Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Nicol_ είπε:

Ελπιδα μου σε 2 μερες κλεινω την 29η εβδομαδα. Υπερηχογραφικα μου εδωσαν ΠΗΤ 1 Μαρτιου,ο γιατρος μου απο την αλλη μου λεει λιγες μερες αργοτερα.Θα δειξει. Γερο να ειναι και ας βγει οποτε αγαπαει :D

Ωραίαααααα.... Κοντά ήμαστε εγώ σήμερα έγινα 32 εβδομάδων... Στις 30 είχα κάνει υπερυχο και ήταν 1640... Την Δευτέρα έχω το doppler... Εγώ μάλλον για νωρίτερα το βλέπω να γενναω με τόσο τρέξιμο που ρίχνω με τον μικρό.... Σε κανένα μήνα δλδ το βλέπω.... Με το καλό κοριτσάκι μου.. Γερά να είναι και ας έρθουν οπότε είναι έτοιμα.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elpida88 είπε:

Beboula σίγουρα αλλάζει η καθημερινότητα σου... Σίγουρα θα το σκεφτείς κάποιες φορές να βγεις έξω βραδάκι... Αν έχεις βέβαια γονείς κοντά σου μπορούνε που κ που να στο κρατάνε και να βγαίνεις.... Θα σου πω κάτι όμως.... Είναι 2.5 χρόνων το παιδάκι μου και δεν έχουμε πάει για καφέ ποτέ χωρίς να τον πάρουμε μαζί μας.... Βέβαια όταν ήταν μικρούλης ήταν εύκολο... Τώρα πίνουμε καφέ όρθιοι... Τον κηνυγαμε.. Δεν τον ευχαριστιομαστε πολύ το καφέ αλλά δεν θέλουμε να τον αφήσουμε κιόλας σπίτι.... Μαζί δε κάνουμε και χωρια δε μπορούμε.... Λίγο τον αφήνω και μου λείπει.... 

Όλα αυτά που περιγράφεις τα σκέφτομαι από πριν. Ιδιαιτερα το καλοκαίρι λίγο πριν μείνω εγκυος χαζευα τα ζευγάρια στην παραλία που είχαν είτε μωράκι μικρό είτε παιδάκι μεγαλύτερο.Παροτι είχα περάσει δύσκολα ψυχολογικά κ σωματικά γιατί είχα περάσει σε ένα χρόνο τρεις εγκυμοσυνες και ήθελα τόσο πολύ να τα καταφέρω αλλα εκείνη την στιγμή ελεγα μέσα μου πως αυτή την στιγμή απολαμβάνω τις διακοπες, τον ήλιο στην ξαπλώστρα δίπλα στον άντρα μου αραχτοί, με την μηχανή μας,το βράδυ θα πάμε την βολτα μας τα ποτά μας το σεξ μας όπου κ οποτε θελουμε. Αλλα παράλληλα σκεφτομουν πως και αυτοί οι άνθρωποι είναι ευλογημένοι και φυσικά δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο παρα το παιδάκι τους. Δεν είμαστε του έξω κάθε μέρα και του κλαμπ, ίσα ίσα απλά λέω πως σε λίγο καιρό ξεχναω και τι θα πει το βαριέμαι Χαχαχα..

Πιστεύω ακράδαντα παντως αυτό που λες πως δεν μπορείς να τον αφήνεις, πως σου λείπει. Για βολτούλα αν θελήσουμε ναι έχω κοντά την μανούλα που κάνει από τώρα σαν παιδί στην σκέψη πως θα έχει ένα εγγονάκι και την εμπιστεύομαι πολύ στο αναθρεμα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Beboula25 είπε:

Όλα αυτά που περιγράφεις τα σκέφτομαι από πριν. Ιδιαιτερα το καλοκαίρι λίγο πριν μείνω εγκυος χαζευα τα ζευγάρια στην παραλία που είχαν είτε μωράκι μικρό είτε παιδάκι μεγαλύτερο.Παροτι είχα περάσει δύσκολα ψυχολογικά κ σωματικά γιατί είχα περάσει σε ένα χρόνο τρεις εγκυμοσυνες και ήθελα τόσο πολύ να τα καταφέρω αλλα εκείνη την στιγμή ελεγα μέσα μου πως αυτή την στιγμή απολαμβάνω τις διακοπες, τον ήλιο στην ξαπλώστρα δίπλα στον άντρα μου αραχτοί, με την μηχανή μας,το βράδυ θα πάμε την βολτα μας τα ποτά μας το σεξ μας όπου κ οποτε θελουμε. Αλλα παράλληλα σκεφτομουν πως και αυτοί οι άνθρωποι είναι ευλογημένοι και φυσικά δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο παρα το παιδάκι τους. Δεν είμαστε του έξω κάθε μέρα και του κλαμπ, ίσα ίσα απλά λέω πως σε λίγο καιρό ξεχναω και τι θα πει το βαριέμαι Χαχαχα..

Πιστεύω ακράδαντα παντως αυτό που λες πως δεν μπορείς να τον αφήνεις, πως σου λείπει. Για βολτούλα αν θελήσουμε ναι έχω κοντά την μανούλα που κάνει από τώρα σαν παιδί στην σκέψη πως θα έχει ένα εγγονάκι και την εμπιστεύομαι πολύ στο αναθρεμα. 

Μπράβο κοπέλα μου... Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάποιον κοντά σου που να εμπιστεύεσαι.... Άσε πραγματικά ακούω μερικές μανούλες που αφήνουνε τα παιδάκια τους και 3 και 4 μέρες και λέω πως μπορουνε;  εγώ τον αφήνω στην μαμά μου κάνα 2ωρο και λέω αντε να τον πάρει να ξεκουραστω και μόλις φεύγει αισθάνομαι ότι μου λείπει ήδη.... Άσε που σκέφτομαι από τώρα πως θα πάω να γέννησω; πως θα λείπω 4 μέρες από κοντά του;  μπορώ να υπογράψω να φύγω νωρίτερα;  θα κλαίω πιστεύω στο μαιευτήριο.... Είναι ότι πιο σημαντικό έχεις κάνει στην ζωή σου...αλλα πάντα ονειρευομουν να γίνω μανούλα και δεν το αλλάζω με τπτ.... Θα με θυμηθείς όταν έρθει η ώρα... Με το καλό... Να πάνε ολα καλά..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , nanoula90 είπε:

Μπεμπουλιιιτσααα?? Που εισαι εσυυ? Τι κανεις γλυκουλα μου? Πως ειναι ο μπεμπακος? Εσυ? 

Χαχαχα, ασε και γω σκεφτομαι ηδη οτι πρεπει να ανοιξουμε εναν λογαριασμο για το παιδι να εχει για τις σπουδες του, για τα φροντιστηρια του χαχαχα. Ποσο σε νιωθω. Και μενα αυτο με απασχολει πολυ. Ποσο θα αλλαξει η καθημερινοτητα. Οτι ολες οι προτεραιοτητες αλλαζουν. 

Οσο για την αδερφουλα σου ειναι πολυ τυχερη που σε εχει και εσυ που εχεις εκεινην. 

Καλα αυτο αστο ειναι αλλο θεμα. 

Ηδη ακουω διαφορα και δεν μπορω. Ειδικα αυτο το "μα εμεις δεν το καναμε ποτε αυτο, μια χαρα σας μεγαλωσαμε" 

" γιατι εσεις που δεν ειχατε, τι παθατε?" 

Αυτη η εμμονη με το τι κανανε παλια, με τρελαινει. Και ειδικα κατι δεισιδαιμονιες που ακουω με τρελαινουν. Δεν πιστευω σε αυτα και ομως εκει να μου αλλαξουν γνωμη. Καλα το να μη διανοηθω και βγω πριν τις 40 μερες, αλλα και να μη βγαζω τα ρουχα εξω το βραδυ. Και χιλια δυο που με το ζορι πρεπει να ενστερνιστω. Το να μην εχεις την ελευθερια εκφρασης πραγματικα με κανει εξαλλη. Τι να πεις.

Αλλα πλεον και μεταξυ τους οι νεες μαμαδες κανουν σαν τα κοκορια και τσακωνονται. Ααα γιατι δεν θηλασες? Ααα γιατι εδωσες χαμομηλι?? Αααα, γιατι το αφηνεις και κλαιει? Ααα γιατι δεν κανετε συγκοιμηση? Η καθεμια το μακρυ και το κοντο της. Εξαλλη με κανουν, εξαλλη σου λεω χαχαχαχα.

Εχουμε τα παλια μυαλα που σου λενε χιλια δυο και εχουμε και τα "νεα" που απεκτησαν ξαφνικα πτυχια ιατρικης, παιδιατρικης, παιδοψυχολογιας και μαιευτικης ολα αυτα μαζι.

Αχ βρε νανουλα ποσο με καλύπτουν τα λογια σου συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα αναφέρεις για τις παλιές και καινούργιες μανουλες. Κάπως δικαιολογώ τις παλιές γιατί τόσα ήξεραν αλλα και γιατί στην τελική δεν έκαναν κ κάτι κακό μια χαρά μας μεγάλωσαν. Και μην πάμε μόνο στις ακραιες περιπτωσεις που έκαναν κακο. Όσο για τα κολλήματα τα υπόλοιπα δεν δίνω σημασια δεν πιστεύω σε τέτοια. 

Τώρα παρατηρώ μια “παραμόρφωση” γύρω από το κάθε τι. Ακόμη και χωρίς καμία εμπειρία απλώς από ότι έχουν ακούσει από γύρω ή έχουν διαβάσει στο ιντερνετ και συμβουλεύουν για τα πάντα.

Γλυκουλα μου σε ευχαριστώ πολύ... Είμαστε τυχερες που την έχουμε!! Αστα ήμουν που ήμουν παρα έγινα ευαίσθητη και τα μπιγω στο άνετο μου και με αναφιλητά κιολας. Έβλεπα τα ματάκια της που γελούσαν ρε παιδί μου ναι γελούσαν και τα μάτια της επειδή της τραγουδούσα χριστουγεννιάτικα. Μέσα από αυτήν και την μητέρα μου θα κοιτάξω να τα καταφέρω ως μανούλα. 

Είμαι καλα σαν πεταλουδιτσα νιώθω :mrgreen: αλλα έχω ξεφύγει με τα γλυκα από εκεί που δεν τα ήθελα και δεν μου αρέσει πρέπει να σταματησω.Τον μικρό θα τον δω στις 20. 

πρίν από 16 λεπτά , Elpida88 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου... Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάποιον κοντά σου που να εμπιστεύεσαι.... Άσε πραγματικά ακούω μερικές μανούλες που αφήνουνε τα παιδάκια τους και 3 και 4 μέρες και λέω πως μπορουνε;  εγώ τον αφήνω στην μαμά μου κάνα 2ωρο και λέω αντε να τον πάρει να ξεκουραστω και μόλις φεύγει αισθάνομαι ότι μου λείπει ήδη.... Άσε που σκέφτομαι από τώρα πως θα πάω να γέννησω; πως θα λείπω 4 μέρες από κοντά του;  μπορώ να υπογράψω να φύγω νωρίτερα;  θα κλαίω πιστεύω στο μαιευτήριο.... Είναι ότι πιο σημαντικό έχεις κάνει στην ζωή σου...αλλα πάντα ονειρευομουν να γίνω μανούλα και δεν το αλλάζω με τπτ.... Θα με θυμηθείς όταν έρθει η ώρα... Με το καλό... Να πάνε ολα καλά..

Πωπω με συγκινεις..Έτσι είναι η μανούλα όταν αποχωρίζεται το σπλάχνο της δεν αντέχει ούτε λίγο. Κουρασμένη να είναι από δουλειά πάλι θα χαίρεται που πάει στο παιδάκι της. Ναι θα σε θυμηθώ δεν το συζητω από τώρα καρδιοχτυπω άλλωστε. 

Θα κλαις και από χαρά και συγκίνηση που έφερες στον κόσμο το αδερφάκι του που θα μοιραστούν την ζωή τους μαζί.. Με το καλό να έρθει το νέο νινακι κ να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Σε ευχαριστώ πολυυ!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αχ βρε νανουλα ποσο με καλύπτουν τα λογια σου συμφωνώ απόλυτα με όλα όσα αναφέρεις για τις παλιές και καινούργιες μανουλες. Κάπως δικαιολογώ τις παλιές γιατί τόσα ήξεραν αλλα και γιατί στην τελική δεν έκαναν κ κάτι κακό μια χαρά μας μεγάλωσαν. Και μην πάμε μόνο στις ακραιες περιπτωσεις που έκαναν κακο. Όσο για τα κολλήματα τα υπόλοιπα δεν δίνω σημασια δεν πιστεύω σε τέτοια. 

Τώρα παρατηρώ μια “παραμόρφωση” γύρω από το κάθε τι. Ακόμη και χωρίς καμία εμπειρία απλώς από ότι έχουν ακούσει από γύρω ή έχουν διαβάσει στο ιντερνετ και συμβουλεύουν για τα πάντα.

Γλυκουλα μου σε ευχαριστώ πολύ... Είμαστε τυχερες που την έχουμε!! Αστα ήμουν που ήμουν παρα έγινα ευαίσθητη και τα μπιγω στο άνετο μου και με αναφιλητά κιολας. Έβλεπα τα ματάκια της που γελούσαν ρε παιδί μου ναι γελούσαν και τα μάτια της επειδή της τραγουδούσα χριστουγεννιάτικα. Μέσα από αυτήν και την μητέρα μου θα κοιτάξω να τα καταφέρω ως μανούλα. 

Είμαι καλα σαν πεταλουδιτσα νιώθω :mrgreen: αλλα έχω ξεφύγει με τα γλυκα από εκεί που δεν τα ήθελα και δεν μου αρέσει πρέπει να σταματησω.Τον μικρό θα τον δω στις 20. 

Με συγκινησες βρε ατιμη, σοβαρα. Εσυ εισαι ηδη μανουλα αγαπη μου και δεν το ηξερες! Την καλυτερη μανουλα θα χει ο μπεμπης σου, να σαι σιγουρη.

Δικαιουσαι να τρως τα γλυκακια σου γιατι στην αρχη δεν μπορουσες σχεδον τιποτα με τις αναγουλες. Οποτε φαε οσο μπορεις. Αντε σε μια βδομαδουλα θα τον δεις τον πριγκιπα σου. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Έλα μου 14/01 έχω αλλά ο γιατρός πιστεύει θα μου σπάσει τα νερά νωρίτερα. 

Ευχαριστώ!!! Εσύ πώς είσαι? Το ζουζούνι σου?

Καλα είμαι κ εγω..  Το ζουζουνι λέω μακάρι να είναι καλα! Μια εβδομάδα έμεινε να το δούμε! Ρε παιδί μου νιώθω σαν να μην είμαι εγκυος ώρες ώρες τόσο ανάλαφρη γενικοτερα Χαχαχα και που κ που ανησυχώ κ του λέω είσαι εδώ;;

πρίν από 1 λεπτό , nanoula90 είπε:

Με συγκινησες βρε ατιμη, σοβαρα. Εσυ εισαι ηδη μανουλα αγαπη μου και δεν το ηξερες! Την καλυτερη μανουλα θα χει ο μπεμπης σου, να σαι σιγουρη.

Δικαιουσαι να τρως τα γλυκακια σου γιατι στην αρχη δεν μπορουσες σχεδον τιποτα με τις αναγουλες. Οποτε φαε οσο μπορεις. Αντε σε μια βδομαδουλα θα τον δεις τον πριγκιπα σου. 

 Νανουλα μου..❤️ 

Ελα πες κανα δικό σου τρελλο να ευθυμήσουμε!  Μου λείπει κ η λουλουυυ περιμένω μνμ της πως κ πως. Σε λίγο θα περιμενουμε τα δικά σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλα είμαι κ εγω..  Το ζουζουνι λέω μακάρι να είναι καλα! Μια εβδομάδα έμεινε να το δούμε! Ρε παιδί μου νιώθω σαν να μην είμαι εγκυος ώρες ώρες τόσο ανάλαφρη γενικοτερα Χαχαχα και που κ που ανησυχώ κ του λέω είσαι εδώ;;

 Νανουλα μου..❤️ 

Ελα πες κανα δικό σου τρελλο να ευθυμήσουμε!  Μου λείπει κ η λουλουυυ περιμένω μνμ της πως κ πως. Σε λίγο θα περιμενουμε τα δικά σου!!

Και γω την περιμενω να μας πει πως ειναι, πως γεννησε, πως αισθανεται!! 

Ασε με εμενα, εγω σας το ειπα. Δεν το πιστευω οτι θα χω μωρο. Θα γυρισω απο το μαιευτηριο και θα παρω τηλ την αστυνομια για να παραδωθω για αρπαγη βρεφους πανω σε μια κριση που δεν θα θυμαμαι :lol::lol:

  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και γω την περιμενω να μας πει πως ειναι, πως γεννησε, πως αισθανεται!! 

Ασε με εμενα, εγω σας το ειπα. Δεν το πιστευω οτι θα χω μωρο. Θα γυρισω απο το μαιευτηριο και θα παρω τηλ την αστυνομια για να παραδωθω για αρπαγη βρεφους πανω σε μια κριση που δεν θα θυμαμαι :lol::lol:

Και θα σε πάνε αλλου αντι για τα κρατητήρια κάπου που έχει και πολύ πράσινο! Χαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Στην 25η εβδομαδα που ειχα το προηγούμενο ραντεβου θυμάμαι ηταν 650-680 γρμ

Γιατι κορίτσι αγχώνεσαι με το βαρος?

Εσυ βρε κακουργα ξεκινησες τα χριστουγεννιάτικα γλυκα? Δεν μας λυπάσαι?  Και αυτές τις μερες θελω να φαω ότι γλυκό βλέπω μπροστα μου!:mrgreen:

Όχι απλά μου λέει η γιατρός ότι είναι μεγάλο μωράκι και κάνω έρευνες χαχαχα..εμένα 21 εβδομάδων ήταν 427 γραμμ..

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , nanoula90 είπε:

Και γω την περιμενω να μας πει πως ειναι, πως γεννησε, πως αισθανεται!! 

Ασε με εμενα, εγω σας το ειπα. Δεν το πιστευω οτι θα χω μωρο. Θα γυρισω απο το μαιευτηριο και θα παρω τηλ την αστυνομια για να παραδωθω για αρπαγη βρεφους πανω σε μια κριση που δεν θα θυμαμαι :lol::lol:

Ελάτε πιάστε με κυρ αστυνομε! Έχω ένα μωρό εδώ αλλά δεν είναι δικό μου! Μην με ρωτάτε που το βρήκα δεν θυμάμαι!!!! αχαχαχαχα

  • Χαχα 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ελάτε πιάστε με κυρ αστυνομε! Έχω ένα μωρό εδώ αλλά δεν είναι δικό μου! Μην με ρωτάτε που το βρήκα δεν θυμάμαι!!!! αχαχαχαχα

Καπως ετσι με φανταζομαι χαχαχαχα. Μου παει και το λευκο, μουρλια θα μαι 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καπως ετσι με φανταζομαι χαχαχαχα. Μου παει και το λευκο, μουρλια θα μαι 

Μια γλύκα θα είσαι! Και τα χεράκια πίσω... Μμμμμμ μια ζωγραφιά!!! Σε κάνω εικόνα σαν τον Βουτσά που έλεγε δεν εχω θείο, δεν έχω θείο να λες, δεν έχω μωρό, δεν έχω μωρό!!!

  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Beboula25 είπε:

Καλα είμαι κ εγω..  Το ζουζουνι λέω μακάρι να είναι καλα! Μια εβδομάδα έμεινε να το δούμε! Ρε παιδί μου νιώθω σαν να μην είμαι εγκυος ώρες ώρες τόσο ανάλαφρη γενικοτερα Χαχαχα και που κ που ανησυχώ κ του λέω είσαι εδώ;;

 Νανουλα μου..❤️ 

Ελα πες κανα δικό σου τρελλο να ευθυμήσουμε!  Μου λείπει κ η λουλουυυ περιμένω μνμ της πως κ πως. Σε λίγο θα περιμενουμε τα δικά σου!!

Εεεεεεε πόσο εβδομάδων είσαι τώρα? Νοιώθεις τίποτα από μέσα??? Μια χαρά είναι το ζουζούνι σου!!!

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χαχαχα. Το ελπιζω να ειμαι ηρεμη γιατι ειμαι ετσι σαν ατομο. Δυσκολα θα αγχωθω με κατι. Αλλα με το παιδι δεν ξερω πως θα λειτουργησω. Παν μετρον αριστον. Ουτε θα κανω σαν παλαβη ουτε και στον κοσμο μου. Ελπιζω να το πετυχω γιατι οπως λες τα αγχη ειδικα αμα εισαι πρωταρα ειναι πολλα. 

Καπου ειχα διαβασει τι συμβαινει συνηθως οταν π.χ πεφτει η πιπιλα του μωρου στο πατωμα.

- στο πρωτο παιδι κατευθειαν αποστειρωση

-στο δευτερο παιδι, τη πλενεις με τρεχουμενο νερο

-στο τριτο παιδι τη φυσας, τη σκουπιζεις και λιγο πανω σου και τη ξαναδινεις 

Χαχαχαχαχα.

 

Χαλαρά.....

3 ώρες πρίν, Amalia C είπε:

Καλημέρα σε όλους! Είμαι καινούρια στο forum αν και σας διαβάζω από τότε που έμαθα πως περιμένω το πρώτο μου μπεμπάκι! Είμαι στην 31 εβδομάδα. Η αφορμή να σας γράψω είναι πως ενώ με παρακολουθεί ιδιώτης γυναικολόγος αποφάσισα να πάω σε γενικό νοσοκομείο για να με δει κάποιος γυναικολόγος μιας και θέλω να γεννήσω εκεί. Ο γυναικολόγος λοιπόν του νοσοκομείου μου πρότεινε να πάρω συμπλήρωμα μαγνησίου προληπτικά. Μέχρι τώρα παίρνω σίδηρο και ασβέστιο. Λέω οκ ας το πάρω, κάτι θα ξέρει. Πάω όμως να το πάρω από το φαρμακείο και βλέπω πως μου έχει γράψει να παίρνω 300mg δύο φορές τη μέρα, σύνολο 600mg! Διαβάζω στο διαδίκτυο για συνιστώμενες ποσότητες βλέπω περίπου 300mg ημερησίως. Τηλεφωνώ και στο νοσοκομείο να ρωτήσω (δεν βρήκα τον ίδιο γιατρό) μου λένε μια χαρα ειναι τα 600mg τη μέρα , έχει τύχει να δώσουμε και 900mg ημερησίως!! Δε ξέρω τι να κάνω. Προς το παρόν παίρνω το ένα δισκίο και ήδη νιώθω υπνηλία. Εσείς τι κάνετε με το μαγνήσιο;; 

Καλώς όρισες!!!! Μια χαρά είναι το μαγνήσιο σου, έτσι κι αλλιώς σε λίγες εβδομάδες θα το κόψεις πάλι λογικά. Εγώ. Σήμερα παίρνω τα τελευταία μου Μαγνησια. Είμαι 36η εβδομάδα. 

1 ώρα πρίν, nanoula90 είπε:

Και γω την περιμενω να μας πει πως ειναι, πως γεννησε, πως αισθανεται!! 

Ασε με εμενα, εγω σας το ειπα. Δεν το πιστευω οτι θα χω μωρο. Θα γυρισω απο το μαιευτηριο και θα παρω τηλ την αστυνομια για να παραδωθω για αρπαγη βρεφους πανω σε μια κριση που δεν θα θυμαμαι :lol::lol:

Απαγωγεααααααααααα!!!!!

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Και θα σε πάνε αλλου αντι για τα κρατητήρια κάπου που έχει και πολύ πράσινο! Χαχαχαχα 

Με λευκά δετα φόρεματααααααα!!!! Μουρλιααααα!!!!!

πρίν από 43 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ελάτε πιάστε με κυρ αστυνομε! Έχω ένα μωρό εδώ αλλά δεν είναι δικό μου! Μην με ρωτάτε που το βρήκα δεν θυμάμαι!!!! αχαχαχαχα

Ναι? 166? Έχω ένα μωρό εδώ, δικό μου μάλλον, κλαίει.Τι κάνω??

  • Χαχα 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Smile89 είπε:

Εεεεεεε πόσο εβδομάδων είσαι τώρα? Νοιώθεις τίποτα από μέσα??? Μια χαρά είναι το ζουζούνι σου!!!

Ευχαριστώ!! Σε δυο κλείνω τις 17!  Έχω νιώσει τελευταία κάτι και συνηθως πολύ αργά το βράδυ στον ύπνο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Smile89 είπε:

Εεεεεεε πόσο εβδομάδων είσαι τώρα? Νοιώθεις τίποτα από μέσα??? Μια χαρά είναι το ζουζούνι σου!!!

Χαλαρά.....

Καλώς όρισες!!!! Μια χαρά είναι το μαγνήσιο σου, έτσι κι αλλιώς σε λίγες εβδομάδες θα το κόψεις πάλι λογικά. Εγώ. Σήμερα παίρνω τα τελευταία μου Μαγνησια. Είμαι 36η εβδομάδα. 

Απαγωγεααααααααααα!!!!!

Με λευκά δετα φόρεματααααααα!!!! Μουρλιααααα!!!!!

Ναι? 166? Έχω ένα μωρό εδώ, δικό μου μάλλον, κλαίει.Τι κάνω??

Χαχαχαχα, καλα κοροιδευε συμπεθερα, αλλα να σε δω και σενα οταν γεννησεις. Πες μου αν ειναι να κρατησω δικλινο εκει στις πρασιναδες χεχεχε


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...