Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Kpp83 είπε:

@Beboula25 και αυτά από τώρα πρέπει να τα πάρουμε;; 

Πείτε πείτε σημειώνω και εγώ.

Btw έχει δει καμμία τη διαδικασία για δωρεα βλαστοκυττάρων;

Όχι δεν χρειάζεται από τώρα. Απλά αυτά μαζί με αποστειρωτη,σελτεδακια,λαβετες, πανες αγκαλιας,το μπανακι του θελω να τα παρω όλα μαζί όχι ένα ένα. Στα λέω αναλυτικά επειδή σημειώνεις. Μόνο τα δικά μου θα αφήσω στο τέλος. Πρώτα ο Θεός όταν μπω στον 8ο θέλω να ασχοληθώ με το σπίτι να γίνει γενική και να διακοσμηθεί το δωμάτιο του. 

Δεν έχω δει την διαδικασία αλλα γιατρος μου είναι ειδικός οποτε μπορώ να μαθω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kpp83 είπε:

Ουφ σήμερα η συγκέντρωση είναι 0!

Όντως έβαλα το λεμόνι στο ψυγείο !!!:shock:

πρίν από 38 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Στο μπιμπερό πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο; Δυο τρία θα παρω για αρχή χρειάζεται παραπάνω; Προτιμω τα γυάλινα, από μάρκα δεν έχω άποψη αν κάποιο είναι καλύτερο ξέρω τα avent, Nuk, chicco. Και επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι στη θηλή τους 

Έχω της nuk γυάλινα με το σύστημα κατά των κολικών. 

Ερώτηξη: ποτε τα βάζουμε ριλαξ?


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπάρχει κορίτσι να εχει/ειχε θέματα με έντονες καουρες?Σε βαθμό να πονάει στο διάφραγμα,γουργουρητα και ναυτιες?Υπάρχει κάποιο φάρμακο που ίσως χρησιμοποιήσατε κάποια κορίτσια?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Όντως έβαλα το λεμόνι στο ψυγείο !!!:shock:

Έχω της nuk γυάλινα με το σύστημα κατά των κολικών. 

Ερώτηξη: ποτε τα βάζουμε ριλαξ?

Εγω στο ψυγείο τα έχω δεν κάνει;;:confused:

Ωραια ευχαριστώ θα τα δω. Από το motherbaby τα πήρες; 

Για το ριλαξ δεν ξέρω τι πρέπει αλλα τα βάζουν και πολύ μωράκια.  

πρίν από 6 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Καλησπέρα!

Υπάρχει κορίτσι να εχει/ειχε θέματα με έντονες καουρες?Σε βαθμό να πονάει στο διάφραγμα,γουργουρητα και ναυτιες?Υπάρχει κάποιο φάρμακο που ίσως χρησιμοποιήσατε κάποια κορίτσια?

Ευχαριστώ.

Αλοχα! Εδώ εμενα ξεκίνησαν όχι κάθε μέρα αλλα με πιάνει το βράδυ που ξαπλώνω. Δεν μου προκαλεί ναυτια ούτε πόνο αλλα η καούρα τα προκαλεί αυτά. Αν σε κάνει τόσο χάλια ρωτα μήπως σου δώσει μααλοξ ή σιμεκο ή κάτι τέλος πάντων επιτρέπονται αυτά. Επισης πιστεύω πως ανακουφίζει το γάλα και το χαμομήλι και γενικά να πινεις αρκετό νεράκι την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , 4shinediamonds είπε:

Καλησπέρα!

Υπάρχει κορίτσι να εχει/ειχε θέματα με έντονες καουρες?Σε βαθμό να πονάει στο διάφραγμα,γουργουρητα και ναυτιες?Υπάρχει κάποιο φάρμακο που ίσως χρησιμοποιήσατε κάποια κορίτσια?

Ευχαριστώ.

Γαλατάκι για την καούρα!!!

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Εγω στο ψυγείο τα έχω δεν κάνει;;:confused:

Ωραια ευχαριστώ θα τα δω. Από το motherbaby τα πήρες; 

Για το ριλαξ δεν ξέρω τι πρέπει αλλα τα βάζουν και πολύ μωράκια.  

Αλοχα! Εδώ εμενα ξεκίνησαν όχι κάθε μέρα αλλα με πιάνει το βράδυ που ξαπλώνω. Δεν μου προκαλεί ναυτια ούτε πόνο αλλα η καούρα τα προκαλεί αυτά. Αν σε κάνει τόσο χάλια ρωτα μήπως σου δώσει μααλοξ ή σιμεκο ή κάτι τέλος πάντων επιτρέπονται αυτά. Επισης πιστεύω πως ανακουφίζει το γάλα και το χαμομήλι και γενικά να πινεις αρκετό νεράκι την ημέρα.

Ναι και κάποια από φαρμακείο, πάνω κάτω είναι ίδιες τιμές. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kpp83 είπε:

Να κάνω την ξανθιά ερώτηση αν σκοπεύουμε να θηλασουμε γιατί χρειάζεται να πάρουμε μπουκάλια;

Ω μη γεννητο χρειαστείς συμπλήρωμα μπορεί μες την μαύρη νύχτα να πεις εγώ δεν δίνω βυζί δεν μπορώ άλλο ας πούμε. Η ψυχολογία είναι περίεργη μετά τη γέννα κ διαφορετικη για την καθεμία μας. Εγώ κάνω άντλησεις γι'αυτό έχω πάρει. 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Κοριτσια να ρωτήσω κάτι. Στο μπιμπερό πρέπει να προσέξω κάτι ιδιαίτερο; Δυο τρία θα παρω για αρχή χρειάζεται παραπάνω; Προτιμω τα γυάλινα, από μάρκα δεν έχω άποψη αν κάποιο είναι καλύτερο ξέρω τα avent, Nuk, chicco. Και επίσης αν πρέπει να προσέξω κάτι στη θηλή τους 

Εμενα με ειχε βολεψει η πιπιλα σιλικονης για τα μπιμπερο.βασικα θα δεις το μωρο σου τι θα το βολεψει.αλλα θελουν στρογγυλη πιπιλα,αλλα πλακουτσωτη.στην αρχη με δοκιμες θα εισαι.


EUW2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Kpp83 είπε:

Να κάνω την ξανθιά ερώτηση αν σκοπεύουμε να θηλασουμε γιατί χρειάζεται να πάρουμε μπουκάλια;

Απάντησε η φιλη σμαιλιτο. Ποτε δεν ξέρεις οποτε ας έχουμε κανα δυο. Αλλα και μπορεί να χρειαστεί να λείψεις ή να δουλέψεις κάποια στιγμή άρα θα αφήνεις γάλα πίσω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Mar.da είπε:

Εμενα με ειχε βολεψει η πιπιλα σιλικονης για τα μπιμπερο.βασικα θα δεις το μωρο σου τι θα το βολεψει.αλλα θελουν στρογγυλη πιπιλα,αλλα πλακουτσωτη.στην αρχη με δοκιμες θα εισαι.

Α ναι κι εγώ σιλικόνης, δεν πήρα καουτσούκ


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mar.da είπε:

Εμενα με ειχε βολεψει η πιπιλα σιλικονης για τα μπιμπερο.βασικα θα δεις το μωρο σου τι θα το βολεψει.αλλα θελουν στρογγυλη πιπιλα,αλλα πλακουτσωτη.στην αρχη με δοκιμες θα εισαι.

Ναι θα παρω διαφορετικά κ βλέπουμε σε ευχαριστώ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Απάντησε η φιλη σμαιλιτο. Ποτε δεν ξέρεις οποτε ας έχουμε κανα δυο. Αλλα και μπορεί να χρειαστεί να λείψεις ή να δουλέψεις κάποια στιγμή άρα θα αφήνεις γάλα πίσω. 

Εγώ έχω νοικιάσει θηλαστρο

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...