Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι καλέ. Μην αγχώνεσαι. Λογικά σε πιέζει ψηλά. Πολλές έγκυες το Χουν αυτό. 

Εγώ μέχρι στιγμής έχω προπαρασκευαστικές. Γέννας ακόμη δεν ξέρω....

Γιατί με ρώτησες αν έχω και άλλα εκτός από δύσπνοια;

Και τι να κάνω για να αλλάξει θέση να μην πιέζει;:-P

πρίν από 25 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Κορίτσια οι συσπάσεις γέννας Πως είναι? Έχω εδώ και μισή ωρίτσα ανά τακτά διαστήματα πόνους περιόδου.. έχω αγχωθεί είναι αλήθεια όποτε δε ξερω αν ειναι ιδέα Μ.. μη με ρωτάτε για τις άλλες Μ δύο γέννες..Αυτή τη στιγμή δε θυμάμαι τπτ...από το άγχος Μ κρυώνω αυτή τη στιγμή.. Ο μικρός βέβαια κουνιέται..Κ δύο μέρες είχα απίστευτο βήχα Κ ζοριστηκε αρκετά..Όλη μέρα κουνιόταν σε υπερβολικο βαθμο. Ακόμα Είμαι 35η εβδομάδα όμως..

Και εγώ έχω συχνά πόνους περιόδου για αρκετή ώρα και συχνούς.. συσπάσεις έχεις;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γεια σου.. Της εγκυμοσυνης κάτι δεν είναι πάντως.  Κανα πιάσιμο μπορεί κανα μυοσκελετικό και πονάνε αυτά. Το νεφρό αν έχει κάτι κάνει πυρετό οποτε απλά τσεκαρεις αυτές τις μερες κ βλέπεις. 

Α ρε Κωνσταντινακι κάνε ότι πρέπει και όλα να πάνε καλα! Μήπως κλείνει το διάφραγμα που λένε καποιες σε προχωρημένη εγκυμοσυνη και σε πιάνει; Δεν ξέρω να το πω σωστά αλλα το έχει πάρει το μάτι μου. Αλλιως είναι άγχος αγαπη μου έχεις ταλαιπωρηθεί 

Δύσπνοια εχω κ εγω απο τωρα που ειμαι 16η εβδομάδα...και δεν ειναι απο το αγχος εχω βγαλει κοιλια κ εγω κ ειμαι αδύνατη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria@90 είπε:

Δύσπνοια εχω κ εγω απο τωρα που ειμαι 16η εβδομάδα...και δεν ειναι απο το αγχος εχω βγαλει κοιλια κ εγω κ ειμαι αδύνατη..

Κάνεις κάτι για να νιώθεις καλύτερα ή σου φεύγει από μόνη της;


 

Link to comment
Share on other sites

Απλα προσπαθώ να χαλαρώσω...μερικες φορες σκυβω λιγο και μ ερχεται η καλη η ανασα χαχα κ ηρεμω...δεν νομιζω να μπορούμε να κάνουμε κατι η αληθεια ειναι...κ ειναι φυσιολογικό απ οσο ξερω γτ πιεζονται ολα τα οργανα για να κανουν χωρο στο μπεμπακι μας.εσυ ποσο μηνων είσαι?

3 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Γεια σου.. Της εγκυμοσυνης κάτι δεν είναι πάντως.  Κανα πιάσιμο μπορεί κανα μυοσκελετικό και πονάνε αυτά. Το νεφρό αν έχει κάτι κάνει πυρετό οποτε απλά τσεκαρεις αυτές τις μερες κ βλέπεις. 

Α ρε Κωνσταντινακι κάνε ότι πρέπει και όλα να πάνε καλα! Μήπως κλείνει το διάφραγμα που λένε καποιες σε προχωρημένη εγκυμοσυνη και σε πιάνει; Δεν ξέρω να το πω σωστά αλλα το έχει πάρει το μάτι μου. Αλλιως είναι άγχος αγαπη μου έχεις ταλαιπωρηθεί 

 @Beboula25 μπορει να εχεις δικιο κοριτσι μ γιατι ο πονος ειναι διακεκομενος...κ αναλογα με τη σταση τ σωματος σταματαει...απλα μ εκανε εντύπωση το σημειο π ειναι κοντα στο νεφρό...πυρετο οχι δεν έχω αλλα σκεφτομουν να κανω μια ουρολογικη εξεταση καλου κακου...χίλια ευχαριστώ για την απαντηση σ..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι ξάπλα καναπέ κρεβάτι τουαλέτα τίποτα άλλο..και όσο πάει Μ είπε..

Είμαι στην 26 

Εμένα Μ είπε δεν κάνει να πάρω αντιβίωση

Γιατι να μη παρεις αντιβιωση????Οσο υπαρχει μικροβιο υπαρχει κινδυνος να σπασουν τα νερα και οσο πιο πολυ μενει η λοιμωξη τοσο μεγαλυτερος ο κινδυνος.Δε το λεω ετσι...μου χει συμβει δυστυχως.Παρε δευτερη γνωμη.Εκτος κι αν υπαρχει καποιο αλλο θεμα και δε κανει να παρεις αντιβιωσγ.Βασικα τωρα διαπιστωσα οτι εχω ειχαμε ξανασυζητησει το θεμα καλλιεργ κολπικου υγροθ και σου ελεγα να κανεις αλλα ο γιατρος σου δε το θεωρουσε απαραιτητο.Μηπως να παρεις γενικα μια ακομα γνωμη γιατι φανταζομαι σου ειπε οτι οι συσπασεις και οτι μικραινει ο τραχηλος ειναι απο τη λοιμωξη που δεν ηθελε καν να ελεγξει.sorry αλλα στη θεση σου θα πηγαινα σε αλλο γιατρο.Μη περιμενεις να χειροτερει η κατασταση.Στα λεω ωμα για να σε προστατευσω οσο μπορω.Απο οτι ειδες ειχα δικιο που επεμενα να κανεις καλλιεργεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Απλα προσπαθώ να χαλαρώσω...μερικες φορες σκυβω λιγο και μ ερχεται η καλη η ανασα χαχα κ ηρεμω...δεν νομιζω να μπορούμε να κάνουμε κατι η αληθεια ειναι...κ ειναι φυσιολογικό απ οσο ξερω γτ πιεζονται ολα τα οργανα για να κανουν χωρο στο μπεμπακι μας.εσυ ποσο μηνων είσαι?

 @Beboula25 μπορει να εχεις δικιο κοριτσι μ γιατι ο πονος ειναι διακεκομενος...κ αναλογα με τη σταση τ σωματος σταματαει...απλα μ εκανε εντύπωση το σημειο π ειναι κοντα στο νεφρό...πυρετο οχι δεν έχω αλλα σκεφτομουν να κανω μια ουρολογικη εξεταση καλου κακου...χίλια ευχαριστώ για την απαντηση σ..

Σε μια βδομάδα περίπου μπαίνω στον 7 είμαι 26 εβδομάδα..εσύ;

4 ώρες πρίν, marian84 είπε:

Γιατι να μη παρεις αντιβιωση????Οσο υπαρχει μικροβιο υπαρχει κινδυνος να σπασουν τα νερα και οσο πιο πολυ μενει η λοιμωξη τοσο μεγαλυτερος ο κινδυνος.Δε το λεω ετσι...μου χει συμβει δυστυχως.Παρε δευτερη γνωμη.Εκτος κι αν υπαρχει καποιο αλλο θεμα και δε κανει να παρεις αντιβιωσγ.Βασικα τωρα διαπιστωσα οτι εχω ειχαμε ξανασυζητησει το θεμα καλλιεργ κολπικου υγροθ και σου ελεγα να κανεις αλλα ο γιατρος σου δε το θεωρουσε απαραιτητο.Μηπως να παρεις γενικα μια ακομα γνωμη γιατι φανταζομαι σου ειπε οτι οι συσπασεις και οτι μικραινει ο τραχηλος ειναι απο τη λοιμωξη που δεν ηθελε καν να ελεγξει.sorry αλλα στη θεση σου θα πηγαινα σε αλλο γιατρο.Μη περιμενεις να χειροτερει η κατασταση.Στα λεω ωμα για να σε προστατευσω οσο μπορω.Απο οτι ειδες ειχα δικιο που επεμενα να κανεις καλλιεργεια

Από το αντιβιωγραμμα που εκαναν η αντιβίωση που πρέπει να πάρω δεν κάνει στην εγκυμοσύνη και να πάρω τζάμπα μια άλλη δεν υπάρχει λόγος αφού δεν θα Μ κάνει τίποτα..Μ είπε πως δεν επηρεάζει το μωρό σε κάτι από την στιγμή που ο σάκος είναι εντάξει και ότι δεν μπορεί να μολυνθεί αφού δεν υπάρχει τρύπα στον σάκο να περάσει το μικρόβιο..


 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ria@90 είπε:

Απλα προσπαθώ να χαλαρώσω...μερικες φορες σκυβω λιγο και μ ερχεται η καλη η ανασα χαχα κ ηρεμω...δεν νομιζω να μπορούμε να κάνουμε κατι η αληθεια ειναι...κ ειναι φυσιολογικό απ οσο ξερω γτ πιεζονται ολα τα οργανα για να κανουν χωρο στο μπεμπακι μας.εσυ ποσο μηνων είσαι?

 @Beboula25 μπορει να εχεις δικιο κοριτσι μ γιατι ο πονος ειναι διακεκομενος...κ αναλογα με τη σταση τ σωματος σταματαει...απλα μ εκανε εντύπωση το σημειο π ειναι κοντα στο νεφρό...πυρετο οχι δεν έχω αλλα σκεφτομουν να κανω μια ουρολογικη εξεταση καλου κακου...χίλια ευχαριστώ για την απαντηση σ..

Καλημέρα! Από τέτοια έχω περάσει και τα ξέρω για αυτό σου είπα αυτές τις εκδοχές. Οι πόνοι και στις δυο περιπτωσεις είναι δυνατοί απλά στην περίπτωση του νεφρού από ουρολοίμωξη κοινώς πυελονεφριτιδα ο πόνος είναι συνεχής υπάρχει φλεγμονή και δεκατα που εξελίσσονται σε πολύ υψηλό πυρετό. Φτου και ξου λοιπόν να μην είναι και δεν είναι πιστεύω απλά κουβέντα κάνουμε.Κανε την καλλιέργεια να είσαι ησυχη. 

  Ναι μάλλον το διάφραγμα σας πιέζεται. Και εγω πολύ αδύνατη ξεκίνησα και φουσκωσα γρήγορα, δύσπνοια δεν έχω απλώς καποιες φορες νιώθω κάπως στο στηθος μάλιστα κάνω κ πλάκα στον άντρα μου άμα πάθω κάτι να ξέρει τον αγαπώ!! Χαχαχ 

@Κωνσταντίνα16 μην ανησυχείς καρδούλα μου δεν έχει κάτι η καρδιά σου μωρό παιδί είσαι δεν είναι τίποτα απλώς βγαίνει όλη η ένταση και πολλες φορες βγαίνει και όταν έχει περάσει η μπόρα και χαλαρώνεις να ξέρεις. Δύσπνοια φέρνει και το στομάχι αν φουσκωσει μετά το φαγητό δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα! Από τέτοια έχω περάσει και τα ξέρω για αυτό σου είπα αυτές τις εκδοχές. Οι πόνοι και στις δυο περιπτωσεις είναι δυνατοί απλά στην περίπτωση του νεφρού από ουρολοίμωξη κοινώς πυελονεφριτιδα ο πόνος είναι συνεχής υπάρχει φλεγμονή και δεκατα που εξελίσσονται σε πολύ υψηλό πυρετό. Φτου και ξου λοιπόν να μην είναι και δεν είναι πιστεύω απλά κουβέντα κάνουμε.Κανε την καλλιέργεια να είσαι ησυχη. 

  Ναι μάλλον το διάφραγμα σας πιέζεται. Και εγω πολύ αδύνατη ξεκίνησα και φουσκωσα γρήγορα, δύσπνοια δεν έχω απλώς καποιες φορες νιώθω κάπως στο στηθος μάλιστα κάνω κ πλάκα στον άντρα μου άμα πάθω κάτι να ξέρει τον αγαπώ!! Χαχαχ 

@Κωνσταντίνα16 μην ανησυχείς καρδούλα μου δεν έχει κάτι η καρδιά σου μωρό παιδί είσαι δεν είναι τίποτα απλώς βγαίνει όλη η ένταση και πολλες φορες βγαίνει και όταν έχει περάσει η μπόρα και χαλαρώνεις να ξέρεις. Δύσπνοια φέρνει και το στομάχι αν φουσκωσει μετά το φαγητό δλδ. 

Καλημέρα μπεμπουλα μου πως είσαι; Αααχ το ξέρω απλά είμαι και φοβιτσιαρα λιγάκι και καταλαβαίνεις:-P χαχαχα και εγώ κάτι τέτοια λέω στον άντρα μου και με βρίζει..

Μπορεί να είναι και από το άγχος μου


 

Link to comment
Share on other sites

@Κωνσταντίνα16 όλα καλά θα πάνε, μείνε γενικά ξάπλα κ κάνε ότι σ λένε οι γιατροί. Για το ουρεοπλασμα αυτό που ήξερα ήταν ότι δεν σχετιζόταν με αποβολές κ τέτοια όπως αλλά μικρόβια κ ότι κ να πάρεις αντιβίωση μπορεί να μην φύγει εύκολα κ να το έχεις κ σε όλη την εγκυμοσύνη. Πολλές μπορεί να το έχουν αλλά δεν έπαθαν τπτ :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mama16 είπε:

@Κωνσταντίνα16 όλα καλά θα πάνε, μείνε γενικά ξάπλα κ κάνε ότι σ λένε οι γιατροί. Για το ουρεοπλασμα αυτό που ήξερα ήταν ότι δεν σχετιζόταν με αποβολές κ τέτοια όπως αλλά μικρόβια κ ότι κ να πάρεις αντιβίωση μπορεί να μην φύγει εύκολα κ να το έχεις κ σε όλη την εγκυμοσύνη. Πολλές μπορεί να το έχουν αλλά δεν έπαθαν τπτ :)

Μακάρι να πάνε όλα καλά σε ευχαριστώ πολύ..!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , mama16 είπε:

@Κωνσταντίνα16 όλα καλά θα πάνε, μείνε γενικά ξάπλα κ κάνε ότι σ λένε οι γιατροί. Για το ουρεοπλασμα αυτό που ήξερα ήταν ότι δεν σχετιζόταν με αποβολές κ τέτοια όπως αλλά μικρόβια κ ότι κ να πάρεις αντιβίωση μπορεί να μην φύγει εύκολα κ να το έχεις κ σε όλη την εγκυμοσύνη. Πολλές μπορεί να το έχουν αλλά δεν έπαθαν τπτ :)

Καλημερα κοριτσια...εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτος οτι θα επαιρνα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα απλα επρεπε να περιμενω να κλεισω την 14ηβδομαδα..εκανα.αντιβιογραμμα και απο ολα τα αποτελέσματα μου εδω ενα.το ζιθρομαξ αν θυμαμαι καλα που επιτρεπεται...στα δικα μου τωρα...χθες πηγα τουαλετα και η αληθεια ειναι οτι σφιχτηκα παρα πολυ..μετα ειχα πονους στην κοιλια δεξια για την ακρίβεια ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιστηκα κ.ειδα αιμα στο χαρτι κ εχω τρομοκρατηθει αν ειναι καλα.σημερα η μπεμπα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτος οτι θα επαιρνα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα απλα επρεπε να περιμενω να κλεισω την 14ηβδομαδα..εκανα.αντιβιογραμμα και απο ολα τα αποτελέσματα μου εδω ενα.το ζιθρομαξ αν θυμαμαι καλα που επιτρεπεται...στα δικα μου τωρα...χθες πηγα τουαλετα και η αληθεια ειναι οτι σφιχτηκα παρα πολυ..μετα ειχα πονους στην κοιλια δεξια για την ακρίβεια ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιστηκα κ.ειδα αιμα στο χαρτι κ εχω τρομοκρατηθει αν ειναι καλα.σημερα η μπεμπα...

Το εντερακι σου πόνεσε. Το όνειρο είναι λόγω του άγχους. Όλα μια χαρά είναι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Το εντερακι σου πόνεσε. Το όνειρο είναι λόγω του άγχους. Όλα μια χαρά είναι. 

Σημερα δεν την εχω νιωσει και πολυ και εχω αγωνια..ευτυχώς το απογευμα εχω γιατρο στις 6...μπα δν ξερω αν.ηταν το εντερο γτ ειχα πονο σαν σουβλιες..μακαρι να ειναι ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...εμενα ο γιατρος μου ηταν απολυτος οτι θα επαιρνα αντιβιωση για το ουρεοπλασμα απλα επρεπε να περιμενω να κλεισω την 14ηβδομαδα..εκανα.αντιβιογραμμα και απο ολα τα αποτελέσματα μου εδω ενα.το ζιθρομαξ αν θυμαμαι καλα που επιτρεπεται...στα δικα μου τωρα...χθες πηγα τουαλετα και η αληθεια ειναι οτι σφιχτηκα παρα πολυ..μετα ειχα πονους στην κοιλια δεξια για την ακρίβεια ειδα και ενα ονειρο οτι σκουπιστηκα κ.ειδα αιμα στο χαρτι κ εχω τρομοκρατηθει αν ειναι καλα.σημερα η μπεμπα...

Καλημέρα τι ωραία σήμερα θα δεις την κορούλα σουυ!! Μην φοβάσαι βρε από το σφίξιμο το έντερο δεν είναι κάτι μια χαρά είναι η μπεμπα και τέτοια όνειρα είναι από την έγνοια μην τρομάζεις. 

πρίν από 14 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Σημερα δεν την εχω νιωσει και πολυ και εχω αγωνια..ευτυχώς το απογευμα εχω γιατρο στις 6...μπα δν ξερω αν.ηταν το εντερο γτ ειχα πονο σαν σουβλιες..μακαρι να ειναι ολα καλα

Και τι να είναι αγαπούλα μου στα δεξιά που σε έπιασε Αντε μην ακουω τέτοια. ξέρεις τι πονακια είχα καποιες φορες; όχι απλά σουβλιες κόπηκα στα δυο έτρεχαν τα μάτια μου από τον πόνο. Όλα καλα ήταν απλώς είτε έντερο είτε οι σύνδεσμοι που ανοίγουν δεν είναι λίγο ότι περνάει το σώμα. Όσο για το ότι δεν την έχεις νιώσει θα σου δώσω την απάντηση που μου έδωσαν ότι δεν έχει την όρεξη μας το μωρό να κοπανιεται όλη την ώρα. Κοιμάται αράζει κουνιέται απλώς δεν την καταλαβαίνεις πάντα. Εγω κάνω μια μέρα ολόκληρη και μετά αρχίζει το πάρτυ πάλι. Μια χαρά είναι η μπεμπα σου! 

πρίν από 46 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Καλημέρα μπεμπουλα μου πως είσαι; Αααχ το ξέρω απλά είμαι και φοβιτσιαρα λιγάκι και καταλαβαίνεις:-P χαχαχα και εγώ κάτι τέτοια λέω στον άντρα μου και με βρίζει..

Μπορεί να είναι και από το άγχος μου

Καλα είμαι βαριέμαι λιγάκι σήμερα. Όλοι φοβόμαστε για τον εαυτό μας την ζωούλα μας κανεις δεν είναι ατρομητος. Προσωπικά το πιστεύω ακράδαντα πως τα πιο πολλά οπως αυτό που λες εσυ και άλλα διαφορα είναι ψυχοσωματικά. Ηρέμησε μην σκέφτεσαι πολλα μαζί. Τώρα μόνο χαλαρά και όμορφες σκεψεις για το μωράκι σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...