Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      Εγώ είχα στην κατάψυξη 2 όταν πέρασα απο την επιτροπή και απλά δεν το δήλωσα κάπου. Το μόνο κακό ειναι ότι δεν θα μπορέσεις να πάρεις πχ κάποιο ιστορικό απο την κλινική που έχεις τα έμβρυα (εφόσων δεν θέλεις να αναφερθούν τα εναπομείναντα)

      Έχεις δίκιο..θα ρωτήσω το γιατρό μου όταν πάω και πιστεύω θα βρεθει λύση.Ισως είναι καλύτερα να κάνω πρώτα διέγερση ξανά,θα δούμε 

      • Καλή τύχη! 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Smile89 είπε:

Εγώ έχω νοικιάσει θηλαστρο

Ρε γιατί μου φαίνεται κάπως μόνο στην ιδέα; Όχι επειδή είναι κάτι περίεργο,εγω  νιώθω περίεργα. Σε ζουλαει πολύ αυτό;  

πρίν από 3 λεπτά , Kpp83 είπε:

Ωχ θεέ μου! Η ιδέα του θηλαστρου με τρομοκρατεί πραγματικά.

Μαζί το γράψαμε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Beboula25 είπε:

Ρε γιατί μου φαίνεται κάπως μόνο στην ιδέα; Όχι επειδή είναι κάτι περίεργο,εγω  νιώθω περίεργα. Σε ζουλαει πολύ αυτό;  

Μαζί το γράψαμε 

Όχι ρε σύ ρυθμίζεις κ την ταχύτητα, βέβαια οι θηλές γίνονται σα καρύδια. Εγώ έχω το διπλό. Αντλώ ανα 3-4 ώρες ανάλογα αν έχω βοήθεια κ τα κέφια της μικρής κ βγάζω από 100 έως 160 ml και από τα δύο στήθη. Αντλώ για είκοσι λεπτά. 

Αάαααα κ δεν τα ζουλαει ...τα ρουφάει.... χαχαχα


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι ρε σύ ρυθμίζεις κ την ταχύτητα, βέβαια οι θηλές γίνονται σα καρύδια. Εγώ έχω το διπλό. Αντλώ ανα 3-4 ώρες ανάλογα αν έχω βοήθεια κ τα κέφια της μικρής κ βγάζω από 100 έως 160 ml και από τα δύο στήθη. Αντλώ για είκοσι λεπτά. 

Αάαααα κ δεν τα ζουλαει ...τα ρουφάει.... χαχαχα

Αααα τι ωραία.. Και γίνονται σαν καρύδια τέλεια.. Χαχαχ 

Μπραβο σου παντως γτ φαντάζομαι θέλει και υπομονή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αααα τι ωραία.. Και γίνονται σαν καρύδια τέλεια.. Χαχαχ 

Μπραβο σου παντως γτ φαντάζομαι θέλει και υπομονή 

Κ απορώ που τη βρίσκω. Άντληση πλύσιμο αποστείρωση. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Κ απορώ που τη βρίσκω. Άντληση πλύσιμο αποστείρωση. 

Είναι διαδικασία αλλα αν αυτό κάπου σε καλύπτει και σε βοηθα τότε ασυζητητί το κανεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Beboula25 είπε:

Είναι διαδικασία αλλα αν αυτό κάπου σε καλύπτει και σε βοηθα τότε ασυζητητί το κανεις 

Βλέπεις πόσο τρώει το παιδί, επειδή χορταινει κοιμάται παραπάνω, μπορεί να το ταισει κι άλλος αντί εσύ οπότε έχεις χρόνο για κάτι άλλο η μπορείς να κοιμηθείς αν έχει εξαντληθεί μέσα στη μέρα. Βέβαια εγώ δεν μπορώ να ξέρω ότι κλαίει και να κοιμάμαι ακόμη κι αν τη ταιζει ο άντρας μου χαχα. έχει πολλά οφέλη. Όμως να θυμάσαι τίποτα πιο όμορφο από το θηλασμό. Αρκεί κα μόνο να ακουμπήσει το μαγουλακι τής στο στήθος μου και ηρεμεί. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Εγω στο ψυγείο τα έχω δεν κάνει;;:confused:

Ωραια ευχαριστώ θα τα δω. Από το motherbaby τα πήρες; 

Για το ριλαξ δεν ξέρω τι πρέπει αλλα τα βάζουν και πολύ μωράκια.  

Αλοχα! Εδώ εμενα ξεκίνησαν όχι κάθε μέρα αλλα με πιάνει το βράδυ που ξαπλώνω. Δεν μου προκαλεί ναυτια ούτε πόνο αλλα η καούρα τα προκαλεί αυτά. Αν σε κάνει τόσο χάλια ρωτα μήπως σου δώσει μααλοξ ή σιμεκο ή κάτι τέλος πάντων επιτρέπονται αυτά. Επισης πιστεύω πως ανακουφίζει το γάλα και το χαμομήλι και γενικά να πινεις αρκετό νεράκι την ημέρα.

Ευχαριστώ πολύ!γάλα ,νερό και γενικότερα υγρά δε μπορώ να τα κρατήσω εύκολα γιατί σε ποσότητα μου έρχεται ναυτία.οπότε πίνω γουλιά γουλιά στην διάρκεια της ημέρας.Σιμεκο και μαλοξ επιτρέπονται;Να τον ρωτήσω αν είναι ,δε μπορώ,υποφέρω.Δεν είμαι φαν του φαρμάκου ειδικά στην εγκυμοσύνη φοβάμαι για το μωρό....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ!γάλα ,νερό και γενικότερα υγρά δε μπορώ να τα κρατήσω εύκολα γιατί σε ποσότητα μου έρχεται ναυτία.οπότε πίνω γουλιά γουλιά στην διάρκεια της ημέρας.Σιμεκο και μαλοξ επιτρέπονται;Να τον ρωτήσω αν είναι ,δε μπορώ,υποφέρω.Δεν είμαι φαν του φαρμάκου ειδικά στην εγκυμοσύνη φοβάμαι για το μωρό....

Κάποια επιτρέπονται. Ναι ρώτα τον ποια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smile89 είπε:

Γαλατάκι για την καούρα!!!

Ναι και κάποια από φαρμακείο, πάνω κάτω είναι ίδιες τιμές. 

Ευχαριστώ πολύ! Δεν κρατάω υγρά,με πιάνει αμέσως ναυτία...Διψάω και δε μπορώ να πιω.....Ούτε νερό όσο θα ήθελα,ούτε γάλα που λατρεύω ούτε τπτ υγρό...

Just now, Smile89 είπε:

Κάποια επιτρέπονται. Ναι ρώτα τον ποια. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Δεν κρατάω υγρά,με πιάνει αμέσως ναυτία...Διψάω και δε μπορώ να πιω.....Ούτε νερό όσο θα ήθελα,ούτε γάλα που λατρεύω ούτε τπτ υγρό...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

Μήπως κάνα κρακερακι? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δύσκολη πίστα ο θηλασμός.

Με το θήλαστρο φοβάμαι θα νιώθω αγελάδα στην τοποθεσία Αθήνα... 

Όλα θα τα κάνω ελπίζω αλλά κορίτσια μου ακούγεται εξίσου ευχάριστο με το να δίνω αίμα...

  • Χαχα 3

IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Βλέπεις πόσο τρώει το παιδί, επειδή χορταινει κοιμάται παραπάνω, μπορεί να το ταισει κι άλλος αντί εσύ οπότε έχεις χρόνο για κάτι άλλο η μπορείς να κοιμηθείς αν έχει εξαντληθεί μέσα στη μέρα. Βέβαια εγώ δεν μπορώ να ξέρω ότι κλαίει και να κοιμάμαι ακόμη κι αν τη ταιζει ο άντρας μου χαχα. έχει πολλά οφέλη. Όμως να θυμάσαι τίποτα πιο όμορφο από το θηλασμό. Αρκεί κα μόνο να ακουμπήσει το μαγουλακι τής στο στήθος μου και ηρεμεί. 

Τι ωραία που τα λες φαντάζομαι πως είναι μοναδική στιγμή και δέσιμο. Βασικά  τα σκέφτομαι όλα αυτά που αναφέρεις και οτιδήποτε μπορεί να διευκολύνει.  

πρίν από 16 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ!γάλα ,νερό και γενικότερα υγρά δε μπορώ να τα κρατήσω εύκολα γιατί σε ποσότητα μου έρχεται ναυτία.οπότε πίνω γουλιά γουλιά στην διάρκεια της ημέρας.Σιμεκο και μαλοξ επιτρέπονται;Να τον ρωτήσω αν είναι ,δε μπορώ,υποφέρω.Δεν είμαι φαν του φαρμάκου ειδικά στην εγκυμοσύνη φοβάμαι για το μωρό....

Δεν είναι φάρμακα που βλάπτουν μην τα φοβάσαι επιτρέπονται κ στην εγκυμοσυνη ρώτησε τον γιατρό ομως πρώτα. 

Απο ναυτιες και εμετούς καθημερινά τα πέρασα ένα τρίμηνο γεμάτο οποτε καταλαβαίνω για τα υγρα που δεν αντέχεις αλλα πρέπει έστω γουλιά γουλιά οπως ειπες βρες κάτι να μπορείς. Ειλικρινά εμενα με βοηθούσε απίστευτα το τσάι αλλα οπως στο λέω μια μια γουλιτσα με το κουταλάκι. Αν αυτό μπορέσεις να το κανεις με τσάι ή χαμομηλακι να σε βοηθάει στις ναυτιες καιβτο στομαχάκι έστω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Δεν κρατάω υγρά,με πιάνει αμέσως ναυτία...Διψάω και δε μπορώ να πιω.....Ούτε νερό όσο θα ήθελα,ούτε γάλα που λατρεύω ούτε τπτ υγρό...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου,να είσαι καλά!

Καλησπέρα!  Το πρωτο 3μηνο που ειχα και εγω αναγουλες,διψούσα πολυ και δεν μπορουσα να πιω πολυ νερο γιατι ανακατευόμουν απιστευτα.. Σωτηρια λυση ηταν η κοκα κολα. Βοηθάει πολυ. Δεν επινα μεγαλη ποσοτητα βέβαια, ουτε καθε μερα αλλα σε δυσκολες στιγμες με εσωσε


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Kpp83 είπε:

Δύσκολη πίστα ο θηλασμός.

Με το θήλαστρο φοβάμαι θα νιώθω αγελάδα στην τοποθεσία Αθήνα... 

Όλα θα τα κάνω ελπίζω αλλά κορίτσια μου ακούγεται εξίσου ευχάριστο με το να δίνω αίμα...

Όχι κι έτσι ρε χαχαα

Ααααα κ όταν θηλάζουμε δίψαμε πολύ!!

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kpp83 είπε:

Δύσκολη πίστα ο θηλασμός.

Με το θήλαστρο φοβάμαι θα νιώθω αγελάδα στην τοποθεσία Αθήνα... 

Όλα θα τα κάνω ελπίζω αλλά κορίτσια μου ακούγεται εξίσου ευχάριστο με το να δίνω αίμα...

Ε νιωθεις λιγο αγελαδα εδω που τα λεμε ειδικα οταν δεν εχεις κ το μωρο μαζι σου η δε το βαζεις καθολου στηθος αλλα ενταξει το συνηθιζεις εγω το κανω τρεις μηνες τωρα καθε τρεις ωρες αναγκαστικα!μου εχει γινει συνηθεια πλεον καλο ειναι να βάζεις το μωρο πιο πολυ γιατι ειναι βαρετο κ κουραστικο το θηλαστρο αλλα απτην αλλη θα συμφωνησω κ με τη @Smile89 κανεις τραπεζα η ταιζει καποιος άλλος. Παντως σιγουρα δε ποναει μασαζακι σου κανει ε κ μετα οι θηλες ειναι λιγο μουλιασμενες κ πρισμενες αλλα δε ξερω ετσι ειναι κ με το μωρο?

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...