Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ χθες δ ήμουν καλα κάθισα σπιτι  είχα τραβήγματα στις ωοθήκες  …. Ναι εκεί 4 εβδομάδων κ κάτι ήμαστε … σήμερα τα τραβήγματα έρχονται κ φεύγουν …παίρνω για θρομβοφιλια παίρνω προγεστερονη μόνο κολπικά φολικο οξυ βιταμίνη d και από μόνη μ παίρνω μαγνήσιο γενικά εγώ το έχω χαμηλό και παθαίνω Ονείρωξη όλη την ώρα σα να κάνει συσπάσεις η μητρα ρε γαμωτο και έτσι πήρα μαγνήσιο .. εαυ το δοσολογία μαγνήσιο παίρνεις ;;; 

      Εμένα στο ίντερνετ με βγάζει 4 εβδομάδων και 5 ημερών.

      Παίρνω cyclacur άσπρα, προγεστερονη και με utrogestan και με vasclor, filicine, salospir, βιταμίνη D, προβιοτικα, κορτιζόνη (την θέλει η αιματολογος). Και τώρα ξεκίνησα και μαγνήσιο solumag Forte 243,4 MG. Μου είπαν να προσέχω πολυ τις ιώσεις που ακομα υπαρχουν γιατί δε θέλουμε να ανεβάσει πυρετό ο οργανισμός. Άρα σε μέρη με πολυ κόσμο φοράω μάσκα και με κοίτανε κάπως...😄 λέω ότι είχα γρίπη...

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , happysmile είπε:

Τι να πω ρε αγαπη μου να σκασω ειμαι φοβομουν για αφυδατωση μιλαμε για παρα πολλες φορες κ ειχε καμμια βδομαδα που ξεκινησα να αισθανομαι το μπεμπακι κ δυο μερες τωρα καθολου που απολυτα λογικο αλλα στεναχωρηθηκα!!

Ειλικρινα μπεμπουλα μου δεν ξερω!!πολυ ταλαιπωρια !!!

Είναι φρίκη καλε να σε πηγαίνει έτσι τουαλέτα. το έπαθα με αντιεμετικο που δεν ήταν αντιεμετικο αλλα το δίνουν και σε εγκύους για τις ναυτιες. Εμενα με πήγε αίμα ναι οπως στο λέω τότε κατάλαβα γιατί το λένε αυτό Χαχα και με κράτησε όλο το βράδυ είχα τρελαθεί δεν είχα τίποτα να βγάλω γτ δεν έτρωγα έκανα εμετους. Ήμουν στο πρώτο τρίμηνο καταλαβαίνεις. Έβγαζα αίμα και από τους εμετούς. Φαντάζεσαι την πίεση του οργανισμού αλλα ούτε αφυδάτωση έπαθα.Αλλα κ αυτό να συμβεί λύνεται.  Σου λέω αυτές τις ανατριχιαστικές;) λεπτομερειες για να μην αγχώνεσαι το μπεμπε είμαι μια χαρά! Εσυ κοιτα να ξεκουραστείς και προσεχε αυτές τις μερες μέχρι να στανιάρεις τελείως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπεμπουλα σαγαπω κυριολεκτικα με υσηχασες τωρα!!!!!τρωω το λαππαδακι μου προς το παρον!ηπιακ buscopan για να σταματηση η υπερκινηση του εντερου ο γαστρεντερολογος με παρέπεμψε γτ ο γυναικολ.αφαντος ρε κοριτσια!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happysmile είπε:

Μπεμπουλα σαγαπω κυριολεκτικα με υσηχασες τωρα!!!!!τρωω το λαππαδακι μου προς το παρον!ηπιακ buscopan για να σταματηση η υπερκινηση του εντερου ο γαστρεντερολογος με παρέπεμψε γτ ο γυναικολ.αφαντος ρε κοριτσια!!

Χαχα γλυκουλα μπράβο να είσαι ησυχη φάε το λαπαδακι και δεν παθαίνουν έτσι τα μωράκια κάτι η φύση είπαμε τα έχει προνοήσει όλα αυτά. Αν δεν είχε κανα σοβαρό περιστατικό τότε ή αφιέρωσε μια Κυριακή για πάρτι του ο γιατρος ή πήγε εκδρομή ή μπορεί σε γαμο χαχαχ. Αύριο το απογευματάκι πάρε τον πάλι για να είσαι ησυχη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@happysmile ομολογώ ότι με το γυναικολόγο δεν μου έχει τύχει... αλλά σε άλλους γιατρούς συχνά βοηθάει ένα μήνυμα. 

Από την περιγραφή μου φαντάζει δύσκολο να σε πειράξε ο σίδηρος τόσο πολύ. Περαστικά! 

 


IfsYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Βάσω μου το σκουτζ εχει το λεγομενο έξυπνο καλαθι,που βαζεις προιοντα απο διαφορα φαρμακεία σε καλυτερες τιμες. Εγω ετσι εκανα και μου βγήκε η παραγγελία απο 2 διαφορετικα φαρμακεία. Συμφερε σαν τιμη απο οτι να τα επαιρνα απο ενα φαρμακειο και τα πηρα ετσι.Μπες στο σκουτζ και δεστο εμενα με βόλεψε 

Να σε ρωτησω οταν παρηγγειλες απο δυο διαφορετικα τα εξοδα που σου βγαζει ειναι ξεχωριστα η οτι σου λεει στο καλάθι τωρα γιατί αυτα που θελω εγω βγαινουν απο πεντε φαρμακια συνολικη τιμη 50€ πχμε τα εξοδα αποστολης τοσο θα  ειναι όντως η θα ερθουν ξεχωριστη χρεωση?


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομάδα καλή μας εβδομάδα!!

Τι κάνετε, ξυπνηηησατε.; Μάλλον το πάω για ψάρεμα εγω τις ώρες που ξυπνάω.Για να μην πω ότι μεγαλωσα γιατί η γιαγιά και ο παππούς μου ξυπνούσαν από τις 6

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, happysmile είπε:

Κοριτσια μουυυ αφηστε τι επαθα με πειραξε η σιδηρο η ασβεστιο δεν ειμαι σιγουρη τι!!κ επαθα σαν γαστρεντεριτιδα απο παρασκευη βραδυ μεχρι σημερα!!τις τελευταιες ωρες ειμαι καπως καλυτερα δεν μπορουσα να πιω ουτε νερο κ ευτυχως ο γαστρεντερολογος γτ ο γυναικολογος αφαντος σημερα που τον καλουσα!το κλαμα που εριξα λεω θα παθει κατι το μωρο αφηστε η εξαντληση

Καλημερα κοριτσι!ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα!!εγω το εχω παθει με σιδηρο αναβραζον εκτος εγκυμοσυνης,εμετο και διαροια μαζι.εχουν κι αυτα παρενεργειες.ευτυχως κρατησε μια μερα και φυσικα μου το αλλαξε ο γιατρος.τα συμπτωματα αρχισαν μετα απο μια ωρα αφου το χα πιει.τελικα τον βρηκες τον γιατρο?

πρίν από 3 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα ομάδα καλή μας εβδομάδα!!

Τι κάνετε, ξυπνηηησατε.; Μάλλον το πάω για ψάρεμα εγω τις ώρες που ξυπνάω.Για να μην πω ότι μεγαλωσα γιατί η γιαγιά και ο παππούς μου ξυπνούσαν από τις 6

 

@Beboula25καλημερα!!καλη εβδομαδα:)!κι εμεις πρωι ξυπναμε λογω σχολειου.πως εισαι?

@Κωνσταντίνα16καλημερα!πως εισαι σημερα?ελπιζω ησυχια:)!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλη εβδομαδα:-D:-D

  • Μου αρέσει 1

EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι!ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα!!εγω το εχω παθει με σιδηρο αναβραζον εκτος εγκυμοσυνης,εμετο και διαροια μαζι.εχουν κι αυτα παρενεργειες.ευτυχως κρατησε μια μερα και φυσικα μου το αλλαξε ο γιατρος.τα συμπτωματα αρχισαν μετα απο μια ωρα αφου το χα πιει.τελικα τον βρηκες τον γιατρο?

@Beboula25καλημερα!!καλη εβδομαδα:)!κι εμεις πρωι ξυπναμε λογω σχολειου.πως εισαι?

@Κωνσταντίνα16καλημερα!πως εισαι σημερα?ελπιζω ησυχια:)!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλη εβδομαδα:-D:-D

Έχεις τις κορούλες ναι! Θυμησε μου ηλικιες.. 

Καλα είμαι, λίγο η μέση μου ακόμη πονάει αλλα εντάξει. Εσυ πως είσαι;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Mar.da είπε:

Καλημερα κοριτσι!ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα!!εγω το εχω παθει με σιδηρο αναβραζον εκτος εγκυμοσυνης,εμετο και διαροια μαζι.εχουν κι αυτα παρενεργειες.ευτυχως κρατησε μια μερα και φυσικα μου το αλλαξε ο γιατρος.τα συμπτωματα αρχισαν μετα απο μια ωρα αφου το χα πιει.τελικα τον βρηκες τον γιατρο?

@Beboula25καλημερα!!καλη εβδομαδα:)!κι εμεις πρωι ξυπναμε λογω σχολειου.πως εισαι?

@Κωνσταντίνα16καλημερα!πως εισαι σημερα?ελπιζω ησυχια:)!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια και καλη εβδομαδα:-D:-D

Αγαπη μου ευτυχως ειμαι καλυτερα κοιμηθηκα και σερι!!κ τωρα δεν ποναω σιγουρα πειναω!!η το ασβέστιο η το σιδηρο ειμαι σιγουρη γτ ημουν μια χαρα πριν τα ξεκινησω ..τον γιατρο ποτε!!

πρίν από 8 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έχεις τις κορούλες ναι! Θυμησε μου ηλικιες.. 

Καλα είμαι, λίγο η μέση μου ακόμη πονάει αλλα εντάξει. Εσυ πως είσαι;; 

Μεση ε??καμια φορα με ενοχλει το κοκκαλο στην ουρα!βαλε τον αντρουλη σου να σου κανει μασαζακι!χθες ο καημενος εμενα εκτελεσε χρεη νοσοκομου μαγειρα ψχολογου κ καθαριστριας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , happysmile είπε:

Αγαπη μου ευτυχως ειμαι καλυτερα κοιμηθηκα και σερι!!κ τωρα δεν ποναω σιγουρα πειναω!!η το ασβέστιο η το σιδηρο ειμαι σιγουρη γτ ημουν μια χαρα πριν τα ξεκινησω ..τον γιατρο ποτε!!

Μεση ε??καμια φορα με ενοχλει το κοκκαλο στην ουρα!βαλε τον αντρουλη σου να σου κανει μασαζακι!χθες ο καημενος εμενα εκτελεσε χρεη νοσοκομου μαγειρα ψχολογου κ καθαριστριας..

Μπράβο του! Τέλεια που είσαι καλύτερα αν πιστευεις πως έγινε από αυτό τότε μην παρεις ακόμη κάτι από τα δυο περίμενε τον γιατρό να τα πειτε Μου βάζει χέρι για το πως κάθομαι η αλήθεια είναι αλλα και εχθές έκανα λιγες δουλειες και που να περάσει. Θα περάσει ομως :) 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Να σε ρωτησω οταν παρηγγειλες απο δυο διαφορετικα τα εξοδα που σου βγαζει ειναι ξεχωριστα η οτι σου λεει στο καλάθι τωρα γιατί αυτα που θελω εγω βγαινουν απο πεντε φαρμακια συνολικη τιμη 50€ πχμε τα εξοδα αποστολης τοσο θα  ειναι όντως η θα ερθουν ξεχωριστη χρεωση?

Βασω  αν θυμάμαι καλα στην αρχη σου δινει κατα προσεγγιση την τιμη για τα εξοδα αποστολης και αν προχωρησεις στα βηματα σου γραφεί αναλογα που μενεις το τελικο ποσο. Προχωρησε λίγο παρακατω κ θα στο δειξει. Αλλα εκτος απο 5 φαρμακεία δεν σου δινει και επιλογή για λιγοτερα? Εμενα μου εδινε 3 επιλογες απο 1,2 ή 3 φαρμακεία και έπλεξα απο 2. Και συμφερε κ στα εξοδα αποστολης


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Βασω  αν θυμάμαι καλα στην αρχη σου δινει κατα προσεγγιση την τιμη για τα εξοδα αποστολης και αν προχωρησεις στα βηματα σου γραφεί αναλογα που μενεις το τελικο ποσο. Προχωρησε λίγο παρακατω κ θα στο δειξει. Αλλα εκτος απο 5 φαρμακεία δεν σου δινει και επιλογή για λιγοτερα? Εμενα μου εδινε 3 επιλογες απο 1,2 ή 3 φαρμακεία και έπλεξα απο 2. Και συμφερε κ στα εξοδα αποστολης

  Α οκ θα το κοιταξω παλι σευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Καλη εβδομαδα!

@Nicol_ αγαπημενη μου βλεπω οτι κοντευεις!! Ποτε εχεις ξανα γιατρο?? Απιστευτο μου φαινεται ποσο γρηγορα περναει ο καιρος. 

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλημέρα!!!! Όμορφη μέρα!! Καλή εβδομάδα!!!

Καλημεραααα! Τι κανει η μικρη μας?? Εμενα εχει λιγη γκρινια αλλα σε γενικες γραμμες καλα. Εχουμε βρει νομιζω τους ρυθμους μας πλεον. Τωρα ετοιμαζομαστε να παμε μια βολτα με το καροτσι μεχρι τη γιαγια του για καφεδακι. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...