Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ... 

 

Νιώθω πως θα τρελαθώ από το άγχος μου ... 

Είμαι περίπου 6-7 εβδομάδες και έκανα την Τετάρτη εξετάσεις αίματος όλα μια χαρά αλλά κάπως η γενική ούρων δεν βγήκε καλή ήταν ανεβασμένα τα λευκά . Από τότε μου έχει μπει η ιδέα ότι έχω ουρολοίμωξη ...σήμερα το πρωί μου φάνηκε πως ένιωσα ένα κάψιμο εκεί που καθόμουν γενικά τουαλέτα πάω συνέχεια από τότε που έμαθα πως είμαι έγκυος πίνω και πολύ νερό αλλά δεν ξέρω ...τον γιατρό μου θα τον δω την Δευτέρα. Από τον πανίκο μου πήγα πήρα χυμό κρανκμπερι και από το πρωί έχω πιει δύο λίτρα νερό . 

 

Δεν ξέρω γιατί με αγχωνει τόσο πολύ αυτό το θέμα . Φοβάμαι μην πάθει τίποτα το μικρό πλάσματακι μέσα μου . 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν και εσείς νιώθατε πονακια κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας . 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια ... 

 

Νιώθω πως θα τρελαθώ από το άγχος μου ... 

Είμαι περίπου 6-7 εβδομάδες και έκανα την Τετάρτη εξετάσεις αίματος όλα μια χαρά αλλά κάπως η γενική ούρων δεν βγήκε καλή ήταν ανεβασμένα τα λευκά . Από τότε μου έχει μπει η ιδέα ότι έχω ουρολοίμωξη ...σήμερα το πρωί μου φάνηκε πως ένιωσα ένα κάψιμο εκεί που καθόμουν γενικά τουαλέτα πάω συνέχεια από τότε που έμαθα πως είμαι έγκυος πίνω και πολύ νερό αλλά δεν ξέρω ...τον γιατρό μου θα τον δω την Δευτέρα. Από τον πανίκο μου πήγα πήρα χυμό κρανκμπερι και από το πρωί έχω πιει δύο λίτρα νερό . 

 

Δεν ξέρω γιατί με αγχωνει τόσο πολύ αυτό το θέμα . Φοβάμαι μην πάθει τίποτα το μικρό πλάσματακι μέσα μου . 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν και εσείς νιώθατε πονακια κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας . 

 

 

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου! Καταρχάς να σου πω ότι θα έχεις ανεβασμένα λευκά σε όλη την εγκυμοσύνη! Είναι από την εγκυμοσύνη κορίτσι μου, ανεβαινουν... Επίσης η συχνοουρια είναι απόλυτα φυσιολογική και ίσως γι'αυτό έχεις και τσούξιμο κάποιες φορές, από την συνεχόμενη επίσκεψη στην τουαλέτα! Τα πονακια είναι φυσιολογικα, αρχιζει να μεγαλώνει η μήτρα σου! Ολα φυσιολογικοτατα τα βλέπω αυτά που αναφέρεις! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο! ;)

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Με το καλό το μωράκι σου κορίτσι μου! Καταρχάς να σου πω ότι θα έχεις ανεβασμένα λευκά σε όλη την εγκυμοσύνη! Είναι από την εγκυμοσύνη κορίτσι μου, ανεβαινουν... Επίσης η συχνοουρια είναι απόλυτα φυσιολογική και ίσως γι'αυτό έχεις και τσούξιμο κάποιες φορές, από την συνεχόμενη επίσκεψη στην τουαλέτα! Τα πονακια είναι φυσιολογικα, αρχιζει να μεγαλώνει η μήτρα σου! Ολα φυσιολογικοτατα τα βλέπω αυτά που αναφέρεις! Μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο! ;)

Σε ευχαριστώ πρώτα που μου απάντησες ...  

Είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν τα λευκά αιμοσφαίρια στα ούρα ? 

Οπότε και τα πονακια κάτω χαμηλά είναι φυσιολογικα δεν τα έχω συνέχεια αλλά οταν σηκώνομαι όταν κουνιεμαι...σαν να έχω κάνει 100 κοιλιακούς τους αισθάνομαι ... 

Πολύ άγχος όμως ήσουν και εσύ έτσι στην πρώτη σου εγκυμοσύνη ? Δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. .  


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Giosotpk είπε:

Γεια σας κορίτσια ... 

 

Νιώθω πως θα τρελαθώ από το άγχος μου ... 

Είμαι περίπου 6-7 εβδομάδες και έκανα την Τετάρτη εξετάσεις αίματος όλα μια χαρά αλλά κάπως η γενική ούρων δεν βγήκε καλή ήταν ανεβασμένα τα λευκά . Από τότε μου έχει μπει η ιδέα ότι έχω ουρολοίμωξη ...σήμερα το πρωί μου φάνηκε πως ένιωσα ένα κάψιμο εκεί που καθόμουν γενικά τουαλέτα πάω συνέχεια από τότε που έμαθα πως είμαι έγκυος πίνω και πολύ νερό αλλά δεν ξέρω ...τον γιατρό μου θα τον δω την Δευτέρα. Από τον πανίκο μου πήγα πήρα χυμό κρανκμπερι και από το πρωί έχω πιει δύο λίτρα νερό . 

 

Δεν ξέρω γιατί με αγχωνει τόσο πολύ αυτό το θέμα . Φοβάμαι μην πάθει τίποτα το μικρό πλάσματακι μέσα μου . 

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν και εσείς νιώθατε πονακια κάτω χαμηλά στην αρχή της εγκυμοσύνης σας . 

 

 

Με το καλο κοριτσι μου να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Κ μενα παντα τα λευκα ηταν λιγο ανεβασμενα, ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη. Μην αγχωνεσαι για ουρολοιμωξη. Αν ειχες θα την καταλαβαινες στανταρ και οχι στο περιπου. Θα στα πει κ ο γιατρος σου τη Δευτερα, οτι ειναι φυσιολογικα ολα αυτα. 

 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ...

Γενικά πάντα όταν γράφω εδώ πάντα με καθησυχαζεται.... 

Είχα ένα άγχος γιατί λέω στα ούρα ανεβασμένα λευκά ...και το γκουγκλαρις και τρομάζεις ακόμα πιο πολύ. 

Οπότε και εσύ είχες ανεβασμένα λευκά στην εγκυμοσύνη σου ? 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Giosotpk είπε:

Ευχαριστώ πολύ ...

Γενικά πάντα όταν γράφω εδώ πάντα με καθησυχαζεται.... 

Είχα ένα άγχος γιατί λέω στα ούρα ανεβασμένα λευκά ...και το γκουγκλαρις και τρομάζεις ακόμα πιο πολύ. 

Οπότε και εσύ είχες ανεβασμένα λευκά στην εγκυμοσύνη σου ? 

 

Ναι. Και οταν ειχα ρωτησει τον γιατρο γιατι ειναι ανεβασμενα μου πε ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη παντα ανεβαινουν λιγο. Αν ειχες ουρολοιμωξη θα το καταλαβαινες. Σταδιακα το τσουξιμο κατα την ουρηση μεγαλωνει, ειδικα στο τελος της ουρησης αλλα μιλαμε για πολυ τσουξιμο. Και να μην μπαινεις να γκουγκλαρεις. Ειναι οτι χειροτερο! Αν εχεις αμφιβολιες παρε ενα τηλ τον γιατρο σου. Τους γυναικολογους μας ειδικα στην εγκυμοσυνη δεν πρεπει να νιωθουμε οτι τους "ενοχλουμε". Αν θες παρτον ενα τηλ να σε καθησυχασει και τη δευτερα θα τα πειτε κ απο κοντα.

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Giosotpk είπε:

Σε ευχαριστώ πρώτα που μου απάντησες ...  

Είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν τα λευκά αιμοσφαίρια στα ούρα ? 

Οπότε και τα πονακια κάτω χαμηλά είναι φυσιολογικα δεν τα έχω συνέχεια αλλά οταν σηκώνομαι όταν κουνιεμαι...σαν να έχω κάνει 100 κοιλιακούς τους αισθάνομαι ... 

Πολύ άγχος όμως ήσουν και εσύ έτσι στην πρώτη σου εγκυμοσύνη ? Δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό και τι όχι. .  

Εγώ ήμουν τυχερή στην πρωτη μου εγκυμοσύνη γιατί δούλευα σε γυναικολόγο οπότε όποτε ήθελα μπορούσα και μόνη μου να κάνω κοιλιακό υπέρηχο να δω το νινακι μου... Τα τσιμπήματα και τα πονακια θα τα έχεις και αυτά σχεδον σε όλη την εγκυμοσύνη οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Τα λευκά ανεβαίνουν στην εγκυμοσύνη αλλά το πόσο ανεβασμένα είναι θα το κρίνει και ο γιατρός! Γενικά ότι σε αγχώνεις εδώ είμαστε, οπου μπορούμε ευχαριστως να βοηθήσουμε!

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ηθελα να σας ρωτησω εσεις ποτε αρχισατε να νιωθετε το μωρο και τι ακριβως νιωσατε;

Επισης ειμαι σχεδον 18 εβδομαδων και η κοιλια μου δεν εχει μεγαλωσει σχεδον καθολου να ανησυχησω;


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ναι. Και οταν ειχα ρωτησει τον γιατρο γιατι ειναι ανεβασμενα μου πε ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη παντα ανεβαινουν λιγο. Αν ειχες ουρολοιμωξη θα το καταλαβαινες. Σταδιακα το τσουξιμο κατα την ουρηση μεγαλωνει, ειδικα στο τελος της ουρησης αλλα μιλαμε για πολυ τσουξιμο. Και να μην μπαινεις να γκουγκλαρεις. Ειναι οτι χειροτερο! Αν εχεις αμφιβολιες παρε ενα τηλ τον γιατρο σου. Τους γυναικολογους μας ειδικα στην εγκυμοσυνη δεν πρεπει να νιωθουμε οτι τους "ενοχλουμε". Αν θες παρτον ενα τηλ να σε καθησυχασει και τη δευτερα θα τα πειτε κ απο κοντα.

Επειδή πηγαίνω στο νοσοκομείο σε γυναικολόγο και με έχει δει μια φορά και την Δευτέρα είναι το δεύτερο μας ραντεβού δεν πήρα το τηλ του . Βλακεία μου βέβαια αλλά δεν το πήρα . Και ο άνθρωπος με ρωτούσε συνέχεια έχεις καμία άλλη απορία ρωτά ότι θέλεις έκατσε και μου εξήγησε όλες μου την απορίες πολύ λεπτομερος που δεν το περίμενα . 

Οπότε να μην ανησυχώ ... 

Απλά έχω πάθει ουρολοίμωξη παλιότερα και ξέρω πως είναι αλλά τώρα νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα και αγχώνομαι με το παραμικρό . 

Κάναμε μεγάλο αγώνα για να αποκτήσουμε ένα παιδάκι και εκεί που δεν το περιμέναμε τσουπ ήρθε . 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση . 

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ ήμουν τυχερή στην πρωτη μου εγκυμοσύνη γιατί δούλευα σε γυναικολόγο οπότε όποτε ήθελα μπορούσα και μόνη μου να κάνω κοιλιακό υπέρηχο να δω το νινακι μου... Τα τσιμπήματα και τα πονακια θα τα έχεις και αυτά σχεδον σε όλη την εγκυμοσύνη οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Τα λευκά ανεβαίνουν στην εγκυμοσύνη αλλά το πόσο ανεβασμένα είναι θα το κρίνει και ο γιατρός! Γενικά ότι σε αγχώνεις εδώ είμαστε, οπου μπορούμε ευχαριστως να βοηθήσουμε!

 

Ήσουν πραγματικά τυχερή . Να μην περιμένεις και όποτε θέλεις να κάνεις υπέρηχο και να το βλέπεις . 

Εφόσον μου λέτε ότι είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν θελω να πιστεύω να είμαι και εγώ στα φυσιολογικά πλαίσια . 

Υπομονή μέχρι την Δευτέρα . 

Ευχαριστώ πολύ πάντως και πραγματικά με βοηθήσατε και με καθησυχασατε 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Giosotpk είπε:

Επειδή πηγαίνω στο νοσοκομείο σε γυναικολόγο και με έχει δει μια φορά και την Δευτέρα είναι το δεύτερο μας ραντεβού δεν πήρα το τηλ του . Βλακεία μου βέβαια αλλά δεν το πήρα . Και ο άνθρωπος με ρωτούσε συνέχεια έχεις καμία άλλη απορία ρωτά ότι θέλεις έκατσε και μου εξήγησε όλες μου την απορίες πολύ λεπτομερος που δεν το περίμενα . 

Οπότε να μην ανησυχώ ... 

Απλά έχω πάθει ουρολοίμωξη παλιότερα και ξέρω πως είναι αλλά τώρα νιώθω ότι δεν ξέρω τίποτα και αγχώνομαι με το παραμικρό . 

Κάναμε μεγάλο αγώνα για να αποκτήσουμε ένα παιδάκι και εκεί που δεν το περιμέναμε τσουπ ήρθε . 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση . 

Ήσουν πραγματικά τυχερή . Να μην περιμένεις και όποτε θέλεις να κάνεις υπέρηχο και να το βλέπεις . 

Εφόσον μου λέτε ότι είναι φυσιολογικό να ανεβαίνουν θελω να πιστεύω να είμαι και εγώ στα φυσιολογικά πλαίσια . 

Υπομονή μέχρι την Δευτέρα . 

Ευχαριστώ πολύ πάντως και πραγματικά με βοηθήσατε και με καθησυχασατε 

Στα φυσιολογικά θα είναι είμαι σίγουρη, θα το δεις! Και θα πας τη Δευτέρα στο γιατρό και θα δεις το σπορακι σου και θα ηρεμήσεις! Ότι θέλεις εδώ είμαστε...

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Giosotpk είπε:

Ευχαριστώ πολύ ...

Γενικά πάντα όταν γράφω εδώ πάντα με καθησυχαζεται.... 

Είχα ένα άγχος γιατί λέω στα ούρα ανεβασμένα λευκά ...και το γκουγκλαρις και τρομάζεις ακόμα πιο πολύ. 

Οπότε και εσύ είχες ανεβασμένα λευκά στην εγκυμοσύνη σου ? 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου και εγώ φοβόμουν ότι έχω ουρολοίμωξη,δες τα πυοσφαιρια από εκεί φαίνεται και αν έχεις υποψία πάρε και τον μικροβιολόγο όπου έκανες τις εξετάσεις να ρωτήσεις.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .... 

Όλα ήταν φυσιολογικά μόνο τα λευκά ήταν ανεβασμένα στα ούρα τίποτα άλλο . 

Θα κάνω λίγο υπομονή αναγκάστηκα αλλά πιστευω πως τσάμπα το άγχος μου όπως μου είπαν τα κορίτσια θα είναι φυσιολογικό 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Giosotpk είπε:

Καλησπέρα .... 

Όλα ήταν φυσιολογικά μόνο τα λευκά ήταν ανεβασμένα στα ούρα τίποτα άλλο . 

Θα κάνω λίγο υπομονή αναγκάστηκα αλλά πιστευω πως τσάμπα το άγχος μου όπως μου είπαν τα κορίτσια θα είναι φυσιολογικό 

Τα λευκά αιμοσφαίρια και μένα όλο ανεβαίνουν αλλά στην γενική αίματος και είναι φυσιολογικό.Μην αγχώνεσαι αφού όλα τα υπόλοιπα είναι καλά μάλλον είναι της εγκυμοσύνης.


Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κοριτσια μου πηραμε λιγα θετικα νεα ο πνευμονας που αιμοραγουσε παει καλυτερα εχουν αρχισει να βγαινουν καποιες φυσαλιδες που ειχαν δημιουργηθεί απο την αιμοραγια ο δεικτης λοιμωξης εχει αρχισει να κατεβαινει το οξυγονο εχει μεινει σταθερο κ μας ειπε οτι δειχνει λιγο ζωηρουλα απο χθες κ αυτο ειναι καλο δειχνει να ανταποκρίνεται σε ερεθισματα αλλα η κατασταση γενικα παραμενει κρίσιμη δεν επαναπαυομαστε! Της δωσαμε ονομα την αεροβαπτισαν εκεινο το βραδυ που ηταν σοβαρα Αδαμαντια θα τη λεμε αλλα το ξερετε μονο εσεις! 

Έτσι αγάπη μου, κάθε μέρα ,βήμα βήμα ελπίζουμε να γίνει το θαύμα και να βγει νικήτρια το κορίτσι μας.Πολυ όμορφο όνομα <3

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (30Y3)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...