Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααα ναι δεν το ηξερα...χαχα τωρα γυρισα αππ τον γιατρο..ολα καλα..ειναι 420γρ και εγω ειμαι σχεδόν 21ηβδομαδα..ο γιατρος λεει καλα ειναι για την βδομαδα μου..σε δεκα μερες εχω β επιπεδου..απλα πηρα σε εναν μηνα.3κιλα και μου ειπε να προσεξω γτ μεχρι να.γεννησω θα παρω αλλα δεκα.λεει..οποτε κοβω το πολυ φαι απο σημερα..χαχα

Εγω μολις μπηκα.στον.6ο μηνα και ειμαι ηδη συν 7κιλα...απελπισια με επιασε

Μπράβο όλα τέλεια, να τρώς αλλά προσεγμένα!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααα ναι δεν το ηξερα...χαχα τωρα γυρισα αππ τον γιατρο..ολα καλα..ειναι 420γρ και εγω ειμαι σχεδόν 21ηβδομαδα..ο γιατρος λεει καλα ειναι για την βδομαδα μου..σε δεκα μερες εχω β επιπεδου..απλα πηρα σε εναν μηνα.3κιλα και μου ειπε να προσεξω γτ μεχρι να.γεννησω θα παρω αλλα δεκα.λεει..οποτε κοβω το πολυ φαι απο σημερα..χαχα

Εγω μολις μπηκα.στον.6ο μηνα και ειμαι ηδη συν 7κιλα...απελπισια με επιασε

Μπράβο Δήμητρα μου τέλεια με το καλό και η β’ επιπέδου!! Όσο για τα κιλά και εμενα το ίδιο μου είπε μην παρω αλλα μέχρι να ξανά πάω και μάλλον έχω πάρει αλλα δυο. 

2 ώρες πρίν, nanoula90 είπε:

Που εισαι εσυυυυ???χαιρεσαι τις κλωτσιες του μικρου σου ? Εεε?? Σου ριχνει και αμεσως παιρνεις το υφος της χαζομαμας ?? Και χαζογελας μοναχουλα?? Εεε??

Καλα ειμαστε, εδω μαζι αγκαλιτσα ολη μερα. Ειναι ερωτας μπεμπουλα μου!! 

Κοριτσι μου καλησπερα. Εμενα μου χε γραψει απο την αρχη να κανω και επισης μολις μπηκα στον μηνα μου στο τελος. Εκανα κ μια ενδιαμεσα για αλλον λογο. Ειχες κανει τεστ παπ προσφατα?? Αν ναι, ισως για αυτο δεν σου πε να κανεις.

Χαχαχα ακριβως ομως! Και του λέω “Αχ παιδί μουυυ”!!:wub: Καλα το πιστεύω για τον Ερωτα τι να λέμε δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Beboula25 είπε:

Μπράβο Δήμητρα μου τέλεια με το καλό και η β’ επιπέδου!! Όσο για τα κιλά και εμενα το ίδιο μου είπε μην παρω αλλα μέχρι να ξανά πάω και μάλλον έχω πάρει αλλα δυο. 

Χαχαχα ακριβως ομως! Και του λέω “Αχ παιδί μουυυ”!!:wub: Καλα το πιστεύω για τον Ερωτα τι να λέμε δεν υπάρχει κάτι άλλο. 

Ποσα εχεις παρει συνολικά?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια τι κάνετε?πως πάτε με τα κιλά κορίτσια...εγώ εχθές είχα γιατρό,όλα καλά η μπέμπα μας,αλλά αλλιώς τα ήξερα κ αλλιώς είναι ξεκίνησα από 56 κιλά κ μετά από κάνα μήνα έχασα 3 κιλά κ τώρα είμαι 64 δλδ συν 11κιλά...ενώ εγώ υπολόγιζα συν 8 κιλά γιατί δεν μετρουσα αυτά που έχασα μετά...έτσι είχα κάνει κ στην.1η εγκυμοσύνη ή τότε γιατρός μου..στον 2ο πήρα σύνολο 16 αλλά δεν είχα χάσει κιλά κ τώρα προσέχω πολύ...τρώω πολύ σαλάτα κ γενικά προσέχω πολύ.

Μα γιατί τα μετράει αυτά που έχασες? Αφού όλοι ρωτάνε κιλά προ εγκυμοσύνης.. κ εγώ +8 θα έλεγα. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Εγώ προς το παρόν είμαι +7 κ είμαι 20η εβδομάδα! Αλλά στην πρώτη μου είχα βάλει 8 κιλά ενώ είμαι αδύνατη κ είδα ότι τα έχασα τόσο εύκολα οπότε τώρα στη δεύτερη είπα να το ρίξω λίγο έξω!!!! @Dimitr@17 χαίρομαι που όλο είναι καλά με το μωράκι... Κ από βάρος τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , mama16 είπε:

Μα γιατί τα μετράει αυτά που έχασες? Αφού όλοι ρωτάνε κιλά προ εγκυμοσύνης.. κ εγώ +8 θα έλεγα. Σε ποια εβδομάδα είσαι? Εγώ προς το παρόν είμαι +7 κ είμαι 20η εβδομάδα! Αλλά στην πρώτη μου είχα βάλει 8 κιλά ενώ είμαι αδύνατη κ είδα ότι τα έχασα τόσο εύκολα οπότε τώρα στη δεύτερη είπα να το ρίξω λίγο έξω!!!! @Dimitr@17 χαίρομαι που όλο είναι καλά με το μωράκι... Κ από βάρος τέλεια!

Μακαρι να τα χασω και εγω ευκολα μετα...σε ευχαριστω πολυ γλυκιά μου...τωρα αναμενω την β επιπεδου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?Να σας ρωτησω οσες ειχατε καποια παλινδρομη κυηση ειτε σε αρχη κυησης ειτε σε προχωρημενη πως ξεπερασατε τους φοβους σας και μεινατε ξανα εγκυος?Πως κυλησε η επομενη εγκυμοσυνη απο ψυχολογικης πλευρας?Δεν ειχατε ανχος μεχρι το τελος??Εχω 2 κοριτσια και περισι εχασα ενα μωρακι στις 8 εβδομαδες.Τωρα ειμαι ξανα εγκυος στις 28 εβδομαδες αλλα εχω συχνα ανχος αν θα φτασω μεχρι το τελος και αν θα πανε ολα καλα.


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?Να σας ρωτησω οσες ειχατε καποια παλινδρομη κυηση ειτε σε αρχη κυησης ειτε σε προχωρημενη πως ξεπερασατε τους φοβους σας και μεινατε ξανα εγκυος?Πως κυλησε η επομενη εγκυμοσυνη απο ψυχολογικης πλευρας?Δεν ειχατε ανχος μεχρι το τελος??Εχω 2 κοριτσια και περισι εχασα ενα μωρακι στις 8 εβδομαδες.Τωρα ειμαι ξανα εγκυος στις 28 εβδομαδες αλλα εχω συχνα ανχος αν θα φτασω μεχρι το τελος και αν θα πανε ολα καλα.

Έχασα ένα στην 10η εβδομάδα. Οι δύο πρώτοι μήνες από την μία ήταν δύσκολοι από την άλλη έκανα πράγματα για τον εαυτό μου κ κάπως έτσι ενοιωθα λίγο καλύτερα. Τον τρίτο μήνα έμεινα έγκυος. Ώσπου να έρθει η 10η εβδομάδα και να περάσει ήμουν τόσο συγκρατημένη. Όμως η απώλεια με έκανε να έχω περισσότερο άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη μου. Να σου πω την αλήθεια απλά δεν σταμάτησα την δουλειά ώσπου μπήκα στον 8ο. Δεν σταμάτησα να βγαίνω και να κάνω πράγματα. Αυτό βοήθησε να περάσει ο καιρός γρήγορα. Η καθεμία σίγουρα το αντιμετωπίζει αλλιώς. Κάπου πεισμωνα κιόλας κι έλεγα γιατί να ξανά τύχει. Τέλος είχα πίστη κι έχω στην Παναγία, μου το έφερε, μας προστάτεψε και θα είναι δίπλα μας ως το τέλος. Γεννάω σε 4 μέρες το πολύ είμαι ευτυχισμένη κι εγώ κι ο άντρας μου. Ανυπομονούμε!!!! Έχουμε όμως κι ένα αγγελάκι εκεί πάνω να μας προσέχει!!!

  • Μου αρέσει 5

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Έχασα ένα στην 10η εβδομάδα. Οι δύο πρώτοι μήνες από την μία ήταν δύσκολοι από την άλλη έκανα πράγματα για τον εαυτό μου κ κάπως έτσι ενοιωθα λίγο καλύτερα. Τον τρίτο μήνα έμεινα έγκυος. Ώσπου να έρθει η 10η εβδομάδα και να περάσει ήμουν τόσο συγκρατημένη. Όμως η απώλεια με έκανε να έχω περισσότερο άγχος σε όλη την εγκυμοσύνη μου. Να σου πω την αλήθεια απλά δεν σταμάτησα την δουλειά ώσπου μπήκα στον 8ο. Δεν σταμάτησα να βγαίνω και να κάνω πράγματα. Αυτό βοήθησε να περάσει ο καιρός γρήγορα. Η καθεμία σίγουρα το αντιμετωπίζει αλλιώς. Κάπου πεισμωνα κιόλας κι έλεγα γιατί να ξανά τύχει. Τέλος είχα πίστη κι έχω στην Παναγία, μου το έφερε, μας προστάτεψε και θα είναι δίπλα μας ως το τέλος. Γεννάω σε 4 μέρες το πολύ είμαι ευτυχισμένη κι εγώ κι ο άντρας μου. Ανυπομονούμε!!!! Έχουμε όμως κι ένα αγγελάκι εκεί πάνω να μας προσέχει!!!

Ετσι ακριβώς και εγω στην αρχη μεχρι να περασει η 8η βδομαδα ημουν πολυ συγκρατημενη.Μετα το πηγαινα βημα βημα  αυχενικη β επιπεδου.Φαντασου το ηξεραν μονο οι γονεις μας μεχρι πριν λιγο καιρο.Τωρα αρχισα να το λεω σε ολους.Αλλα εχω αγωνια να φτασω μεχρι το τελος!


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ποσα εχεις παρει συνολικά?

Από 48 πήγα 56 κ μάλλον τώρα 58. Σύνολο 10:shock:;; Χαχαχ δεν έχω ξανά πάει τόσα το πιο πολύ ήταν 55 πριν πολλά χρόνια. Δεν το λέω πως είναι πολλά σαν κιλά γενικά απλά δεν εχω ξανά πάει.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε?Να σας ρωτησω οσες ειχατε καποια παλινδρομη κυηση ειτε σε αρχη κυησης ειτε σε προχωρημενη πως ξεπερασατε τους φοβους σας και μεινατε ξανα εγκυος?Πως κυλησε η επομενη εγκυμοσυνη απο ψυχολογικης πλευρας?Δεν ειχατε ανχος μεχρι το τελος??Εχω 2 κοριτσια και περισι εχασα ενα μωρακι στις 8 εβδομαδες.Τωρα ειμαι ξανα εγκυος στις 28 εβδομαδες αλλα εχω συχνα ανχος αν θα φτασω μεχρι το τελος και αν θα πανε ολα καλα.

Εχω περυσι εχασα το μωρακι μας 14βδομαδων και κοντεψα να πεθανω και γω .Απο ενα βακτηριο ολα αυτα και επαθα σηψαιμια .Ημουν ενα βημα πριν πεσω σε κωμα ειπαν οι γιατροι.Στις 14βδομ η διαδικασια ειναι ακομα πιο ψυχοφθορα.Το γεννας το μωρο οποτε οπως καταλαβαινεις περασαμε πολυ δυσκολα και οσα ζησαμε δε θα τα ξεχασοφμε ποτε.Τωρα ειμαι 15 βδομ και με δυσκολη εγκυμοσυνη.ειχα αιματωμα στη μητρα και τρελο αιμα.Την εβγαλα ξαπλα μεχρι τη προηγ βδομ που ειδαμε οτι εφυγε το αιματωμα.Απλα παρακαλαω την Παναγια να πανε ολα καλα και το παιρνω μερα με τη μερα.Δυστυχως αυτα δεν ειναι στο χερι μας οποτε οσο κι αν αγχωνεσαι αυτο που ειναι να γινει θα γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Ετσι ακριβώς και εγω στην αρχη μεχρι να περασει η 8η βδομαδα ημουν πολυ συγκρατημενη.Μετα το πηγαινα βημα βημα  αυχενικη β επιπεδου.Φαντασου το ηξεραν μονο οι γονεις μας μεχρι πριν λιγο καιρο.Τωρα αρχισα να το λεω σε ολους.Αλλα εχω αγωνια να φτασω μεχρι το τελος!

Όλα θα πάνε μία χαρά. Εγώ πήρα προληπτικά σαλοσπιρ στην δεύτερη εγκυμοσύνη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Smile89 είπε:

Όλα θα πάνε μία χαρά. Εγώ πήρα προληπτικά σαλοσπιρ στην δεύτερη εγκυμοσύνη. 

Και γω κανω αντιπηκτικες ενεσεις γιατι μου εχουν βρει θρομβοφιλια απι τη πρωτη εγκυμοσυνη.

πρίν από 13 λεπτά , marian84 είπε:

Εχω περυσι εχασα το μωρακι μας 14βδομαδων και κοντεψα να πεθανω και γω .Απο ενα βακτηριο ολα αυτα και επαθα σηψαιμια .Ημουν ενα βημα πριν πεσω σε κωμα ειπαν οι γιατροι.Στις 14βδομ η διαδικασια ειναι ακομα πιο ψυχοφθορα.Το γεννας το μωρο οποτε οπως καταλαβαινεις περασαμε πολυ δυσκολα και οσα ζησαμε δε θα τα ξεχασοφμε ποτε.Τωρα ειμαι 15 βδομ και με δυσκολη εγκυμοσυνη.ειχα αιματωμα στη μητρα και τρελο αιμα.Την εβγαλα ξαπλα μεχρι τη προηγ βδομ που ειδαμε οτι εφυγε το αιματωμα.Απλα παρακαλαω την Παναγια να πανε ολα καλα και το παιρνω μερα με τη μερα.Δυστυχως αυτα δεν ειναι στο χερι μας οποτε οσο κι αν αγχωνεσαι αυτο που ειναι να γινει θα γινει

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!


3Cl5.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΧΡΥΣΟΥΛΑ Ρ. είπε:

Και γω κανω αντιπηκτικες ενεσεις γιατι μου εχουν βρει θρομβοφιλια απι τη πρωτη εγκυμοσυνη.

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Ααα ναι δεν το ηξερα...χαχα τωρα γυρισα αππ τον γιατρο..ολα καλα..ειναι 420γρ και εγω ειμαι σχεδόν 21ηβδομαδα..ο γιατρος λεει καλα ειναι για την βδομαδα μου..σε δεκα μερες εχω β επιπεδου..απλα πηρα σε εναν μηνα.3κιλα και μου ειπε να προσεξω γτ μεχρι να.γεννησω θα παρω αλλα δεκα.λεει..οποτε κοβω το πολυ φαι απο σημερα..χαχα

Εγω μολις μπηκα.στον.6ο μηνα και ειμαι ηδη συν 7κιλα...απελπισια με επιασε

@Dimitr@17 χαχα μην αγχωνεσαι καθολου...και εγω ειμαι στον 7ο και εχω φτασει τα 9 κιλα .. ο γιατρος μου ειπε κανονικα να παρω αλλα 3 αλλα δεν το κόβω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου και απο εμενα καινουρια στο forum, εγραφα παλιοτερα σε μια αλλη ομαδα οταν ακομα εκανα προσπαθειες για μωρακι, τελικα μετα απο  1 χρονο περιπου και με μια σαλπιγγα, καταφερα και εμεινα εγκυος!! καταλαβαινεται την χαρα μου. Η οποία δεν κρατησε πολυ, ειμαι στην 6η εβδομαδα κυησης λογικα με ΤΕΡ 28-112018, πριν λιγες μερες εκανα τον πρωτο υπερηχο, ημουν στην 5η εβδομαδα και ο γιατρος ειδε μια καλη ενδομητρια κυηση αλλα μονο σακο, κανενα εμβρυικο στιχειο. και μου ειπε να παω σε 1 με 2 εβδομαδες να δουμε, ειναι νωρις απο οτι ειπε και θα ειναι μικρο γι αυτο δεν φαινεται.  Εχω τρομοκρατηθει. Εχω μια απογοητευση, γιατι διαβαζω οτι σχεδον ολες οι κοπελες συνηθως στην 5η εβδομαδα αν οχι καρδουλα, βλεπουν εμβρυικα στοιχεια. εγω μονο ενα αδειο σακο. :( 

Συγχαρητηρια σε όλες τις εγκυούλες να εχουν μια υπεροχη κ  ευκολη τελειομηνη εγκυμοσυνη, με το καλο να υποδεχτειτε τα σπορακια σας!!! φιλακια!!! :)


LpZWm5.png
 
ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ...ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΝΤΑ...ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...