Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Εμένα με βολεψαν η tena ladys δεν είχα διαρροές!!

Δημόσιο όχι, ιδιωτικο ναι, εμένα με βολεψαν κ τα εσώρουχα μίας χρήσης!!

Καλώς όρισες, μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να Χεις.

Εμενα αμεσως μετα την γεννα δεν με εσωζε τπτ!! Μετα εστρωσε το πραγμα!!!!

 

πρίν από 15 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα αν θελετε σερβιετες λοχειας αυτές που ειπε η @ΒαλεντιναΧρηστος τις εχει το lidl προσφορα τις ειδα τυχαια σημερα!

Εγω εχω αρχισει το πλυσιμο σε ρουχαλακια κτλ εχει γεμισει το μπαλκονι μικροσκοπικα ρουχαλακια!!κ σιγα σιγα φτιαχνουμε κ το δωματιο.

Αχχχ τελεια αυτα τα μικροσκοπικα ρουχαλακια ολα τοσο ροζζζζ!!!!!καλα θα ειναι να τα στεγνωνεις μεσα γτ εξω εχει μικροβιακια ή εστω αν τα εχεις εξω μετα π θα τα σιδερωσεις καντα κ με ατμο μεσα εξω!! Φυσικα ειναι η αποψη μ η παιδιατρος μ το ειχε πει οτι θες κανεις εννοειται....

Εμεις μολις γυρισαμε απο το πρωτο εμβολιο καναμε το 6πλο ειμαστε 61ποντοι και 5.200κιλα!! Εκλαψε πολυυυυυ λιγο μονο οταν μπηκε το φαρμακακι μετα γελουσε η ψυχουλα μ!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 

Γεια σου Αλεξ με το καλό το μωράκι σου! Γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου καλύτερα να έχεις ιατρική απάντηση και όχι από εμπειρία κάποιας κοπέλας που μπορεί να μην έχει καμία σχέση το ιστορικό της γενικοτερα με την περίπτωση σου και να επηρεαστείς αρνητικά χωρίς λόγο. Με την λογική μου μόνο χωρίς να γνωρίζω απλά θα απαντήσω ότι η δίψα λιγων ημερών και το ότι θέλεις γλυκο μετά το φαγητό δεν πιστεύω πως είναι δείγμα αυξημένου σακχάρου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 

Γεια σου!

Ειμαι 31η εβδομαδα και εγω διψαω αρκετα τον τελευταιο καιρο, δε νομιζω οτι αυτο σχετιζεται απαραιτητα με το ζαχαρο.

Θα σου προτεινα μαζι με την εξεταση ουρων να κανεις και μια εξεταση για ζαχαρο, εγω κανω καθε μηνα .

Οπως και να εχει θα σου ελεγα να εκφρασεις τις ανησυχιες σου στο γιατρο σου!

Αυτος θα σε καθοδηγησει πιο σωστα!

  • Μου αρέσει 1

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εμενα αμεσως μετα την γεννα δεν με εσωζε τπτ!! Μετα εστρωσε το πραγμα!!!!

 

Αχχχ τελεια αυτα τα μικροσκοπικα ρουχαλακια ολα τοσο ροζζζζ!!!!!καλα θα ειναι να τα στεγνωνεις μεσα γτ εξω εχει μικροβιακια ή εστω αν τα εχεις εξω μετα π θα τα σιδερωσεις καντα κ με ατμο μεσα εξω!! Φυσικα ειναι η αποψη μ η παιδιατρος μ το ειχε πει οτι θες κανεις εννοειται....

Εμεις μολις γυρισαμε απο το πρωτο εμβολιο καναμε το 6πλο ειμαστε 61ποντοι και 5.200κιλα!! Εκλαψε πολυυυυυ λιγο μονο οταν μπηκε το φαρμακακι μετα γελουσε η ψυχουλα μ!!!

Αληθεια δε το ειχα σκεφτει αυτο εχεις δικιο θα τα βαλω μεσα εχει τοσο ωραιες μερες γι αυτο τα εβγαλα. Αυτο με το σιδερο μου το ειπαν θα τα περασω κ με τον ατμο μεσα εξω σ ευχαριστω πολυ!!οποιαδήποτε συμβουλη δεκτη εννοείται!! Μεγαλωσατε κ εσεις μπραβο!!

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 

Αλεξ και εγω ακριβως τα ιδια εχω πολλές φορες. Με πιανει διψα και πινω αρκετα νερο. Οσο για το γλυκο ειδικα τον τελευταίο μηνα με τραβάει απίστευτα. Αν αγχώνεσαι κανε απλα μια μέτρηση με ενα μηχανακι σακχαρου, μπες σε ενα φαρμακειο κ θα σε μετρησουν. Εγω μετρηθηκα απο το μηχανημα του πεθερου μου κ ηταν μια χαρα το σακχαρο μου. Μην αγχωνεσαι δεν νομίζω απο τη στιγμη που ηταν ενταξει η καμπυλη σου να αλλαξε αυτο. Ρωτα κ το γιατρό σου βεβαια για να σε καθησυχάσει 

πρίν από 9 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αληθεια δε το ειχα σκεφτει αυτο εχεις δικιο θα τα βαλω μεσα εχει τοσο ωραιες μερες γι αυτο τα εβγαλα. Αυτο με το σιδερο μου το ειπαν θα τα περασω κ με τον ατμο μεσα εξω σ ευχαριστω πολυ!!οποιαδήποτε συμβουλη δεκτη εννοείται!! Μεγαλωσατε κ εσεις μπραβο!!

Βασω μου εξαρτάται που μενεις βεβαια. Η αλήθεια ειναι οτι στις πόλεις δεν έχουμε καλη ποιότητα αερα, αν μενεις στην εξοχη ειναι καλο να στεγνώνουν τα ρουχα στον ηλιο. Μετα βεβαια πάντα σιδερωμα για να σκοτώνονται τυχον μικροβια. Εδω στη Θεσσαλονίκη που ειμαι εγω εκτος του.οτι ο αερας ειναι χαλια,αναβουν ολοι τα τελευταία χρονια σομπες και υπαρχει και πολυ καπνα στον αερα. Οποτε πηρα στεγνωτηριο κ μου ελυσε τα χέρια. 

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evitakiii είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!! Σε όλες μας εύχομαι να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας και φυσικά να είναι τελειομηνη!!!! Πολύ χάρηκα που σας βρήκα!!!

Καλώς ήρθες και με το καλό!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Vasoth. είπε:

Αληθεια δε το ειχα σκεφτει αυτο εχεις δικιο θα τα βαλω μεσα εχει τοσο ωραιες μερες γι αυτο τα εβγαλα. Αυτο με το σιδερο μου το ειπαν θα τα περασω κ με τον ατμο μεσα εξω σ ευχαριστω πολυ!!οποιαδήποτε συμβουλη δεκτη εννοείται!! Μεγαλωσατε κ εσεις μπραβο!!

Στεγνωτηριο έχεις?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vasoth. είπε:

Αληθεια δε το ειχα σκεφτει αυτο εχεις δικιο θα τα βαλω μεσα εχει τοσο ωραιες μερες γι αυτο τα εβγαλα. Αυτο με το σιδερο μου το ειπαν θα τα περασω κ με τον ατμο μεσα εξω σ ευχαριστω πολυ!!οποιαδήποτε συμβουλη δεκτη εννοείται!! Μεγαλωσατε κ εσεις μπραβο!!

Ναι μεγαλωνουμε....

Εσεις πως πατε;;; οι ετοιμασιες θα την βαλετε σε δικο της δωματιο γιαυτο το ετοιμαζετε;


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 

@Beboula25 @Nicol_ @fairy-mary σας ευχαριστώ πολύ,  θα ρωτήσω και τον γιατρό,  απλά από χθες μου μπήκε η ιδέα στο μυαλό μήπως η δίψα  μου σχετίζεται με αυτό. Δυστυχώς δεν έχω μηχανάκι θα ζητήσω σε ένα φαρμακείο  αν βγω έξω να μου κάνουν μια μέτρηση.  Να ρωτήσω;  στην γενική εξέταση ούρων δεν φαίνεται  αν έχει ανέβει το σακχαρο σου;  μόνο με αιματολογικες  φαίνεται; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Alex1989 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Υπάρχει περίπτωση στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης ή να ανέβει  το σακχαρο σου ενώ σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης τα επίπεδα  ήταν φυσιολογικά και η καμπύλη σακχαρου την 25 εβδομάδα φυσιολογική;  Είμαι στην 35 βδομάδα παρόλα αυτά έχω να κάνω εξετάσεις αίματος κ ούρων σχεδόν δύο μήνες.  Σε μια βδομάδα θα κάνω εξέταση ούρων.  Φοβάμαι μηπως έχει ανέβει το σακχαρο μου γιατί τις τελευταίες μέρες δίψαω συνέχεια κ πίνω πολύ νερό. Επίσης. Τις περισσότερες φορές μετά το φαγητό θέλω κ γλυκο,  αλλά αυτό μου συνέβαινε κ παλιά...  Είναι επικίνδυνο σε αυτό το σημείο της εγκυμοσύνης  να ανεβάσω σακχαρο; 

Εδω ρωτησε οτι θες.2 καμπυλες φυσιολογικοτατες και τελικα παρουσίασα πιο μετα διαβητη κυησης.πολλες γυναικες το παθαινουν πθο μετα.διατροφη να σου δωσεο διαβητολογος καο μηχανημα για μετρήσεις. Δεν ειναι επικίνδυνο απλα θα πεινάσεις λιγακι αλλα αξιζει το κοπο.Τωρα ποτ σου γραφω εχω τον μπεμπακο μου αγκαλιτσα και κοιμαται!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Alex1989 είπε:

@Beboula25 @Nicol_ @fairy-mary σας ευχαριστώ πολύ,  θα ρωτήσω και τον γιατρό,  απλά από χθες μου μπήκε η ιδέα στο μυαλό μήπως η δίψα  μου σχετίζεται με αυτό. Δυστυχώς δεν έχω μηχανάκι θα ζητήσω σε ένα φαρμακείο  αν βγω έξω να μου κάνουν μια μέτρηση.  Να ρωτήσω;  στην γενική εξέταση ούρων δεν φαίνεται  αν έχει ανέβει το σακχαρο σου;  μόνο με αιματολογικες  φαίνεται; 

Όχι δεν φαίνεται από τα ουρα το σάκχαρο για να γίνει αυτό πρέπει να είναι η γλυκόζη σου στα βουνά τόσο ψηλα. Μονο από αιματολογικές. Επίσης άλλο η εξέταση που κάνουμε κάθε μήνα για το ζάχαρο και άλλο η καμπύλη. Και τα συμπτώματα που αναφερεις θα πρέπει να είναι σε μεγάλο βαθμό και διάρκεια οποτε καλυτερα μην διαβαζεις στο ιντερνετ οτι να ναι γιατί αυτό υποψιάζομαι Χαχα.. Επιμένω καλύτερα μιλα με τον γιατρό γιατί προσωπικά καταλαβαίνω πως σε έχει κυριεύσει η φοβία και ισως οφείλεται που κοντευεις κ το άγχος αυξάνεται θελοντας να πάνε όλα καλα. Είσαι μια χαρά μην αφήνεις τετοιες σκεψεις να σου χαλούν την ηρεμία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Αλεξ και εγω ακριβως τα ιδια εχω πολλές φορες. Με πιανει διψα και πινω αρκετα νερο. Οσο για το γλυκο ειδικα τον τελευταίο μηνα με τραβάει απίστευτα. Αν αγχώνεσαι κανε απλα μια μέτρηση με ενα μηχανακι σακχαρου, μπες σε ενα φαρμακειο κ θα σε μετρησουν. Εγω μετρηθηκα απο το μηχανημα του πεθερου μου κ ηταν μια χαρα το σακχαρο μου. Μην αγχωνεσαι δεν νομίζω απο τη στιγμη που ηταν ενταξει η καμπυλη σου να αλλαξε αυτο. Ρωτα κ το γιατρό σου βεβαια για να σε καθησυχάσει 

Βασω μου εξαρτάται που μενεις βεβαια. Η αλήθεια ειναι οτι στις πόλεις δεν έχουμε καλη ποιότητα αερα, αν μενεις στην εξοχη ειναι καλο να στεγνώνουν τα ρουχα στον ηλιο. Μετα βεβαια πάντα σιδερωμα για να σκοτώνονται τυχον μικροβια. Εδω στη Θεσσαλονίκη που ειμαι εγω εκτος του.οτι ο αερας ειναι χαλια,αναβουν ολοι τα τελευταία χρονια σομπες και υπαρχει και πολυ καπνα στον αερα. Οποτε πηρα στεγνωτηριο κ μου ελυσε τα χέρια. 

 

1 ώρα πρίν, Smile89 είπε:

Στεγνωτηριο έχεις?

Οχι δεν εχω. Λετε να τα ξαναπλυνω?

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι μεγαλωνουμε....

Εσεις πως πατε;;; οι ετοιμασιες θα την βαλετε σε δικο της δωματιο γιαυτο το ετοιμαζετε;

Καλα παμε γενικα το οξυγονο της μας ταλαιπωρει ακομα αλλα πιστευω θα το ξεπερασει σιγα σιγα κ αυτο!στην αρχη θα ειναι στο δικο μας αλλα θελω να της το εχω ετοιμο γιατι μου εχουν δωσει κουνια λικνο κ κατι μικροπραγματα κ τα εχουμε ολα χυμα μονο μια συρταριερα αλλαξιερα πηραμε κ το καροτσι.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για Αυχενική δεν βγήκαν πολύ καλά τα αποτελέσματα. 4.8 Αυχενική κ πιθανόν να έχει 2 θεματάκια στην καρδιά. Έχω χάσει την μισή μου ζωή! Αύριο πρωί πάω για καρυοτιπο για να μάθουμε με σιγουριά. Οι πιθανότητες για σύνδρομο down συμφωνα με τον υπερηχο είναι 1:13, ενώ κανονικά για την ηλικία μου ήταν 1: 800!! Θα τρελαθω εντελως!!

  • Λυπημένη/-ος 1

miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Vasoth. είπε:

 

Οχι δεν εχω. Λετε να τα ξαναπλυνω?

Καλα παμε γενικα το οξυγονο της μας ταλαιπωρει ακομα αλλα πιστευω θα το ξεπερασει σιγα σιγα κ αυτο!στην αρχη θα ειναι στο δικο μας αλλα θελω να της το εχω ετοιμο γιατι μου εχουν δωσει κουνια λικνο κ κατι μικροπραγματα κ τα εχουμε ολα χυμα μονο μια συρταριερα αλλαξιερα πηραμε κ το καροτσι.

Όχι βρε θα το κάνεις με το σίδερο μέσα έξω και κομπλε

  • Μου αρέσει 2

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...