Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

καλησπέρα σας. Δεν ήξερα που να γράψω και επέλεξα εδώ. είμαι 30 χρονών και με τον συζυγό μου έχουμε ελευθερες επαφες. εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων παντα. ο λογος που γραφω και χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. εχω 8 μερες καθυστερηση. την 4η μερα καθυστερησης εκανα test και βγηκε θετικο. την 6η μερα καθυστερησης εκανα βητα χοριακη με τιμη 5,9. χθες πηγα για ενδοκολπικο υπερηχο στον οποιο εντοπιστηκε το ενδομητριο προφορο (οπως ειπε ο γυναικολογος ) αλλα προς το παρον αδειο. και απο χθες το βραδυ εχω πονους χαμηλα στην κοιλια οπως αυτους της περιοδου. τι μπορει να συμβαινει? χατηκα τοσο πολυ τις πρωτες μερες και τωρα αγχωθηκα. μια βοηθεια-αποψη. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, @eirini@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Είμαι νέα στην παρέα σας! 21 εβδομάδων ακριβώς σήμερα. ΠΗΤ 12/2. Πρώτο παιδάκι και είμαι αγχωμένη, έχω τη Β επιπέδου 8/10 και δεν περνούν οι μέρες...!!! Έχω αγωνία! Με το καλό να έρθουν στον κόσμο όλα τα μικρα ψυχάκια που έχουμε στις κοιλίτσες μας!!

 

Καλως ορισες συνομοματη!!! Μια ομορφη εγκυμοσύνη να έχεις. Ουτε εμενα μου ειχαν γραψει προγεστερόνη. 

1 ώρα πρίν, Vasoth. είπε:

Πριν λιγο εφαγα την πρωτη μου κλωτσια απο το ενα απιστευτη αίσθηση.τα ψιλοενιωθα κ πριν αλλα αυτο ειναι διαφορετικο τελειως τρια χτυπηματακια απαλα κ μετα παλι αλλα δυο

Καλωςηρθες με το καλο το μωρακι σου εγω εχω β στις 15/10 εχεις μαθει φυλο?

Ελα ρε αχ τι ωραια!!! 

πρίν από 33 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@@eirini@ καλώς όρισες και με το καλό το νινακι σου!!

Εγώ βρε κορίτσια εδώ και τρεις μέρες που και που νιώθω στο ύψος του αφαλού λίγο πιο αριστερά σαν χτύπο...η γιατρός μ μ είπε πως θα νιώσω γρήγορα το μωράκι μ γτ είμαι υπερβολικά αδύνατη..λέτε να είναι αυτό η κάτι άλλο;

Ειναι αρκετα ψηλα βρε αγαπη νομιζω. Μήπως ειναι η αορτή που παλλεται. 

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπραβο ρε τρελιαρα μου. Τελεια!!!

Φιλια στον καζανοβα. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , @eirini@ είπε:

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου! Το περίεργο είναι πως οχι δεν είχε δει απολύτως τίποτα! Έκανα την πρώτη χοριακή, κάνω την δεύτερη για να δω πως ανεβαίνει βλέπω οτι όλα καλά και την παίρνω τηλ να της πω οτι είμαι έγκυος και να κλείσουμε το πρώτο ραντεβού. Μου λέει είναι νωρίς ακόμα δεν θα φαινεται κάτι κάνε άλλη μια χοριακή και ζήτησε και μια εξέταση προγεστερόνης. Την κάνω την παιρνω τηλ στο μαυρο χάλι εγω από το αποτέλεσμα, αυτη ήταν επιφυλακτική  γτ αρχικά ήταν γύρω στο 13.. Οταν ανεβηκε αρκετα η χοριακή κάναμε το πρωτο ραντεβού, με είδε και μου λέει πάντως ασχέτως με την χαμηλή προγεστερόνη η εικόνα σου είναι πάρα πολύ καλή για αυτό το στάδιο... Δηλαδή παρόλα αυτα είχα πολύ καλή εικονα εγκυμοσύνης ακόμα και πριν πάρω τα utrogestan ακόμα και όταν δηλαδή η προγεστερόνη ήταν χαμηλή....  

τι να πω τότε... κ αν η προγεστερόνη δεν είναι ψηλά, είναι αρνητικό για την έκβαση της εγκυμοσύνης? υπάρχουν δλδ φυσιολογικές τιμές ανά βδομάδα εγκυμοσύνης?

πρίν από 42 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

@@eirini@ καλώς όρισες και με το καλό το νινακι σου!!

Εγώ βρε κορίτσια εδώ και τρεις μέρες που και που νιώθω στο ύψος του αφαλού λίγο πιο αριστερά σαν χτύπο...η γιατρός μ μ είπε πως θα νιώσω γρήγορα το μωράκι μ γτ είμαι υπερβολικά αδύνατη..λέτε να είναι αυτό η κάτι άλλο;

μην κάνεις σαν τη πεθερά μου!!! που αυτή ένιωσε το γιο της στον 3ο μήνα!!! χαχαχα

κάτι άλλο θα είναι... είναι πολύ πολύ νωρίς για να νιώσεις το μωράκι σου!

πρίν από 10 λεπτά , kellitsa14 είπε:

καλησπέρα σας. Δεν ήξερα που να γράψω και επέλεξα εδώ. είμαι 30 χρονών και με τον συζυγό μου έχουμε ελευθερες επαφες. εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων παντα. ο λογος που γραφω και χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. εχω 8 μερες καθυστερηση. την 4η μερα καθυστερησης εκανα test και βγηκε θετικο. την 6η μερα καθυστερησης εκανα βητα χοριακη με τιμη 5,9. χθες πηγα για ενδοκολπικο υπερηχο στον οποιο εντοπιστηκε το ενδομητριο προφορο (οπως ειπε ο γυναικολογος ) αλλα προς το παρον αδειο. και απο χθες το βραδυ εχω πονους χαμηλα στην κοιλια οπως αυτους της περιοδου. τι μπορει να συμβαινει? χατηκα τοσο πολυ τις πρωτες μερες και τωρα αγχωθηκα. μια βοηθεια-αποψη. ευχαριστω

η τιμή της β χοριακής σε τί μονάδα μέτρησης είναι? γιατί είναι πολύ χαμηλή... δεν ξέρω δλδ αν ένα τεστ εγκυμοσύνης μπορεί να βγει θετικό με τόσο χαμηλή χοριακή... ο γιατρός τί σου είπε? είσαι ή όχι έγκυος? από αυτόν έπρεπε να πάρεις την απάντηση...

  • Χαχα 1

oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Κορίτσια εγω που εχω πρόσθιο πλακουντα θα αργησω να νιωσω το νινακι ε?

Ετσι λενε ρε ματακια!! Εχει λογικα αλλα δεν ξερω κιολας. 

            ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!! 

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. @eirini@
    12/02/2019 ΑΓΟΡΑΚΙ

6. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

7. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

8. oneira_glyka  ΑΓΟΡΑΚΙ
    26/02/2019

9. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

10. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

11. Vasiliki88
    03/04/2019

12. Life777
    04/04/2019

13. fairy-mary
    16/04/2019

14. newmum94
    17/04/2019

15. Κωνσταντίνα16
     20/04/2019

16. *ζουζουνα*!!!
     25/04/2019

18. Elfer      
    08/05/2019

18. marirene
     14/05/2019

19. Beboula25
     27/05/2019

@newmum94, @Life777, @Anastasia_paris  χαθηκατεεε!!! :(

@Beboula25!??? 

πρίν από 15 λεπτά , kellitsa14 είπε:

καλησπέρα σας. Δεν ήξερα που να γράψω και επέλεξα εδώ. είμαι 30 χρονών και με τον συζυγό μου έχουμε ελευθερες επαφες. εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων παντα. ο λογος που γραφω και χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. εχω 8 μερες καθυστερηση. την 4η μερα καθυστερησης εκανα test και βγηκε θετικο. την 6η μερα καθυστερησης εκανα βητα χοριακη με τιμη 5,9. χθες πηγα για ενδοκολπικο υπερηχο στον οποιο εντοπιστηκε το ενδομητριο προφορο (οπως ειπε ο γυναικολογος ) αλλα προς το παρον αδειο. και απο χθες το βραδυ εχω πονους χαμηλα στην κοιλια οπως αυτους της περιοδου. τι μπορει να συμβαινει? χατηκα τοσο πολυ τις πρωτες μερες και τωρα αγχωθηκα. μια βοηθεια-αποψη. ευχαριστω

Ο γιατρός σου τι σου ειπε? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια εγω που εχω πρόσθιο πλακουντα θα αργησω να νιωσω το νινακι ε?

Ετσι λενε κ εμενα το ενα εχει προσθιο πλακουντα ισως γιαυτο εχω νιωσει μονο το αλλο


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Nicol_ είπε:

Κορίτσια εγω που εχω πρόσθιο πλακουντα θα αργησω να νιωσω το νινακι ε?

Κ γω προσθιο εχωωωω. Καλομελετα και ερχεται παιδι μου η κλωτσια. Μην αγχωνεσαι!! 

 

πρίν από 9 λεπτά , marirene είπε:

τι να πω τότε... κ αν η προγεστερόνη δεν είναι ψηλά, είναι αρνητικό για την έκβαση της εγκυμοσύνης? υπάρχουν δλδ φυσιολογικές τιμές ανά βδομάδα εγκυμοσύνης?

μην κάνεις σαν τη πεθερά μου!!! που αυτή ένιωσε το γιο της στον 3ο μήνα!!! χαχαχα

κάτι άλλο θα είναι... είναι πολύ πολύ νωρίς για να νιώσεις το μωράκι σου!

η τιμή της β χοριακής σε τί μονάδα μέτρησης είναι? γιατί είναι πολύ χαμηλή... δεν ξέρω δλδ αν ένα τεστ εγκυμοσύνης μπορεί να βγει θετικό με τόσο χαμηλή χοριακή... ο γιατρός τί σου είπε? είσαι ή όχι έγκυος? από αυτόν έπρεπε να πάρεις την απάντηση...

Νομιζω υπαρχουν φυσιολογικες τιμες ανα τριμηνο. Αλλα παιζει ρολο η προγεστερονη για την εκβαση, τουλαχιστον ετσι δειχνει αν κ δεν υπαρχουν μελετες που να το αποδεικνυουν 100% μονο ενδειξεις. Για αυτο σε τυχον αιμορραγιες η προηγουμενη ασχημη εκβαση εγκυμοσυνης στο πρωτο τριμηνο, πολλοι γιατροι δινουν utrogestan ακομα κ χωρις να ζητανε την εξεταση, προληπτικα. Μονο καλο μπορει να κανει δλδ. Ωστοσο ο καθε γιατρος ακολουθει κ αλλη γραμμη. Εμενα τοτε επειδη ειχε βγει καλη η προγεστερονη δεν μου χε δωσει τπτ. Ασχετα που τωρα παιρνω για αλλον λογο.

 

πρίν από 26 λεπτά , kellitsa14 είπε:

καλησπέρα σας. Δεν ήξερα που να γράψω και επέλεξα εδώ. είμαι 30 χρονών και με τον συζυγό μου έχουμε ελευθερες επαφες. εχω σταθερο κυκλο 29 ημερων παντα. ο λογος που γραφω και χρειαζομαι τη βοηθεια σας.. εχω 8 μερες καθυστερηση. την 4η μερα καθυστερησης εκανα test και βγηκε θετικο. την 6η μερα καθυστερησης εκανα βητα χοριακη με τιμη 5,9. χθες πηγα για ενδοκολπικο υπερηχο στον οποιο εντοπιστηκε το ενδομητριο προφορο (οπως ειπε ο γυναικολογος ) αλλα προς το παρον αδειο. και απο χθες το βραδυ εχω πονους χαμηλα στην κοιλια οπως αυτους της περιοδου. τι μπορει να συμβαινει? χατηκα τοσο πολυ τις πρωτες μερες και τωρα αγχωθηκα. μια βοηθεια-αποψη. ευχαριστω

Κοριτσι μου καλησπερα. Ειναι οντως χαμηλη η χοριακη, αλλα μηπως να την επαναλαμβανες?? Ο γιατρος πως τα ειδε τα πραγματα? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, marirene said:

 

@Smile89 @marirene

η τιμη της χωριακης ειναι σε mIU/ml. o γιατρος ειπε ειμαι αλλα δεν εχει πεσει ακομα και καλα αλλα οταν του ειπα για τη χοριακη (δεν ηξερε ο ανθρωπος οτι την εκανα μονη μου) απορρησε και εκεινος. ειπε να το ξαναδουμε. εσεις τι λετε? ειμαι η δεν ειμαι?

 

@nanoula90

να την επαναλαβω ναι αλλα ποτε?

παιζει να μη ειναι και αξιοπιστο το κεντρο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kellitsa14 είπε:

@Smile89 @marirene

η τιμη της χωριακης ειναι σε mIU/ml. o γιατρος ειπε ειμαι αλλα δεν εχει πεσει ακομα και καλα αλλα οταν του ειπα για τη χοριακη (δεν ηξερε ο ανθρωπος οτι την εκανα μονη μου) απορρησε και εκεινος. ειπε να το ξαναδουμε. εσεις τι λετε? ειμαι η δεν ειμαι?

 

@nanoula90

να την επαναλαβω ναι αλλα ποτε?

παιζει να μη ειναι και αξιοπιστο το κεντρο?

Πότε έκανες χοριακη?Κατά μέσο όρο διπλασιάζεται η τιμή κάθε 48 ώρες.αρα πήγαινε 2 με 3 μέρες από Όταν έκανες τη 1η και μακάρι να βγει ενα καλο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλως ορισες συνομοματη!!! Μια ομορφη εγκυμοσύνη να έχεις. Ουτε εμενα μου ειχαν γραψει προγεστερόνη. 

Ελα ρε αχ τι ωραια!!! 

Ειναι αρκετα ψηλα βρε αγαπη νομιζω. Μήπως ειναι η αορτή που παλλεται. 

Φιλια στον καζανοβα. 

Λες εε;γαμωτο και νόμιζα μήπως είναι το μικρακι μου


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , marirene είπε:

τι να πω τότε... κ αν η προγεστερόνη δεν είναι ψηλά, είναι αρνητικό για την έκβαση της εγκυμοσύνης? υπάρχουν δλδ φυσιολογικές τιμές ανά βδομάδα εγκυμοσύνης?

μην κάνεις σαν τη πεθερά μου!!! που αυτή ένιωσε το γιο της στον 3ο μήνα!!! χαχαχα

κάτι άλλο θα είναι... είναι πολύ πολύ νωρίς για να νιώσεις το μωράκι σου!

η τιμή της β χοριακής σε τί μονάδα μέτρησης είναι? γιατί είναι πολύ χαμηλή... δεν ξέρω δλδ αν ένα τεστ εγκυμοσύνης μπορεί να βγει θετικό με τόσο χαμηλή χοριακή... ο γιατρός τί σου είπε? είσαι ή όχι έγκυος? από αυτόν έπρεπε να πάρεις την απάντηση...

Ααχαχαχα βρε την πεθερά..

Εντάξει υπομονή που θα πάει κάποια στιγμή θα το νιώσω και εγω


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kellitsa14 είπε:

@Smile89 @marirene

η τιμη της χωριακης ειναι σε mIU/ml. o γιατρος ειπε ειμαι αλλα δεν εχει πεσει ακομα και καλα αλλα οταν του ειπα για τη χοριακη (δεν ηξερε ο ανθρωπος οτι την εκανα μονη μου) απορρησε και εκεινος. ειπε να το ξαναδουμε. εσεις τι λετε? ειμαι η δεν ειμαι?

 

@nanoula90

να την επαναλαβω ναι αλλα ποτε?

παιζει να μη ειναι και αξιοπιστο το κεντρο?

Για το κεντρο δεν ξερω να σου πω, αλλα οποτε κ να την επαναλαβεις θα δειξει σιγουρα τι γινεται περιπου. Αν καταλαβα καλα την εκανες προχθες, η χοριακη διπλασιαζεται περιπου καθε 2 μερες, αρα σημερα αν ηταν εκανες θα πρεπε να διπλασιαστει. Πηγαινε αυριο το πρωι να κανεις αλλη μια χοριακη και μακαρι να ειναι απλα καθυστερημενη συλληψη. Αν δεν εμπιστευεσαι το κεντρο πηγαινε σε αλλο και καντην. Μακαρι να ειναι καλα τα αποτελεσματα σου αλλα κ να μην ειναι μην απογοητευεσαι κοριτσι μου. Θα ερθει το νινακι.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

@nanoula90 

συγγνωμη την εκαν χθες το πρωι τωρα ειδα το χαρτι. εχω μπερδευτει σε ολα. λες να παω πεμπτη παρασκευη παλι?

ελπιζουμε πολυ να ναι ολα καλα. υπαρχει περιπτωση οπως τα ακους για εξωμητριο? και οι πονοι σαν περιοδου που εχω απο χθες το βραδυ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...