Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , froso91 είπε:

καλήμερα κορίτσια!! σας διαβάζω, αλλά δεν γράφω συχνά, θέλω όμως να μοιραστώ την χαρά μου μαζί σας. 

τον Ιούνιο παντρεύτηκα και ξεκινήσαμε αμέσως προσπάθειες για μωράκι. μετά από γυναικολογικό έλεγχο έμαθα ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες και θα αντιμετωπίσουμε δυσκολίες στην σύλληψη, καθώς έχω πολύ σπάνια ωορρηξία. άλλαξα 4 γυναικολόγους και όλοι μου έλεγαν ακριβώς το ίδιο πράγμα. ότι το πρόβλημα μου ήταν μεγάλο και θα δυσκολευτούμε πολύ. παρόλα αυτά συνεχίσαμε να προσπαθούμε και ξεκίνησα τις επισκέψεις σε μία γυναικολόγο που ειδικεύεται στις υποβοηθούμενες εγκυμοσύνες, σε περίπτωση που χρειαστεί. για έναν μήνα  παρακολουθούσα τα αυγουλάκια μου, όμως κοιμόντουσαν ύπνο βαθύ. 

τελικά έγινε το θαύμα και πριν από 5 μέρες ( μετά από αδιαθεσία, αφού έχω πολύ σπάνια περίοδο) έκανα τεστ και... θετικό.. τι ευτυχία!!! χθες κάναμε τον πρώτο μας υπέρηχο και ακούσαμε καρδούλα!! είμαι 6 εβδομάδων και τρισευτυχισμένη μαμά! :):)

Με το καλό!!!! Συγχαρητήρια!!!!


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Comet είπε:

Κανε υπομονη εχεις ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου.Να μην κανει αισθητη την παρουσια του;Σαν μανουλα που ταλαιπωρηθηκα αρκετα στις εγκυμοσυνες μου σου λεω οτι το μπεμπακι σου το αξιζει με το παραπανω και θα σε αποζημιωσει για ολα οταν ερθει...:-D

Καλημερα!Τι χιονι ειναι παλι αυτο...

Καλημερα!!Παλι εσωκλειστη θα ειμαι ασε :-P

πρίν από 20 λεπτά , froso91 είπε:

@Nicol_  ευχαριστώ πολύ.. πότε γεννάς με το καλό?

@Comet  είμαι σίγουρη και ανυπομονώ..   στην Θεσσαλονίκη το έχει στρώσει.. αν συνεχίσει έτσι μας βλέπω να φεύγουμε από την δουλειά.!! :-D

 

1 Μαρτιου εχω ΠΗΤ :)


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Συγχαρητήρια!!!!!!!με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να έχεις!!!!!!!

Καλα Αποτελέσματα να χεις να ειναι ολα σουπερ!!!!!!εμας στην αυχενικη φσνηκε και το φύλο. 

Αληθεια @loyloy ???μακαρι οτι θελει ας ειναι απλα ειμαι πολυ περιεργη κ επισης θελω να δω αν βγανει η διαισθηση μου οτι ειναι αγορι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happysmile είπε:

Αληθεια @loyloy ???μακαρι οτι θελει ας ειναι απλα ειμαι πολυ περιεργη κ επισης θελω να δω αν βγανει η διαισθηση μου οτι ειναι αγορι!!

Γεια σου, με το καλό η αυχενική να είναι όλα υπέροχα!! Και εμείς είδαμε το φύλλο και είναι αυτό που είχα ένστικτο..Αγόρι!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Γεια σου, με το καλό η αυχενική να είναι όλα υπέροχα!! Και εμείς είδαμε το φύλλο και είναι αυτό που είχα ένστικτο..Αγόρι!! 

Αληθεια!!!!τι καλα!!γερο να ναι να μου φυγει κ μενα το αγχος!!εκανα πρωτα την αιματολογικη φυσικα η μικροβ δεν μπορουσε να μου πει κατι για να ξεαγχωθω λιγακι!το μονο που ανεφερε ειναι πως αν δεν ηταν κατι καλο θα το ξεραμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , happysmile είπε:

Αληθεια!!!!τι καλα!!γερο να ναι να μου φυγει κ μενα το αγχος!!εκανα πρωτα την αιματολογικη φυσικα η μικροβ δεν μπορουσε να μου πει κατι για να ξεαγχωθω λιγακι!το μονο που ανεφερε ειναι πως αν δεν ηταν κατι καλο θα το ξεραμε!

Πολύ άγχος η αυχενική κ εγω ήμουν σαν χαμένη δεν είχα μυαλό για τίποτα άλλο μόνο να είναι το μωράκι καλα! Θα δείτε πρώτα στον υπέρηχο κ μόνο ο γιατρος μπορεί να σου πει. Περιμενουμε τα νέα σας με το καλό !!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Γεια σου, με το καλό η αυχενική να είναι όλα υπέροχα!! Και εμείς είδαμε το φύλλο και είναι αυτό που είχα ένστικτο..Αγόρι!! 

Κ εγω ειχα ενστικτο απο την.πρωτη φορα που πηγα στον γιατρο οτι θα ειναι κοριτσι και βγηκα αληθινη...

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Γεια σου, με το καλό η αυχενική να είναι όλα υπέροχα!! Και εμείς είδαμε το φύλλο και είναι αυτό που είχα ένστικτο..Αγόρι!! 

@Beboula25 μου τι κανεις ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κ εγω ειχα ενστικτο απο την.πρωτη φορα που πηγα στον γιατρο οτι θα ειναι κοριτσι και βγηκα αληθινη...

@Beboula25 μου τι κανεις ολα καλα?

Καλα είμαι εσυ; Πηγες γιατρό ή θα πας αυτές τις μερες γιατί θυμαμαι θα πήγαινες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλα είμαι εσυ; Πηγες γιατρό ή θα πας αυτές τις μερες γιατί θυμαμαι θα πήγαινες 

Ναι αυριο θα παω...το απογευμα...περασε επιτελους ο καιρος..εχω εναν μηνα να την δω την μπεμπα μου..εσυ ποτε έχεις γιατρο?εκανες τις εξετάσεις που ειχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι αυριο θα παω...το απογευμα...περασε επιτελους ο καιρος..εχω εναν μηνα να την δω την μπεμπα μου..εσυ ποτε έχεις γιατρο?εκανες τις εξετάσεις που ειχες?

Αντε ωραιαα ανυπομονώ να μου πεις! Εμείς έχουμε την β’ επιπέδου στις 22 και εγω ένα μήνα θα έχω κλείσει που τον είδα, την πλάτη του βασικά Χαχα.. Τις έκανα ναι όλα καλα. Αύριο θα κλείσετε κ εσείς για την εξέταση λογικά κοντά θα την κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Beboula25 είπε:

Αντε ωραιαα ανυπομονώ να μου πεις! Εμείς έχουμε την β’ επιπέδου στις 22 και εγω ένα μήνα θα έχω κλείσει που τον είδα, την πλάτη του βασικά Χαχα.. Τις έκανα ναι όλα καλα. Αύριο θα κλείσετε κ εσείς για την εξέταση λογικά κοντά θα την κάνουμε..

Και εγωεγω την τελευταια φορα πλατξ ειχα δει και κοιμοταν κιόλας...ναι.λογικα θα μου κλεισει ραντεβου για β επιπεδου..να.δω κ.ποσο βαρος θα εχει παρει μετα απο τοσο καιρο...γτ ηταν πολυ αδυνατη η κοκονα μου...χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Αντε ωραιαα ανυπομονώ να μου πεις! Εμείς έχουμε την β’ επιπέδου στις 22 και εγω ένα μήνα θα έχω κλείσει που τον είδα, την πλάτη του βασικά Χαχα.. Τις έκανα ναι όλα καλα. Αύριο θα κλείσετε κ εσείς για την εξέταση λογικά κοντά θα την κάνουμε..

Εγώ έχω 24 Ιανουαρίου β επιπέδου κ ανυπομονώ. Όλα καλά να μας πάνε σε όλες μας. Μάλλον είμαστε κοντά σε εβδομάδες. 31/5 έχω ΠΗΤ. Εσύ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...