Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

       

      Καλησπέρα σε όλες!! Πριν 2 χρόνια είχα κάνει την τελευταία ωοληψία και είχα καταψύξει 2 ωάρια 3 ημερών στο ΙΑΣΩ Αθήνας. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την κατάψυξη, δεν με έχουν ενοχλήσει σχετικά με το κόστος της κατάψυξης, λογικά θα πληρώσω όταν θα πάω για την εμβρυομεταφορά; Αγχώθηκα τις τελευταίες ημέρες ότι ίσως θα έπρεπε να είχα επικοινωνήσει εγώ ή ότι έχουν καταστρέψει τα έμβρυα μου;; Βλακείες ξέρω, αλλά όσο πλησιάζει η ώρα της μεταφοράς περνάνε από το μυαλό μου διάφορα....όποια έχει εμπειρία από Ιασώ μου λέει....Ευχαριστώ

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Οχι, το σκεφτηκα καλυτερα. Η πεθερα μου ειναι αγιος ανθρωπος και με βοηθα και θα με βοηθα παντα με εχει καλυτερα κι απο παιδι της. Δεν ανακατευεται δεν ειναι κατινα δεν μιλα. Η μανα μου ναι μεν ειναι μακρια αλλα η πεθερα μου θα ειναι παντα εδω και θα κανει παραπανω απο οσα χρειαζεται καο μεχρι εκει που θα τις επιτρέπεται. Θεωρω πως δίνοντας της το ονομα της πεθερας μου ειναι ενας τροπος να την τιμησω. Κανει παραπανω απο οσα ειναι υποχρεωμενη να κανει. Κι επισης τιμω και τον αντρα μου. Σκεπτομουν λαθος τοσο καιρο ας μην μου αρεσει το ονομα της ε και? Δεν την λενε Αγλαΐα την γυναικα. Αθανασια την λενε. Είμαι πολυ χαρούμενη για την απόφαση που πηρα εν τελη. 

Μπράβο που το σκέφτεσαι έτσι και που έχετε καλή σχέση.μια χαρά όνομα είναι βρε.μπορειτε να τη φωνάζετε και Νασια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Οχι, το σκεφτηκα καλυτερα. Η πεθερα μου ειναι αγιος ανθρωπος και με βοηθα και θα με βοηθα παντα με εχει καλυτερα κι απο παιδι της. Δεν ανακατευεται δεν ειναι κατινα δεν μιλα. Η μανα μου ναι μεν ειναι μακρια αλλα η πεθερα μου θα ειναι παντα εδω και θα κανει παραπανω απο οσα χρειαζεται καο μεχρι εκει που θα τις επιτρέπεται. Θεωρω πως δίνοντας της το ονομα της πεθερας μου ειναι ενας τροπος να την τιμησω. Κανει παραπανω απο οσα ειναι υποχρεωμενη να κανει. Κι επισης τιμω και τον αντρα μου. Σκεπτομουν λαθος τοσο καιρο ας μην μου αρεσει το ονομα της ε και? Δεν την λενε Αγλαΐα την γυναικα. Αθανασια την λενε. Είμαι πολυ χαρούμενη για την απόφαση που πηρα εν τελη. 

Ενταξει το ηξερα απο πριν αλλα επιβεβαιωθηκα. Ο γιος μου θα χει και γαμω τις πεθερες χαχαχα. Μπραβο για την αποφαση σου και συμφωνω 100% μαζι σου σε αυτην την περιπτωση. Η χαρα που θα της δωσεις θα ναι απεριγραπτη και οχι γιατι σωνει κ ντε επρεπε να παρει το ονομα αλλα γτ θα νιωσει οτι την τιμας και την αγαπας. Μπραβο σου!

 

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Τελικό?Σε κατάφερε ο σύζυγος? 

Εμείς μαλωσαμε σήμερα.ο 1ος μας καυγάς.μας πήραν οι δικοί μου στεγνωτηριο και του ΠΑ θα το βάλουμε στο κάτω όροφο που είναι αποθήκη και εκεί θα βάλουμε και το πλυντήριο μου.λίγους μήνες μένουμε μαζί και ακόμα κάποια πράγματα μου δεν υα χω πάει εκεί.πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει πλυντήριο και του ΠΑ θα φέρουμε το δικο μου είναι καινούριο καλύτερα και για τα ρούχα του μπέμπη.και είχε την φοβερή ιδέα να τα βάλουμε στο μπαλκόνι γτ όλοι έτσι κάνουν στο χωριό.εγω όμως δεν θέλω.με τις βροχές κι αυτά θα χαλάσουν.τπτ εκεί ξεροκεφαλιά. Και έτσι έκλεισα το τηλ Όταν μιλάγαμε.δεν άντεχα να συγχιζομαι.

Αχ τα ΠΑ. 

Στο μπαλκονι το πλυντηριο??? Και με την υγρασια του νησιου?? Και αμα ριχνει κατακλυσμο εξω και πρεπει να βαζεις πλυντηριο? Κ αμα σκουριασει? Ειμαι με το μερος σου!! 

πρίν από 31 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι Πιστευω και αιματος ουρων θα με βαλει. Και θυροειδη ε? Καλλιεργεια κολπικου ποτε κανουμε? Η δεν Κανουμε; 

Καλλιεργεια αν δεν υπαρχει αλλο θεμα ενδιαμεσα, κανεις στην αρχη αρχη και μετα  λιγο πριν την ΠΗΤ για να μην υπαρχει μικροβιο και περασει κατα τη γεννα στο μωρο. 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , loyloy είπε:

Τελικό?Σε κατάφερε ο σύζυγος? 

Εμείς μαλωσαμε σήμερα.ο 1ος μας καυγάς.μας πήραν οι δικοί μου στεγνωτηριο και του ΠΑ θα το βάλουμε στο κάτω όροφο που είναι αποθήκη και εκεί θα βάλουμε και το πλυντήριο μου.λίγους μήνες μένουμε μαζί και ακόμα κάποια πράγματα μου δεν υα χω πάει εκεί.πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει πλυντήριο και του ΠΑ θα φέρουμε το δικο μου είναι καινούριο καλύτερα και για τα ρούχα του μπέμπη.και είχε την φοβερή ιδέα να τα βάλουμε στο μπαλκόνι γτ όλοι έτσι κάνουν στο χωριό.εγω όμως δεν θέλω.με τις βροχές κι αυτά θα χαλάσουν.τπτ εκεί ξεροκεφαλιά. Και έτσι έκλεισα το τηλ Όταν μιλάγαμε.δεν άντεχα να συγχιζομαι.

Αχ τα ΠΑ. 

Οχι μπαλκονι ρε εχεις δικιο. 

πρίν από 20 λεπτά , loyloy είπε:

Μπράβο που το σκέφτεσαι έτσι και που έχετε καλή σχέση.μια χαρά όνομα είναι βρε.μπορειτε να τη φωνάζετε και Νασια. 

Ατοφιο ΑΘΑΝΑΣΙΑ μου αρέσουν τα ονοματα ολόκληρα!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα μου ντε βρε @Smile89 και @nanoula90 .1 χρόνο το χω.αχρησιμοποίητο με τα κουμπάκια αφής του και τώρα και με το στεγνωτηριο ούτε που θα με νοιάζει.θα βαζω τα πλυντήρια μου και δε πα να βρέχει.καξ μου τα θέλει στο μπαλκόνι.καλα αυτό δεν παίζει.θα καταστραφούν τα πράγματα.θα πατήσω ποδι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , loyloy είπε:

Τελικό?Σε κατάφερε ο σύζυγος? 

Εμείς μαλωσαμε σήμερα.ο 1ος μας καυγάς.μας πήραν οι δικοί μου στεγνωτηριο και του ΠΑ θα το βάλουμε στο κάτω όροφο που είναι αποθήκη και εκεί θα βάλουμε και το πλυντήριο μου.λίγους μήνες μένουμε μαζί και ακόμα κάποια πράγματα μου δεν υα χω πάει εκεί.πριν 1 χρόνο είχα αγοράσει πλυντήριο και του ΠΑ θα φέρουμε το δικο μου είναι καινούριο καλύτερα και για τα ρούχα του μπέμπη.και είχε την φοβερή ιδέα να τα βάλουμε στο μπαλκόνι γτ όλοι έτσι κάνουν στο χωριό.εγω όμως δεν θέλω.με τις βροχές κι αυτά θα χαλάσουν.τπτ εκεί ξεροκεφαλιά. Και έτσι έκλεισα το τηλ Όταν μιλάγαμε.δεν άντεχα να συγχιζομαι.

Αχ τα ΠΑ. 

Μαζι σου κ εγω. Με τιποτα δεν θα τα έβαζα εξω εκτος και αν ειχα καποια αποθηκουλα. Ααχ αντρες..γιατι ανακατεύονται με το νοικοκυριό ενω δεν το έχουν?  :razz:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ενταξει το ηξερα απο πριν αλλα επιβεβαιωθηκα. Ο γιος μου θα χει και γαμω τις πεθερες χαχαχα. Μπραβο για την αποφαση σου και συμφωνω 100% μαζι σου σε αυτην την περιπτωση. Η χαρα που θα της δωσεις θα ναι απεριγραπτη και οχι γιατι σωνει κ ντε επρεπε να παρει το ονομα αλλα γτ θα νιωσει οτι την τιμας και την αγαπας. Μπραβο σου!

 

Στο μπαλκονι το πλυντηριο??? Και με την υγρασια του νησιου?? Και αμα ριχνει κατακλυσμο εξω και πρεπει να βαζεις πλυντηριο? Κ αμα σκουριασει? Ειμαι με το μερος σου!! 

Καλλιεργεια αν δεν υπαρχει αλλο θεμα ενδιαμεσα, κανεις στην αρχη αρχη και μετα  λιγο πριν την ΠΗΤ για να μην υπαρχει μικροβιο και περασει κατα τη γεννα στο μωρο. 

Ωωωωω θενκς. 

Εννοείται θα μαι καλη πεθερα!!! Ναι η γλυκεια μου. Πωωωω ηταν εδω τωρα σπιτι εκανε γενικη αλλα δεν της το πα θα με επαιρναν τα ζουμια. Πρεπει να βρω τον τροπο. Χεχε

πρίν από 2 λεπτά , loyloy είπε:

Ελα μου ντε βρε @Smile89 και @nanoula90 .1 χρόνο το χω.αχρησιμοποίητο με τα κουμπάκια αφής του και τώρα και με το στεγνωτηριο ούτε που θα με νοιάζει.θα βαζω τα πλυντήρια μου και δε πα να βρέχει.καξ μου τα θέλει στο μπαλκόνι.καλα αυτό δεν παίζει.θα καταστραφούν τα πράγματα.θα πατήσω ποδι.

Εγω το στεγνωτηριο θα το βαλω κατω απο την σκαλα γιατι προς το παρόν δεν εχω χωρο. Εννοείται οχι εξω. Πατα ποδι, βγαλε παντουφλα!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nicol_ είπε:

Μαζι σου κ εγω. Με τιποτα δεν θα τα έβαζα εξω εκτος και αν ειχα καποια αποθηκουλα. Ααχ αντρες..γιατι ανακατεύονται με το νοικοκυριό ενω δεν το έχουν?  :razz:

Μαααααα.ουτε αυγό δεν ξέρει να βράσει.μου λέει έχει το δικό του το σα Χρόνια έξω και δεν έπαθε τπτ.το οποίο είναι μες στη σκουριά και είναι τα κλασσικά τα παλιά.το δικό μου έχει και οθόνη και τέτοια.το αγόρασα και μόνη μου όταν δούλευα.το πονάω το πλυντηριακι μου.ο Κατ ω όροφος είναι γκαρσονιέρα και το χουμε αποθήκη.εκει θέλω να τα βάλω.

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Ωωωωω θενκς. 

Εννοείται θα μαι καλη πεθερα!!! Ναι η γλυκεια μου. Πωωωω ηταν εδω τωρα σπιτι εκανε γενικη αλλα δεν της το πα θα με επαιρναν τα ζουμια. Πρεπει να βρω τον τροπο. Χεχε

Εγω το στεγνωτηριο θα το βαλω κατω απο την σκαλα γιατι προς το παρόν δεν εχω χωρο. Εννοείται οχι εξω. Πατα ποδι, βγαλε παντουφλα!! 

Θα φάει φουλ παντόφλα.χαχαχαχαχαχα.που θα πάει θα στρώσει. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Μαααααα.ουτε αυγό δεν ξέρει να βράσει.μου λέει έχει το δικό του το σα Χρόνια έξω και δεν έπαθε τπτ.το οποίο είναι μες στη σκουριά και είναι τα κλασσικά τα παλιά.το δικό μου έχει και οθόνη και τέτοια.το αγόρασα και μόνη μου όταν δούλευα.το πονάω το πλυντηριακι μου.ο Κατ ω όροφος είναι γκαρσονιέρα και το χουμε αποθήκη.εκει θέλω να τα βάλω.

Τύπου πλυσταριό και βαλε και σιδερώστρα σιδερο απορρυοαντικα τελειο


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, marirene είπε:

γεια σας κορίτσια! καλό μήνα!!!

@nanoula90 προσπαθώ να το εφαρμόζω και εγώ αυτό με τα παπούτσια μέσα στο σπίτι, αλλά ειλικρινα υπάρχουν κοντινοί μας φίλοι που στραβώνουν όταν τους ζητάς να βγάλουν τα παπούτσια ή να βάλουν ποδονάρια λόγω των παιδιών... εννοείται ότι εμείς και οι γονείς μας το εφαρμόζουμε.

 

@Nicol_ και εγώ με τις ντουλάπες ασχολήθηκα όλο σχεδόν το σκ. ευτυχώς έβρεχε οπότε δεν μας έκανε αίσθηση να βγούμε.

@*ζουζουνα*!!! συμπάσχω με τις αναγούλες... ευτυχώς είμαι χωρίς εμετούς... αλλά να θέλω να φάω και να μην μπορώ!?!?!?! εύχομαι σύντομα να σου περάσουν!

Εγώ δεν έχω όρεξη έτσι κι αλλιώς γενικά,είχα πολύ στην 2.εγκυμοσύνη μου στον 2ο γιο μου που είχα παρά πολλούς εμετούς,τώρα δλδ έχω λίγους σχετικά,δεν είχα αναγουλες βέβαια αλλά όρεξη πολύ...κ έτρωγα αλλά τα έβγαζα.τώρα δεν μπορώ να φάω τπτ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτισια! Τι κανετε??

Να σας ρωτησω, καποιοι συγγενεις μου εχουν φερει απο τωρα ρουχαλακια για το νινι. Θελω να τα πλυνω και να τα τακτοποιήσω απο τωρα για να μη τα εχω στις σακουλες. Αλλα τόσους μηνες μεσα στη συρταριερα αν μείνουν δεν πειράζει?  Η πρεπει να τα πλυνω και να τα σιδερώσω οταν ερθει εκεινη η ωρα? 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημερα κοριτισια! Τι κανετε??

Να σας ρωτησω, καποιοι συγγενεις μου εχουν φερει απο τωρα ρουχαλακια για το νινι. Θελω να τα πλυνω και να τα τακτοποιήσω απο τωρα για να μη τα εχω στις σακουλες. Αλλα τόσους μηνες μεσα στη συρταριερα αν μείνουν δεν πειράζει?  Η πρεπει να τα πλυνω και να τα σιδερώσω οταν ερθει εκεινη η ωρα? 

Λοιπον εγω που εχω καποια θα τα πλυνουμε τωρα με κανονικό απορρυπαντικο αυτο που εχω δηλαδη και θα τα αφησω ακρη. Και οταν μπω στο μηνα μου πλύσιμο με βρεφικο και σιδέρωμα!!! Ετσι το χω σκεφτει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Λοιπον εγω που εχω καποια θα τα πλυνουμε τωρα με κανονικό απορρυπαντικο αυτο που εχω δηλαδη και θα τα αφησω ακρη. Και οταν μπω στο μηνα μου πλύσιμο με βρεφικο και σιδέρωμα!!! Ετσι το χω σκεφτει. 

Συμφωνω απόλυτα! 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...