Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

@Dimitr@17 1κιλο???!!! Wow!

Ερώτηση: Ήπια νομίζω μια δόση σίδηρο παραπάνω! Δεν είναι επικίνδυνο σωστα;

Όχι βρε σιγά βιταμινουλα είναι!!

Καλημεραάαα girls!!!! Η κόρη μου με ξύπνησε αλλά η ίδια κοιμήθηκε πάλι από μόνη της!!

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια. Σας γράφω πρώτη φορά. Ειμαι στην 33η εβδομάδα, κλινηρης απο αρχες 27ης λογω πολυ κοντου τραχήλου (μολις 7 χιλιοστα). ΠΗΤ εχω αρχες Απριλίου αλλά έτσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ξερω αν θα φτάσουμε ως εκει. Εχω ακομα ενα παιδακι 4 χρονών. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

2 παίρνω αλλά νομίζω ήπια και 3ο για αυτό αγχώνομαι. Αχχχ γύρισα σήμερα σε κίνηση και έχασα το μυαλό μου

Μην ανησυχείς δε παθαίνεις τίποτα ειδικά με 1 παραπάνω και μια φορά, σκέψου παίρνω 3 γιατί έχω πολύ χαμηλό σίδηρο... καλημέεεεεεράαάάά

πρίν από 2 λεπτά , Manolia34 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Σας γράφω πρώτη φορά. Ειμαι στην 33η εβδομάδα, κλινηρης απο αρχες 27ης λογω πολυ κοντου τραχήλου (μολις 7 χιλιοστα). ΠΗΤ εχω αρχες Απριλίου αλλά έτσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ξερω αν θα φτάσουμε ως εκει. Εχω ακομα ενα παιδακι 4 χρονών. 

Καλημέρα.... με το καλό το 2ο και να χαίρεσαι και το 1ο ..!!1 μην ανησυχείς θα πάνε όλα καλά και θα φτάσεις όσο πιο κοντά γίνεται... εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία αλλα είχε πολύ καλή μου φίλη κλινήρης απο το 4ο και με περίδεση γέννησε μόλις μπήκε 9ο όλα καλά θα πάνε

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Όχι βρε σιγά βιταμινουλα είναι!!

Καλημεραάαα girls!!!! Η κόρη μου με ξύπνησε αλλά η ίδια κοιμήθηκε πάλι από μόνη της!!

Καλημεέέέρα, ρίξε και εσύ έναν υπνάκο ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , hrina είπε:

Καλημέρα.... με το καλό το 2ο και να χαίρεσαι και το 1ο ..!!1 μην ανησυχείς θα πάνε όλα καλά και θα φτάσεις όσο πιο κοντά γίνεται... εγώ δεν έχω τέτοια εμπειρία αλλα είχε πολύ καλή μου φίλη κλινήρης απο το 4ο και με περίδεση γέννησε μόλις μπήκε 9ο όλα καλά θα πάνε

Καλημεέέέρα, ρίξε και εσύ ένα

Σ' ευχαριστώ πολυ. Πλεον δεν αγχώνομαι τοσο. Θεωρω οτι τα δυσκολα περασαν. Ειμαι σε σχετικα καλη εβδομαδα πλεον. Το πολυ αγχος και ο φόβος μου ηταν οταν ανακαλύψαμε το θεμα γιατι ήταν πολυ νωρις και ο γιατρος μας ελεγε με πολλες λεπτομέρειες τι σημαινει τοσο πρόωρο μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar.da είπε:

@Dimitr@17 καλημερα δε πειραζει,εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα πολυ χαμηλο αιματοκριτη και επαιρνα 3 χαπια την ημερα οποτε δε νομιζω να επικινδυνο.

Καλημερα παρεουλα μου!!!

Καλημέρα κορίτσια μου...!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Manolia34 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Σας γράφω πρώτη φορά. Ειμαι στην 33η εβδομάδα, κλινηρης απο αρχες 27ης λογω πολυ κοντου τραχήλου (μολις 7 χιλιοστα). ΠΗΤ εχω αρχες Απριλίου αλλά έτσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ξερω αν θα φτάσουμε ως εκει. Εχω ακομα ενα παιδακι 4 χρονών. 

Καλώς όρισες κορίτσι!!! Να Χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ως το τέλος!! Κοριτσάκι η αγοράκι περιμένεις και κοριτσάκι η αγοράκι έχεις ήδη?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manolia34 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Σας γράφω πρώτη φορά. Ειμαι στην 33η εβδομάδα, κλινηρης απο αρχες 27ης λογω πολυ κοντου τραχήλου (μολις 7 χιλιοστα). ΠΗΤ εχω αρχες Απριλίου αλλά έτσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ξερω αν θα φτάσουμε ως εκει. Εχω ακομα ενα παιδακι 4 χρονών. 

Καλημερα!!με το καλο το μωρακι σου και να χαιρεσαι το πρωτο παιδακι σου!!εισαι καλη εβδομαδα θα πανε ολα καλα!!


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manolia34 είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Σας γράφω πρώτη φορά. Ειμαι στην 33η εβδομάδα, κλινηρης απο αρχες 27ης λογω πολυ κοντου τραχήλου (μολις 7 χιλιοστα). ΠΗΤ εχω αρχες Απριλίου αλλά έτσι οπως ειναι τα πραγματα δεν ξερω αν θα φτάσουμε ως εκει. Εχω ακομα ενα παιδακι 4 χρονών. 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! Και εγω μπηκα την 34η στο νοσοκομειο με συσπασεις τοκετου ανα 2λεπτα με αποτελεσμα να κοντυνει ο τραχηλος μ πολυ αποτομα απο 3εκ που το ειχα στην β επιπεδου βγαινοντας απο το νοσοκομειο τον ειχα 6χιλιοστα κ μια μικρη διαστολη....νοσηλευτηκα 2εβδομαδες σχεδον μεχρι 35κ3....κ με εστειλαν σπιτι μ επειδη δεν μπορουσαν να σταματησουν τις συσπασεις ουτε καν με ενδοφλεβιο ορο...ετσι πηγα σπιτι κ με ξαπλα ενταξει σηκωνομουνα επλενα κανα πιατο ξανα ξαπλωνα σηκωνομουνα ξανα εκανα μια σκουπα..κ τελικα αφου εφτασα 37"σηκωθηκα' π λεει ο λογος....κ γεννησα 39κ3!!!

Ολα θα πανε καλα θα φτασεις εννοειται μεχρι το τελος...με το καλο το μπεμπακι σουυυ!!! Να χαιρεσαι το πρωτο σου παιδακι!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Smile89 είπε:

Καλώς όρισες κορίτσι!!! Να Χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά ως το τέλος!! Κοριτσάκι η αγοράκι περιμένεις και κοριτσάκι η αγοράκι έχεις ήδη?

Ευχαριστώ πολυ! Εχω αγορακι και περιμενω και 2ο αγορι. 

πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! Και εγω μπηκα την 34η στο νοσοκομειο με συσπασεις τοκετου ανα 2λεπτα με αποτελεσμα να κοντυνει ο τραχηλος μ πολυ αποτομα απο 3εκ που το ειχα στην β επιπεδου βγαινοντας απο το νοσοκομειο τον ειχα 6χιλιοστα κ μια μικρη διαστολη....νοσηλευτηκα 2εβδομαδες σχεδον μεχρι 35κ3....κ με εστειλαν σπιτι μ επειδη δεν μπορουσαν να σταματησουν τις συσπασεις ουτε καν με ενδοφλεβιο ορο...ετσι πηγα σπιτι κ με ξαπλα ενταξει σηκωνομουνα επλενα κανα πιατο ξανα ξαπλωνα σηκωνομουνα ξανα εκανα μια σκουπα..κ τελικα αφου εφτασα 37"σηκωθηκα' π λεει ο λογος....κ γεννησα 39κ3!!!

Ολα θα πανε καλα θα φτασεις εννοειται μεχρι το τελος...με το καλο το μπεμπακι σουυυ!!! Να χαιρεσαι το πρωτο σου παιδακι!

Σ' ευχαριστώ πολυ! Να χαίρεσαι κι εσυ το παιδακι σου. Ευτυχώς δεν εχω πολλες συσπάσεις πλεον. Εγω δεν κανω απολύτως τιποτα (πολυ σπανια κανα μαγειρεμα). Ειμαι συνεχως καναπε και κρεβατι. Ευτυχώς εχω βοήθεια απο γονείς τις ωρες που λείπει ο συζυγος γιατί με το παιδι δεν θα τα ειχα βγάλει περα. 

πρίν από 39 λεπτά , Mar.da είπε:

Καλημερα!!με το καλο το μωρακι σου και να χαιρεσαι το πρωτο παιδακι σου!!εισαι καλη εβδομαδα θα πανε ολα καλα!!

Ευχαριστώ πολυ :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Manolia34 είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Εχω αγορακι και περιμενω και 2ο αγορι. 

Σ' ευχαριστώ πολυ! Να χαίρεσαι κι εσυ το παιδακι σου. Ευτυχώς δεν εχω πολλες συσπάσεις πλεον. Εγω δεν κανω απολύτως τιποτα (πολυ σπανια κανα μαγειρεμα). Ειμαι συνεχως καναπε και κρεβατι. Ευτυχώς εχω βοήθεια απο γονείς τις ωρες που λείπει ο συζυγος γιατί με το παιδι δεν θα τα ειχα βγάλει περα. 

Ευχαριστώ πολυ :-)

Καλως ήρθες στην παρέα! Με το καλό όλα!!

Καλημέρα μπεμπακια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Manolia34 είπε:

Ευχαριστώ πολυ! Εχω αγορακι και περιμενω και 2ο αγορι. 

Σ' ευχαριστώ πολυ! Να χαίρεσαι κι εσυ το παιδακι σου. Ευτυχώς δεν εχω πολλες συσπάσεις πλεον. Εγω δεν κανω απολύτως τιποτα (πολυ σπανια κανα μαγειρεμα). Ειμαι συνεχως καναπε και κρεβατι. Ευτυχώς εχω βοήθεια απο γονείς τις ωρες που λείπει ο συζυγος γιατί με το παιδι δεν θα τα ειχα βγάλει περα. 

Ευχαριστώ πολυ :-)

Ναι κατσε ξαπλα κ μην σηκωνεσαι....ευτυχως αφου εχεις βοηθεια μια χαρα!! Ολα θα πανε καλα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Στο μπιμπερό πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο; Δυο τρία θα παρω για αρχή χρειάζεται παραπάνω; Προτιμω τα γυάλινα, από μάρκα δεν έχω άποψη αν κάποιο είναι καλύτερο ξέρω τα avent, Nuk, chicco. Και επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι στη θηλή τους 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...