Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω ειχα ενα βακτηριο και απο τη λοιμωξη εσπασαν τα νερα και εχασα το μωρο στο δευτερο 3μηνο.Δε ξερω γιατρο που να λεει οτι δε προκαλουν θεμα οι λοιμωξεις.Αν εσυ εισαι καλυμμενη απο την αντιμετωπιση του γιατρου σου δεν εχω να πω κατι.Εγω απλα σου λεω αυτα που ξερω και εμαθα αφου την επαθα

Σε ποια βδομ εισαι??Μη φοβασαι παντως να πας οδοντιατρο.Ολα μπορεις να τα κανεις οντας εγκυος εκτος απο ακτινογραφια.Τα ουλα και μενα ματωνουν.Θελει καλο βουρτσισμα αλλα ειναιι της εγκυμοσυνης αυτο.Παντως αν πονας μη το αφηνεις.

Ότι προκαλούν κάποιες λοιμώξεις πρόβλημα κ εγώ το ξέρω αλλά λογικά είναι ανάλογα κ το βακτήριο που έχεις κολλήσει. Για το ουρεοπλασμα κ εγώ δεν έχω ακούσει ότι προκαλεί κάτι. Ίσως δυσκολία σύλληψης αν δεν κάνω λάθος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Elpida88 είπε:

Smile βλέπω να γεννάμε την ίδια μέρα....δεύτερα Τρίτη με βλέπω να γεννάω και εγώ....με το καλό κοπέλα μου.....να πάνε όλα τέλεια....και με ενα πόνο.....

Με το καλό κορίτσι μου τα παιδάκια μας!!! Για να δούμε!!! Πητ έχεις 14 η 15?

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με το καλο κοπελα μ να κρατησεις αγγαλια το μωρακι σου! Αν και δεν ισχυει κατι τετοιο εγω θα σου ευχηθω....Με εναν πονο!!:-D

Χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Κι εγώ για το ουρεοπλασμα ξέρω ότι δεν είναι επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη κ ότι πολλές φορές δεν δίνουν καν αντιβίωση. 

Οπότε @Κωνσταντίνα16 μου ηρέμησε, αφού πήρες κι άλλους γιατρούς κ σου είπαν το ίδιο οπότε αυτό ισχύει. Δεν γίνεται εσύ να επεσες σε όλους τους κομπογιαννίτες να το πω κι έτσι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , marian84 είπε:

Εγω ειχα ενα βακτηριο και απο τη λοιμωξη εσπασαν τα νερα και εχασα το μωρο στο δευτερο 3μηνο.Δε ξερω γιατρο που να λεει οτι δε προκαλουν θεμα οι λοιμωξεις.Αν εσυ εισαι καλυμμενη απο την αντιμετωπιση του γιατρου σου δεν εχω να πω κατι.Εγω απλα σου λεω αυτα που ξερω και εμαθα αφου την επαθα

Σε ποια βδομ εισαι??Μη φοβασαι παντως να πας οδοντιατρο.Ολα μπορεις να τα κανεις οντας εγκυος εκτος απο ακτινογραφια.Τα ουλα και μενα ματωνουν.Θελει καλο βουρτσισμα αλλα ειναιι της εγκυμοσυνης αυτο.Παντως αν πονας μη το αφηνεις.

Και οι τρεις συν και η γιατρός μου μου είπαν πως αν δημιουργήσει προβλήματα το μικρόβιο θα είναι στο πρώτο τρίμηνο και όχι τωρα..ίσως όντως να έχει να κάνει με το μικρόβιο..


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου τα παιδάκια μας!!! Για να δούμε!!! Πητ έχεις 14 η 15?

Χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Όχι κοπέλα μου έχω πητ 6 Φεβρουαρίου αλλά προχτές που πήγα στο γιατρό είχα ήδη πολλές συσπασεις και διαστολή και είπανε να προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε μέχρι την Δευτέρα Τρίτη για να είναι πιο ώριμα τα πνευμονακια του.... Αν μας πάει και καμιά εβδομάδα ακόμα καλός αλλά δε το βλέπω... Τώρα κάθομαι στο κρεβάτι μια εβδομάδα για να μην σπάσουν τα νερά... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , mama16 είπε:

Ότι προκαλούν κάποιες λοιμώξεις πρόβλημα κ εγώ το ξέρω αλλά λογικά είναι ανάλογα κ το βακτήριο που έχεις κολλήσει. Για το ουρεοπλασμα κ εγώ δεν έχω ακούσει ότι προκαλεί κάτι. Ίσως δυσκολία σύλληψης αν δεν κάνω λάθος

Και εμένα αυτό είπαν πως προκαλεί υπογονιμότητα αλλά και πάλι όχι πάντα..και εγώ ήξερα για το ουρεοπλασμα πως δεν είναι τραγικό και ειδικά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη

πρίν από 10 λεπτά , Smile89 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου τα παιδάκια μας!!! Για να δούμε!!! Πητ έχεις 14 η 15?

Χαχαχα σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Κι εγώ για το ουρεοπλασμα ξέρω ότι δεν είναι επικίνδυνο για την εγκυμοσύνη κ ότι πολλές φορές δεν δίνουν καν αντιβίωση. 

Οπότε @Κωνσταντίνα16 μου ηρέμησε, αφού πήρες κι άλλους γιατρούς κ σου είπαν το ίδιο οπότε αυτό ισχύει. Δεν γίνεται εσύ να επεσες σε όλους τους κομπογιαννίτες να το πω κι έτσι. 

Πράγματικα άμα εχω πέσει σε τέτοιους θα πάω να παίξω και τζόκερ στο τέλος με την "τύχη" μου


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Elpida88 είπε:

Όχι κοπέλα μου έχω πητ 6 Φεβρουαρίου αλλά προχτές που πήγα στο γιατρό είχα ήδη πολλές συσπασεις και διαστολή και είπανε να προσπαθήσουμε να το κρατήσουμε μέχρι την Δευτέρα Τρίτη για να είναι πιο ώριμα τα πνευμονακια του.... Αν μας πάει και καμιά εβδομάδα ακόμα καλός αλλά δε το βλέπω... Τώρα κάθομαι στο κρεβάτι μια εβδομάδα για να μην σπάσουν τα νερά... 

Αχ μωρέ μου με το καλό λοιπόν και πάλι εύχομαι να έρθει ότι είναι καλύτερο για σένα και τι πιτσιρίκι!!! χεχεχε

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και οι τρεις συν και η γιατρός μου μου είπαν πως αν δημιουργήσει προβλήματα το μικρόβιο θα είναι στο πρώτο τρίμηνο και όχι τωρα..ίσως όντως να έχει να κάνει με το μικρόβιο..

Προφανώς κι έχει να κάνει δεν είναι το ίδιο κάθε μικρόβιο. 

πρίν από 10 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εμένα αυτό είπαν πως προκαλεί υπογονιμότητα αλλά και πάλι όχι πάντα..και εγώ ήξερα για το ουρεοπλασμα πως δεν είναι τραγικό και ειδικά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη

Πράγματικα άμα εχω πέσει σε τέτοιους θα πάω να παίξω και τζόκερ στο τέλος με την "τύχη" μου

Όντως καί πες μου κι εμένα νούμερα να παίξω. 

  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αχ μωρέ μου με το καλό λοιπόν και πάλι εύχομαι να έρθει ότι είναι καλύτερο για σένα και τι πιτσιρίκι!!! χεχεχε

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..και το πρωτο μου παιδάκι στις 36 εβδομάδες και 4 μέρες γεννήθηκε και ήταν μια Χαρούλα....και το δεύτερο τόσο θα είναι την τρίτη.....είναι βιαστικά και τα 2  βλέπεις...δεν τους αρέσει στην κοιλιτσα μου...σε αντίθεση με σένα που την έχει καταβρει μέσα στην κοιλιτσα σου.....χαχα...θα τα λέμε από το μαιευτήριο σε λίγες μέρες.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Και εμένα αυτό είπαν πως προκαλεί υπογονιμότητα αλλά και πάλι όχι πάντα..και εγώ ήξερα για το ουρεοπλασμα πως δεν είναι τραγικό και ειδικά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη

Πράγματικα άμα εχω πέσει σε τέτοιους θα πάω να παίξω και τζόκερ στο τέλος με την "τύχη" μου

Ναι προκαλεί υπογονιμότητα αλλα κ πάλι θα ακούσω πως καποιες είχαν αλλα έμειναν και επίσης έμεινα κ εγω! Ομως δεν είναι πάντα το ίδιο στον ίδιο βαθμό. Το είδα και το λέω και το παρα έψαξα και θα το φωνάζω.Ας πούμε αυτή την φορά ήταν ελάχιστα ανεβασμένο ήταν στη φυσική χλωρίδα.  Ναι ισχύει και πως προκαλεί πρόωρο τοκετό σε καποιες περιπτωσεις γιατρος μου το έχει πει ας μην τον ακυρώσω κάτι ήξερε στα σίγουρα. Αν κάποια ανήκει σε αυτές τις περιπτωσεις που συνέβη τι να πούμε έτσι είναι συμβαινουν όλα. Από την άλλη αν ήταν τόσο επίφοβο θα μας είχαν στην μπούκα όλους τους μηνες. Όχι μόνο για αυτό και για πολλά. Το ότι καποιες έπαθαν κάτι από κάτι ή καποιες αλλες δεν έπαθαν δεν υπάρχει λόγος συζήτησης και συγκρισης γιατί όντως παίζει και θέμα τύχης και συγκυρίας οποτε μην ακυρώνουμε κανέναν. Γενικά μιλάω δεν λέω πως είπες εσυ κάτι. Εσυ είπαμε ηρέμησε χαλάρωσε και να πάνε όλα καλα! 

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Ω ναιιιι 4 μέρες το πολύ!! Απίστευτο. 

Αγαπη μου ποσο χαίρομαι!! πωπω ναι λες ώρες ώρες πως περνα ο καιρός ποτε τα λέγαμε στο άλλο θέμα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χελοου φουσκιτσες μου!! 

Ωωω @Smile89 εφτασε σχεδον η μερα. Απιστευτο!! Αν δεν θελησει απο μονη της η μικρη να βγει, θα μπειτε με προκληση? Τι σου πε ο γιατρος? 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Elpida88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..και το πρωτο μου παιδάκι στις 36 εβδομάδες και 4 μέρες γεννήθηκε και ήταν μια Χαρούλα....και το δεύτερο τόσο θα είναι την τρίτη.....είναι βιαστικά και τα 2  βλέπεις...δεν τους αρέσει στην κοιλιτσα μου...σε αντίθεση με σένα που την έχει καταβρει μέσα στην κοιλιτσα σου.....χαχα...θα τα λέμε από το μαιευτήριο σε λίγες μέρες.....

Χαχαχα ναι έχει κάτσει και δεν κουνάει. Τουλάχιστον έχει πάρει την ιδανική θέση εξοδου.

πρίν από 55 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι προκαλεί υπογονιμότητα αλλα κ πάλι θα ακούσω πως καποιες είχαν αλλα έμειναν και επίσης έμεινα κ εγω! Ομως δεν είναι πάντα το ίδιο στον ίδιο βαθμό. Το είδα και το λέω και το παρα έψαξα και θα το φωνάζω.Ας πούμε αυτή την φορά ήταν ελάχιστα ανεβασμένο ήταν στη φυσική χλωρίδα.  Ναι ισχύει και πως προκαλεί πρόωρο τοκετό σε καποιες περιπτωσεις γιατρος μου το έχει πει ας μην τον ακυρώσω κάτι ήξερε στα σίγουρα. Αν κάποια ανήκει σε αυτές τις περιπτωσεις που συνέβη τι να πούμε έτσι είναι συμβαινουν όλα. Από την άλλη αν ήταν τόσο επίφοβο θα μας είχαν στην μπούκα όλους τους μηνες. Όχι μόνο για αυτό και για πολλά. Το ότι καποιες έπαθαν κάτι από κάτι ή καποιες αλλες δεν έπαθαν δεν υπάρχει λόγος συζήτησης και συγκρισης γιατί όντως παίζει και θέμα τύχης και συγκυρίας οποτε μην ακυρώνουμε κανέναν. Γενικά μιλάω δεν λέω πως είπες εσυ κάτι. Εσυ είπαμε ηρέμησε χαλάρωσε και να πάνε όλα καλα! 

Αγαπη μου ποσο χαίρομαι!! πωπω ναι λες ώρες ώρες πως περνα ο καιρός ποτε τα λέγαμε στο άλλο θέμα .. 

Πότε τα λέγαμε στο άλλο ναι.... πωππωπωπω σφαίρα. 

πρίν από 34 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χελοου φουσκιτσες μου!! 

Ωωω @Smile89 εφτασε σχεδον η μερα. Απιστευτο!! Αν δεν θελησει απο μονη της η μικρη να βγει, θα μπειτε με προκληση? Τι σου πε ο γιατρος? 

Ναι ναι με πρόκληση και μου είπε επειδή έχει μπει πολύ καλά λεκάνη θα σπρώξει αμέσως. Τουλάχιστον κάθεται καλά η νυφη. 

  • Χαχα 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ναι προκαλεί υπογονιμότητα αλλα κ πάλι θα ακούσω πως καποιες είχαν αλλα έμειναν και επίσης έμεινα κ εγω! Ομως δεν είναι πάντα το ίδιο στον ίδιο βαθμό. Το είδα και το λέω και το παρα έψαξα και θα το φωνάζω.Ας πούμε αυτή την φορά ήταν ελάχιστα ανεβασμένο ήταν στη φυσική χλωρίδα.  Ναι ισχύει και πως προκαλεί πρόωρο τοκετό σε καποιες περιπτωσεις γιατρος μου το έχει πει ας μην τον ακυρώσω κάτι ήξερε στα σίγουρα. Αν κάποια ανήκει σε αυτές τις περιπτωσεις που συνέβη τι να πούμε έτσι είναι συμβαινουν όλα. Από την άλλη αν ήταν τόσο επίφοβο θα μας είχαν στην μπούκα όλους τους μηνες. Όχι μόνο για αυτό και για πολλά. Το ότι καποιες έπαθαν κάτι από κάτι ή καποιες αλλες δεν έπαθαν δεν υπάρχει λόγος συζήτησης και συγκρισης γιατί όντως παίζει και θέμα τύχης και συγκυρίας οποτε μην ακυρώνουμε κανέναν. Γενικά μιλάω δεν λέω πως είπες εσυ κάτι. Εσυ είπαμε ηρέμησε χαλάρωσε και να πάνε όλα καλα! 

Αγαπη μου ποσο χαίρομαι!! πωπω ναι λες ώρες ώρες πως περνα ο καιρός ποτε τα λέγαμε στο άλλο θέμα .. 

Είναι μην σου τύχει το λαχείο που λένε σε αυτές τις περιπτώσεις.. 

Εγώ ήρεμη είμαι ο μικρός δεν κάθεται καθόλου καλά χιχιχιχι

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κωνσταντίνα16 είπε:

Είναι μην σου τύχει το λαχείο που λένε σε αυτές τις περιπτώσεις.. 

Εγώ ήρεμη είμαι ο μικρός δεν κάθεται καθόλου καλά χιχιχιχι

Γλυκούλης.... κλωτσά? Κλωτσά?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Γλυκούλης.... κλωτσά? Κλωτσά?

Με έχει ταράξει γενικά .είναι πολύ υπερκινητικός σαν μωράκι και Μ είπε η γιατρός ότι είναι καλό..

Αλλά νιώθω σαν μπούκωμα κάτω σαν να σπρώχνει


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Με έχει ταράξει γενικά .είναι πολύ υπερκινητικός σαν μωράκι και Μ είπε η γιατρός ότι είναι καλό..

Αλλά νιώθω σαν μπούκωμα κάτω σαν να σπρώχνει

Και μενα για κοριτσι συνεχεια μου δινει κλωτσιες μπουνιες δεν ξερω πνατως συνεχεια με χτυπαει..καλα χθες πρεπει να ειχε κολλησει η φουκαριαρα μοη καπου κ με.πονουσε αριστερα χαμηλα που κοιμομουν στο πλαι και το πρωι που γυρισα σιγα σιγα απο την αλλη ενιωσα να κατι χλατς κατι μεσα στην κοιλια μου λες κ ξεκολλησε..σημερα ειναι ησυχη πάντως

πρίν από 12 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Με έχει ταράξει γενικά .είναι πολύ υπερκινητικός σαν μωράκι και Μ είπε η γιατρός ότι είναι καλό..

Αλλά νιώθω σαν μπούκωμα κάτω σαν να σπρώχνει

Αυτο το μπουκωμα το νιωθω και εγω ειναι λες κ εχει παει κ εχει κατσει κατω χαμηλα βρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει χωρο ...τοση κοιλια εχω..χαχα την εχει αραξει εκει κατω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Και μενα για κοριτσι συνεχεια μου δινει κλωτσιες μπουνιες δεν ξερω πνατως συνεχεια με χτυπαει..καλα χθες πρεπει να ειχε κολλησει η φουκαριαρα μοη καπου κ με.πονουσε αριστερα χαμηλα που κοιμομουν στο πλαι και το πρωι που γυρισα σιγα σιγα απο την αλλη ενιωσα να κατι χλατς κατι μεσα στην κοιλια μου λες κ ξεκολλησε..σημερα ειναι ησυχη πάντως

Αυτο το μπουκωμα το νιωθω και εγω ειναι λες κ εχει παει κ εχει κατσει κατω χαμηλα βρε παιδι μου..και να πεις οτι δεν εχει χωρο ...τοση κοιλια εχω..χαχα την εχει αραξει εκει κατω

Σε περιμενωωω να μαθω για την μπεμπααα!! 

3 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Χελοου φουσκιτσες μου!! 

Ωωω @Smile89 εφτασε σχεδον η μερα. Απιστευτο!! Αν δεν θελησει απο μονη της η μικρη να βγει, θα μπειτε με προκληση? Τι σου πε ο γιατρος? 

Αγαπιτσααα!! Φιλάκια πολλά στο αντρακι σου!! Καλα είστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...