Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , melanouri είπε:

Κάνε μια αναζήτηση στο Google για τις χημικές και φθαλικές ενώσεις που εκλύει το στεγνωτήριο και θα δεις πως ίσως κάποιες φορές δεν είναι τόσο σωστά όσα μας λένε... 

Αν για καθετί που μου λένε οι γιατροί γκουγκλαρω ΚΑΗΚΑ!! Μας έχει φάει το google. Συμφωνώ με την @Nicol_. Αλλά όπως είπες ο καθένας πράττει όπως θέλει. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Ria@90 είπε:

Κοριτσια καλησπέρα...Μια απορία...σηνερα πηγα προς νερού μ κ κατα τη διάρκεια της ουρισης μεν ενιωθα να ξαλαφρωνω αλλα αυτο συνοδευόταν απο τσιμπιματα στη κοιλια χαμηλα..η αίσθηση ηταν λες κ ειχα ωρα να παω τουαλετα...εχει τυχει σε καμια???σορυ για τη περιγραφή :/

Ρία μου, είσαι έγκυος? Είμαι λίγο εκτός, δώσε μας κάποιες λεπτομέρειες. Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες? Ίσως είναι αρχή ουρολοίμωξης, γι' αυτό καλό θα είναι να τον ρωτήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Αν για καθετί που μου λένε οι γιατροί γκουγκλαρω ΚΑΗΚΑ!! Μας έχει φάει το google. Συμφωνώ με την @Nicol_. Αλλά όπως είπες ο καθένας πράττει όπως θέλει. 

Η παραπομπή στο Google, κορίτσια, είναι γιατί αν έλεγα εξαρχής ότι το ξέρω λόγω γνώσεων, δεν θα ήταν τόσο ωραίο! Γιατί ο καθένας στην Ελλάδα ο τι δηλώνει είναι. 

Επίσης, και μόνο οι όλες συζητήσεις που κάνουμε από εδώ που η καθεμία λέει ο τι θέλει, δεν θα έπρεπε καν να γίνονται με την ίδια λογική. 

Πόσο μάλλον για τέτοια σημαντικά θέματα, αυτό εννοώ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , melanouri είπε:

Η παραπομπή στο Google, κορίτσια, είναι γιατί αν έλεγα εξαρχής ότι το ξέρω λόγω γνώσεων, δεν θα ήταν τόσο ωραίο! Γιατί ο καθένας στην Ελλάδα ο τι δηλώνει είναι. 

Επίσης, και μόνο οι όλες συζητήσεις που κάνουμε από εδώ που η καθεμία λέει ο τι θέλει, δεν θα έπρεπε καν να γίνονται με την ίδια λογική. 

Πόσο μάλλον για τέτοια σημαντικά θέματα, αυτό εννοώ. 

Τι εχεις σπουδασει? 

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , melanouri είπε:

Ρία μου, είσαι έγκυος? Είμαι λίγο εκτός, δώσε μας κάποιες λεπτομέρειες. Τον γιατρό σου τον ενημέρωσες? Ίσως είναι αρχή ουρολοίμωξης, γι' αυτό καλό θα είναι να τον ρωτήσεις. 

Ναι ειμαι στην 22η εβδ....εξετασεις για ουρολοιμωξη εκανα πριν καμια εβδ κ βγηκαν πεντακάθαρες..απλως δεν νομίζω πως ειναι ουρολοιμωξη γτ ειχα χρονια κ ξερω πως ειναι..απλα σκέφτομαι οτι μαλλον καθυστέρησα να παω στην ωρα μ κ μηοως ήταν απ αυτό...τωρα που πηγα ξανα δεν ενιωσα κατι...απλα αργοπορησα να παω κ κατα την εκκενωση ουρων ενιωσα τσιμπιματακια στην κοιλιά οταμ τελειωσα σταμάτησε κ αυτο...ελπιζω ν μην ειναι κατι :/

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nicol_ είπε:

Τι εχεις σπουδασει? 

Γεωπόνος. 

πρίν από 4 λεπτά , Ria@90 είπε:

Ναι ειμαι στην 22η εβδ....εξετασεις για ουρολοιμωξη εκανα πριν καμια εβδ κ βγηκαν πεντακάθαρες..απλως δεν νομίζω πως ειναι ουρολοιμωξη γτ ειχα χρονια κ ξερω πως ειναι..απλα σκέφτομαι οτι μαλλον καθυστέρησα να παω στην ωρα μ κ μηοως ήταν απ αυτό...τωρα που πηγα ξανα δεν ενιωσα κατι...απλα αργοπορησα να παω κ κατα την εκκενωση ουρων ενιωσα τσιμπιματακια στην κοιλιά οταμ τελειωσα σταμάτησε κ αυτο...ελπιζω ν μην ειναι κατι :/

Κοίτα, η ουρολοιμωξη μπορεί οποτεδήποτε να χτυπήσει. Νιώθεις ότι θες να ουρησεις αλλά βγάζεις ελάχιστα τσισα, τσούζει εκεί χαμηλά όταν πας τουαλέτα... Τέτοια συμπτώματα. 

Αλλά, μπορεί να ήταν και το εντεράκι σου, ίσως. Πιες και πολύ νερό και παρακολούθησέ το. 

Τσιμπήματα στην κύστη ή στην κοιλιακή χώρα είχες? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Εδω ρωτησε οτι θες.2 καμπυλες φυσιολογικοτατες και τελικα παρουσίασα πιο μετα διαβητη κυησης.πολλες γυναικες το παθαινουν πθο μετα.διατροφη να σου δωσεο διαβητολογος καο μηχανημα για μετρήσεις. Δεν ειναι επικίνδυνο απλα θα πεινάσεις λιγακι αλλα αξιζει το κοπο.Τωρα ποτ σου γραφω εχω τον μπεμπακο μου αγκαλιτσα και κοιμαται!!!!!

Σε ποια εβδομάδα σου παρουσιάστηκε; 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Kpp83 είπε:

@Ria@90  Μπορεί να έχεις δίκιο. 

Εγώ πάντως ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΊ το πάνω κάτω στα ρούχα για τουαλέτα. Τελικά άλλο να το ζεις και άλλο να στο περιγράψουν.. 

Κοριτσια, πάτε κι εσείς κάθε ώρα τουαλέτα? Γιατί εγώ νομίζω ότι στο τέλος θα κοιμάμαι στην λεκάνη... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , melanouri είπε:

Γεωπόνος. 

Κοίτα, η ουρολοιμωξη μπορεί οποτεδήποτε να χτυπήσει. Νιώθεις ότι θες να ουρησεις αλλά βγάζεις ελάχιστα τσισα, τσούζει εκεί χαμηλά όταν πας τουαλέτα... Τέτοια συμπτώματα. 

Αλλά, μπορεί να ήταν και το εντεράκι σου, ίσως. Πιες και πολύ νερό και παρακολούθησέ το. 

Τσιμπήματα στην κύστη ή στην κοιλιακή χώρα είχες? 

Όχι  δεν εχω αυτα τα συμπτώματα ουτε ετσουξε ουτε ηθελα να τρέξω στη τουαλέτα....ρε συ απλα κοιμόμουν κ κρατηθηκα ποση ωρα κ οταν πηγα μεν ξαλαφρωσα αλλα ενιωσα παραλληλα κ τσιμπιμαατα κατω αριστερά λιγο εντονο αλλα σταματησε μεσως μολις τελείωσα..ειναι ξ αοσθηση που εχεις ωρα να πας κ οταν πας λιγο η ουροδόχος σε τσιμπαει απειδη αδειάζει...τωρα π ξανα πηγα ολα κομπλε....ναι τώρα παλι θα ταραχτω στα νερα....κ μ ειναι πολυ δύσκολο την τύχη μ τοσο νερο δεν εχω πιεί στη ζωη μ....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Όχι δεν φαίνεται από τα ουρα το σάκχαρο για να γίνει αυτό πρέπει να είναι η γλυκόζη σου στα βουνά τόσο ψηλα. Μονο από αιματολογικές. Επίσης άλλο η εξέταση που κάνουμε κάθε μήνα για το ζάχαρο και άλλο η καμπύλη. Και τα συμπτώματα που αναφερεις θα πρέπει να είναι σε μεγάλο βαθμό και διάρκεια οποτε καλυτερα μην διαβαζεις στο ιντερνετ οτι να ναι γιατί αυτό υποψιάζομαι Χαχα.. Επιμένω καλύτερα μιλα με τον γιατρό γιατί προσωπικά καταλαβαίνω πως σε έχει κυριεύσει η φοβία και ισως οφείλεται που κοντευεις κ το άγχος αυξάνεται θελοντας να πάνε όλα καλα. Είσαι μια χαρά μην αφήνεις τετοιες σκεψεις να σου χαλούν την ηρεμία 

Ναι έχεις δίκιο.  Αυτό μου συμβαίνει  τώρα που πλησιάζει ο καιρός..  Απλά έλεγα να πάρω μια γνωμη μέχρι να μιλήσω  με τον γιατρό.  Όπως κ να χει πάντως θα του το αναφέρω. Σε ευχαριστώ! 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , melanouri είπε:

Κοριτσια, πάτε κι εσείς κάθε ώρα τουαλέτα? Γιατί εγώ νομίζω ότι στο τέλος θα κοιμάμαι στην λεκάνη... 

Αστα να πανε....τουαλέτα δεν λεει τπτ..απλα εγω δυσκολεύομαι πολυ συο μα ξυπνάω δλδ τα βραδυα π κοιμαμαι νιωθω πως πρέπει να παω αλλα δεν μπορω να σηκωθω με τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ria@90 είπε:

Αστα να πανε....τουαλέτα δεν λεει τπτ..απλα εγω δυσκολεύομαι πολυ συο μα ξυπνάω δλδ τα βραδυα π κοιμαμαι νιωθω πως πρέπει να παω αλλα δεν μπορω να σηκωθω με τιποτα.....

Αχ, μακάρι να μην σηκωνομουν κι εγώ. Αλλα νιώθω ότι θα σκάσει η φούσκα μου, οπότε κάθε 55 με 60 λεπτά πάω και τα λέμε για λίγο... Χαχαχα μες στο μαύρο σκοτάδι χωρίς να ανάψω φως, για να μπορέσω να κοιμηθώ πάλι ξανά μετά...! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, melanouri είπε:

Αχ, μακάρι να μην σηκωνομουν κι εγώ. Αλλα νιώθω ότι θα σκάσει η φούσκα μου, οπότε κάθε 55 με 60 λεπτά πάω και τα λέμε για λίγο... Χαχαχα μες στο μαύρο σκοτάδι χωρίς να ανάψω φως, για να μπορέσω να κοιμηθώ πάλι ξανά μετά...! 

Και πολυ καλαα κανεις ρε συ...εγω με αυτό π κανω φλερταρω με την ουρολοιμωξη μαλλονν...να τώρα αν πηγανα στην ωρα μ ουτε τα τσιμπήματα μπορει να μην ειχα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...