Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε περιμενωωω να μαθω για την μπεμπααα!! 

Αγαπιτσααα!! Φιλάκια πολλά στο αντρακι σου!! Καλα είστε;

@Beboula25 τωρα σε λιγο σχολαω απο την δουλεια κ θα παω..ανυπομονω να την δω και να εχεθ μεγαλωσει οσο πρέπει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?να ρωτησω εμενα ο γιατρος μου δεν μ χει πει κατι για να δουμε αναλυση κολπικου υγρου!!ειμαι στον τριτο να τον ρωτησω?η γντ πιο μετα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , happysmile είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?να ρωτησω εμενα ο γιατρος μου δεν μ χει πει κατι για να δουμε αναλυση κολπικου υγρου!!ειμαι στον τριτο να τον ρωτησω?η γντ πιο μετα?

Καλησπέρα.  Εγώ καλλιέργεια κόλπικου υγρού έκανα στον 6ο πρώτη φορά.  Τους προηγούμενους μήνες μόνο ανάλυση ούρων έκανα μηνιαίως.  Αν νιώθεις κάποια ενόχληση μπορείς να του πεις να σου γράψει την εξέταση  πιο σύντομα.  Αλλά είναι θέμα γιατρού νομίζω κάθε πόσο συχνά θα την κάνει 

  • Μου αρέσει 1

 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?να ρωτησω εμενα ο γιατρος μου δεν μ χει πει κατι για να δουμε αναλυση κολπικου υγρου!!ειμαι στον τριτο να τον ρωτησω?η γντ πιο μετα?

Δεν σου εχει γραψει ακομα?εμενα.ηταν απο τις πρωτες εξετασεις που μου ειχε κανει οταν ημουν εγκυος..εκει βρήκα οτι εχω ουρεοπλασμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν σου εχει γραψει ακομα?εμενα.ηταν απο τις πρωτες εξετασεις που μου ειχε κανει οταν ημουν εγκυος..εκει βρήκα οτι εχω ουρεοπλασμα

Δημητρα μου ειναι θεμα γιατρου μιας φιλης αλλος γιατρος της εγραψε απτις πρωτες εξετασεις. της αλλης που κ γενναει τωρα αλλος γιατρος δεν της εγραψε ποτε γτ αν δεν εχει ενοχληση δεν το θεωρει απαραιτητο!!τωρα τι να πω..

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν σου εχει γραψει ακομα?εμενα.ηταν απο τις πρωτες εξετασεις που μου ειχε κανει οταν ημουν εγκυος..εκει βρήκα οτι εχω ουρεοπλασμακ ο γιατρος μου απο οσο γνωριζω κανει στον 6/7.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε περιμενωωω να μαθω για την μπεμπααα!! 

Αγαπιτσααα!! Φιλάκια πολλά στο αντρακι σου!! Καλα είστε;

Που εισαι εσυυυυ???χαιρεσαι τις κλωτσιες του μικρου σου ? Εεε?? Σου ριχνει και αμεσως παιρνεις το υφος της χαζομαμας ?? Και χαζογελας μοναχουλα?? Εεε??

Καλα ειμαστε, εδω μαζι αγκαλιτσα ολη μερα. Ειναι ερωτας μπεμπουλα μου!! 

πρίν από 40 λεπτά , happysmile είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?να ρωτησω εμενα ο γιατρος μου δεν μ χει πει κατι για να δουμε αναλυση κολπικου υγρου!!ειμαι στον τριτο να τον ρωτησω?η γντ πιο μετα?

Κοριτσι μου καλησπερα. Εμενα μου χε γραψει απο την αρχη να κανω και επισης μολις μπηκα στον μηνα μου στο τελος. Εκανα κ μια ενδιαμεσα για αλλον λογο. Ειχες κανει τεστ παπ προσφατα?? Αν ναι, ισως για αυτο δεν σου πε να κανεις.


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , nanoula90 είπε:

Που εισαι εσυυυυ???χαιρεσαι τις κλωτσιες του μικρου σου ? Εεε?? Σου ριχνει και αμεσως παιρνεις το υφος της χαζομαμας ?? Και χαζογελας μοναχουλα?? Εεε??

Καλα ειμαστε, εδω μαζι αγκαλιτσα ολη μερα. Ειναι ερωτας μπεμπουλα μου!! 

Κοριτσι μου καλησπερα. Εμενα μου χε γραψει απο την αρχη να κανω και επισης μολις μπηκα στον μηνα μου στο τελος. Εκανα κ μια ενδιαμεσα για αλλον λογο. Ειχες κανει τεστ παπ προσφατα?? Αν ναι, ισως για αυτο δεν σου πε να κανεις.

Οχι δεν εκανα καθε νοεμβριο εκανα κ φετος οχι λογω εγκυμοσυνης!!αυριο που θα παω θα του πω να μου γραψε!!σιγα μην καθομαι να αγχωνομαι!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Με έχει ταράξει γενικά .είναι πολύ υπερκινητικός σαν μωράκι και Μ είπε η γιατρός ότι είναι καλό..

Αλλά νιώθω σαν μπούκωμα κάτω σαν να σπρώχνει

Ναι είναι καλό που κινείται επιβεβαιώνει την πολύ καλή ανάπτυξη του έτσι!!!! Μπορεί απλά να είναι χαμηλά και να νοιώθεις μπούκωμα, όχι ότι γεννας δηλαδή. Εγώ από τότε που άρχισα να την νιώθω πολύ συχνά ένιωθα μπούκωμα. Αυτό ήταν λόγω του ότι ήταν χαμηλά. Μάλιστα ο εμβρθολογος μου είχε πει ότι έχει κάτσει χαμηλά ενώ συνήθως έτσι κάθονται τα αγόρια. Το είδαμε κι αυτό μου λέει. Χαχαα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happysmile είπε:

Οχι δεν εκανα καθε νοεμβριο εκανα κ φετος οχι λογω εγκυμοσυνης!!αυριο που θα παω θα του πω να μου γραψε!!σιγα μην καθομαι να αγχωνομαι!!

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου. Προφανως κατι θα ξερει ο γιατρος σου. Γενικα οπως καταλαβαινεις ο καθε γιατρος ακολουθει και αλλη τακτικη. Οποτε μην σε πιανει αγχος. Κ μενα πχ δεν μου ανεφερε ποτε να κανω εξετασεις για κυστικη ινωση, ενω σχεδον πλεον ολοι οι γιατροι τη ζητανε. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Και μενα για κοριτσι συνεχεια μου δινει κλωτσιες μπουνιες δεν ξερω πνατως συνεχεια με χτυπαει..καλα χθες πρεπει να ειχε κολλησει η φουκαριαρα μοη καπου κ με.πονουσε αριστερα χαμηλα που κοιμομουν στο πλαι και το πρωι που γυρισα σιγα σιγα απο την αλλη ενιωσα να κατι χλατς κατι μεσα στην κοιλια μου λες κ ξεκολλησε..σημερα ειναι ησυχη πάντως

Αυτο το μπουκωμα το νιωθω και εγω ειναι λες κ εχει παει κ εχει κατσει κατω χαμηλα βρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει χωρο ...τοση κοιλια εχω..χαχα την εχει αραξει εκει κατω

Τα κορίτσια λένε είναι πιο υπερκινητικά!!!

1 hour ago, happysmile είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια τι κανετε?να ρωτησω εμενα ο γιατρος μου δεν μ χει πει κατι για να δουμε αναλυση κολπικου υγρου!!ειμαι στον τριτο να τον ρωτησω?η γντ πιο μετα?

Ρώτα τον. Εγώ δύο μέρες πρίν την ωορρηξία είχα κάνει Παπ και καλλιέργεια οπότε δεν ξέρω αν αν για αυτό το λόγο δεν μου έβαλε στην αρχή τής εγκυμοσύνης. Καλλιέργεια με έβγαλε τώρα προς το τέλος. Στο ενδιάμεσο δεν είχα κάποια ενόχληση. Η κουμπάρα μου που είχε πχ του το είπε τής έγραψε και τελικά είχε ουρεοπλασμα και έβαλε νομίζω υπόθετο απλά.τελος πάντων είναι δικαίωμα σου οπότε ζητά του για να αισθάνεσαι εσύ πιο ήρεμη. :D


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Και μενα για κοριτσι συνεχεια μου δινει κλωτσιες μπουνιες δεν ξερω πνατως συνεχεια με χτυπαει..καλα χθες πρεπει να ειχε κολλησει η φουκαριαρα μοη καπου κ με.πονουσε αριστερα χαμηλα που κοιμομουν στο πλαι και το πρωι που γυρισα σιγα σιγα απο την αλλη ενιωσα να κατι χλατς κατι μεσα στην κοιλια μου λες κ ξεκολλησε..σημερα ειναι ησυχη πάντως

Αυτο το μπουκωμα το νιωθω και εγω ειναι λες κ εχει παει κ εχει κατσει κατω χαμηλα βρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει χωρο ...τοση κοιλια εχω..χαχα την εχει αραξει εκει κατω

Χαχαχα καλό είναι να είναι κινητικά τα γλυκάκια..αυτό που λες ότι είχε κολλήσει και ο μικρός μερικές φορές μάλλον δεν βολεύεται και μου δίνει κάτι δυνατές και μόλις αλλάξω στάση τον νιώθω να απλώνεται ..και εμένα είναι αρκετά χαμηλά δυστυχώς 


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κωνσταντίνα16 είπε:

Χαχαχα καλό είναι να είναι κινητικά τα γλυκάκια..αυτό που λες ότι είχε κολλήσει και ο μικρός μερικές φορές μάλλον δεν βολεύεται και μου δίνει κάτι δυνατές και μόλις αλλάξω στάση τον νιώθω να απλώνεται ..και εμένα είναι αρκετά χαμηλά δυστυχώς 

Γιατί δυστυχώς ρε μάτια μου. Αν υπάρχει πιθανότητα προωρότητας δεν παίζει ρόλο αυτό. Αυτό σου εξηγώ κι εμένα πάντα χαμηλά ήταν κ δεν είχα τέτοιο θέμα. Για χάιδεψε κοιλίτσα κ πες τον να περιμένει!!! Χεχε!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι είναι καλό που κινείται επιβεβαιώνει την πολύ καλή ανάπτυξη του έτσι!!!! Μπορεί απλά να είναι χαμηλά και να νοιώθεις μπούκωμα, όχι ότι γεννας δηλαδή. Εγώ από τότε που άρχισα να την νιώθω πολύ συχνά ένιωθα μπούκωμα. Αυτό ήταν λόγω του ότι ήταν χαμηλά. Μάλιστα ο εμβρθολογος μου είχε πει ότι έχει κάτσει χαμηλά ενώ συνήθως έτσι κάθονται τα αγόρια. Το είδαμε κι αυτό μου λέει. Χαχαα

Χαχαχα έχει βολευτει η μικρή σου..

Ναι δυστυχώς είναι πολύ χαμηλά ο μικρός

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Γιατί δυστυχώς ρε μάτια μου. Αν υπάρχει πιθανότητα προωρότητας δεν παίζει ρόλο αυτό. Αυτό σου εξηγώ κι εμένα πάντα χαμηλά ήταν κ δεν είχα τέτοιο θέμα. Για χάιδεψε κοιλίτσα κ πες τον να περιμένει!!! Χεχε!!!

Σπρώχνει επειδή είναι χαμηλά έτσι Μ είπε η γιατρός..άσε που δεν με αφήνει να χαϊδεύω την κοιλιά Μ γιατί προκαλεί συσπάσεις ελεοοοοος δεν μπορώ να ευχαριστηθω τίποτα χαχαχα..βρε όλοι του λέμε να περιμένει αλλά δεν ακούει μας κάνει κονξες από τωρα


 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια τι κάνετε?πως πάτε με τα κιλά κορίτσια...εγώ εχθές είχα γιατρό,όλα καλά η μπέμπα μας,αλλά αλλιώς τα ήξερα κ αλλιώς είναι ξεκίνησα από 56 κιλά κ μετά από κάνα μήνα έχασα 3 κιλά κ τώρα είμαι 64 δλδ συν 11κιλά...ενώ εγώ υπολόγιζα συν 8 κιλά γιατί δεν μετρουσα αυτά που έχασα μετά...έτσι είχα κάνει κ στην.1η εγκυμοσύνη ή τότε γιατρός μου..στον 2ο πήρα σύνολο 16 αλλά δεν είχα χάσει κιλά κ τώρα προσέχω πολύ...τρώω πολύ σαλάτα κ γενικά προσέχω πολύ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Τα κορίτσια λένε είναι πιο υπερκινητικά!!!

Ρώτα τον. Εγώ δύο μέρες πρίν την ωορρηξία είχα κάνει Παπ και καλλιέργεια οπότε δεν ξέρω αν αν για αυτό το λόγο δεν μου έβαλε στην αρχή τής εγκυμοσύνης. Καλλιέργεια με έβγαλε τώρα προς το τέλος. Στο ενδιάμεσο δεν είχα κάποια ενόχληση. Η κουμπάρα μου που είχε πχ του το είπε τής έγραψε και τελικά είχε ουρεοπλασμα και έβαλε νομίζω υπόθετο απλά.τελος πάντων είναι δικαίωμα σου οπότε ζητά του για να αισθάνεσαι εσύ πιο ήρεμη. :D

Ααα ναι δεν το ηξερα...χαχα τωρα γυρισα αππ τον γιατρο..ολα καλα..ειναι 420γρ και εγω ειμαι σχεδόν 21ηβδομαδα..ο γιατρος λεει καλα ειναι για την βδομαδα μου..σε δεκα μερες εχω β επιπεδου..απλα πηρα σε εναν μηνα.3κιλα και μου ειπε να προσεξω γτ μεχρι να.γεννησω θα παρω αλλα δεκα.λεει..οποτε κοβω το πολυ φαι απο σημερα..χαχα

πρίν από 16 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια τι κάνετε?πως πάτε με τα κιλά κορίτσια...εγώ εχθές είχα γιατρό,όλα καλά η μπέμπα μας,αλλά αλλιώς τα ήξερα κ αλλιώς είναι ξεκίνησα από 56 κιλά κ μετά από κάνα μήνα έχασα 3 κιλά κ τώρα είμαι 64 δλδ συν 11κιλά...ενώ εγώ υπολόγιζα συν 8 κιλά γιατί δεν μετρουσα αυτά που έχασα μετά...έτσι είχα κάνει κ στην.1η εγκυμοσύνη ή τότε γιατρός μου..στον 2ο πήρα σύνολο 16 αλλά δεν είχα χάσει κιλά κ τώρα προσέχω πολύ...τρώω πολύ σαλάτα κ γενικά προσέχω πολύ.

Εγω μολις μπηκα.στον.6ο μηνα και ειμαι ηδη συν 7κιλα...απελπισια με επιασε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...