Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα τι ωραία σήμερα θα δεις την κορούλα σουυ!! Μην φοβάσαι βρε από το σφίξιμο το έντερο δεν είναι κάτι μια χαρά είναι η μπεμπα και τέτοια όνειρα είναι από την έγνοια μην τρομάζεις. 

Και τι να είναι αγαπούλα μου στα δεξιά που σε έπιασε Αντε μην ακουω τέτοια. ξέρεις τι πονακια είχα καποιες φορες; όχι απλά σουβλιες κόπηκα στα δυο έτρεχαν τα μάτια μου από τον πόνο. Όλα καλα ήταν απλώς είτε έντερο είτε οι σύνδεσμοι που ανοίγουν δεν είναι λίγο ότι περνάει το σώμα. Όσο για το ότι δεν την έχεις νιώσει θα σου δώσω την απάντηση που μου έδωσαν ότι δεν έχει την όρεξη μας το μωρό να κοπανιεται όλη την ώρα. Κοιμάται αράζει κουνιέται απλώς δεν την καταλαβαίνεις πάντα. Εγω κάνω μια μέρα ολόκληρη και μετά αρχίζει το πάρτυ πάλι. Μια χαρά είναι η μπεμπα σου! 

Μακαρι βρε κοριτσι μου..λιγο την.ενιωσα απο το πρωι..οπότε σκεφτομαι ότι ειναι καλα..εν τω μεταξύ εχω να κανω δουλειες για χαρτια του πολιτικού αλλα εχει πολυ κρυο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι βρε κοριτσι μου..λιγο την.ενιωσα απο το πρωι..οπότε σκεφτομαι ότι ειναι καλα..εν τω μεταξύ εχω να κανω δουλειες για χαρτια του πολιτικού αλλα εχει πολυ κρυο..

Έλα ρε κάνε τα ένα μπαμ είναι να τελειώνεις. Ποτε με το καλό;; Έχει οντως τόσο κρύο δεν μου φαίνεται που βγήκα 

πρίν από 51 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!!

Καλημέρα!!! Όλα έτοιμα για την υποδοχή;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτος οτι θα επαιρνα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα απλα επρεπε να περιμενω να κλεισω την 14ηβδομαδα..εκανα.αντιβιογραμμα και απο ολα τα αποτελέσματα μου εδω ενα.το ζιθρομαξ αν θυμαμαι καλα που επιτρεπεται...στα δικα μου τωρα...χθες πηγα τουαλετα και η αληθεια ειναι οτι σφιχτηκα παρα πολυ..μετα ειχα πονους στην κοιλια δεξια για την ακρίβεια ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιστηκα κ.ειδα αιμα στο χαρτι κ εχω τρομοκρατηθει αν ειναι καλα.σημερα η μπεμπα...

Βλέπω ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.. εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα ουρεοπλασμα κ μου έδωσε κατευθείαν αντιβίωση χωρίς να πάει 14η εβδομάδα απλά Μ είχε πει ότι το συγκεκριμένο μπορεί να επιμένει.. πήρα την αντιβίωση κ ποτέ δεν ξανά κάναμε καλλιέργεια οπότε δεν ήξερα αν ακόμα έχω. Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι. Πάντως μην αγχώνεσαι για το αιματακι κ τον πόνο, όπως είπαν κ τα κορίτσια απ' το έντερο ήταν κ το αίμα από κάποια πληγουλα στον πρωκτό. Ευτυχώς έχεις γιατρό σήμερα για να σ φύγει το άγχος!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Σε μια βδομάδα περίπου μπαίνω στον 7 είμαι 26 εβδομάδα..εσύ;

Από το αντιβιωγραμμα που εκαναν η αντιβίωση που πρέπει να πάρω δεν κάνει στην εγκυμοσύνη και να πάρω τζάμπα μια άλλη δεν υπάρχει λόγος αφού δεν θα Μ κάνει τίποτα..Μ είπε πως δεν επηρεάζει το μωρό σε κάτι από την στιγμή που ο σάκος είναι εντάξει και ότι δεν μπορεί να μολυνθεί αφού δεν υπάρχει τρύπα στον σάκο να περάσει το μικρόβιο..

Αυτο για το σακο και το μικροβιο δεν ισχυει.το μικροβιο μπορει να αποδυναμωσει τις μεμβρανες και να σπασουν τα νερα.Και μενα ο σακος μια χαρα ηταν!!!Γνωμη μου πανε και αλλου...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , mama16 είπε:

Βλέπω ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.. εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα ουρεοπλασμα κ μου έδωσε κατευθείαν αντιβίωση χωρίς να πάει 14η εβδομάδα απλά Μ είχε πει ότι το συγκεκριμένο μπορεί να επιμένει.. πήρα την αντιβίωση κ ποτέ δεν ξανά κάναμε καλλιέργεια οπότε δεν ήξερα αν ακόμα έχω. Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι. Πάντως μην αγχώνεσαι για το αιματακι κ τον πόνο, όπως είπαν κ τα κορίτσια απ' το έντερο ήταν κ το αίμα από κάποια πληγουλα στον πρωκτό. Ευτυχώς έχεις γιατρό σήμερα για να σ φύγει το άγχος!

Οχι καλε το αιμα το ειδα στο ονειρο μου και με αγχωσε μηπως κάτι δεν παει καλα..προσπαθω να.σκεφτομαι οτι ολα ειναι καλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , mama16 είπε:

Βλέπω ότι ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.. εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα ουρεοπλασμα κ μου έδωσε κατευθείαν αντιβίωση χωρίς να πάει 14η εβδομάδα απλά Μ είχε πει ότι το συγκεκριμένο μπορεί να επιμένει.. πήρα την αντιβίωση κ ποτέ δεν ξανά κάναμε καλλιέργεια οπότε δεν ήξερα αν ακόμα έχω. Ευτυχώς δεν έπαθα κάτι. Πάντως μην αγχώνεσαι για το αιματακι κ τον πόνο, όπως είπαν κ τα κορίτσια απ' το έντερο ήταν κ το αίμα από κάποια πληγουλα στον πρωκτό. Ευτυχώς έχεις γιατρό σήμερα για να σ φύγει το άγχος!

Καλημέρα! 

Για το θέμα αυτό και για τόσα πολλά όντως ο κάθε ένας λέει το δικό του. Και αυτός που είχα πριν δεν ήθελε ούτε να το ακούει και ιδιαίτερα σε προχωρημένη εγκυμοσυνη. Και τότε πριν μείνω είχα κ με το που πήρα αντιβιωση έμεινα. Και τώρα είχα και μου έδωσε αμεσως δεν περίμενε να κλείσω τρίμηνο. Ούτε μου ξανά ζήτησε τώρα να κάνω. Ισως αργότερα να ζητήσει. Ένας αλλος γιατρος μου έλεγε μην κανεις τίποτα δεν φεύγει και το έχουν σχεδόν όλες οι γυναίκες κ δεν παθαίνεις τίποτα. Οποτε σαν να πέφτει ο κλήρος σε εμάς για το τι θα κάνουμε.  Επίσης για το εμβόλιο της γρίπης πήρα προχθές και μου είπαν επιβάλλεται να το κάνω και αλλου ακουω δεν χρειάζεται. Ξανά καταλήγω πως στο τέλος εμείς αποφασίζουμε Χαχαχ. Για αυτό δεν ασχολούμαι άλλο με γνώμες εννοω δεν ξανά λέω ούτε την δικη μου γιατί είναι κ επικίνδυνο στην τελική. Αφού καμία ιατρική άποψη δεν συμφωνεί ας κρατάμε την γνώμη του γιατρού μας η κάθε μια και ας πρατουμε οπως εμείς πιστεύουμε καλύτερα. Σωστηη;;; :mrgreen:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Σημερα δεν την εχω νιωσει και πολυ και εχω αγωνια..ευτυχώς το απογευμα εχω γιατρο στις 6...μπα δν ξερω αν.ηταν το εντερο γτ ειχα πονο σαν σουβλιες..μακαρι να ειναι ολα καλα

Μια χαρά θα είναι όλα. Και το έντερο σουβλιαζει!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Καλημέρα τι ωραία σήμερα θα δεις την κορούλα σουυ!! Μην φοβάσαι βρε από το σφίξιμο το έντερο δεν είναι κάτι μια χαρά είναι η μπεμπα και τέτοια όνειρα είναι από την έγνοια μην τρομάζεις. 

Και τι να είναι αγαπούλα μου στα δεξιά που σε έπιασε Αντε μην ακουω τέτοια. ξέρεις τι πονακια είχα καποιες φορες; όχι απλά σουβλιες κόπηκα στα δυο έτρεχαν τα μάτια μου από τον πόνο. Όλα καλα ήταν απλώς είτε έντερο είτε οι σύνδεσμοι που ανοίγουν δεν είναι λίγο ότι περνάει το σώμα. Όσο για το ότι δεν την έχεις νιώσει θα σου δώσω την απάντηση που μου έδωσαν ότι δεν έχει την όρεξη μας το μωρό να κοπανιεται όλη την ώρα. Κοιμάται αράζει κουνιέται απλώς δεν την καταλαβαίνεις πάντα. Εγω κάνω μια μέρα ολόκληρη και μετά αρχίζει το πάρτυ πάλι. Μια χαρά είναι η μπεμπα σου! 

Καλα είμαι βαριέμαι λιγάκι σήμερα. Όλοι φοβόμαστε για τον εαυτό μας την ζωούλα μας κανεις δεν είναι ατρομητος. Προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα πως τα πιο πολλά οπως αυτό που λες εσυ και άλλα διαφορα είναι ψυχοσωματικά. Ηρέμησε μην σκέφτεσαι πολλα μαζί. Τώρα μόνο χαλαρά και όμορφες σκεψεις για το μωράκι σου! 

Και εγώ βαριέμαι...είναι και ο καιρός για χουχουλιασμα.. 

Αχ θέλω να κάνω σκέψεις αλλά κρατιέται λιγάκι γενικα


 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Έλα ρε κάνε τα ένα μπαμ είναι να τελειώνεις. Ποτε με το καλό;; Έχει οντως τόσο κρύο δεν μου φαίνεται που βγήκα 

Καλημέρα!!! Όλα έτοιμα για την υποδοχή;;

Ω ναιιιι 4 μέρες το πολύ!! Απίστευτο. 

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, marian84 είπε:

Αυτο για το σακο και το μικροβιο δεν ισχυει.το μικροβιο μπορει να αποδυναμωσει τις μεμβρανες και να σπασουν τα νερα.Και μενα ο σακος μια χαρα ηταν!!!Γνωμη μου πανε και αλλου...

Πήρα σε τρεις ακόμα γιατρούς τηλ και Μ είπαν ότι δεν προκαλεί πρόβλημα τώρα...

Εσύ τι είχες πάθει;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Smile89 είπε:

Ω ναιιιι 4 μέρες το πολύ!! Απίστευτο. 

Smile βλέπω να γεννάμε την ίδια μέρα....δεύτερα Τρίτη με βλέπω να γεννάω και εγώ....με το καλό κοπέλα μου.....να πάνε όλα τέλεια....και με ενα πόνο.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Ω ναιιιι 4 μέρες το πολύ!! Απίστευτο. 

Με το καλο κοπελα μ να κρατησεις αγγαλια το μωρακι σου! Αν και δεν ισχυει κατι τετοιο εγω θα σου ευχηθω....Με εναν πονο!!:-D


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε έχω ένα δόντι που με πονάνε πριν την εγκυμοσύνη είχα πάει στον οδοντίατρο κ μου είπε φρονιμίτης σήμερα το πρωί το πιάνω κ βλέπω να κουνιέται μου ματώνουν κ τα ούλα πάω να σκάσω κ φοβάμαι τον οδοντίατρο 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Πήρα σε τρεις ακόμα γιατρούς τηλ και Μ είπαν ότι δεν προκαλεί πρόβλημα τώρα...

Εσύ τι είχες πάθει;

Εγω ειχα ενα βακτηριο και απο τη λοιμωξη εσπασαν τα νερα και εχασα το μωρο στο δευτερο 3μηνο.Δε ξερω γιατρο που να λεει οτι δε προκαλουν θεμα οι λοιμωξεις.Αν εσυ εισαι καλυμμενη απο την αντιμετωπιση του γιατρου σου δεν εχω να πω κατι.Εγω απλα σου λεω αυτα που ξερω και εμαθα αφου την επαθα

πρίν από 12 λεπτά , Marina 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε έχω ένα δόντι που με πονάνε πριν την εγκυμοσύνη είχα πάει στον οδοντίατρο κ μου είπε φρονιμίτης σήμερα το πρωί το πιάνω κ βλέπω να κουνιέται μου ματώνουν κ τα ούλα πάω να σκάσω κ φοβάμαι τον οδοντίατρο 

 

Σε ποια βδομ εισαι??Μη φοβασαι παντως να πας οδοντιατρο.Ολα μπορεις να τα κανεις οντας εγκυος εκτος απο ακτινογραφια.Τα ουλα και μενα ματωνουν.Θελει καλο βουρτσισμα αλλα ειναιι της εγκυμοσυνης αυτο.Παντως αν πονας μη το αφηνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...