειδη ειναι με το κεφαλι κατω μη χασει τα χερια του αντανακλουν πολυ χαμηλα σε μενα. Ειναι τοσο ενοχλητικη η αισθηση. Και καμια ντροπη. Μπροστα στον γιατρο να ψαχουλευει. Του λεω του γιατρου να σας γνωρισω τον γιο μου, συναδελφος σας χαχαχαχαχα

  • Χαχα 6

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 μου χαιρομαι που το νινακι σου ειναι μια χαρα! Αχ φαντασου να βγει τι εχει να κανει χαχα! Τοσο καθαρά φαίνεται στον υπερηχο? Τι ομορφα που τον ειδατε! :x

Οσο για τα υπόλοιπα ξεκουρασου,αραξε και ολα θα πανε μια χαρα. Ειναι αντιμετωπίσιμο. Το δύσκολο ειναι η ξαπλα αλλα σκεψου θα ειναι για λιγο και μετα ουτε θα το θυμασαι. ❤

  • Ευχαριστώ 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nicol_ είπε:

@nanoula90 μου χαιρομαι που το νινακι σου ειναι μια χαρα! Αχ φαντασου να βγει τι εχει να κανει χαχα! Τοσο καθαρά φαίνεται στον υπερηχο? Τι ομορφα που τον ειδατε! :x

Οσο για τα υπόλοιπα ξεκουρασου,αραξε και ολα θα πανε μια χαρα. Ειναι αντιμετωπίσιμο. Το δύσκολο ειναι η ξαπλα αλλα σκεψου θα ειναι για λιγο και μετα ουτε θα το θυμασαι. ❤

Ναιαιαι τωρα εννοειται πως φαινεται πεντακαθαρα. Κ συ θα δεις ειδικα στην β επιπεδου αλλο μωρο! Κανονικο ανθρωπακι, θα τρελαθεις! 

Ναι Νικολ μου, απλα να κρατηθει οσο περισσοτερο γινεται θελουμε. Δεν εχω παιδι εγω, τον Κεντερη εχω. Τελευταιος υποτιθεται θα βγαινε κ ισως κ γεναρη, και τωρα μου μιλαγε ο γιατρος για Νοεμβρη. Λες και τον κυνηγαει κανεις. 

Τεσπα, θετικες σκεψεις και ολα τα ψωνια του απο το ιντερνετ. Ευτυχως μου δειξει ο γιατρος που ηταν ο πωπος του και του δωσα δυο ξυλιες :lol:

  • Χαχα 3

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναιαιαι τωρα εννοειται πως φαινεται πεντακαθαρα. Κ συ θα δεις ειδικα στην β επιπεδου αλλο μωρο! Κανονικο ανθρωπακι, θα τρελαθεις! 

Ναι Νικολ μου, απλα να κρατηθει οσο περισσοτερο γινεται θελουμε. Δεν εχω παιδι εγω, τον Κεντερη εχω. Τελευταιος υποτιθεται θα βγαινε κ ισως κ γεναρη, και τωρα μου μιλαγε ο γιατρος για Νοεμβρη. Λες και τον κυνηγαει κανεις. 

Τεσπα, θετικες σκεψεις και ολα τα ψωνια του απο το ιντερνετ. Ευτυχως μου δειξει ο γιατρος που ηταν ο πωπος του και του δωσα δυο ξυλιες :lol:

Μα τι ο Κεντερης! Βιαζεται μωρε το νινακι σας, ειναι τρελιαρικο σαν τη μαμα του θελει να φαει τον κοσμο :x

Μην ανησυχεις καθολου,μια χαρα θα κρατηθεί οσο πρεπει. :)

Οσο για τα ψωνια καποια και εγω απο το ιντερνετ θα τα παρω. Αφου υπαρχει κ αυτη η ευκολια ειμαστε μια χαρα!ασε που δεν το εχω καθολου να γυρναω με τις ωρες στα μαγαζια :razz:

Σημερα εχει και next top model μη ξεχνιόμαστε. .να γελάσουμε λιγακι :mrgreen:

  • Χαχα 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Ζωηρο τον βλεπω απο τωρα φαντασου να βγει τι εχει να γινει χαχα!! Ευχομαι να πανε ολα καλα κ να φτασετε τις 36 ξεκουρασου τωρα που μπορεις γιατι τον βλεπω να έρχεται με ορεξη ο μικρος σου!!

Μαλλον το εντερο σου ειναι με επιανε κ μενα που κ που κ ας πηγαινα κανονικα τουαλετα δεν εχει να κανει ισως σε πειραξε κατι που εφαγες αλλα αν θες να εισαι ηρεμη πήγαινε κανε εναν να χαλαρωσεις

Και σε πονούσε τόσο έντονα;


 

Link to comment
Share on other sites

@Vasoth. και @Κωνσταντίνα16 και εμένα με πιάνει δεξιά πόνος και είναι το έντερο τελικά. Συνήθως αέρια που έχουν εγκλωβιστεί και πηγαινοέρχονται ή κάποιος ερεθισμός στο έντερο. Αναγκαστικά πήρα παυσίπονο για να ηρεμήσω.Παντως εάν νιώθεις άγχος πήγαινε κάνε υπέρηχο να σου φύγει. Ε μετά θα καταλαβαίνεις ότι είναι έντερο και δεν θα ανησυχείς. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...