Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

On 14/11/2018 at 10:17 ΜΜ, Vasoth. είπε:

Δε ξερω ακριβως τι εγινε εγω μπηκα την παρασκευη με συσπασεις στο νοσοκομειο κ εντονους πονους μου εβαλαν ενδοφλεβια φαρμακο σαββατο κ κυριακη σταματησαν οι συσπασεις κ οι πονοι ημασταν καλα την δευτερα ξυπνησα με εντονους πονους χαμηλα στη κοιλια κ λιγα υγρα παραπανω τους το ελεγαν απο το πρωι κ μου ελεγαν οτι ειναι απο το εντερο κ τα υγρα απο τον πεσσο οι πονοι ειχαν γινει αφορητοι δε μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι ουτε καν να περπατησω καποια στιγμη το μεσημερι μετα απο πολυ διαμαρτηρια με πηραν να μου κανουν υπερηχο κ ειδαμε οτι η κυστη μου ηταν γεματη ουρα μου εβγαλαν λιγα με σωληνακι για να κανουν εξεταση μηπως ηταν καποια λοιμωξη μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα τα υγρα αυξανονταν κ καποια στιγμη ενιωσα να τρεχουν νερα μολις με ειδαν καταλαβαν οτι εσπασαν τα νερα απλα εδν ηταν καθαρα με εξετασαν κ ειχα κ διαστολη κ εκει ξεκινησαν τα χειροτερα ετρεχε ολο το νοσοκομειο να προλαβουν γεννησα φισιολογικα κ τα δυο παιδια σε ενα τεταρτο.Δε ξερω τι εγινε δε καταλαβα πολλα το μονο που ξερουμε σιγουρα ειναι οτι τα αμνιακα του ενος σακου ειχαν λοιμωξη κ γι αυτο εσπασαν για να προστατεψουν το μωρακι.δε κατηγορω κανεναν δε ξερω τι εφταιξε πραγματικα ουτε θα μπω σε αυτη τη διαδικασια δε μου κανει καλο.ηταν πολυ ασχημη εμπειρια γενικα ολο αυτο κ ευχομαι να μη το ζησει κανεις  κ εγινε παρα πολυ ξαφνικα νομιζα απλα οτι δε το ζω αυτο εκεινη τη στιγμη οτι πρωταγωνιστω σε ταινια.Συγνωμη σας στεναχωρω το ξερω κ δε το θελω θα σας παρακαλεσω να μην επιρεαζεστε κ ειλικρινα δε γραφω πολλα γιατι δε πρεπει εδω.

κοριτσάκι μου ούτε καν τας χω περάσει με την αδερφή μου όπως σ είπα ακριβώς έτσι κ εκείνη δεν είχαν κάποια λοίμωξη απλά ο μικρός ήταν πάρα πολύ χαμηλά κ πίεζε με το κεφάλι,δυστυχώς εκείνης δεν της περνούσαν οι πόνοι ούτε με το φάρμακο κ μέσα σε ένα βράδυ επειδή άρχιζε κ είχε κ εκείνη διαστολή,για να μην γεννήσει φυσιολογικά επειδή ήταν πολύ Μικρά τα μωρά για να μην ζοριστουν,της τα πήραν με καισαρική.ήταν 27+2 νομίζω κ γεννήθηκαν 900γρ το καθένα.

εγώ προσωπικά δεν επηρεαζομαι αρνητικά.γενικά πιστεύω ότι δυστυχώς κάποια πράγματα όντως δεν μπορούμε να τα προβλέψουμε,είναι δύσκολο αυτό που περνάς.ότι θέλεις στείλε μου π.μ.τώρα πως είναι η μικρή,πως πάει?

Τώρα διάβασα που έγραψες για την μικρή είναι καλό που πάει πολύ καλύτερα κ φυσικά που την αεροβαπτισατε.το κοριτσάκι σας είναι δυνατό,εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά!!!να είσαι δυνατή κορίτσι μου κ να μας γράφεις ότι θες για να σ φεύγει κ εσένα από μέσα σου.

6 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!! Πως είστε πως πάει με το κρύο καιρός για δυο..;;:):wub:

Συγχαρητήρια @My_star !! Γίνονται θαύματα...!! Πολύ συγκινητικό μπράβο κορίτσι μου όλα να πάνε υπέροχα και μια ήρεμη εγκυμοσυνη!  

@Comet συγχαρητήρια και από εδώ! Αρχισαν τα όργανα ε; Και έχεις κ το μικρακι.. Το διάστημα που ήμουν χάλια με αναγουλες κ εμετούς ελεγα ήρωες οι γυναίκες που περνούν αυτά και έχουν και αλλα παιδάκια και φροντίζουν τα πάντα. 

Εγω κοριτσια μόλις μίλησα με την μαία. Διπλώθηκα στα δυο από πόνο χαμηλά σουβλιες αριστερά και μέσα στο τέτοιο μου που με έπιασαν τα κλάμματα. Μου είπε να παρω και άλλη προγεστερονη και ξάπλα λιγάκι αφού άλλωστε προς το παρόν δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Ανοίγει η μητρα μου λέει και για αυτό οι πόνοι. Πήρα και ένα τροφοκαρντ το πρωί γιατΗ από νωρις είχα πονακια. Την Τριτη με το καλό Παναγία μου να είναι όλα καλα. Συγνώμη σας γράφω πολλά αλλα τρόμαξα τόσο ήταν τόσο γιατί δεν ήταν απλή σουβλιτσα. Ούτε έντερο είναι αυτές τις μερες πάω πιο συχνά κ τελευταία πήγα εχθές. 

 

@Vasoth. ελπίζω να είστε σταθερά καλύτερα κάθε μέρα και καλύτερα! περιμενουμε νέα σας 

@Beboula25 υπομονή κορίτσι μου,όντως όταν ανοίγει η μήτρα έχεις πονακια ειδικά στην.αρχή της εγκυμοσύνης κ γενικά....αλλά έχε στο νου σου μήπως είναι κ το έντερο είναι κάτω από το να αφαλό κ νομίζω αργότερα αρχίζει κ πάει στο πλάι,έχω πάθει έντονο πόνο εντέρου στην 1η εγκυμοσύνη επειδή είχα φάει έξω σε ταβέρνα χόρτα,Ε μετά από τότε πρόσεχα γενικά στα λαχανικά στις εγκυμοσύνες κ δεν έτρωγα από έξω τπτ ειδικά λαχανικά.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

.Bebula ξαπλωσε να ξεκουραστεις τωρα που μπορεις γιατι μετατη γεννα δεν εχει.μαζεψε δυναμεις.οσο για πητ δεν εχω ιδεα.αυριο χοριακη και βλεπουμε.ευτυχως σταματησαν οι αναγουλες.απογευμα βλεπεις.αυριο παλι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κοριτσάκι μου ούτε καν τας χω περάσει με την αδερφή μου όπως σ είπα ακριβώς έτσι κ εκείνη δεν είχαν κάποια λοίμωξη απλά ο μικρός ήταν πάρα πολύ χαμηλά κ πίεζε με το κεφάλι,δυστυχώς εκείνης δεν της περνούσαν οι πόνοι ούτε με το φάρμακο κ μέσα σε ένα βράδυ επειδή άρχιζε κ είχε κ εκείνη διαστολή,για να μην γεννήσει φυσιολογικά επειδή ήταν πολύ Μικρά τα μωρά για να μην ζοριστουν,της τα πήραν με καισαρική.ήταν 27+2 νομίζω κ γεννήθηκαν 900γρ το καθένα.

εγώ προσωπικά δεν επηρεαζομαι αρνητικά.γενικά πιστεύω ότι δυστυχώς κάποια πράγματα όντως δεν μπορούμε να τα προβλέψουμε,είναι δύσκολο αυτό που περνάς.ότι θέλεις στείλε μου π.μ.τώρα πως είναι η μικρή,πως πάει?

Τώρα διάβασα που έγραψες για την μικρή είναι καλό που πάει πολύ καλύτερα κ φυσικά που την αεροβαπτισατε.το κοριτσάκι σας είναι δυνατό,εύχομαι ότι όλα θα πάνε καλά!!!να είσαι δυνατή κορίτσι μου κ να μας γράφεις ότι θες για να σ φεύγει κ εσένα από μέσα σου.

@Beboula25 υπομονή κορίτσι μου,όντως όταν ανοίγει η μήτρα έχεις πονακια ειδικά στην.αρχή της εγκυμοσύνης κ γενικά....αλλά έχε στο νου σου μήπως είναι κ το έντερο είναι κάτω από το να αφαλό κ νομίζω αργότερα αρχίζει κ πάει στο πλάι,έχω πάθει έντονο πόνο εντέρου στην 1η εγκυμοσύνη επειδή είχα φάει έξω σε ταβέρνα χόρτα,Ε μετά από τότε πρόσεχα γενικά στα λαχανικά στις εγκυμοσύνες κ δεν έτρωγα από έξω τπτ ειδικά λαχανικά.

Γεια σου ζουζουνα. Μετά από χόρτα μια φορα είχα κ εγω εντονους πονους σπιτικά ήταν απλά επειδή είχα ταλαιπωρηθεί αυτό με τσάκισε λίγο. Τώρα ήταν κοντά στο πιπί κ κάθε φορά που σηκωνομουν να περπατήσω ή εκανα μια δουλειά ένιωθα περίεργα. Μέχρι που σε δευτερόλεπτα με έπιασε δυνατα κ δεν ήταν απλος πόνος ήταν σαν να με αγκυλωνε κ με τράβαγε στα δυο, αφού ήμουν όρθια κ μαζεύτηκα ούτε να περπατήσω δεν μπορουσα. Εντάξει γνωρίζω γενικά για τα πονακια που έχουμε αλλα δεν περίμενα κάτι τέτοιο για αυτό τρόμαξα. Σε ευχαριστώ πολύ! Είσαι καλα είσαι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου ζουζουνα. Μετά από χόρτα μια φορα είχα κ εγω εντονους πονους σπιτικά ήταν απλά επειδή είχα ταλαιπωρηθεί αυτό με τσάκισε λίγο. Τώρα ήταν κοντά στο πιπί κ κάθε φορά που σηκωνομουν να περπατήσω ή εκανα μια δουλειά ένιωθα περίεργα. Μέχρι που σε δευτερόλεπτα με έπιασε δυνατα κ δεν ήταν απλος πόνος ήταν σαν να με αγκυλωνε κ με τράβαγε στα δυο, αφού ήμουν όρθια κ μαζεύτηκα ούτε να περπατήσω δεν μπορουσα. Εντάξει γνωρίζω γενικά για τα πονακια που έχουμε αλλα δεν περίμενα κάτι τέτοιο για αυτό τρόμαξα. Σε ευχαριστώ πολύ! Είσαι καλα είσαι;; 

Γεια σας κοριτσια μου!! Τι κανετε? Με το καλο και οι νεες της παρεας!! 

Μπεμπουλα μου εισαι καλυτερα?? Ακριβως τον ιδιο πονο εχω εδω και 2 μερες. Αλλα οχι ξαπλα. Μολις σηκωνομαι. Σαν μαχαιρια κατω κατω, αφου πηγα να σωριαστω απο τον πονο. Σαν να μου καρφωνουν κατι, κατω κατω. Δεν ξερω τι ειναι. Οταν καθομαι ειμαι ενταξει. Εχω την υποψια βεβαια οτι σε μενα μαλλον ειναι το μωρο που οταν κουνιεται πιεζει τον πεσσο και αυτος με τη σειρα του μαλλον ποναει εμενα. Μιλαμε για πολυ πονο, δεν μπορω να κατσω πολυ ορθια. Αυριο θα παρω τον γιατρο να δω τι ειναι αυτο. 

Μην ανησυχεις παντως κοριτσι μου, δεν πιστευω θα ναι κατι. Πολυ πιθανο να ειναι και απο τη μητρα, αλλα κατσε ξαπλα μεχρι μεθαυριο και μην κουραζεσαι. 

 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!! Ελπίζω τόσο εσεις όσο και τα μωράκια σας να ειστε καλα!!

Την Παρασκευή πήγα στον γιατρό να δω την μπεμπα μου και μου είπε πως είναι πολύ χαμηλά,είναι και βαριά όποτε με συμβούλεψε να περνάω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται ακίνητη γιατί το ζόρισα αρκετά!! Ευτυχώς ο αντρουλης μου βοηθάει σε όλα!! Όμως η αλήθεια είναι πως με επιρεασε πολύ αυτό, φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να την κρατήσω όσο πρέπει 


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Xruca είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!! Ελπίζω τόσο εσεις όσο και τα μωράκια σας να ειστε καλα!!

Την Παρασκευή πήγα στον γιατρό να δω την μπεμπα μου και μου είπε πως είναι πολύ χαμηλά,είναι και βαριά όποτε με συμβούλεψε να περνάω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται ακίνητη γιατί το ζόρισα αρκετά!! Ευτυχώς ο αντρουλης μου βοηθάει σε όλα!! Όμως η αλήθεια είναι πως με επιρεασε πολύ αυτό, φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να την κρατήσω όσο πρέπει 

Κάτσε ξαπλα μη κάνεις τπτ.ποσο είσαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

.Bebula ξαπλωσε να ξεκουραστεις τωρα που μπορεις γιατι μετατη γεννα δεν εχει.μαζεψε δυναμεις.οσο για πητ δεν εχω ιδεα.αυριο χοριακη και βλεπουμε.ευτυχως σταματησαν οι αναγουλες.απογευμα βλεπεις.αυριο παλι

Έχω μαζέψει ξεκουραση ουυυ... Πάλι καλα που ηρεμεις καποιες ώρες. Με το καλό αύριο η χοριακη περιμενουμε νέα!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Τι κανετε? Με το καλο και οι νεες της παρεας!! 

Μπεμπουλα μου εισαι καλυτερα?? Ακριβως τον ιδιο πονο εχω εδω και 2 μερες. Αλλα οχι ξαπλα. Μολις σηκωνομαι. Σαν μαχαιρια κατω κατω, αφου πηγα να σωριαστω απο τον πονο. Σαν να μου καρφωνουν κατι, κατω κατω. Δεν ξερω τι ειναι. Οταν καθομαι ειμαι ενταξει. Εχω την υποψια βεβαια οτι σε μενα μαλλον ειναι το μωρο που οταν κουνιεται πιεζει τον πεσσο και αυτος με τη σειρα του μαλλον ποναει εμενα. Μιλαμε για πολυ πονο, δεν μπορω να κατσω πολυ ορθια. Αυριο θα παρω τον γιατρο να δω τι ειναι αυτο. 

Μην ανησυχεις παντως κοριτσι μου, δεν πιστευω θα ναι κατι. Πολυ πιθανο να ειναι και απο τη μητρα, αλλα κατσε ξαπλα μεχρι μεθαυριο και μην κουραζεσαι. 

 

Κι οτι θα σε δηλωνα Α/Α!!! 

Εχω διαβασει πως αυτο ειναι φυσιολογικό!!!! Νοιωθεις εναν σφαχτη απο το πουθενα και μετα περναει, στον μηνα σου. Τωρα τι να πω δεν ξερω!!! Κοντευουμε για τον γαμπρο!!! 

πρίν από 27 λεπτά , Xruca είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!! Ελπίζω τόσο εσεις όσο και τα μωράκια σας να ειστε καλα!!

Την Παρασκευή πήγα στον γιατρό να δω την μπεμπα μου και μου είπε πως είναι πολύ χαμηλά,είναι και βαριά όποτε με συμβούλεψε να περνάω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται ακίνητη γιατί το ζόρισα αρκετά!! Ευτυχώς ο αντρουλης μου βοηθάει σε όλα!! Όμως η αλήθεια είναι πως με επιρεασε πολύ αυτό, φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να την κρατήσω όσο πρέπει 

Οταν λες το ζορισες? Χαμηλα? Δηλαδή? Σε ποια βδομαδα εισαι?. Κι οταν λες βαρια? (Πωωωω σε ζαλισα) 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , nanoula90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Τι κανετε? Με το καλο και οι νεες της παρεας!! 

Μπεμπουλα μου εισαι καλυτερα?? Ακριβως τον ιδιο πονο εχω εδω και 2 μερες. Αλλα οχι ξαπλα. Μολις σηκωνομαι. Σαν μαχαιρια κατω κατω, αφου πηγα να σωριαστω απο τον πονο. Σαν να μου καρφωνουν κατι, κατω κατω. Δεν ξερω τι ειναι. Οταν καθομαι ειμαι ενταξει. Εχω την υποψια βεβαια οτι σε μενα μαλλον ειναι το μωρο που οταν κουνιεται πιεζει τον πεσσο και αυτος με τη σειρα του μαλλον ποναει εμενα. Μιλαμε για πολυ πονο, δεν μπορω να κατσω πολυ ορθια. Αυριο θα παρω τον γιατρο να δω τι ειναι αυτο. 

Μην ανησυχεις παντως κοριτσι μου, δεν πιστευω θα ναι κατι. Πολυ πιθανο να ειναι και απο τη μητρα, αλλα κατσε ξαπλα μεχρι μεθαυριο και μην κουραζεσαι. 

 

Α ρε κορίτσι μου κάτσε ξαπλωμένη καλύτερα και παρτον αύριο να δεις τι θα πει. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Το πέσσο ή ο πεσσος δεν ξέρω τι είναι το έχω ξανά διαβάσει σε εσας αλλα δεν γνωρίζω. Πάντως και εμενα μόνο όρθια με έπιανε. Είχα πονακια από πολύ νωρις πριν σηκωθώ από το κρεββάτι κ έτσι η πρώτη μου δουλειά ήταν να παρω μαγνήσιο. Δεν ξέρω τι άλλο να έκανα σκέφτηκα κ εγω τα γνωστα πονακια. Μετά ομως σε κάθε κίνηση όρθια πάντα ένιωθα αυτό το τσιγκλιμα. Σήκωσα το υγρό απορρυπαντικό να σου πω ένα  παράδειγμα κ με ενόχλησε φαντάσου. Μετά έκατσα κ ηρεμησα και μόλις ξανά σηκώθηκα αυτό ήταν κ εγω νόμιζα θα σωριαστω και ήταν κάτω πολυυυ χαμηλά. Και τώρα με αγκυλωνει αριστερά χαμηλά κ με ενοχλει στην κίνηση κ το περπάτημα και αυτό ναι μπορεί να είναι του εντέρου. 

Και εσυ κάτσε ξάπλα μην κουράζεσαι καθόλου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι οτι θα σε δηλωνα Α/Α!!! 

Εχω διαβασει πως αυτο ειναι φυσιολογικό!!!! Νοιωθεις εναν σφαχτη απο το πουθενα και μετα περναει, στον μηνα σου. Τωρα τι να πω δεν ξερω!!! Κοντευουμε για τον γαμπρο!!! 

Οταν λες το ζορισες? Χαμηλα? Δηλαδή? Σε ποια βδομαδα εισαι?. Κι οταν λες βαρια? (Πωωωω σε ζαλισα) 

Περπατάω αρκετά και επειδή είναι 2 κιλά την ζορίζω και έχει κατέβει αρκετά Έτσι μου το εξήγησε ο γιατρός! Αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα! Μου έκανε και κολπικο υπέρηχο και εκεί μου είπε πως ο τράχηλος είναι μια χαρά αλλα προς το παρόν πρέπει να προσπαθώ να μην κινούμαι πολύ! Με έχει επιρεασει πολύ ψυχολογικά πάντως,νιώθω τύψεις που το παράκανα με το περπάτημα και την κούραση! Χαχα όχι όχι δεν με ζαλισες


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι οτι θα σε δηλωνα Α/Α!!! 

Εχω διαβασει πως αυτο ειναι φυσιολογικό!!!! Νοιωθεις εναν σφαχτη απο το πουθενα και μετα περναει, στον μηνα σου. Τωρα τι να πω δεν ξερω!!! Κοντευουμε για τον γαμπρο!!! 

Οταν λες το ζορισες? Χαμηλα? Δηλαδή? Σε ποια βδομαδα εισαι?. Κι οταν λες βαρια? (Πωωωω σε ζαλισα) 

Με πιανει οταν σηκωνομαι μονο, ειμαι σιγουρη σχεδον οτι εχει να κανει με τον πεσσο. Μολις ξαπλωνω περναει. Μα ειναι και χοντρουλης, ολο το βαρος του οταν σηκωνομαι εκει κατω παει. Πλησιαζουμε ναι. 34 βδομαδων σημερα και βγηκα να το γιορτασω, αλλα μ αφηνει ο σκατιαρης?? Δεν περπατησαμε ευτυχως πολυ, ειχα τον αντρα  σαν σοφερ. Μου ανοιγει πορτα ακριβως εξω την καφετερια, μου κραταει τσαντα, πραγματικα σημερα σαν να πηγα για καφε με τον μπατλερ μου :lol: Αφου ηθελα να του δωσω και πουρμπουαρ χαχαχα 

Τι κανεις εσυ τρελοσυμπεθερα μου?? Χαζευεις με την μικρη διαβασα?? 

πρίν από 7 λεπτά , Beboula25 είπε:

Α ρε κορίτσι μου κάτσε ξαπλωμένη καλύτερα και παρτον αύριο να δεις τι θα πει. Εύχομαι να περάσει γρήγορα. Το πέσσο ή ο πεσσος δεν ξέρω τι είναι το έχω ξανά διαβάσει σε εσας αλλα δεν γνωρίζω. Πάντως και εμενα μόνο όρθια με έπιανε. Είχα πονακια από πολύ νωρις πριν σηκωθώ από το κρεββάτι κ έτσι η πρώτη μου δουλειά ήταν να παρω μαγνήσιο. Δεν ξέρω τι άλλο να έκανα σκέφτηκα κ εγω τα γνωστα πονακια. Μετά ομως σε κάθε κίνηση όρθια πάντα ένιωθα αυτό το τσιγκλιμα. Σήκωσα το υγρό απορρυπαντικό να σου πω ένα  παράδειγμα κ με ενόχλησε φαντάσου. Μετά έκατσα κ ηρεμησα και μόλις ξανά σηκώθηκα αυτό ήταν κ εγω νόμιζα θα σωριαστω και ήταν κάτω πολυυυ χαμηλά. Και τώρα με αγκυλωνει αριστερά χαμηλά κ με ενοχλει στην κίνηση κ το περπάτημα και αυτό ναι μπορεί να είναι του εντέρου. 

Και εσυ κάτσε ξάπλα μην κουράζεσαι καθόλου

Ειναι ενα στρογγυλο πραγματακι ο πεσσος απο σιλικονη, που μπαινει απο κατω και συγκρατει τον τραχηλο. Σαν δαχτυλιδι δλδ. 

Ξαπλα και εσυ κ μην κανεις τπτ. Μην κουραζεσαι. Ειναι που η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι η καλυτερη περιοδος της γυναικας κατα τ αλλα.

 

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , loyloy είπε:

Κάτσε ξαπλα μη κάνεις τπτ.ποσο είσαι τωρα?

Αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα! Εννοείται ξάπλα όσο μπορώ αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ!! Ξέρω ότι μπορεί να μην ακούγεται σοβαρό,αλλά θέλω να έχω το καλύτερο «σπιτάκι» για το κοριτσάκι μου,μέχρι το τέλος! Να το κρατήσω ασφαλές όσο πιο πολύ μπορώ 


un4Bp2.png

Link to comment
Share on other sites

Beboula μου μου προς το παρον ηρεμω λιγο τα απογευματα μεχρι να αρχιζουν οι εμετοι και εκει θα ειναι non stop κατασταση.τριτη φορα το ζω και τωρα πια εχω μαθει.καποια στιγμη θα περασει και τα μπεμπακια μας αξιζουν καθε ταλαιπωρια δικη μας αρκει αυτα να ναι καλα.οταν γεννησα την προηγουμενη φορα τα ξεχασα ολα.τουλαχιστον αφου θα χω την ιδια εγκυμοσυνη ας εχω και την ιδια γεννα.ουτε καταλαβα οτι γεννουσα.ευχομαι το ιδιο ευκολα να γεννησετε ολες


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Xruca είπε:

Περπατάω αρκετά και επειδή είναι 2 κιλά την ζορίζω και έχει κατέβει αρκετά Έτσι μου το εξήγησε ο γιατρός! Αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα! Μου έκανε και κολπικο υπέρηχο και εκεί μου είπε πως ο τράχηλος είναι μια χαρά αλλα προς το παρόν πρέπει να προσπαθώ να μην κινούμαι πολύ! Με έχει επιρεασει πολύ ψυχολογικά πάντως,νιώθω τύψεις που το παράκανα με το περπάτημα και την κούραση! Χαχα όχι όχι δεν με ζαλισες

Και μενα δυο κιλακια ειναι η μπουμπουκα μου. Οταν λες χαμηλα?. Που είναι δηλαδή? Πως Καθεται? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Xruca είπε:

Αύριο μπαίνω στην 31 εβδομάδα! Εννοείται ξάπλα όσο μπορώ αλλά αγχώθηκα τόσο πολύ!! Ξέρω ότι μπορεί να μην ακούγεται σοβαρό,αλλά θέλω να έχω το καλύτερο «σπιτάκι» για το κοριτσάκι μου,μέχρι το τέλος! Να το κρατήσω ασφαλές όσο πιο πολύ μπορώ 

Είναι πολύ όμορφο αυτό που λες.κανε ότι καλύτερο μπορείς για το μπεμπακι σου.Σου πε ο γιατρός για ενεσουλες στα πνευμονια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...